Zavrieť

Porady

Prosím poraďte mi....

Obdržala som proforma fakrútu z ČR bez DPH, ktorú som následne hradila. Nato vy vystavili riadnu faktúru tiež bez DPH . Je to za služby ( prístup do ich internetovej databázy ) . Údajne si to mám samozdaniť. Ako to mám spraviť? Robím to prvý krát.

518/321............zaúčtovanie fa bez DPH

a teraz čo s DPH????????????????
Som v koncoch poradte mi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    samozdanenie znamená, že DPH si vypočítaľ a uvedieš ju aj na vstupe aj na výstupe

    scorpions je offline (nepripojený) scorpions

    som aká som scorpions
    takže to mám zaúčtovať ID na aký účet?........v PU som nováčik. Pomôžte mi

    lepka je offline (nepripojený) lepka

    lepka
    Presný postup pri účtovaní bude 399/399 základ DPH,399/343 DPH na výstupe a ďalej 399/399 základ DPH, 343/399 DPH na vstupe.Pričom účet 399 je vyrovnávací účet pre DPH.Analytiku si tam dáš inú,aby si vedel,že to DPH zo samozdanenia a typ DPH si nájdeš podľa sojtvéru,lebo by to malo ísť do iných koloniek na priznaní DPH.Samozrejme to účtuješ cez interní doklady.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ten kód v MRP je 49.

    scorpions je offline (nepripojený) scorpions

    som aká som scorpions
    smith Pozri príspevok
    Ten kód v MRP je 49.
    kde najdem ten kod 49 .............ja to tu nikde nemám

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    scorpions Pozri príspevok
    kde najdem ten kod 49 .............ja to tu nikde nemám
    Pri nahadzovaní dodávateľských zahraničných faktúr do knihy máš kolónku "Typ DPH" a tam treba vybrať kód 49.

    scorpions je offline (nepripojený) scorpions

    som aká som scorpions
    smith Pozri príspevok
    Pri nahadzovaní dodávateľských zahraničných faktúr do knihy máš kolónku "Typ DPH" a tam treba vybrať kód 49.
    už to mám ....a teraz teraz má zaučtovať DPH interným dokladom v účtovnom denníku cez účet 399 ? Ja ho tam nemám. Musím si ho vytvoriť? Napíš mi prosím ťa postup účtovania v denníku . Cena bez DPH je 990 Sk.Velmi by si mi tým pomohol.Ďakujem
    Naposledy upravil scorpions : 24.04.08 at 12:19

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Účet ktorý nemáš v účt. osnove si vytvoríš sama. V nastaveniach, denník, účt. osnova, editácia.

    Prosím poraďte mi....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.