Zavrieť

Porady

MRP-DOS -súbory adries

Ahojte
Prosím zdatných čo majú MRP a vedia aj presúvať a nahrádzať súbory (v NC,VC,FAR a im podobných), ktoré súbory musím nahradiť aby som zmenila adresy - nahrala ich do konkrétnej firmy z iného PC ? Nechcem obnovovať zo zálohy.
Sú to súbory - adresy.dbf, adresy.mem a i_adresy.cdx ???
Vyskúšam, ale ak máte niekto skúsennosti s tým tak helfnite plíz

prajem pekný deň
Viera
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Nakoľko MRP funguje na základe databázy, tak prvoradý je ten : adresy.dbf. Do toho súboru sa ukladajú adresy (vieš si ich aj prezrieť po otvorení tohoto súboru v MRP). Ale pre istotu môžeš aj tie ostatné, tomu neublížiš.

    debby je offline (nepripojený) debby

    debby
    Robím JÚ v MRP DOS už niekoľko rokov ,ale s tým si nemôžem poradiť.Neviem akým zázrakom mi vo Voľbe roku (firmy ) ostalo zo 14 firiem iba 4.To znamená ,že sa neviem dostať do firmy ,ktorú potrebujem účtovať.Skúšala som cez Špeciálne funkcie Obnovu dát aj Opravu indexov ,ale nič.Zaujímavé je ,že v Servisných funkciách - Konfigurácii ak dám prechádzať disk tak tie firmy tam sú .Neviem ako ich dostať do pôvodného stavu . Zavolala som servis.technika,aj ten skúšal kde čo ,ale nepodarilo sa mu to . Bežné odstránenie už vytvorenej firmy z adresára nie je možné ,program doporučuje premenovať firmu ,teda tak či tak by som mala zobrazených tých 14 firiem .
    A čo je najhoršie mám zálohu iba na 1 firmu . Moje nervy !Poraďte prosím ak viete .

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    nerobím síce v dos-e, ale pokiaľ ich máš na disku tak by to malo ísť. Pozri si presne názvy firiem. Potrebuješ ich dať presne do poradia ako si ich mala predtým. Ak si pamätáš aká firma mala poradové číslo keď si otvárala firmu, tak by nemal byť problém. Stačilo by zadať novú firmu pod tým istým číslom ako bola predtým. Šlo by to ak máš všetky údaje.

    debby je offline (nepripojený) debby

    debby
    Lenka veľmi pekne ďakujem.Bolo to presne tak . Nahodila som firmu č.5 a celé moje účto tam bolo .Poradové čísla firiem som si zistila podľa údajov v účtovníctve.Mám všetkých 14 firiem ( už aj so zálohami ).Ešte raz srdečná vďaka .

    MRP-DOS -súbory adries

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.