Zavrieť

Porady

Ako spraviť dobrú zemiakovú kašu???

Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac
Ahojte všetci poraďáci. Ako prosím Vás varíte zemiakovú kašu aby bola chutná? Tá moja sa vždy podarí ako lepidlo.
Usporiadat
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

medvedik21 Pozri príspevok
Ahojte všetci poraďáci. Ako prosím Vás varíte zemiakovú kašu aby bola chutná? Tá moja sa vždy podarí ako lepidlo.
Ako lepidlo je vtedy, ak sa do teplých zemiakov rozšľahá studené mlieko. Aj mne sa to raz podarilo, ked som sa ponahľala a a nezohriala som si ho. Takže rozšľahať na potrebnú hustotu s teplým mliečkom a pridať lyžicu masla. Ale pravého , tie margaríny sú k ničomu
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

Do uvarených zemiakov, hneď po zliatí vody, pridám trochu mlieka a masla a vyšľahám to šľahačom (metličkami). Môžeš nechať na dne aj trošičku vody, v ktorej sa zemiaky varili, ale nemusíš, potom pridáš trošku viac mlieka. To už robím tak odhadom.

doplnenie: ja dávam ramu a kaša je celkom dobrá.
Naposledy upravil vieroslava : 25.04.08 at 15:26 Dôvod: doplnenie
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

vieroslava Pozri príspevok

doplnenie: ja dávam ramu a kaša je celkom dobrá.
Rama ešte ujde ... inak aj ja nechávam trošku vody Keď sa dobre rozšľahá ako píšeš je až penová. To maslo je dobré dať aj navrch roztopiť, keď je ešte horúca kaša na tanieri naservírovaná.
0 0
mladymuz mladymuz

mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

jednoznačne prave maslo. Ako zlepšovak sa mi pači, posekať na drobno pažitku alebo čerstvu zelenu cibuľku ktora sa rozmiesa so vsetkymi ingredienciami.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ja si myslím, že záleží aj od druhu zemiakov.
Vždy robím kašu takým itým spôsobom a nie vždy je rovnaká.
Zemiaky uvarím, zlejem vodu, pokrájam maslo - ale klasické čerstvé maslo - a pridám mliečko. Prikryjem, chvíľu nechám postáť a potom el.šľahačkom s metličkami vyšľahám. Keď je treba, pridám mlieko.
0 0
damati damati

damati je offline (nepripojený) damati

som kto som
Aj ja si myslím, že kvalita zemiakov robí veľa, ak sú zemiaky mizerné aj kaša je nič moc.
0 0
Fali Fali

Fali je offline (nepripojený) Fali

Skúšali sme robiť kašu aj zo zemiakov varených v šupke, ktoré sme potom roztlačili, pridali maslo a trochu smotany. Bola vynikajúca.
0 0
letula letula

letula je offline (nepripojený) letula

Heglo ma -vraj rumu/zle čítala som/.
0 0
letula letula

letula je offline (nepripojený) letula

Mlieko musí byť horúce,áno pravé voňavé maslo,a ak je to druh zemiakov na kaše,bude alatuti:-)Takú milujem i bez mäsa!
0 0
caligulax caligulax

caligulax je offline (nepripojený) caligulax

Ahojte. Nie som nejaky velky kuchar, ale ja tu zemiakovu kasu robim takto do vody pridavam citron alebo ocot, ale len trocha, zemiaciky necham trocha rozvarit, zlejemlejem vodu, pridam PRAVE maslo a prikrijem ked sa rozpusti maslo tak pridam teple mliecko (od oka, len musi byt teple) a hmmmm neviem ako to nazvat "tluciem a tluciem" potm je to ok. mojej frajerke to chuti a aj mne.....
0 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

Áno, odliate horúce zemiaky trocha "popučím", prilejem horúce mlieko a popretláčam bežným "pučidlom" na zemiaky. Ak je všetko horúce a zemiaky boli dobre dovarené, tak nepotrebujem ani šľahač (metličky) a pyré je vynikajúce. Samozrejme až po dochutení soľou a pravým maslom.
0 0
medvedik21 medvedik21

medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac
Niečo na tom bude lebo ja som doteraz vždy pridávala mlieko rovno z chladničky a maslo VETO a potom to tak asi aj dopadlo. Ďakujem veľmi pekne za rady, tento víkend vyskúšam a dám vedieť
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

medvedik21 Pozri príspevok
Niečo na tom bude lebo ja som doteraz vždy pridávala mlieko rovno z chladničky a maslo VETO a potom to tak asi aj dopadlo. Ďakujem veľmi pekne za rady, tento víkend vyskúšam a dám vedieť
... no tak to muselo byť fakt "lepidlo" sorry, dufam nám napíšeš ako ti dopadla tá víkendová kaša
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

medvedik21 Pozri príspevok
Niečo na tom bude lebo ja som doteraz vždy pridávala mlieko rovno z chladničky a maslo VETO a ť
Takto podobne som to aj ja robila hádam 15 rokov a cca pred 3 rokmi som pozerala na CT1 Kluci pri varení (tak nejako sa to vola), varia tam mladí chalani a povedali že je najväčšie chyba vylievať všetku vodu z uvarených zemiakov.
Takže uvarili zemiaky vo vode, zliali ich len na 3/4, dali do nich maslo, prikryli pokrievkou, medzi tým zvarili cca 1 dcl mlieka (podľa potreby). Pokiaľ mlieko uvarili, maslo sa na zemiakoch roztopilo, vyliali tam aj to horúce mlieko a normálne len rozpichali. Od vtedy to takto robím aj ja a sú veľmi dobré.
Mixérom to nerobím - zdá sa mi ako lepidlo.
0 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

Ofélia Pozri príspevok
...cca pred 3 rokmi som pozerala na CT1 Kluci pri varení (tak nejako sa to vola),..
Program sa volá kluci v akci:
www.klucivakci.cz
0 0
icemonika icemonika

icemonika je offline (nepripojený) icemonika

nikto...zatiaľ :)
ja zvyknem maslo najprv prepražiť, potom krajšie vonia...a neboj sa soli, zemiaky potrebujú soľ
0 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
Ja pyré robím často, ale priznám sa vôbec nezohrievam mlieko - prilievam priamo z chladničky. Maslo pravé nemôžem (kvôli žlčníku) ale "lepidlovité" pyré podľa mojich skúseností dosiahnem, keď varím z ružových zemiakov. Podľa mňa sú na pyré najvhodnejšie žlté- múčnaté zemiaky. Do vody, v ktorej varím zemiaky prihodím vždy 1 kocku cukru.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

janaGT Pozri príspevok
ja si myslím, že záleží aj od druhu zemiakov.
Vždy robím kašu takým itým spôsobom a nie vždy je rovnaká.
Zemiaky uvarím, zlejem vodu, pokrájam maslo - ale klasické čerstvé maslo - a pridám mliečko. Prikryjem, chvíľu nechám postáť a potom el.šľahačkom s metličkami vyšľahám. Keď je treba, pridám mlieko.
a mlieko pridávam z chladničky
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Všetky recepty, čo som tu čítala, myslím že nie sú zemiaková kaša, ale zemiakové pyré, a že je medzi tým rozdiel. Ja pri varení kaše očistím surové zemiaky, pokrájam ich na tenké koleska, zalejem vodou a osolím. Vody dávam toľko, aby sa mi pri varení odparila a aby som nič nemusela vylievať, ale zase opatrne, treba miešať, aby kaša neprihorela. Keď sú zemiaky úplne rozvarené "na kašu" už ich len dobre pomastím, najlepšie domácou bravčovou masťou. Veľmi záleží na zemiakoch, niekedy sú "vodové" a je treba ich zahustiť múkou, ale to robím veľmi nerada. Nemyslím tým teraz, že keď dám veľa vody, ale skutočne záleží od druhu zemiakov. A k tomu do zlatista opražená cibuľka - mňam. K tomu netreba už žiadna príloha, len dobrý chlebík.
A mlieko ani maslo vôbec pri kaši nepoužívam.
Naposledy upravil abel : 27.04.08 at 20:17
0 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
abel Pozri príspevok
Všetky recepty, čo som tu čítala, myslím že nie sú zemiaková kaša, ale zemiakové pyré, a že je medzi tým rozdiel. Ja pri varení kaše očistím surové zemiaky, pokrájam ich na tenké koleska, zalejem vodou a osolím. Vody dávam toľko, aby sa mi pri varení odparila a aby som nič nemusela vylievať, ale zase opatrne, treba miešať, aby kaša neprihorela. Keď sú zemiaky úplne rozvarené "na kašu" už ich len dobre pomastím, najlepšie domácou bravčovou masťou. Veľmi záleží na zemiakoch, niekedy sú "vodové" a je treba ich zahustiť múkou, ale to robím veľmi nerada. Nemyslím tým teraz, že keď dám veľa vody, ale skutočne záleží od druhu zemiakov. A k tomu do zlatista opražená cibuľka - mňam. K tomu netreba už žiadna príloha, len dobrý chlebík.
A mlieko ani maslo vôbec pri kaši nepoužívam.
Božinku, musela si mi robiť chute takto večer? A máš pravdu zemiaková kaša- to je iná rozprávka(aspoň pre mňa). Ja naopak, zahusťujem múkou. Zemiaky rozmixujem vo vode, v ktorej som ich varila a pridávam hrubú múku, kým nevznikne naozaj hustá kaša. Na druhý deň lyžicou vykrajujem halušky, ktoré opekám buď na omastenej panvici alebo zapekám v trúbe. A samozrejme opražená cibuľka, chlebík a nealkoholické pivo k tomu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať