Zavrieť

Porady

MRAVCE

mam jeden problem...asi niesom jediný, ale chcel by som sa vas spytat, ze ake mate skusenosti s mravcami v domacnosti konkretne v kuchyni ,popripade ako proti nim bojujete.
dakujem
Usporiadat
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

Skús použiť Formitox.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
mpetr mpetr

mpetr je offline (nepripojený) mpetr

Pomôže nasypať mletú zrnkovú kávu tam, odkiaľ vychádzajú.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

a tiež skús do vyhľadávača napísať mravce
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
kukučka Pozri príspevok
a tiež skús do vyhľadávača napísať mravce
Súhlasím.
Alebo skús tému Ako na mravce bez chémie?
0 0
amakov amakov

amakov je offline (nepripojený) amakov

skús použiť soľ na miesta, kde chodia, pomôže to
0 0
jarosenka jarosenka

jarosenka je offline (nepripojený) jarosenka

zaneprázdnená mamina
mne pomohla krieda proti mravcom
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Veľmi dobre pomáha klasická školská krieda. Teraz som videla,že v letáku z Lidla je ponuku na kriedu proti mravcom.
0 0
JankaV. JankaV.

JankaV. je offline (nepripojený) JankaV.

Tak prípravkov proti mravcom je dosť kriedy, domčeky, spreje. Ale aj mravcov je viac druhov.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Domčeky nemajú chybu...aspoň u nás v kuchyni. Zase sa mi s príchodom jari nasťahovali mravce do kuchyne a obývačky...dala som tam 2-3 domčeky...2-3 dni a je po mravcoch....tie domčeky tam mám teraz pre istotu stále, ale mravec ani jeden. Dostať ich kúpiť v každej drogérii, myslím , že je to značka RAID...taký červený obal.

Mala som mravce aj vlani a strašne veľa. Ako som nasadila domčeky, tak po pár dňoch mravce ozaj zmizli a to som dávala kriedu, bobkový list aj klinčeky a čo ja viem, čo ešte ...nič nepomáhalo...až tie domčeky...
0 0
david93 david93

david93 je offline (nepripojený) david93

dakujem velmi pekne.......na skusanie mam toho az az....
0 0
david93 david93

david93 je offline (nepripojený) david93

dakujem velmi pekne.....na skusanie mam toho az az
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
káva, krieda .... toto ich ale nezničí, len odpudí a zase sa ti vrátia. V tých domčekoch je nejaká látka-otrava, ktorá sa im dostane na nožičky a tú látku donesú ku svojej kráľovnej, tá zomrie a potom skape celý rod.

Tie domčeky nie sú drahé.
0 0
JankaV. JankaV.

JankaV. je offline (nepripojený) JankaV.

[quote=jess;719557]...tie domčeky Dostať ich kúpiť v každej drogérii, myslím , že je to značka RAID...taký červený obal.

Vyrába ich aj Biolit a veľa ďalších výrobcov. Stačí zájsť do drogérie a vybrať si.
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

mne nepomohol ani raid ani biolit - tak neviem, čo použiť ďalej - ono sú na chvíľu preč, potom sa vrátia - ach jaaaaj
0 0
pohodička pohodička

pohodička je offline (nepripojený) pohodička

som veľmi rada, že som objavila tému mravcov, k nám sa nasťahovali po povodní v roku 2001, keď sme mali asi 50 cm vysoko na prízemí vodu a doteraz sa ich nemôžeme zbaviť, dokonca viac krát v roku máme aj s krídlami, aj teraz máme po celom prízemí a krídelnaté vylietávajú k oknu po záclonách, minulého roku to boli celé roje, my ich len vysávame a zametame a vynášame vonku, je to veľmi nepríjemné, hlavne so skladovaním potravín. Tie drobné sa pohybujú našťastie len po zemi. Dúfam, že niečo z porady pomôže. Potom odpoviem.Veľmi pekne ďakujem. Domčeky sme ešte neskúsili, ale za tie roky sme použili veľmi veľa prípravkov a nič nezaberalo.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
cowboyka Pozri príspevok
mne nepomohol ani raid ani biolit - tak neviem, čo použiť ďalej - ono sú na chvíľu preč, potom sa vrátia - ach jaaaaj
No, ja tam tie domčeky mám už asi mesiac a žiadne ďalšie mravce nie sú. Vraj po 3 mesiacoch by sa mali vymeniť za nové.
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

U nas v dome,ked sa objavili mravce/hlavne v bytoch na nižších poschodiach/,tak sme zabezpečili pre celý 8p.byt.dom:pre každý byt sa nakúpili od deratizacnej spoločnosti krabicky proti mravcom a dali sa do každeho bytu.Nebytove priestory,schodiste sa 2x vystriekalo a odvtedy je pokoj-5rokov.Dovtedy to ludia riesili samostatne,ale nemalo to účinok,pretože šachtami a pod.preliezali z bytu do bytu a bola to nekonecna pieseň.
V pripade,že ide rodinný dom-posypte linku,podlahu...práškom do pečiva:nanosia ho do hniezda a zabije to ich mravciu kralovnu.V robote sme si tak pomohli,len to treba nechat posypané 2-3 dni
Naposledy upravil sklenkova : 04.05.08 at 19:09
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

jess Pozri príspevok
No, ja tam tie domčeky mám už asi mesiac a žiadne ďalšie mravce nie sú. Vraj po 3 mesiacoch by sa mali vymeniť za nové.
Čítala som túto debatu lebo som mala problém s mravcami v sklenníku. Pokým nebolo nasadené oblievala som cestičky vriacou vodou, predtým som vyskúšala všetko možné (ľudové recepty,rady podľa luny,chémiu).Nič nepomáhalo. Na vaše odporúčania som kúpila "domčeky" a postavila na cestičky. Zatiaľ sú tam 4 dni a mravce sa stratili
Aj ja ďakujem za dobrú radu.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

vraj treba posadiť levanduľu, nemajú ju radi
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

kukučka Pozri príspevok
vraj treba posadiť levanduľu, nemajú ju radi
Skúšala som-nezabralo
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať