Zavrieť

Porady

Ako upiecť zemiaky?

Prosím Vás, ako pečiete zemiaky, aby boli chutné a nevyschli? Zvyknete ich pred pečením uvariť alebo je lepšie ich piecť surové? Prípadne pridávate na nich nejaké chutné korenie? Ďakujem.
Usporiadat
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ja pečiem surové:
1, v šupke - poriadne umyť, dať na suchý plech, pri teplote cca 200 st.C upiecť, potom prekrojím a jeme s maslom + soľ
2, zemiaky ošúpať, pokrájať na štvrťky, soľ, korenie, paprika, plech trochu poolejovať, nechať piecť pri 180st.C
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

ja posypem ešte korením na pečené zemiaky.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

janaGT Pozri príspevok
ja pečiem surové:
1, v šupke - poriadne umyť, dať na suchý plech, pri teplote cca 200 st.C upiecť, potom prekrojím a jeme s maslom + soľ
2, zemiaky ošúpať, pokrájať na štvrťky, soľ, korenie, paprika, plech trochu poolejovať, nechať piecť pri 180st.C
Bod 1. presne tak, bod 2. soľ, majorán, rasca.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Dav Pozri príspevok
Bod 1. presne tak, bod 2. soľ, majorán, rasca.
áno, niekedy dávam aj rascu, ale manžel s dcérou ju nemusia
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Tie v šupke ja prekrajujem na polovice a trochu s olivovým olejom upečiem. Dostane chrumkavú kôrku. Mňam. A k tomu ešte cibuľka. Manžel je mäšový, takže jemu nemôže k tomu chýbať slaninka alebo klobáska.
0 0
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

Ocistene pokrajane zemiaciky dam do misky, pridam olej,prelisovany cesnak, korenie na americke zemiaky a rozmarin/ten tam mam najradsej/premiesam,necham postat aspon 1/2 hod. a vysypem na plech.Navrch dam pokrajanu slaninku a cibulu a peciem.Mnam.
0 0
Ludula Ludula

Ludula je offline (nepripojený) Ludula

žena
betyna8 Pozri príspevok
Ocistene pokrajane zemiaciky dam do misky, pridam olej,prelisovany cesnak, korenie na americke zemiaky a rozmarin/ten tam mam najradsej/premiesam,necham postat aspon 1/2 hod. a vysypem na plech.Navrch dam pokrajanu slaninku a cibulu a peciem.Mnam.
Robím to tak isto a k tomu máme radi kyslú kapustu.
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Taak..ja ich predvarím pred pečením. Ale nie veľmi. Iba aby sa voda začala variť a hneď ich odstavím, hodím na plech s troškou oleja a posypem korením a šup do rúry...mňam..mňam.
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

Ja mám recept od mojej babky a tá piekla také menšie zemiaky celé, nepokrájané, iba ich ošúpať, trochu oleja, rascu, soľ a počas pečenia nechať nech sa na nich urobí kôrka, potom sa aj samé odlepia od plechu. Výborné je to s maslom a bryndzou a k tomu pohár studenéh mlieka... mňam, až sa mi slinky zbiehajú.
Keď sú nové zemiaky a majú peknú šupku, tak pečiem aj so šupkou, len osoliť a potom to jeme bez šúpania najradšej s maslom a bryndzou.
0 0
damati damati

damati je offline (nepripojený) damati

som kto som
Ja ich trošku predvarím, posypem rascou, pridám trochu oleja a pečiem. Pekávala som ich aj surové, ale to pečenie dlho trvalo. Po krátkom predvarení to je rýchlejšie hotové.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Zemiaky ocistim, pokrajam na mesiaciky, posolim,dam rascu,podlejem horucou vodou a polejem olejom.
Prikryjem alobalom a ked su makke alobal odstranim trosku ich plochym podberakom uvolnim a pripeciem.
0 0
usko 1 usko 1

usko 1 je offline (nepripojený) usko 1

Recept na výborné zemiaky bez tuku: zemiaky riadne vydrhnuté rozkrojím na polky a reznou stranou položím na suchý plech , ktorý som vysypala soľou, podrvenou rascou, sušenou bazalkou, tymiánom, oreganom, rozmarínom- vyberte si podľa chuti. Pečiem
na 200st. keď zemiaky začnú "pľuzgiernikovať", vyskúšam či sú makké. Sú výborné či ako príloha k masu, alebo len tak s vymiešanou kyslou smotanou s bylinkami.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
aj ja pridám svoj recept:
ošúpané surové zemiaky poukladám na plech, pridám slaninu pokrájanú na kocky, posypem rascou a soľou. Pred upečením pridám prelisovaný cesnak a jeme to s acidkom, kyslým mliekom, kyslou smotanou, cmarom etc. ...
0 0
Fabiana Fabiana

Fabiana je offline (nepripojený) Fabiana

Väčšie nové zemiaky v šupke poprepichujem vidličkou a dám na mriežku. V priebehu pečenia otáčam. Na takto upečené zemiaky je vhodné maslo a soľ, alebo kačacia resp. husacia masť.

Našla som jedno video ako pečené zemiaky robia angláni.

http://www.videojug.com/film/how-to-make-roast-potatoes
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
damati Pozri príspevok
Ja ich trošku predvarím, posypem rascou, pridám trochu oleja a pečiem. Pekávala som ich aj surové, ale to pečenie dlho trvalo. Po krátkom predvarení to je rýchlejšie hotové.
Pečiem tak isto ale posypem ich ešte okrem rasce aj červenou paprikou a olej mám olivový v rozprašovači tak že ich nepolievam ,ale tak dva až tri krat počas pečenia postriekam.MŇAM
0 0
medvedik21 medvedik21

medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac
Ja pečiem zemiaky ako prílohu k jedlám ošúpané a pokrájané na mesiačiky, polejem ich trošičku(len sem tam) olivovým olejom alebo masťou a posypem korením na americké zemiaky. V polovici pečenia ich ešte poprevraciam aby sa opiekli rovnomerne a aby sa olej dostal na všetky.

Zemiaky v šupke jednoducho poriadne umyjem a na plechu ich dám piecť. Keď do nich vidličkou zapichnem a sú vnútri mäkké, tak ich odstavím a nechám pár minút vychladnúť. Sú dobre upečené keď ich hranou dlane rozpolím(jemne po tom zemiaku udriem hranou dlane). Najlepšie sú posolené s obyčajným kravským maslom, bryndzou a slaninkou, alebo sa k tomu hodí aj kyslá domáca kapusta.

Dobrú chuť
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Zemiaky pečiem na všetky možné spôsoby tak ako to tu popisujete. Ešte pečiem ošúpané, nakrájané na štvrtky posypané soľou a rôznymi koreninami a asi 8-10minút pred dopečením rozbijem vajíčka na tie zemiaky tak ako ked robíte volske oko, deťom to chutí. A na pečenie používam ten teflonový papier na pečenie zemiaky sa vobec neprilepia a netreba ich mastiť
0 0
minonka1 minonka1

minonka1 je offline (nepripojený) minonka1

zemiaky nakrajane na mesiaciky,napoly uvarim.potom ich dam na plech,pokvapkam olejom,posypem vegetou,oreganom.ked nemam oregano,je dobre,aj pizzove korenie.premiesat,dat piect.pri peceni uz nemiesat.
0 0
Andrea308 Andrea308

Andrea308 je offline (nepripojený) Andrea308

Ja najprv trochu predvarím a potom sú dobré mäkké.
0 0
gabusik gabusik

gabusik je offline (nepripojený) gabusik

Ja zemiačky nakrájam na mesiačiky, potom ich kratulilinko povarím, niekedy ani nevrú len trochu zosklovatejú/ odstráni sa prebytočný škrob a nelepia sa/, potom scedím, dám tam kúsoček masla - tak za lyžicu a 1 - 2 lyžice korenia americké zemiaky/ netreba to preháňať/.Všetko ešte v hrnci prehádžem, zemiačky sa krásne všetkým obalia, vysypem na plech a pečiem na 250 stupnoch. Sú celé krásne chrumkavé.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať