Zavrieť

Porady

septoplastika-operácia

Má niekto skúsenosti so septoplastikou / nosová prepážka/? Ak áno, napíšte aké a chcela by som vedieť, aké ste mali problémy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    belanka je offline (nepripojený) belanka

    belanka
    Mne opervali vybočenú nosnú prepážku pred 8 rokmi.U mňa všetko prebehlo v pohode.Dokonca ma potom nič nebolelo.Jediné trochu nepríjemné,ale nie bolestivé bolo,keď mi odstraňovali z nosa tampóny.Inak OK.Nejakú dobu som nesmela robiť prudké pohyby hlavou a tak,ale nič hrozné.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Môjmu mužovi túto operáciu doporučili cca pred 7 rokmi. Dodnes nebol..asi sa bojí. Vidím, že začína mať problémy, má stále upchatý nos, potom si kvapká kvapky, v noci chrápe. A dookola. Ale..ako sa hovorí...kto chce kam....... Nasilu ho tam ťahať nemôžem. Ináč známej syn bol v Ružomberku, vraj je tam veľmi dobrý odborník na tieto operácie.

    belanka je offline (nepripojený) belanka

    belanka
    Následkom pádu v detstve som mala blokovanú 1 nosnú dierku.Keď sa mi tá voľná napr. pri nádche upchala,musela som dýchať ústami.Aj v noci sa mi zle dýchalo.Kvôli tomu som spávala väčšinou na ľavom boku,kedy to bolo lepšie.Nebolo to "neprežiteľné",ale teraz je to rozhodne lepšie.

    certik je offline (nepripojený) certik

    certik
    Ahojte, pred týždňom mi robili septoplastiku a zajtra mi budú vyberať tie umelohmotné dlahy z nosa. Na čo sa mám pripraviť?

    agon je offline (nepripojený) agon

    agon
    certik- ako prebehla operacia,stav po operacii. ake si mal problemy, ked si siel na operaciu? pozri si zdravie- forum- choroby vseobecne z 28.7.08
    DanielaSĽ Pozri príspevok
    Môjmu mužovi túto operáciu doporučili cca pred 7 rokmi. Dodnes nebol..asi sa bojí. Vidím, že začína mať problémy, má stále upchatý nos, potom si kvapká kvapky, v noci chrápe. A dookola. Ale..ako sa hovorí...kto chce kam....... Nasilu ho tam ťahať nemôžem. Ináč známej syn bol v Ružomberku, vraj je tam veľmi dobrý odborník na tieto operácie.

    Ja som sa akurat vratila z Ruzomberku.Operoval ma primár Dr.Rac.Je velmi dobry odbornik na tieto veci.Operacia nie je bolestiva,len neprijemna ked sa preberiete z narkozy ,ze musite dychat ustami.Je lepsie ked sa septoplastika urobí,problemy zmiznú.Naozaj clovek nema mat z coho strach.
    Ja som sa vratila akurat z operacie septoplastiky.Mala som zdeformovanu prepazku a cystu v lavej prinosovej dutine.Operovali ma v Ruzomerku.Zakrok nie je bolestivy.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    martina blahova Pozri príspevok
    Ja som sa vratila akurat z operacie septoplastiky.Mala som zdeformovanu prepazku a cystu v lavej prinosovej dutine.Operovali ma v Ruzomerku.Zakrok nie je bolestivy.
    Zákrok nie, mňa operovali v narkóze ,ale potom keď vyberaju dreny...
    by som nepovedal že to nieje bolestive a ako ti vyteka 3 dni z nosa krv to je tiež super
    ja som sa dnes vratil z nemocnice a vyberali mi tu gazu (mal som pocit ze az z mozgu) a chcem sa oputat ze ci vyberanie toho plastu alebo co tam este mam boly viac ako ta gaza dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.