Zavrieť

Porady

laryngitida

Prosím ak máte skúsenosť s touto chorobou, napište niečo o nej, môj syn ju dostal už druhý krát v tomto roku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mirpo je offline (nepripojený) mirpo

    Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac mirpo
    Darina1234 Pozri príspevok
    Prosím ak máte skúsenosť s touto chorobou, napište niečo o nej, môj syn ju dostal už druhý krát v tomto roku.
    Asi nepoteším. Ja som mala laryngitídu prvý raz asi v 1/2 roku. Bola som veľa ráz hospitalizovaná a liečená. Keďže lekárka mi chorobu zanedbala, mám nábeh na chronickú laryngitídu, časté problémy s dýchaním.
    Je dobré dieťa vyvarovať častému kontaktu s deťmi. Pomáha aj solná lampa, čerstvý vzduch. Neviem koľko rokov má tvoj syn. Mne lekárka povedala, že je to detská choroba, že z toho vyrastiem.... že by som ešte nevyrástla /mám už cez 20/

    Skús pozrieť:
    http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=1208
    http://www.rodinka.sk/user/view_page.php?page_id=32308
    http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_id=381710

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    Moj syn mal laryngitidu, do roka aj 6 -7 krat. Hovorilo sa tomu nocna choroba, lebo cez den bol v poriadku a v noci sme leteli na pohotovost. Calcium, dithiaden, injekcny hormon hydrocortizon, to bola prva pomoc, aby sa mu uvolnilo dychanie. Doma suche studene zabaly na hrdlo.
    Doktorka nam vtedy povedala, ak to zmizne do 6 rokov veku dietata, bude mat pokoj, niekomu to nezmizne, ostava to ako chronicke ochorenie.
    Syn z tejto choroby vyrastol, a ked dosiahol 6-ty rok, choroba tak ako prisla, tak i odisla.
    Pouzivali sme vtedy zvlhcovac vzduchu, casto vetrali a dbali na prisne hygienicke navyky nasho syna.
    Bolo to pre nas velmi nedobre obdobie, je to dost neprijemne ochorenie deti a velmi stresujuce pre rodicov.

    bettylou je offline (nepripojený) bettylou

    :-)) bettylou
    u nás to má viacero detí, aj viac ráz do roka. Vˇačšinou im dávame kalciový sirup, Stodal. A tiež chladný vzduch je dôležitý

    damati je offline (nepripojený) damati

    som kto som damati
    Môj syn ju jedenkrát mal. Bolo to veselé, po polnoci sme museli volať pohotovosť, lebo sa dusil, lekár mu dal kalciovú injekciu a poradil nám, že keď sa začne dusiť, tak treba otvoriť dokorán okno a dieťa nech dýcha chladnejší vzduch. Táto choroba sa vraj zvykne u niektorých detí ak ju raz dostanú opakovať častejšie. Môj syn k nim našťastie nepatril, ale syn kamarátky ju mal opakovane a veľmi často a lekárka jej to vysvetlila, že chlapec je už na laryngitidu náchylný. Samozrejme prajem ti, aby to nebol prípad tvojho syna.

    Twiggy je offline (nepripojený) Twiggy

    Twiggy
    Ja viem len tu prvu pomoc, su aj cipky ktore sa davaju pri zachvate, mame ich v chladnicke. Raz to s malym vyzeralo na laryngitidu, ci to bolo ono sme sa dodnes nedozvedeli, ale cipky drzim v pohotovosti.
    Ked je vonku teplejsie a neda sa "inhalovat" pri otvorenom okne, treba dieta dat pred otvorenu chladnicku. Tolko rady nasej dr., zelam vam , nech sa to u vas neopakuje.

    pohodička je offline (nepripojený) pohodička

    pohodička
    Laryngitída je gréc. pôvodu a je to zápal hrtana
    Laryngizmus - kŕčovité zovretie hlasiviek
    -toto je zo slovníka cudzích slov
    Naposledy upravil pohodička : 09.05.08 at 19:00

    tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

    z malickosti sa sklada svet. ...viac tiny77
    skôr mi to bolo vysvetlene ako opuch hlasiviek, nevies pri tom dychat, rozpravat, clovek je totalne zachripnuty a ma paniku. Prva pomoc calcium sirup, dithiaden, alebo na pohotovosti injekcny hormon hydrocortizon. Este nam kazali davat teply olejovy zabal na hrdlo, ale ked sa po rokoch na to pozriem spätne, tak neviem ci to bolo na opuch prave najstastnejsie riesenie a spať vo vyvysenej polohe, s prisunom cerstveho vzduchu.
    Andy Kralik Prva pomoc na laryngitidu - studeny vzduch. Otvorit, okno, vyjst na balkon. Studeny vzduch zmensuje opuch.

    ivako je offline (nepripojený) ivako

    ivako
    Moja dcéra, keď bola maličká to mala tiež, párkrát bola v nemocnici, neskôr, to už mala asi 3 roky a laryngitídu mala každý mesiac, sme dostali kontakt na homeopata. Pamätám sa, že sme uňho boli v auguste a potom ešte dalšie dva mesiace za sebou a ochorela až vo februári, potom brala ešte nejaké kvapky asi pol roka preventívne. Doma som mala stále v lekárničke aj homeopatický sirup Stodal, ktorý som si kúpila v lekárni a pri prvých príznakoch bolesti hrdla som ho dávala aj ostatným deťom. A ešte na tej laryngitíde je najhoršie to, že cez deň som na dcére nepozorovala nič, nezakašlala, nebola zachrípnutá a v noci sa už dusila a väčšinou medzi jednou a druhou hodinou./neviem prečo/

    motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

    telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac motylik7
    Laryngitída a aj ostatné zápaly horných dýchacích ciest majú svoje korene vzniku úplne niekde inde, ako by sa na prvý pohľad zdalo. Tie začiatky treba hľadať niekde v oblasti črevného traktu - zanesené telo, lymfatický systém atd. To je pohľad celostnej medicíny a viac by ste sa dozvedeli po prečítaní hocktorej knihy z tejto oblasti (môže to byť čínska zdravotná medicína, tibetská, orientálna atď.). To nie je až taký problém vyliečiť tak, aby sa už tieto problémy neopakovali. Tak ako som ja vyliečila svoje deti z týchto problémov + alergií na všetko možné.

    Lari je offline (nepripojený) Lari

    Lari
    Suhlasim s motylikom. Moj syn mal casto laryngitidu, o inych chorobach nehovoriac. Dala som ho pred 1/2 rokom na cinsku medicinu - odvtedy raz laryngitida (ale vecer zacala a na druhy den mu uz nic nebolo) a jedna viroza so slabym priebehom. A doplnok k cinskej medicine - zdravsia strava.

    lucydan je offline (nepripojený) lucydan

    lucydan
    Ahojte.Mam 1,5rocneho syna a v decembri mal aj on laringitidu.Zacalo sa to najprv horuckou,tak sme ho zobrali na pohotovost a tam nam nic nepovedali.Len ze ma obycajnu chripku.A o tri dni na to na den vianoc sme s nim museli letiet na pohotovost zase,ale uz s tym,ze sa dusi.Dusil sa v spanku.Ja som nevedela co robit.Ale ako sme ho zobrali na vzduch tak uz bolo dobre.Ale v nemocnici nas uz aj nechali.Dali mu injekciu.Boli sme tam dva dni,ale za tie dva dni sa na nas sestricky ani nevykaslali.A v nemocnici bol taky suchy vzduch,ze aj mne to robilo problemy,nieto este dietatu,ktory ma laringitidu.A teraz mi maly opat pokasliava a bojim sa ze to bude zase laringitida.Davam mu ten Calciovy sirup.Dufam,ze to pomoze.Cez den problemy nema.V noci mi zakaslal asi tri krat.co mu mozem este dat?

    motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

    telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac motylik7
    lucydan Pozri príspevok
    Ahojte.Mam 1,5rocneho syna a v decembri mal aj on laringitidu.Zacalo sa to najprv horuckou,tak sme ho zobrali na pohotovost a tam nam nic nepovedali.Len ze ma obycajnu chripku.A o tri dni na to na den vianoc sme s nim museli letiet na pohotovost zase,ale uz s tym,ze sa dusi.Dusil sa v spanku.Ja som nevedela co robit.Ale ako sme ho zobrali na vzduch tak uz bolo dobre.Ale v nemocnici nas uz aj nechali.Dali mu injekciu.Boli sme tam dva dni,ale za tie dva dni sa na nas sestricky ani nevykaslali.A v nemocnici bol taky suchy vzduch,ze aj mne to robilo problemy,nieto este dietatu,ktory ma laringitidu.A teraz mi maly opat pokasliava a bojim sa ze to bude zase laringitida.Davam mu ten Calciovy sirup.Dufam,ze to pomoze.Cez den problemy nema.V noci mi zakaslal asi tri krat.co mu mozem este dat?
    Zlatko uvedom si, že sirupčekmi iba odstraňuješ následok problému a nie príčinu. Toto si prečítaj (a môžeš mi napísať na mail, poradím ti niečo, čo mojim deťom odstránilo laryngitídy rýchlo a navždy):
    Zápaly horných dýchacích ciest a alergie

    Jedným s prvých potravinových alergénov býva kravské mlieko. Prvou reakciou tela na tento alergén býva zápal črevnej sliznice. Tento zápal sa väčšinou navonok neprejaví. Niekedy sa môžu objaviť aj hnačky a nadúvanie v brušku,pri ťažšom priebehu i krv v stolici. Po jednom jedinom podaní alergénu trvá poškodenie mesiac! Pri opakovanom podávaní alergénu sa na črevnej sliznici objaví škvrnité prekrvenie a v ťažších prípadoch malé vriedky a krvácanie. Pri každodennom podávaní mlieka vzniká vážny stav kolitídy z ďalekosiahlymi následkami. Kravské mlieko sa dáva do súvislosti s detskou cukrovkou. Zaťaženie nezrelého dieťaťa kravským mliekom môžeme považovať za neskoršiu možnú príčinu cukrovky. Nie je to jediná príčina,ale jedna s najdôležitejších. Ak už zápal vznikol a nasadíme diétu bez alergénu,stráca sa zápal čreva o 6 mesiacuv až dva roky. Alergický zápal sa pri neliečení dostáva do fázy, kedy sa toxín zápalu dostáva do bunky. Zápal sliznice vyradí imunitné bunky,ktoré sa v sliznici nachádzajú. V prvých rokoch života je črevo hlavným imunitným orgánom. Zlým vývojom imunity, jej nedozretím, sa dieťa stáva náchylné na ďalšie infekcie.

    Pri prvých prejavoch nedostatočnej imunity lekar väčšinou nasadí antibiotiká, ktoré narusia črevnú mikrofloru, ktora sa zapaja do procesu trávenia a do procesu tvorby a budovania imunity. Zloženie mikroflory v čreve sa zmení a prerastajú škodlivé a patogénne mikroorganizmy a plesne. Tie potom zapríčinia nielen poruchu trávania, ale predovšetkým produkciu toxických látok, jedov, ktoré zasiahnu celý organizmus. Dieťa potom reaguje reaguje roznymi príznakmi, ktoré vobec nedávame do súvislosti s možnou alergiou. Stráca sa odolnosť proti infekčným chorobám, rozvíja sa začarovaný kruh stále sa opakujúcich infekcií. Kedže sú orgány vnútorného vylučovania už pretažené, presúva sa problém na miazgovo-lymfatické tkanivo v oblasti hlavy a krku, konkrétne utrpia mandle a Eustachova trubica, ktorá spája nosové prieduchy so stredným uchom, čo je doležité pre vysvetlenie opakovaných zápalov stredného ucha. Charakteristická je tu zdurená sliznicová výstelka a platí to i o prínosových dutinách a horných dýchacích cestách. Takéto tkanivá sa stávajú vhodným prostredím pre škodlivé mikroorganizmy, ktoré následne sposobujú opakované alebo chronické zápaly. Nosné mandle sa zduria a sú odstránené bez toho, aby sa odstránila príčina tohto problému. Stručne povedané: stretnutie disponovaného človeka so svojím potravinovým alergénom vo veku, ked ešte nie je dostatočne vyvinutý imunitný systém, znamená vývoj mnohých chorobných príznakov, z ktorých najčastejšie bývajú chronické alebo recidivujúce ochorenia horných dýchacích ciest, prínosových dutín, mandlí a zápal stredného ucha. Tieto choroby mozu v urcitom veku zdanlivo ustupovat, avšak problém sa presúva k doležitým vnútorným orgánom.
    Tieto alergie majú súčasne vplyv dokonca i na správanie – nesústredenosť, nepokoj – hypertaktivita, únava atd. Veľmi zjednodušene sa dá povedat že takmer všetky zdravotné problémy majú svoj povod v črevnom trakte (dôležité je samozrejme i myslenie, ale to je zase iná kapitola).
    dietaprirody Dobry den
    moje dcera ma 1 mesiac a ma laringitidu a poprosil by som motylika7 poslat mi na email:palikisel@gmail.com nejake rady ako sa toho zbavit.Dakujem Pali

    Legina je offline (nepripojený) Legina

    Legina
    Dobrý deň,
    môj syn má 5 rokov, po prvý krát dostal laringitidu v 4 rokoch, v období január - marec tri krát po sebe. Potom nasledovalo obdobie "pokoja" do septembra, keď nastali chladnejšie hmlisté rána a opäť sa ozvala laringitída. Liečime sa na alergológii - alergia na trávy. Denne berie 3 druhy liekov na alergiu. Dočítala som sa tu, že laringitida je náslekom iného proglému v črevnom trakte a že vysokým alergénom je kravské mlieko.
    Má niekto s týmto nejakú skúsenosť. Mimochodom syn miluje mlieko a denne vypije asi 1/2 litra.
    Ďakujem

    naty11 je offline (nepripojený) naty11

    naty11
    Moja dcera ma od vcera laringitydu uz druhy krat je to nieco strasne ked sa zobudite na to ze vase dieta chrci a nemoze dychat...v cera sme boli na pohotovoti a stasite to, ze sa jej to prejavilo cez den a nie v noci ...tak sa liecime tento krat doma, prvy krat sme boli v nemocnici.na pohotovsti nam doktorka predpisala cipky rectodelt a jednoznacne to zabralo su sice drahe ale kaslat na peniaze ked mate dieta v nebezpeci....a okrem cipky, ktora sa dava raz za 24 hodin berieme calcium sirup,fenistil kvapky a antibiotika Augmentin....

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    nemyslím si,že na internete je o laryngitíde málo toho popísaného...

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    pasuliatko Pozri príspevok
    nemyslím si,že na internete je o laryngitíde málo toho popísaného...
    horšie to bolo ked moj brat sa narodil 1978 a dostal to prvý krát asi tak ked mal 1/2roka tak sme boli z toho

    Scathach je offline (nepripojený) Scathach

    Scathach
    Môj syn dostal laryngitidu prvýkrát ako 1 a pol ročný. Doteraz ju mal 4x, z toho 2x sme ju zvládli doma.
    Môžem poprosiť motýlik o info na mail kkarabova@gmail.com. veľká vďaka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.