Zavrieť

Porady

elektricka pripojka

Vikt Vikt

Vikt je offline (nepripojený) Vikt

dufam, ze sa niekto najde ....
chcem kupit pozemok, na kt. nie je elektricka pripojka. potrebujem zistit, co stoji meter /vykop, kabel, zasyp .../ pripojky. ake povolenia potrebujem na prekop cesty, od Elektrarni, vlastnikov pozemkov cez kt. to pojde. Aj ked predpokladam, ze pripojka pojde pozdlz hlavnej cesty. A co vsetko ma caka a neminie .... dufam, ze to nie je komplikovana vec na vybavovanie a realizaciu.
dakujem za kazdu radu.
Usporiadat
IgyPop IgyPop

IgyPop je offline (nepripojený) IgyPop

Mna stála prípojka k novostavbe domu cca 850e. V tom bolo všetko (materiál, práca) okrem výkopu. Výkop spravili chalani - brigádnici asi za 150e, presne už neviem. Dlžka prípojky cca 20m. Pôvodná ponuka bolo okolo tých tisíc eur, ale chlapíka som ukecal.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
mladymuz mladymuz

mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

treba najprv zajst na elektrarne ku ktorym patri ta obec, dat ziadost na zriadenie pripojky a ked sa k tomu vyjadria, tak zaplatit poplatok a podpisat s nimi zmluvu o pripojeni.
Potom si najst elektrikara, ktory urobi aj reviznu spravu a dohodnut sa s nim, na dalsom postupe.
Ja som podkopaval cestu (pretlak) od stlpa k pozemku na vzdialenost 8 metrov. Dodavka "na kluc" kabel, rozvodna skrina, praca, revizna sprava ma vysli na 15 tis. Mozno trosku vela, ale zase na druhej strane som mal fakt s tym pokoj a nahanal elektrikar mna, kedy mi to moze prist vsetko poriesit.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
K žiadosti o prípojke potrebuješ najprv projekt prípojky. Zmluvu s tebou podpíšu až keď máš prípojku realizovanú a aj revíznu správu.
0 0
mladymuz mladymuz

mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

hm to fakt netuším, lebo zmluvu o pripojeni som videl skor ako sa dala pripojka urobiť...priznam sa, pozemok som kupil už s podpisanou zmluvou a vo vlastnej režii som dal pripojku robiť. Na elektrarňach si ovšem už pytali čislo zmluvy ked tam šla revizna sprava. Asi to bude potom tak, že koľko ľudí, toľko postupov.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
U mňa bol postup ako som popísal.
0 0
leonq leonq

leonq je offline (nepripojený) leonq

v prvom rade si zistite ci sa vobec napojit da.
castokrat sa stane ze uz nie je kapacita na pripojenie v danej oblasti
potom cim je dalej posledny stlp tym je to drahsie
ako spominal kolega o prispevok vyssie len skrz cestu je to 15 tisic, co podla mna nieje vobec vela.
osobne by som pozemok so sietami vo velkej vzdialenosti nekupoval.
0 0
amoo amoo

amoo je offline (nepripojený) amoo

Ja to momentalne riesim tak: dal som si ziadost na elektrarne, odpoved mi daju 10-30 dni uistili ma ze problem zo suhlasom z ich strany nebude.
Co sa tyka vykopu rozhodol so sa ist vzduchom. Firma elektro mi zabezpeci od revizie projektu, dodavky, prace a material do 15 18tisic s tym aby som si na svojom pozemku postavil dreveny stlp na beton petke co ma stalo cca 2 000,- Beton Stlp z ktoreho budem tahat kabel je vzdialený cca 15m od mojho rozvadzac s elektromerov v plote.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

som myslel ze sa uz vzduchom nesmie ist.... no ale ak si sa uz rozhodol
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
chandler Pozri príspevok
som myslel ze sa uz vzduchom nesmie ist.... no ale ak si sa uz rozhodol
aj mne povedali, že vzduchom to ísť nesmie.
0 0
amoo amoo

amoo je offline (nepripojený) amoo

To je pruser! firma ktora mi ti bude robit el pripojku mi to tak navrhla, stlp uz stoji, teraz budem trpnut co dalej
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
amoo Pozri príspevok
To je pruser! firma ktora mi ti bude robit el pripojku mi to tak navrhla, stlp uz stoji, teraz budem trpnut co dalej
a ty riešiš takéto veci bez stavebného povolenia?
0 0
11lada11 11lada11

11lada11 je offline (nepripojený) 11lada11

mladymuz Pozri príspevok
treba najprv zajst na elektrarne ku ktorym patri ta obec, dat ziadost na zriadenie pripojky a ked sa k tomu vyjadria, tak zaplatit poplatok a podpisat s nimi zmluvu o pripojeni.
Potom si najst elektrikara, ktory urobi aj reviznu spravu a dohodnut sa s nim, na dalsom postupe.
Ja som podkopaval cestu (pretlak) od stlpa k pozemku na vzdialenost 8 metrov. Dodavka "na kluc" kabel, rozvodna skrina, praca, revizna sprava ma vysli na 15 tis. Mozno trosku vela, ale zase na druhej strane som mal fakt s tym pokoj a nahanal elektrikar mna, kedy mi to moze prist vsetko poriesit.
Ja som podkopaval cestu (pretlak) od stlpa k pozemku na vzdialenost 8 metrov. Dodavka "na kluc" kabel, rozvodna skrina, praca, revizna sprava ma vysli na 15 tis. Cchcem sa spýtať,aká firma to robila,mám podobný problém.Ďakujem.
0 0
11lada11 11lada11

11lada11 je offline (nepripojený) 11lada11

[Ja som podkopaval cestu (pretlak) od stlpa k pozemku na vzdialenost 8 metrov. Dodavka "na kluc" kabel, rozvodna skrina, praca, revizna sprava ma vysli na 15 tis. Mozno trosku vela, ale zase na druhej strane som mal fakt s tym pokoj a nahanal elektrikar mna, kedy mi to moze prist vsetko poriesit.
neviete mi dat kontakt na tu firmu?
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Chceme kúpiť pozemok v malej záhradkárskej osade. V osade je niekoľko chatiek s elektinou, na konci "nášho" pozemku (iba so šopou na náradie) je elektrický stĺp z ktorého sa napojíme. Poraďte prosím, čo všetko treba vybaviť aby bola elektrika v budúcej chatke a aké náklady môžem očakávať. Nad pozemkom ide vysoké napätie (netuším aké), nebudú s tým problémy? Podľa slov pani z realitky pochopiteľne nie :-) . Chatku by sme chceli dáku maličkú 4 x 4 (max. tých 25 m2) iba prízemnú. Ďakujem vám všetkým "zdatným" za rady, alebo aj prípadnú kritiku.
0 0
snu snu

snu je offline (nepripojený) snu

no my mame tiez pozemok bez vsetkych IS. tak sme si podavali ziadosti. DO elektrikarov sme len chceli vyjadrenie,ze nam povolia tahat siete,lebo ich tahame cez rodicovsky pozemok. tak nam dali stanovisko a po 3 tyzdnoch mi prisla zmluva na podpisanie k elektrickej pripojke a to sme im len tak dali od projektanta nacrtok keda by mali siete viest. okrem toho vraj ich nezaujima ako si to budeme tahat po pozemku, ich zaujima napojenie uz pri obecnej ceste este to nerobime,ale caka nas to
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

snu Pozri príspevok
no my mame tiez pozemok bez vsetkych IS. tak sme si podavali ziadosti. DO elektrikarov sme len chceli vyjadrenie,ze nam povolia tahat siete,lebo ich tahame cez rodicovsky pozemok. tak nam dali stanovisko a po 3 tyzdnoch mi prisla zmluva na podpisanie k elektrickej pripojke a to sme im len tak dali od projektanta nacrtok keda by mali siete viest. okrem toho vraj ich nezaujima ako si to budeme tahat po pozemku, ich zaujima napojenie uz pri obecnej ceste este to nerobime,ale caka nas to
Z toho mi vyplyva, že nakoľko už na celom pozemku záhradkárskej osady je elektrina privedená, tak ich zaujíma iba odberné miesto-elektromer. Je to tak?
0 0
snu snu

snu je offline (nepripojený) snu

no mal by si asi ist elektrikarom s neakym nakresom od niekoho kto projektuje elektriku,,a tam ti daju vyjadrenie ci a ako sa mozes napojit! alebo ved skus im tam azvolat a oni ti povedia,, mame stastie ze u nas tam pracuje velmi ochotny pan..a chce amt vsetko hned z krku
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

snu Pozri príspevok
no mal by si asi ist elektrikarom s neakym nakresom od niekoho kto projektuje elektriku,,a tam ti daju vyjadrenie ci a ako sa mozes napojit! alebo ved skus im tam azvolat a oni ti povedia,, mame stastie ze u nas tam pracuje velmi ochotny pan..a chce amt vsetko hned z krku
No žiaľ u nás (v MT) už enegretici nie sú, všetko presťahovali do ŽA. Dovolať sa tam dá veľmi ťažko a ísť tam osobne je hotová samovražda. Väčšinou riešim veci e-mailom, no dosť dlho trvá kým príde odpoveď. Taký pá by sa nám tu teda hodil. To je človek na nezaplatenie
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

amoo Pozri príspevok
Ja to momentalne riesim tak: dal som si ziadost na elektrarne, odpoved mi daju 10-30 dni uistili ma ze problem zo suhlasom z ich strany nebude.
Co sa tyka vykopu rozhodol so sa ist vzduchom. Firma elektro mi zabezpeci od revizie projektu, dodavky, prace a material do 15 18tisic s tym aby som si na svojom pozemku postavil dreveny stlp na beton petke co ma stalo cca 2 000,- Beton Stlp z ktoreho budem tahat kabel je vzdialený cca 15m od mojho rozvadzac s elektromerov v plote.
Amoo, koľko ťa stála rozvodná skriňa, projektová dokumentácia a revízna správa? A ešte v ktorom roku to bolo za tie ceny realizované. Ďakujem.
0 0
amoo amoo

amoo je offline (nepripojený) amoo

Neskoro ale predsa sa vyjadrim na vase dotazy, vyberiem podstane veci (podotykam riesil som pripojku pre stavbu mojej chaty drobna stavba)
U mna velmi neprichadza do uvahy prepich popod cestu lebo ide tam plyn voda kanal a kedze to papierovo preslo vzduchom tak som to riesil takto.
1 krok: Ziadost o pripojku a odpoved zo strany elektrarni suhlasna.
2 krok: Oslovil som firmu akoze zakazka na kluc zrealizovali za nenej ako 20 000,-Sk aj z komplet materialom v jeseni 2008, toto mi dali po realizacii:
Projektovu dokumentaciu pre vykonanie prac Objekt Elektro NN Kablova pripojka. Obsahuje: 1,Sprievodna sprava 2,Technicka sprava. Dalej vykresova cast: 1,Situacna schema rozvodov. 2,Poistkova sktina SPP. 3,Elektromerovy rozvadzac. 4,Blokova schema rozvodov. 5,Kopia z mapy.
Projekt riesi: napojenie odberneho miesta dom v obci na distribucny rozvod el.energie vybudovanim nn pripojky bude sluzit pre jeden samostatne merany odber ako stavebny a po ukonceni ako trvaly.
Dalej Tech. popis: na existujucom podpernom bode (opacna strana cesty) teda na beton stlpe bude umiestnena poistkova skrinka SPP a na mojom pozemku podperny betonovy bod EVP9/3 ja som pouzil dreveny stlp na betonovej petke. Vedenie bude kablomAYKY-Jz 4x16mm2 (zavesny) ukotveny na existujucom podpernom bode distribucnej sieti a novopostavenym EVP9/3 osadenom na mojom pozemku, potom prechadza do zeme CYKY5x6 do elektromerneho rozvadzaca RE v plote.
Podmienka: V trase vedenia su PIS zabezpecit ich vytycenie spravcami sieti (ignoroval som to)
Dalej mam tu vychodiskovu spravu o odbornrj prehliadke a skuske el. zariadenia na pripojku NN a napojenie rozvadzaca RE. zaver schopna bezpecnej prevadzky. Dalej Meraci protokol na Poisk. skrinku SPP2 a Re, zariadenie zodpoveda STN...
3 krok: prisli z elektrarni obzreli to namontovali do Re elektromer zablombovali a zaplatil som za pripojovaci poplatok vratane elektromeru 4920,-Sk. (Pozor treba uviest to iste meno ako uz platite za elektrinu inac by ste dvakrat platili koncesionarske poplatky) Takze stavebne povolenie som neriesil treba ho dopnit? no funguje to rok bez problemov.
Netrvam na tom ze je to spravne, ak mate ine vedomosti rad sa poucim resp. doplnim chybajuce papierovacky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať