Zavrieť

Porady

elektricka pripojka

Vikt Vikt

Vikt je offline (nepripojený) Vikt

dufam, ze sa niekto najde ....
chcem kupit pozemok, na kt. nie je elektricka pripojka. potrebujem zistit, co stoji meter /vykop, kabel, zasyp .../ pripojky. ake povolenia potrebujem na prekop cesty, od Elektrarni, vlastnikov pozemkov cez kt. to pojde. Aj ked predpokladam, ze pripojka pojde pozdlz hlavnej cesty. A co vsetko ma caka a neminie .... dufam, ze to nie je komplikovana vec na vybavovanie a realizaciu.
dakujem za kazdu radu.
Usporiadat
amoo amoo

amoo je offline (nepripojený) amoo

Teorieticky stlp - stlpy betonove by vam mali elektrarne aj z osadenim zabezpecit na ich naklady. No prax je taka ze si to vedia presadit iba vyvoleny, mi ostatny obcania riesime to na svoje naklady (cena takehoto stlpu a jeho osadenie pesahuje vysoko sumu 20.000Sk.)
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

chcem sa len opytat kolko stoji projekt elektro na RD.. resp. skor ake boli ceny koncom roka 2008...

mame totiz trosku problem dohodnut sa na cene... /vypomstili sa nam kamaratske vztahy a povodny barter akosi kriva/ ... podklady odovzdane elektronicky, nic sa nas nepytal, urobil si ako chcel, nikde neni napisane ci ide o projekt pre stavebne povolenie alebo realizacny... akurat ze ma gulate razitko...

dik za akukolvek odpoved
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

andreaS Pozri príspevok
chcem sa len opytat kolko stoji projekt elektro na RD.. resp. skor ake boli ceny koncom roka 2008...
, mna stal projekt elektriky pre savebne povolenie RD 120€ , ale cena je dost invidualna. Kludne môze stat aj 200€
0 0
Mario.MT Mario.MT

Mario.MT je offline (nepripojený) Mario.MT

mladymuz Pozri príspevok
treba najprv zajst na elektrarne ku ktorym patri ta obec, dat ziadost na zriadenie pripojky a ked sa k tomu vyjadria, tak zaplatit poplatok a podpisat s nimi zmluvu o pripojeni.
Potom si najst elektrikara, ktory urobi aj reviznu spravu a dohodnut sa s nim, na dalsom postupe.
Ja som podkopaval cestu (pretlak) od stlpa k pozemku na vzdialenost 8 metrov. Dodavka "na kluc" kabel, rozvodna skrina, praca, revizna sprava ma vysli na 15 tis. Mozno trosku vela, ale zase na druhej strane som mal fakt s tym pokoj a nahanal elektrikar mna, kedy mi to moze prist vsetko poriesit.

Dobrý den,chcel by som Vás poprosit o radu,našli sme si pozeok ale inžinierske siete su odneho vzdialene asi 100m neviete kolko by približne stalo potiahnutie vody a elektriky?
dakujem
0 0
amoo amoo

amoo je offline (nepripojený) amoo

Ak je elektrika na vasej strane cesty bude to jednoduchsie. A zalezi ci od najblizsieho pripojneho miesta az k vasmu buducemu el. rozvadzacu pôjdete vzduchom al. zemou, to by bola jedna investicia. Druha ako uviedol: mladymuz pobehat urady najst si elefirmu na kluc, doda, pripoji, zreviduje...
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

Mam otázočku. Chcem kúpiť pozemok. od pozemku je zriadená nová trafo stanica(asi 5 rokov). Od nej vedú dve vetvy. Oba sú približne rovnako ku hranici pozemku asi 40m. Mne sa jedna viacej páči lebo stĺp je vedľa obecného pozemku, ktorý tvorí prístupovú komunikáciu na môj pozemok. Chcel by som sa teda pýtať či sa dá so stĺpu zviesť kábel do zeme a priviesť na hranicu pozemku alebo musím ísť jedine stĺpom.
A druhá otázka či ste niekto mali podobný problém a čo to koštovalo (stálo). Mám záujem o elektircké vykurovanie prostredníctvom akumulačnej nádrže a následne teplovodná podlahovka
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

elektrarne ti daju vyjadrenie na zaklade projektu elektriky... v nom su uvedene laicky povedane naroky domu na elektriku a podla toho sa ti elektrarne vyjadria, ci to tak moze byt alebo nie... tiez je tam uvedeny sposob napojenia... elektrarne ti po zaplateni poplatku urobia na stlpe skrinku... ty si musis na vlastne naklady priviest kabel ku pozemku, kupit skrinku na hodiny, osadit... dat urobit reviziu a s tym zajdes do elektrarni, aby ti pustili stavu

takto sme to absolvovali my... akurat, ze my sme mali stlp oproti cez cestu... a islo to zemou...
0 0
canbo canbo

canbo je offline (nepripojený) canbo

andiablo Pozri príspevok
Mam otázočku. Chcem kúpiť pozemok. od pozemku je zriadená nová trafo stanica(asi 5 rokov). Od nej vedú dve vetvy. Oba sú približne rovnako ku hranici pozemku asi 40m. Mne sa jedna viacej páči lebo stĺp je vedľa obecného pozemku, ktorý tvorí prístupovú komunikáciu na môj pozemok. Chcel by som sa teda pýtať či sa dá so stĺpu zviesť kábel do zeme a priviesť na hranicu pozemku alebo musím ísť jedine stĺpom.
A druhá otázka či ste niekto mali podobný problém a čo to koštovalo (stálo). Mám záujem o elektircké vykurovanie prostredníctvom akumulačnej nádrže a následne teplovodná podlahovka
Zriaďovanie prípojky nie podľa toho čo sa komu páči, ale musíte si uvedomiť ,že sa pripájate na niečí majetok. Majiteľ siete rozhoduje kde a za akých podmienok.
Prípojka pozostáva : 1. Prívodný kábel k poistkovej skrini
2. Poistková skriňa
3. Rozvádzač merania
4.Prívodný kábel z poistkovej skrine do rozvádzača merania
5. Uzemnenie .
Obvykle je postup následovný: 1. Žiadosť o pripojenie -
( návšteva na kontaktnom mieste rozvodných závodoch, obdrží pripojovacie podmienky a vyplní tlačivo.Dohodnúť obhliadku pripojovacie-ho miesta s technikom)
2. Zhotovenie projektu prípojky -
( Podľa vyjadrenia technika rozvodných závodov projektant spracuje projektovú dokumentáciu, ktorá sa podáva na schválenie rozvodným závodom.
V projekte musí byť zohľadnená budúca záťaž .....)
3. Zhotovenie prípojky-
(Podľa schválenej projektovej dokumentácie a vyjadrení technika zhotovuje sa prípojka.Prípojku , jej zhotovenie si zabezpečujete sám. Aj rozvodné závody poskytujú takéto služby, a ...)
4. Uvedenie pod napätie-
(máme zhotovenú prípojku, s revíznou správou . Navštívime rozvodné závody, zaplatíme " PRIPOJOVACÍ POPLATOK " cca 200€ a dohodneme si termín pripojenia)

V intraviláne obce sú povolené ( všetky)prípojky sietí iba zemou. Iné spôsoby iba na výnimky. Pozor aj prípojka je drobná stavba a je ju potrebné ohlásiť.
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

canbo Pozri príspevok
Zriaďovanie prípojky nie podľa toho čo sa komu páči, ale musíte si uvedomiť ,že sa pripájate na niečí majetok. Majiteľ siete rozhoduje kde a za akých podmienok.
Prípojka pozostáva : 1. Prívodný kábel k poistkovej skrini
2. Poistková skriňa
3. Rozvádzač merania
4.Prívodný kábel z poistkovej skrine do rozvádzača merania
5. Uzemnenie .
Obvykle je postup následovný: 1. Žiadosť o pripojenie -
( návšteva na kontaktnom mieste rozvodných závodoch, obdrží pripojovacie podmienky a vyplní tlačivo.Dohodnúť obhliadku pripojovacie-ho miesta s technikom)
2. Zhotovenie projektu prípojky -
( Podľa vyjadrenia technika rozvodných závodov projektant spracuje projektovú dokumentáciu, ktorá sa podáva na schválenie rozvodným závodom.
V projekte musí byť zohľadnená budúca záťaž .....)
3. Zhotovenie prípojky-
(Podľa schválenej projektovej dokumentácie a vyjadrení technika zhotovuje sa prípojka.Prípojku , jej zhotovenie si zabezpečujete sám. Aj rozvodné závody poskytujú takéto služby, a ...)
4. Uvedenie pod napätie-
(máme zhotovenú prípojku, s revíznou správou . Navštívime rozvodné závody, zaplatíme " PRIPOJOVACÍ POPLATOK " cca 200€ a dohodneme si termín pripojenia)

V intraviláne obce sú povolené ( všetky)prípojky sietí iba zemou. Iné spôsoby iba na výnimky. Pozor aj prípojka je drobná stavba a je ju potrebné ohlásiť.
tieto papierovačky som vedel ale aj tak diky za oživenie a pomoc. Ja som v extraviláne. SOm tesne za hranicou intravilánu
0 0
jarino 24 jarino 24

jarino 24 je offline (nepripojený) jarino 24

Ja chcem novu pripojku EL. a hovorily ze ma vyde okolo 1500eur je to normalne?
0 0
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

Bohužial je.Samozrejme to nieje nejaká paušálna cena,záleží aký kus si od miesta pripojenia niečo iné je ked máš stlp rovno pred domom a zas iné ked sa k nemu musíš 40-60 metrov prekopávať.Potom aj dymenzovanie káblu musí byť velkorisejšie,takže zasa peniaze naviše.Vybaviť všetky povolenia na výkop-vodári,plynári,telekomunikácie,projekt prípojky,revízia,ešte nič neurobíš a už sú peniaze fuč.
Kamarát teraz musel dokonca aj zaplatit osadenie stlpu aby sa dostal na svoj pozemok a jeho tá prípojka aj zo stlpom stála 2000€
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
oživím túto tému, do starého domu ideme robiť novú prípojku /ohlásenie drobnej stavby/.
Vzdialenosť od stlpa k hranici pozemku je 32m +1,7m popod betonový chodník k plotu.
Výkop bagríkom ocenili na cca 120 EUR bez DPH, komplet prípojku s materiálom /skrinka, istič, zásuvly 230V,380V/
kábel, podsyp, zakrytie, výstražná folia...... skrátka "kompletka" je podľa ponuky 1080 EUR s DPH.
je to veľa? Mne sa to vidí moc.
Je to starý prízemný RD, v žiadosti je uvedené trojfáza a istič? 25?....nepamätám sa.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ja som platil elektrarnam 200 a za krabicu a pripojku 300 po znamosti.. kabel som musel kupit ja. Ci je to malo neviem, ale mne sa to tiez zdalo byt vela. Mozno by si mala namiesto bagriku zavolat bager. vacsinou idu po cca 40 eur za hodinu. a mne do hodiny vykopal 30m
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
vdaka, tá cena je za realizáciu, tých 200 EUR pre ZSE ešte len budem platiť.
na velký bager tam nie je miesto, stromy na verejnom priestranstve "nepustia"
Alternatívou je len ručný výkop, to som medzičasom získala chlapca, že to vykope za 80 EUR.
ale výkop bagrikom je nacenený na 120 takže tam ušetrím len 40 EUR.
Trochu sa obávam, či umelo neznížili cenu práce mechanizmu a pridali na cene materiálu.
Chápem, že sa to nedá takto na diaľku riešiť jednoznačne.
Ponuka tejto firmy sa mi však nepáči hlavne z toho dôvodu, že príliš zdôraznili, že konečná cena sa budemeniť podľa skutočného rozsahu prác.........ponuka by mala byť konečná, metre súhlasia, tak čo?
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

skus zistit aky kabel tam je naceneny. 30+m je docela dost a pokial je medeny moze to byt pekne drahy kabel. Skrina stoji cca 200 eur. Nieje to len obycajna skrina, ona sa upravuje tak aby tam dali namontovat hodiny, istic a pod..
0 0
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

Ved nech ti zamýšlaný rozsah prác popíšu a podla toho budeš vidieť či museli robiť aj niečo navyše alebo nie.Ak by trebárs v zemi narazili na skalu jak dom tak to určiťe nevikopú tak lahko ako do hliny.To je len príklad,vyskitnúť sa môže všeličo.
Ten kábel ak to bude CYKY 5*10 tak bude stáť zhruba 200€.Ak bude hrubší tak viac.Plus skrinka a už máme 400€ a keby sme spočítali všetko tak to hádam ani nebude tak vela.
0 0
juraj:-) juraj:-)

juraj:-) je offline (nepripojený) juraj:-)

Dajte si to naceniť inej firme. A potom si môžete porovnať ponuky. Tu ste uviedli malo informácií. 120,-€ je len výkop, ale tam mate zaratané aj zásyp? Koľko ľudí to bude realizovať, alebo ako dlho? Ako sa dostanú popod chodník? Akú elektromerovú skriňu použiju? Tiež sa mi nezdá, že to je až tak drahé.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ďakujem
ten výkop a cena je len výkop, osobitne je kladenie kábla
osobitne zapieskovanie, zakrytie /škridlami?/, a osobitne zásyp.
prikladám rozpis materiálu
0 0
IgyPop IgyPop

IgyPop je offline (nepripojený) IgyPop

Mna stála prípojka k novostavbe domu cca 850e. V tom bolo všetko (materiál, práca) okrem výkopu. Výkop spravili chalani - brigádnici asi za 150e, presne už neviem. Dlžka prípojky cca 20m. Pôvodná ponuka bolo okolo tých tisíc eur, ale chlapíka som ukecal.
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
takže to bude asi v poriadku, ked odrátam nešťastnú DPHčku, čo je 20% štátu, cena je pod 1000EUR a to som platila pri novostavbe tiež. Len ma musia uistiť že cena nebude vyššia, tak to vezmem a bude pokoj.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať