Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
gembi gembi

gembi je offline (nepripojený) gembi

ahoj,
nezufaj ja sa sudim uz treti rok. Tiez som nepodpisal nic a konecne mam rozhodnutie OS KE v moj prospech. Zmluva bola zrusena nepravom.Poistovna sa samozrejme odvolala na KS KE teraz cakam na rozsudok KS. Treba vydrzat a bojovat za svoje prava.
0 0
22480 22480

22480 je offline (nepripojený) 22480

Ja sa sudim tiez uz treti rok. Prve pojednavanie bolo vytycene na OS KE len nedavno a ihned bolo aj odrocene. Dalsie pojednavanie je vytycene na zaciatok buduceho roka. Predpokladam, ze rozsudok bude rovnaky ako v pripade Gembi, tiez som nic nepodpisoval. Ak ano, poistovna sa urcite odvola na KS KE a zase budem cakat ....ktovie kolko rokov......Ak to vsetko bude pre mna uspesne, vyplatia mi peniaze, na ktore mam narok po ukonceni poistenho vztahu. A potom sa zacnem sudit o uroky z omeskania.....
0 0
gembi gembi

gembi je offline (nepripojený) gembi

A to po troch rokoch si sa dopracoval len k jednemu pojednavaniu??
0 0
22480 22480

22480 je offline (nepripojený) 22480

Ano, az po troch rokoch. Slovenske sudnictvo.
0 0
polda999 polda999

polda999 je offline (nepripojený) polda999

Ja som na tom podobne.Prvé pojednávanie máj 2011 po takmer troch rokoch.Moja právna zastupkyňa mi volala,že sa pojednávania nemusím zúčastniť.Poisťovňa sa na pojednávaní nezúčastnila, bola jej uložená poriadková pokuta a sudkyňa žiadala moje vypočutie.Druhé pojednávanie bolo zrušené z dôvodu námietky poisťovne, KS námietku zamietol takže čakám na vytýčenie pojednávania.Splatnosť poistky mám v máji 2014 takže dovdety sa to možno ukončí.
0 0
22480 22480

22480 je offline (nepripojený) 22480

Druhe pojednavanie na OS KE. Vysledok je, ze rozhodol v moj prospech. Predpokladam, ze poistovna sa odvola na KS KE. Takze cakam dalej co bude.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Ma niekto v nasej veci nove info za 8 mesiacov co sa tu nepisalo?
Naposledy upravil jarecko : 19.09.12 at 05:59
0 0
kascej kascej

kascej je offline (nepripojený) kascej

V roku 2012 sa toho zmenilo dosť.

40 stranové elaboráty nezabrali a žiaľ Poisťovňa už spor o predčasne zrušenú zmluvu definitívne prehrala

http://www.supcourt.gov.sk/data/att/23273_subor.pdf
Naposledy upravil kascej : 19.09.12 at 20:03
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Len aby mali este financie na vyplatenie tych, ktorym poistenie bude koncit riadne podla uzavretych zmluv, ked definitivne prehrali.
0 0
kascej kascej

kascej je offline (nepripojený) kascej

jarecko Pozri príspevok
Len aby mali este financie na vyplatenie tych, ktorym poistenie bude koncit riadne podla uzavretych zmluv, ked definitivne prehrali.
Podľa rôznych zdrojov to v tej rapidke vyzerá veľmi biedne. Zlaté časy rapidného pribúdania zmlúv su preč. Už ani TOP rebričky nezastáva medzi poisťovňami na Slovensku, tak ako to bolo v "prevratnom" roku 2009...

http://firmy.etrend.sk/rebricky-firiem0/najvacsie-poistovne.html


http://openiazoch.zoznam.sk/cl/121596/Rapid-life-vlani-s-poklesom-poistneho


Avšak je tu opatrenie NBS:
V súvislosti s konaním vedeným okresným súdom Trenčín pod sp. zn. 11 C 91/2009 Národná banka Slovenska predbežným opatrením č. OPK - 7151-1/2009 z 12. mája 2009 v bližšie vymedzenom rozsahu poisťovni R., a.s. uložila povinnosť zdržať sa nakladania s aktívami bez predchádzajúceho súhlasu národnej banky, ako aj zdržať sa vyplácania dividend, tantiém a iných podielov na zisku, odmien a nepeňažných plnení bližšie určeným subjektom. Na základe podaného rozkladu poisťovne R, a.s. proti uvedenému predbežnému opatreniu banková rada napadnutým rozhodnutím podľa § 32 ods. 1 v spojení s § 21 ods. 1 písm. b) zákona č. 747/2004 Z. z. o dohľade nad finančným trhom a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov prerušila na neurčito konanie o rozklade poisťovne R., a.s., pretože prebieha súdne konanie, v ktorom sa rieši otázka významná pre rozhodnutie národnej banky.

I. ÚS 35/2010-28 zo dňa 3.2.2010 http://portal.concourt.sk/pages/view...pageId=1277961
Naposledy upravil jarecko : 20.09.12 at 21:39
3 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Trvalo to skoro styri roky, ako byva praxou v nasej justicii, ale predsa. Statne sudy na okresnej a krajskej urovni boli spravodlive a dali rozsudkami nasmu poradakovi gembimu za pravdu. Rozhodli, ze poistna zmluva bola zo strany poistovne zrusena neplatne. Gratulujeme.
0 0
senčan senčan

senčan je offline (nepripojený) senčan

Gratulujem, a táto situácia sa bude u "najlepšej poisťovne" v nie ďalekej budúcnosti viackrát opakovať. Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že namiesto argumentov používajú procesné možnosti, ktorými ale nemôžu zvrátiť výsledok - len docielia oddialenie jeho konečného vyhlásenia ako u Gembiho. Už definitívne prehrali aj s paragrafom 109 O.s.p. na Najvyššom súde... Len škoda, že to všetko tak dlho trvá.
0 0
vermont1 vermont1

vermont1 je offline (nepripojený) vermont1

Halooo ľudia už to zase začalo. Poistnú zmluvu už mám zrušenú a zase mi prišlo platiť. Idem podávať žalobu na súd. Všetky pohľadávky mám už voči nim zaplatené a ani právnik mi nevedel povadať, čo vlastne odo mňa tentokrát chcú
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Dnes jeden môj klient súd v Prešove vyhral. Ak chcete, dám na neho kontakt. Tým hajzlom neplaťte nič, ale dostatočne skoro sa obráťte na právnika.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

ricij
a na akej urovni vyhral, zakladnej alebo odvolacej, to jest okresny alebo krajsky sud?
0 0
22480 22480

22480 je offline (nepripojený) 22480

Dnes mi oznamila advokatska kancelaria, ze Krajsky sud KE potvrdil rozsudok OS KE a tym padom moj pripad uspel aj na KS KE. Ak sa poistovna neodvola na Najvyssi sud, co vraj v niekolkych poslednych prehratych pripadoch neurobila, tak mi v kratkej dobe vyplati poistne plnenie aj s urokami z omeskania, kedze poistny vztah mi oficialne skoncil viac ako pred rokom. Plus sudne trovy a poplatky advokatskej kancelarii.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

22480
Dnes mi oznamila advokatska kancelaria, ze Krajsky sud KE potvrdil rozsudok OS KE a tym padom moj pripad uspel aj na KS KE. Ak sa poistovna neodvola na Najvyssi sud, co vraj v niekolkych poslednych prehratych pripadoch neurobila, tak mi v kratkej dobe vyplati poistne plnenie aj s urokami z omeskania, kedze poistny vztah mi oficialne skoncil viac ako pred rokom. Plus sudne trovy a poplatky advokatskej kancelarii.
Proti rozhodnutiu KS Košice odvolanie možné nie je, ak nemenil rozhodnutie okresného súdu. Rozhodnutím KS Košice je rozhodnutie právoplatné. Podanie na Najvyšší súd právoplatnosť neodkladá...
Naposledy upravil pavol.za : 19.12.13 at 11:40
0 0
senčan senčan

senčan je offline (nepripojený) senčan

Pavol.za, ako to celé dopadlo? Ja sa s RL naťahujem už štvrtý rok a stále to nie je ani len prvostupňovo ukončené kvôli neustálym obštrukciám ich právnikov.
0 0
Lia333 Lia333

Lia333 je offline (nepripojený) Lia333

Chcela by som vam dat vediet, ze konecne po 6 rokoch tahanic s PSCP som dostala vyplatenu plnu sumu z poistenia UDP-K (ponizenu o dan z prijmu). Uz som ani neverila, ze vobec nieco dostanem a uz vobec nie plnu sumu. Necakany prijem fakt potesi, dufam ze tak dopadnete vsetci.. Vsak nie je hriech byt skodoradostna voci Rapid Life? :-) :-) Zo srdca im prajem, aby sudy odskodnili vsetkych poskodenych a aby sa z toho vysokeho zisku v roku 2008 prepadli do hlbokeho minusu!!!
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Tak Ti gratulujeme k uspesnemu zakonceniu poistneho vztahu. Riesila si to s nimi cez sudy?
Naposledy upravil jarecko : 21.05.14 at 16:48
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať