Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
Lia333 Lia333

Lia333 je offline (nepripojený) Lia333

Ano, v ramci hromadnej zaloby - ale nemam k tomu blizsie info, pretoze pravnik ma neinformoval a oznamenie z poistovne mi bolo zaslane na staru adresu. To iba jedna dobra teta z posty mi zavolala, ze mam nevyzdvihnutu sekovu poukazku - nebyt jej tak ani neviem, ze mi dosli nejake peniaze a o 2 dni by ich uz vratili spat do poistovne. Ale myslim, ze ked kosicky sud v nasej hromadnej zalobe rozhodol kladne, tak to tak bude pokracovat aj dalej.. Fakt si to zasluzia ti arogantni chytraci z poistovne - neviem ake skusenosti ste mali vy, ale mna kazdy telefonat s nimi privadzal do zufalstva..
0 0
Lia333 Lia333

Lia333 je offline (nepripojený) Lia333

Prave citam predchadzajuce prispevky - a mne teda uroky z omeskania nevyplatili (podla mojich prepoctov - kedze nic na papieri zatial nemam). Pritom 15 rocny poistny vztah skoncil uz pred viac ako 2 rokmi. Ale to asi zalezalo na pravnikovi, neviem.. Z vyslednej poistnej sumy bola akurat zrazena dan z prijmu ( z rozdielu zaplatene poistne a vyplatene poistne).. Takze teraz este musim zistit, ci mam odviest odvody zdravotnej poistovni. No fakt, ja sa trapim aby som nikde nic nedlhovala a ani to robili roky bez skrupul..
0 0
volodim volodim

volodim je offline (nepripojený) volodim

Mám prosbu o radu ohľadom vyplatenia produktu UDP-K.Podľa zmluvy mala mi RL vyplatiť 2,516,-€,.Po urgenciach od 02,2014 mi zaslali 22,08,2014 oznámenie o likvidácií PZ ,kde mi majú vyplatiť 1,304.-€.Podľa mojich vedomosti z príspevkov na web.stránkach poisťovňa svojvolne menila podmienky.Viem,že som podpísal oznámenie o zmene platby menej asi o 40,-Sk.No to bol asi šikovný ťah,k zmene zmluvných podmienok.Prosím o radu aj od Lia 333, ale aj ostatných poraďakov,či sa oplatí domáhať sa o zbytok sumy súdnou cestou.Veď mi nevyplatia ani to,čo som za 10 rokov im dal.Vopred ďakujem.
0 0
Viliam Peter Viliam Peter

Viliam Peter je offline (nepripojený) Viliam Peter

Nepomozem ti volodim , ale dufam ze niekto iny ano .
Pred rokmi som tu bol o vela aktivnejsi, ale zijem uz nejaky cas v zahranici a temu som prestal sledovat. Velmi sa tesim ze na svk este co to ako tak funguje a zlodeji dostali po papuli (zasluzili by si ale daleko viac ... )
Ja som vsetku dokumentaciu uz davnejsie poslal nejakemu p.Petrikovi ktory ,ak sa dobre pametam, pripravoval hromadnu zalobu ... Zatial od neho nic neprislo . Nevie niekto nieco viac ? Pracuje ten pan na tom ?
Ak p.Petrik nie je cesta, vie mi niekto povedat ci je sposob aby svoje peniaze dostat bez toho aby som musel byt Slovensku ? Dakujem
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Pan Petrik, ludovo povedane zbankrotoval ohladom cinnosti voci poistovni, a uz Ti nepomoze.
0 0
senčan senčan

senčan je offline (nepripojený) senčan

Pojednávania občiansko-právneho kolégia NS-SR

30.09.2014
11:00 hod. Vyhlásenie rozhodnutia Župné námestie č. 13, Bratislava, miestnosť P-6, prízemie 2 Cdo 229/2013 E.P. , Vyšný Orlík
c/a
Rapid life životná poisťovňa a.s., Košice

http://www.supcourt.gov.sk/data/att/37374_subor.pdf
Naposledy upravil jarecko : 29.10.14 at 12:53
0 0
polda999 polda999

polda999 je offline (nepripojený) polda999

Mal som mať v stredu 15.10.2014 pojednávanie na KS v Košiciach, poisťovňa poslala mail na KS , že nemá k dispozícii právneho zástupcu takže sudca presunul pojednávanie na 5.11. 2014.To isté robili pri pojednavaniach na okresnom súde KE I.Právne argumenty nemajú tak sa to snažia odiaľovať rôznymi obštrukciami a pod.
0 0
Viliam Peter Viliam Peter

Viliam Peter je offline (nepripojený) Viliam Peter

PORADI MI NIEKTO PRAVNICKU KANCELARIU/PRAVNIKA KTORA UZ MA S PROBLEMOM SKUSENOST ? NAJLEPSIE v SP, SK, PO, alebo KE. Dakujem
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft


Nekrič na nás!
http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
>Nevykrikujem - za vykrikovanie sa často považuje písanie veľkým písmom či iné zvýrazňovanie textu. Zvýrazňovanie a formátovanie textu sa používa len ak ide o zdôraznenie odborných informácií, nie vo voľnej diskusii, alebo pri zviditeľňovaní svojich názorov.<
0 0
tokaiito tokaiito

tokaiito je offline (nepripojený) tokaiito

Po dlhej dobe som sem opäť nazrel a mám veľkú radosť z toho , že tí čo sa súdili o neplatnosť zrušenia poistky sú na dobrej ceste vyhrať. Ja len dúfam , že až skončí poistka mne , tak ešte mi bude mať kto vyplatiť peniaze
0 0
polda999 polda999

polda999 je offline (nepripojený) polda999

V apríli 2015 som mal pojednávanie o vyplatenie poistnej sumy, súd mi priznal celú poistnú sumu plus 8,5% ročný úrok z omeškania.Teraz čakám na pojednávanie a rozhodnutie KS v Košiciach.Kolega z práce doplatil poistku ako chcela poisťovňa,poiska mu skončila v júli 2015 poslal im všetky dokumenty ktoré chceli.Po telefonickej urgencii o vyplatenie poistky mu povedali,aby napísal žiadosť o urgentné vyplatenie, odpoveď poisťovne bola, že to musia dať na súd či bola poiska uzatvorená podľa platných predpisov.
0 0
nachtigalka nachtigalka

nachtigalka je offline (nepripojený) nachtigalka

Mne prišla podobná odpoveď: musí prebehnúť súd či bola poistka uzatvorená podľa platných predpisov a potom ma vyrozumejú :-(.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Odpoveď poisťovne bola, že to musia dať na súd či bola poistka uzatvorená podľa platných predpisov. Koho chcu dat na sud?
0 0
nachtigalka nachtigalka

nachtigalka je offline (nepripojený) nachtigalka

Zmluva nebola podpísaná v súlade s platnými predpismi , výška poistného plnenia tak nie je jednoznačná, preto sa poisťovňa obracia na súd, a keď súd rozhodne dajú mi vedieť. Podala som sťažnosť na NBS tak uvidím aj keď veľmi nedúfam v ich pomoc. Je tu vôbec niekto taký čo peniaze od tejto poisťovni dostal a na základe čoho ich dostal? :-(
0 0
senčan senčan

senčan je offline (nepripojený) senčan

Včera konečne uzavrel prvostupňový súd môj niekoľkoročný spor s touto poisťovňou so záverom, že zmluva je platná a zaviazal ju k plneniu podľa poistnej zmluvy. Právny zástupca poisťovne aj v mojom prípade tiež použil argumentáciu, že zmluva nebola podpísaná v súlade s platnými predpismi, ale súd ju zmietol zo stola ako nedôvodnú, pretože nenašiel žiadne porušenie predpisov alebo zákonov podľa argumentácie RL. Teraz si ešte počkám na rozsudok krajského súdu, pretože ako je u RL zvykom, odvolávajú sa aj proti nevyvrátiteľným dôkazom a len zbytočne platia súdne poplatky.
0 0
antonak.miro antonak.miro

antonak.miro je offline (nepripojený) antonak.miro

Zmluvy s Rapid Life sú platné. Môžete od nich žiadať peniaze spať: Poistné zmluvy UDP-K sú platné. Rapid Life poistné vyplatiť musí. (Analýza)
0 0
polda999 polda999

polda999 je offline (nepripojený) polda999

9.XI.2016 som mal pojednávanie na KS v Košiciach, ktorý potvrdil rozhodnutie okresného súdu KE I. 20.januára 2017 mi poisťovňa vyplatila poistnú sumu na dožitie plus cca 400 eur aj úrok z omeškania vo výške 8,25% ročne.Trvalo to pomerne dlho poistka zrušená v roku 2008, ale nakoniec som sa dočkal a ešte som aj zarobil cca 1000eur.
0 0
senčan senčan

senčan je offline (nepripojený) senčan

Nie každý z poškodených klientov spomínanej superpoisťovne sa dostane k najaktuálnejším informáciám. Preto by som chcel upozorniť na posledný odstavec nasledujúceho článku zo dňa 18.4.2017:
http://finweb.hnonline.sk/ekonomika/...vne-rapid-life
0 0
Natty Natty

Natty je offline (nepripojený) Natty

Aj ja som naletela tejto poisťovni. Tiež mi bez môjho súhlasu vypovedali zmluvu, ale ja som to súdnou cestou neriešila...škoda, vidím, že som mala! V každom prípade som za Vás všetkých rada, že ste to nevzdali a vybojovali si svoje práva. Ja mám s ich prístupom ku klientom osobne veľmi zlú skúsenosť. S ukončením zmluvy som síce nesúhlasila a mám o tom aj korešpondenciu, kde vyslovene nesúhlasím s ukončením zmluvy, avšak tým, že som z obavy, že nakoniec aj tak obídem naprázdno prijala "odchodné?" (mimochodom úplne smiešne), asi som tým vyjadrila súhlas s ukončením zmluvy? Ak by to bolo napadnuteľné, tak teraz, posmelená Vami, určite podám žalobu na súd. Musím sa pozrieť, dokedy mi mala predmetná zmluva trvať a ak by náhodou prijaté plnenie z nezákonne ukončenej zmluvy nemalo účinky súhlasu s ukončením a moja zmluva mala trvať doteraz, tak s tým bežím na súd. Neviete sa mi náhodou niekto k tomu vyjadriť? Ďakujem a blahoželám všetkým, ktorí sa nenechali odradiť a vyhrali boj s veternými mlynmi!!!
0 0
tokaiito tokaiito

tokaiito je offline (nepripojený) tokaiito

Tak sa naplnila moja zlá predtucha z 30,12, 2015
Dostal niekto z tých, čo vyhrali súd svoje peniaze ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať