Zavrieť

Porady

Úprava formátu mp3

Dobrý deň prajem!
Vedel by mi niekto povedať a poradiť, či sa dá hudba vo formáte mp3
v počítači preformátovať na taký súbor, aby som mohla vytvoriť obyčajné CD
/nie m93/.
Ďakujem
Usporiadat
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
renata77 Pozri príspevok
Dobrý deň prajem!
Vedel by mi niekto povedať a poradiť, či sa dá hudba vo formáte mp3
v počítači preformátovať na taký súbor, aby som mohla vytvoriť obyčajné CD
/nie m93/.
Ďakujem
Ak sa pytaš na audio CD, tak to ide. V nero burning rom. A predpokladam, že to pojde aj vo free napalovacich softoch.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

renata77 Pozri príspevok
Dobrý deň prajem!
Vedel by mi niekto povedať a poradiť, či sa dá hudba vo formáte mp3
v počítači preformátovať na taký súbor, aby som mohla vytvoriť obyčajné CD
/nie m93/.
Ďakujem
Súbor mp3 nemusíš prekonvertovať. V napaľovacom softvéri len dáš vytvoriť hudobné CD (nie dátové) a vyberieš súbory mp3, ktoré tam chceš pridať. Soft ti automaticky vypočíta hrací čas, na CD sa zmestí cca 80 min. hudby.
0 0
renata77 renata77

renata77 je offline (nepripojený) renata77

Ďakujem pekne za rady, aj pre tých čo nie sú experti na počítače. /ako napr. moja maličkosť.
Naposledy upravil Chobot : 13.05.08 at 12:00
0 0
Modroocko Modroocko

Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac
No ja neviem. Nenaruší sa tým kvalita nahraných skladieb, ak sa prekonvertujú z mp3 na normálny (tuším wma) formát?
0 0
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

wma je Windows Media Audio format - bezstratova kompresia audio dat.
Ked sa napaluje z mp3 na normalne audio cd, nenarusi sa kvalita zvuku - ta je uz narusena.

Kvalita zvuku sa zhorsi vtedy, ak sa konvertuje normalna skladba z original nahravky (napr. z CD) do skomprimovaneho formatu (stratovou komprimaciou napr. do formatu mp3). Pri tomto konvertovani, laicky povedane, sa v podstate odrezu tie frekvencie zvuku, ktore su pre ludske usi menej pocutelne.
Naposledy upravil luigi72 : 13.05.08 at 12:40
0 0
Modroocko Modroocko

Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac
luigi72 Pozri príspevok
Kvalita zvuku sa zhorsi vtedy, ak sa konvertuje normalna skladba z original nahravky (napr. z CD) do skomprimovaneho formatu (napr. do formatu mp3). Pri tomto konvertovani, laicky povedane, sa v podstate odrezu tie frekvencie zvuku, ktore su pre ludske usi menej pocutelne.
Teda, ak tomu správne rozumiem, ja by som na tú zmenu kvality neprišla, nejaký pes možno áno?
0 0
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

pes sa nevyzna v hudbe

Ale inac sa odstranuju tie zvuky, nielen frekvencie, ktore ludske nedokonale ucho ani nezbada. samozrejme, ak nie je dlhorocny muzikant s vybornym sluchom, alebo ta kompresia neprebehla na takom nastaveni (lebo sa da nastavit aj kvalita mp3), ktora ma za vysledok velmi zhorsenu kvalitu nahravky.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Modroocko Pozri príspevok
Teda, ak tomu správne rozumiem, ja by som na tú zmenu kvality neprišla, nejaký pes možno áno?
Ak si nahluchlá tak na zmenu neprídeš,inak hej
0 0
Modroocko Modroocko

Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac
bepo Pozri príspevok
Ak si nahluchlá tak na zmenu neprídeš,inak hej
No tak nahluchlá nie som, ale nie som ani profesionálny muzikant. Len mi nejak nejde do hlavy, prečo sa v tomto trochu s Luigim rozchádzate. Takže je asi aj dôležité, ako bola tá nahrávka urobená. A čo ak pôvodná nahrávka bola nekvalitne prekonvertovaná do mp3 a teraz sa z toho niekto pokúša urobiť formát na CD. Asi by to bolo poznať, nie?
Ozaj, a ako by to bolo s videom? Predpokladám, že tam by to asi bolo poznať na prvý pohľad.
0 0
Modroocko Modroocko

Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac
[quote=luigi72;728440]pes sa nevyzna v hudbe

To by si sa divil. Naši majú psa, čo spieva - teda skôr zavíja, ale je to sranda.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Modroocko Pozri príspevok
Teda, ak tomu správne rozumiem, ja by som na tú zmenu kvality neprišla, nejaký pes možno áno?
Keď z mp3 spravíš audio CD, tam nenastáva strata, teda skaldba na CD bude rovnakej kvality (resp. nekvality), ako bola pôvodná mp3 skladba.

Ak konvertuješ z CD kvality (musí byť pôvodné hudobné CD), tak záleží od kompresie. Existujú aj bezstratové kompresie (flac alebo .ape od Monkeys audio) ale častejšie sa využívajú stratové kompresie. Dokonca aj už spomínané wma je stratový kodek, až verzia WMA9Pro je bezstratový. Najznámejší je mp3 kodek, ktorý má voliteľný bitrate (ted veľkosť dátového toku). Pri bitrate 320 kbit/s je kvalita hudby na nerozoznanie od originálu, celkom dobrú kvalitu si zachová do zníženia bitrate až na 128 kbit/s. Pod túto hranicu už je počuteľná znížená kvalita.

Bežne používam mp3 súboru ripnuté z CD pri bitrate 256 kbit/s a keď si ich dávam od iPodu, tak ich skonvertujem na 98 či 128 kbit/s, aby sa mi ich viac vošlo do prehrávača. Pretože znížením bitrate sa zmenšuje aj veľkosť súboru.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Modroocko Pozri príspevok
No tak nahluchlá nie som, ale nie som ani profesionálny muzikant. Len mi nejak nejde do hlavy, prečo sa v tomto trochu s Luigim rozchádzate. Takže je asi aj dôležité, ako bola tá nahrávka urobená. A čo ak pôvodná nahrávka bola nekvalitne prekonvertovaná do mp3 a teraz sa z toho niekto pokúša urobiť formát na CD. Asi by to bolo poznať, nie?
Ozaj, a ako by to bolo s videom? Predpokladám, že tam by to asi bolo poznať na prvý pohľad.
Pri videu nemôžeš hovoriť o mp3 formáte, to je len audio kodek. Pre video existujú iné kodeky, najznámejšie sú DivX a XviD. U videa je dôležité rozlíšenie obrazu, čím vyššie, tým je kvalitnejšie. Ale musí byť pôvodné, darmo budeš mať rozlíšenie 720x380, keď to bolo natáčané videokamerou s malým rozlíšením.

Takže video sem teraz nebudeme miešať.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

bepo Pozri príspevok
Ak si nahluchlá tak na zmenu neprídeš,inak hej
bepo, keď ti pustím skladbu v mp3 formáte a tú istú skladbu, urobenú z tej istej mp3 skladby do audio CD, tak tam rozdiel nie je.

Naopak môže byť rozdiel, ako som písal vyššie.
0 0
Modroocko Modroocko

Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac
Chobot Pozri príspevok
Keď z mp3 spravíš audio CD, tam nenastáva strata, teda skaldba na CD bude rovnakej kvality (resp. nekvality), ako bola pôvodná mp3 skladba.

Ak konvertuješ z CD kvality (musí byť pôvodné hudobné CD), tak záleží od kompresie. Existujú aj bezstratové kompresie (flac alebo .ape od Monkeys audio) ale častejšie sa využívajú stratové kompresie. Dokonca aj už spomínané wma je stratový kodek, až verzia WMA9Pro je bezstratový. Najznámejší je mp3 kodek, ktorý má voliteľný bitrate (ted veľkosť dátového toku). Pri bitrate 320 kbit/s je kvalita hudby na nerozoznanie od originálu, celkom dobrú kvalitu si zachová do zníženia bitrate až na 128 kbit/s. Pod túto hranicu už je počuteľná znížená kvalita.

Bežne používam mp3 súboru ripnuté z CD pri bitrate 256 kbit/s a keď si ich dávam od iPodu, tak ich skonvertujem na 98 či 128 kbit/s, aby sa mi ich viac vošlo do prehrávača. Pretože znížením bitrate sa zmenšuje aj veľkosť súboru.
Toto síce pre mňa bolo ako po španielsky, ale v podstate chápem, čo tým chcel "básnik povedať" Takže dík. Tiež mám v PC staršie nahrávky v kvalite 128kbit aj novšie 256kbit, k 320-tke som sa zatiaľ nedostala.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Chobot Pozri príspevok
Pri bitrate 320 kbit/s je kvalita hudby na nerozoznanie od originálu, celkom dobrú kvalitu si zachová do zníženia bitrate až na 128 kbit/s. Pod túto hranicu už je počuteľná znížená kvalita.
.
Ja este doplnim, ze je dobre riesenie pouzit v nastaveniach pri vytvarani mp3 tzv.variabilny tok. Napr. v rozsahu 160 kbit/s (resp od 128) až 320 kbit/s. Hudba obsahuje pasaže, kedy je tok väčší a inokedy menší. Soft na vytvorenie mp3 dynamicky nastavuje vysledny tok. Inak povedane: ak bude pasáž nárocná, použije sa tok 320, a v inych pripadoch iba tok 160 kbit/s, všetko potom riadi iba soft na vytvaranie mp3 suboru.

Uvedeny kodek bol vytvoreny, resp. ma povod v nemeckom Fraunhoferovom institute a prvy krat bol použitý na OH tuším uz v roku 1996 pri prenosoch zvukoveho zaznamu cez internet (vtedy boli bezne rychlosti 33,6 kbit/s).
http://www.dsl.sk/article.php?article=5084&title=
http://www.iis.fraunhofer.de/bf/amm/
http://www.audionet.sk/index.php?a=N...IDc=1012986093
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Modroocko Pozri príspevok
No tak nahluchlá nie som, ale nie som ani profesionálny muzikant. Len mi nejak nejde do hlavy, prečo sa v tomto trochu s Luigim rozchádzate. Takže je asi aj dôležité, ako bola tá nahrávka urobená. A čo ak pôvodná nahrávka bola nekvalitne prekonvertovaná do mp3 a teraz sa z toho niekto pokúša urobiť formát na CD. Asi by to bolo poznať, nie?
Ozaj, a ako by to bolo s videom? Predpokladám, že tam by to asi bolo poznať na prvý pohľad.
Ako píše Bepo, môže byť problem so sluchom. Napokon čím je človek starší, tak jeho vnímavosť na určite spektrum zvukov klesá. Inak povedane, ak prehraješ sedemdesiatnikovi audio CD cez kvalitne sluchatka, alebo to iste v mp3 s tokom 128 kbit/s, sotva zbada rozdiel. Zato 15 ročný môže ten rozdiel postrehnuť.

Ano, ak sa pýtaš na postup: audio CD, z toho potom mp3 v toku 96 kbit/s a nasledne späť na audio CD, tak už to nebude to "povodne" audio.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Chobot Pozri príspevok
bepo, keď ti pustím skladbu v mp3 formáte a tú istú skladbu, urobenú z tej istej mp3 skladby do audio CD, tak tam rozdiel nie je.
No luigi72 písal o rozdiele medzi originálnym cd a mp3,tam ten rozdiel je, kadejaké iné kombinácie nespomínal a jasné že ak sa robí konvertovanie z mp3 do wma tak tam ten rozdiel nie je ale to ani nebolo v zadaní
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

bepo Pozri príspevok
No luigi72 písal o rozdiele medzi originálnym cd a mp3,tam ten rozdiel je, kadejaké iné kombinácie nespomínal a jasné že ak sa robí konvertovanie z mp3 do wma tak tam ten rozdiel nie je ale to ani nebolo v zadaní
OK, tak sme sa zle pochopili.
0 0
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

Pôvodná nahrávka pri konverzii z CD do MP3 sa mohla spraviť do formátu MP3-128, 192, 256, 320kb/s. Čím je vyšší dátový tok, tým je výsledný súbor väčší ale je vo vyššej kvalite. Ak sa potom tieto súbory konvertujú späť do CD formátu, kvalita zostáva už len taká akú kvalitu mal súbor vo formáte MP3.

Na vysvetlenie - ak si hudobné Cd prevediem do MP3 /128kb/s - bude výsledná veľkosť približne 57MB ale v nižšej kvalite.
Ak si prevediem to isté CD do MP3/320kb/s, výsledná veľkosť bude približne 144MB ale vo vysokej kvalite.
A táto "kvalita" sa už nedá obnoviť, ako už bolo písané vyššie (MP3 je stratová konverzia), môže len zostať, alebo nevhodnou úpravou ďalej sa môže ešte znížiť.
Naposledy upravil Stevo5 : 13.05.08 at 16:14
0 0
Flymaster Flymaster

Flymaster je offline (nepripojený) Flymaster

V prvom rade zalezi na tom, aky datovy tok a vzorkovaciu frekvenciu ma dana mp3. Ak mas mp3 320 kbps / 48kHz, nielen ze subor je vacsi, ale aj samotna mp3 je kvalitnejsia, kedze spracovava viac dat naraz... taka mp3 64kbps / 16kHz, to uz je ine AM radio

Samozrejme, ze zalezi aj na tom, co za skladbu mas. Ak je to metal, pripadne vazna hudba, tam je tu kvalitu dost pocut, hoci mas tu najlepsiu mp3. Ved je to predsa len pocitacovy format, takze take tanecne veci robene na pocitacoch, tam ten rozdiel v kvalite ani nezbadas

Ak chces ale kvalitu, odporucam ti .flac subory, vytvarane bezstratovou kompresiou... no... su samozrejme o dost vacie (co sa MB tyka) ako mp3... ale ta lahoda pre usi
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať