Zavrieť

Porady

Založenie jednoosobovej s.r.o. - návod

bsbs bsbs

bsbs je offline (nepripojený) bsbs

Ponúkam detailný postup založenia jednoosobovej s.r.o.
Tento postup zakladania s.r.o. sa týka jednej osoby so sídlom na trvalej adrese zakladateľa a pozostáva z týchto krokov.

Po výbere názvu spoločnosti, predmetu činnosti (vyšpecifikuj si na http://www.civil.gov.sk/documents/p09-05-f01.rtf)
a sídla spoločnosti spíšeš zakladateľskú zmluvu. S ňou pôjdeš na Obvodný úrad – živnostenský odbor, kde vyplníš formulár pre právnickú osobu (nájdeš to aj na vyššie uvedenej adrese). Na obvodnom úrade ti overia podpisy na zakladateľskej zmluve (musíš mať 30 korunové kolky za každý overený podpis) (daj si ich úradne overiť aspoň 3 ks). V prípade, že chceš aby ťa niekto zastupoval po obdržaní živnostenského listu, daj si overiť aj splnomocnenie pre zastupovanú osobu. S takto overenou zakladateľskou listinou pôjdeš na živnostenský odbor, so sebou si zober toľko stokorunových kolkov koľko máš činností na zmluve. Do troch dní mi vystavili živnostenské listy, hneď som si dal vystaviť výpis zo živnostenského registra za 2 stokorunové kolky namiesto overovania každého živnostenského listu. Potom musíš vyplniť tlačivo Návrh na zápis do OR, ktorý si dáš opäť overiť na obvod. úrade za 30,- Sk a vyberieš sa na obchodný register s týmito tlačivami:
  • vyplnené tlačivo Návrh na zápis s.r.o. do obchodného registra, s úradne overeným podpisom konateľa
  • 2 x zakladateľská listina, s úradne overenými podpismi spoločníka - zakladateľa
  • 2 x výpis zo živnostenského registra (namiesto overených fotokópií živn. listov)
  • 2 x vyhlásenie správcu vkladu o rozsahu splatenie vkladov spoločníkov
  • 2 x v prípade jednoosobovej s.r.o., vyhlásenie že zakladateľ nie je jediným spoločníkom vo viac ako troch s.r.o.
  • podpisový vzor budúceho konateľa
  • súhlas s umiestnením sídla spoločnost,i ak je sídlo spoločnosti na trvalej adrese zakladateľa, ktorý je aj jej vlastníkom
  • kolky vo výške 10.000,-sk
Po odovzdaní návrhu na súd, som výpis obdržal do 12 dní a DIČ z DU do 8 dní. Celá záležitosť trvala asi 22 dní a stálo ma to ani nie 11500,- (6 živností).
Usporiadat
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Ďakujem, že si sa podelil so svojimi poznatkami.
0 0
Marian0 Marian0

Marian0 je offline (nepripojený) Marian0

Vyhlasenie by malo byt "nie je vo viac ako 2 sro" /spolu, teda aj s novou moze byt max. 3/...

Suhlas vlastnika nehnutelnosti /teda seba/ treba dolozit Vlastnickym listom? Staci vygenerovany z katastra na nete?
0 0
bsbs bsbs

bsbs je offline (nepripojený) bsbs

Marian0 Pozri príspevok
Vyhlasenie by malo byt "nie je vo viac ako 2 sro" /spolu, teda aj s novou moze byt max. 3/...

Suhlas vlastnika nehnutelnosti /teda seba/ treba dolozit Vlastnickym listom? Staci vygenerovany z katastra na nete?
Z KU som nepotreboval ziadny doklad, staci spisat jednoduchy suhlas s umiestnením spolocnosti v nehnutelnosti, ktorej ste vlastnicka.
0 0
Marian0 Marian0

Marian0 je offline (nepripojený) Marian0

Podpisovy vzor konatela a suhlas s uzivanim nehnutelnosti treba uradne overit?
0 0
freeiurist freeiurist

freeiurist je offline (nepripojený) freeiurist

Podpisovy vzor a suhlas s umiestnenim sidla netreba overovat.
0 0
Radko69 Radko69

Radko69 je offline (nepripojený) Radko69

Ahoj moj problem ja taky,ze pracujem v istej s.r.o. zatial na TPP...a zamestnavatel mi navrhol aby som unho pracoval ako zivnostnik,ale som ties hmotne zodpovedny za tovar v hodnote niekolko mil. ,a mojim predchodcom sa stalo ze si neustrazili tovar a financne straty musia splacat..dalo by sa tomu predyst zalozenim s.r.o. jednou osobou?(mnou)a rucit tak iba majetkom firmi,a vykonavat dalej pracu ktoru robym???..je to realizovatelne?prosim vas o odpoved...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Radko69 Pozri príspevok
Ahoj moj problem ja taky,ze pracujem v istej s.r.o. zatial na TPP...a zamestnavatel mi navrhol aby som unho pracoval ako zivnostnik,ale som ties hmotne zodpovedny za tovar v hodnote niekolko mil. ,a mojim predchodcom sa stalo ze si neustrazili tovar a financne straty musia splacat..dalo by sa tomu predyst zalozenim s.r.o. jednou osobou?(mnou)a rucit tak iba majetkom firmi,a vykonavat dalej pracu ktoru robym???..je to realizovatelne?prosim vas o odpoved...
Ak dobre chápem chceš vykonávať závislú prácu ak právnická osoba? To je nemožné.
0 0
Kris Kris

Kris je offline (nepripojený) Kris

Pises "vyplnené tlačivo Návrh na zápis s.r.o. do obchodného registra, s úradne overeným podpisom konateľa".

Co to presne znamena? Nejako sa mi nezda to, ze notari maju sklon (tvaria sa ze musia zo zakona) zviazat hociaku kopku papiera na ktorej overuju moj podpis - trikolorovou maslickou.
Navyse, notari nikdy nerespektuju to ze na ich podpis je kolonka, oni vzdy pridaju samostantu A4 ktora obsahuje tie hlasky notara ze to overil a ze to sedi a ako sa vola atd.
V tejto chvili vsak logicky nesedi pocet stran navrhu do ORSR pricom ten pocet musim uviest v samotnom navrhu.

Vysledok je ze zasiahnu do navrhu a spoja ho tak ze nemozno oddelit listy. Co na to povie uradnik ktory ten navrh posudzuje?
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
Kris Pozri príspevok
Pises "vyplnené tlačivo Návrh na zápis s.r.o. do obchodného registra, s úradne overeným podpisom konateľa".

Co to presne znamena? Nejako sa mi nezda to, ze notari maju sklon (tvaria sa ze musia zo zakona) zviazat hociaku kopku papiera na ktorej overuju moj podpis - trikolorovou maslickou.
Navyse, notari nikdy nerespektuju to ze na ich podpis je kolonka, oni vzdy pridaju samostantu A4 ktora obsahuje tie hlasky notara ze to overil a ze to sedi a ako sa vola atd.
V tejto chvili vsak logicky nesedi pocet stran navrhu do ORSR pricom ten pocet musim uviest v samotnom navrhu.

Vysledok je ze zasiahnu do navrhu a spoja ho tak ze nemozno oddelit listy. Co na to povie uradnik ktory ten navrh posudzuje?
Tlačivo návrhu pozostáva z toľko strán, koľko obsahuje oficiálnych strán tlačiva návrhu. To, že tam notár doplní jednu stranu kôli osvedčeniu podpisu nemá vplyv na počet strán návrhu.

Takže odpoveď na tvoju otázku - úradník nepovie nič. Povedal by, ak by si tú stranu s notárskym osvedčením zahrnul do celkového počtu strán návrh - pravdepodobne by ti návrh odmietol. A rovnako by ho odmietol aj v prípade, ak by si návrh nemal od notára zviazaný tou farebnou šnúrkou.
0 0
pepekk pepekk

pepekk je offline (nepripojený) pepekk

caute,
chcem sa len ubezpecit o zakladnych krokoch o ktorych pisal BSBS.
Chcem zalozit 1 os. SROcku. Nazov + cinnosti mam. Sidlo bude v byte, ktory mame klasicky prenajaty so spolubyvajucim. tj na zmluve o prenajme je aj jeho meno. Ake dokumenty budem teda potrebovat prilozit - povolenie o pouzivani toho priestoru od majitelov + kopiu ich LV? alebo najomnu zmluvu? dakujem
0 0
bsbs bsbs

bsbs je offline (nepripojený) bsbs

pepekk Pozri príspevok
caute,
chcem sa len ubezpecit o zakladnych krokoch o ktorych pisal BSBS.
Chcem zalozit 1 os. SROcku. Nazov + cinnosti mam. Sidlo bude v byte, ktory mame klasicky prenajaty so spolubyvajucim. tj na zmluve o prenajme je aj jeho meno. Ake dokumenty budem teda potrebovat prilozit - povolenie o pouzivani toho priestoru od majitelov + kopiu ich LV? alebo najomnu zmluvu? dakujem
Je potrebné spísať súhlas majiteľov bytu s umiestnením sídla s.r.o na predmetnej adrese.
0 0
pepekk pepekk

pepekk je offline (nepripojený) pepekk

list vlastnictva je potrebne predlozit tiez? dakujem
0 0
dushan dushan

dushan je offline (nepripojený) dushan

Dobry vecer,
Ake zmeny v tomto postupe treba urobit ak je jeden spolocnik, ale budu dvaja konatelia, sidlo spolocnosti bude v spolocnom byte manzelov (splocnika a jeho manzelky) a konatel ktory nie je spolocnikom bude vybavovat vsetky veci suvisiace so zapisom spolocnosti do ORSR.
Dalsia moja otazka znie: Mate niekto skusenosti s pouzitim formularov a dokumentov potrebnych na zalozenie s.r.o zo stranky www.podnikajte.sk???
Ak nemate pristup na tuto stranku, rad sa s formularmi podelim.
Dakujem.
Dushanko
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
pepekk Pozri príspevok
list vlastnictva je potrebne predlozit tiez? dakujem
Iste - súdny úradník sa potrebuje presvedčiť, že súhlas so sídlom ti dal skutočný vlastník bytu a nie tvoj kamarát. (Mimochodom, ak je byt v bezpodielovom spoluvlastníctve manželov, musia súhlas podpísať obaja).
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
dushan Pozri príspevok
Dobry vecer,
Ake zmeny v tomto postupe treba urobit ak je jeden spolocnik, ale budu dvaja konatelia, sidlo spolocnosti bude v spolocnom byte manzelov (splocnika a jeho manzelky) a konatel ktory nie je spolocnikom bude vybavovat vsetky veci suvisiace so zapisom spolocnosti do ORSR.
Konateľ, ktorý nie je spoločníkom, potrebuje na vybavovanie zápisu spoločnosti od spoločníka splnomocnenie - konať za spoločnosť môže až vtedy, keď bude spoločnosť zapísaná v ORSR, dovtedy za spoločnosť koná spoločník.
0 0
bsbs bsbs

bsbs je offline (nepripojený) bsbs

Chcem dodať len toľko, že zápis do OR môže vybavovať aj osoba, ktorá nie je konateľom ani spoločníkom, teda so spoločnosťou nemá žiadny vzťah, musí mať však overené splnomocnenie od spoločníkov a musí byť uvedená v žiadosti na zápis do OR .
0 0
yvesko yvesko

yvesko je offline (nepripojený) yvesko

bsbs napísal: "súhlas s umiestnením sídla spoločnost,i ak je sídlo spoločnosti na trvalej adrese zakladateľa, ktorý je aj jej vlastníkom" - treba o. i. na založenie jednoosobovej s. r. o.

Moja otázka: Ako to riešiť v prípade, že ide o rodinný dom v bezpodielovom vlastníctve manželov, nemá tam však ani jeden z nich trvalý pobyt (ani nikto iný). Ak by som bol jediným zakladateľom i konateľom s. r. o., je potrebný súhlas môj i manželkin? Musia byť úradne overené, prosím?

Vďaka.

Majte sa krásne.
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
yvesko Pozri príspevok
bsbs napísal: "súhlas s umiestnením sídla spoločnost,i ak je sídlo spoločnosti na trvalej adrese zakladateľa, ktorý je aj jej vlastníkom" - treba o. i. na založenie jednoosobovej s. r. o.

Moja otázka: Ako to riešiť v prípade, že ide o rodinný dom v bezpodielovom vlastníctve manželov, nemá tam však ani jeden z nich trvalý pobyt (ani nikto iný). Ak by som bol jediným zakladateľom i konateľom s. r. o., je potrebný súhlas môj i manželkin? Musia byť úradne overené, prosím?

Vďaka.

Majte sa krásne.
Ak budeš zakladateľ SRO a spolu so ženou ste vlastníkmi domu, tak pre umiestnenie sídla v tomto dome potrebuješ súhlas manželky ako spoluvlastníčky (notársky overený podpis) - tvoj súhlas nie je potrebný. Či máte alebo nemáte trvalý pobyt v tomto dome nie je podstatné.
0 0
yvesko yvesko

yvesko je offline (nepripojený) yvesko

Srdečná vďaka, chlap! Nedúfal som v takú skorú odpoveď.
Želám ti krásny deň (nariek tomu lejaku a vetru)!
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

moja s.r.o., ktorej budem sam oknatel, sam spolocnik, bude mat sidlo v mojom vlastnom dome. cize mam dolozit ORIGINAL listu vlastnictva, ci staci notarksy overena kopia ALEBo iba cista kopia. treba mi aj suhlas s mojim podpisom ze moja s.r.o. bude mat sidlo v mojom dome? lebo nikde to neni jasne napisane
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať