Zavrieť

Porady

ortopedické matrace

Mám problémy s chrbticou a lekár mi odporučil kúpiť si tvrdý ortopedický matrac. Máte nejaké skúsenosti s týmito matracmi. Vedel by mi niekto odporučiť nejaký konkrétny druh, ktorý má vyskúšaný a je s ním spokojný?
Usporiadat
PeTe62 PeTe62

PeTe62 je offline (nepripojený) PeTe62

ErikaDP dufam, ze to nevyznelo akoby som chcel napadat Vase rozhodnutie a uz vobec sa necitim na to, aby som nebodaj niekoho poucoval. Tesi ma, ak ste si dobre vybrali a verim, ze tomu napomohlo aspon trochu toto forum. Je to prave o tom, aby si ludia vymienali poznatky, postrehy, nazory...ani nechcem tvrdit, ze ten moj postrech, ci nazor je ten spravny. Ten tvoj prispevok vyznel kontroverzne a ja som len chcel hladat moznu pricinu problemu, nakolko sam spavam na latexe uz peknych par rokov. Kiezby som mohol vyslovit taku spokojnost nad novym matracom ako Vy. Tyzden si vsak este pockam. Prajem pekne sny a bezproblemove vstavanie.
0 0
ErikaDP ErikaDP

ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

PeTe62 Pozri príspevok
ErikaDP dufam, ze to nevyznelo akoby som chcel napadat Vase rozhodnutie a uz vobec sa necitim na to, aby som nebodaj niekoho poucoval. Tesi ma, ak ste si dobre vybrali a verim, ze tomu napomohlo aspon trochu toto forum. Je to prave o tom, aby si ludia vymienali poznatky, postrehy, nazory...ani nechcem tvrdit, ze ten moj postrech, ci nazor je ten spravny. Ten tvoj prispevok vyznel kontroverzne a ja som len chcel hladat moznu pricinu problemu, nakolko sam spavam na latexe uz peknych par rokov. Kiezby som mohol vyslovit taku spokojnost nad novym matracom ako Vy. Tyzden si vsak este pockam. Prajem pekne sny a bezproblemove vstavanie.
PeTe,
napriek všetkým kladom Porady má jednu nevýhodu: takýto spôsob komunikácie nemôže byť podfarbený tónom hlasu ... a preto zas asi moj predchadzajuci prispevok vyznel trochu inak ako som chcela ... Tvoj príspevok bol uplne O.K., naozaj oceňujem Tvoj popis ako to vnímaš s latexom a pružinami, nebrala som to ako poúčanie, prave za to som sem zadala tu moju otázku o lamelách , lebo s tým nemáme skusenosti a očakávala som že niekto pridá tie svoje skusenosti, preto naozaj vďaka za Tvoje postrehy ...
0 0
c87 c87

c87 je offline (nepripojený) c87

Doteraz tu bola rec len o matracoch so strednej a vyssej cenovej relacie, moje doterajsie trojdielne pruzinove matrace ktore som pouzival cca 20 rokov zu su dost znicene a alergia je mi dost blizka, rozhodol som sa ze kupa noveho matraca je nutnost, tu ale mam jeden problem, matrac by sa mal pohybovat v cene okolo 100E ... trvacnost nepovazujem za dolezitu lebo po dostudovani skoly cca 2 roky hodlam do tejto oblasti vrazit vacsi obnost penazi. Rost je klasicka doska,takze som rozmyslal nad bonel pruzinou prosim o radu aky matrac zvolit v pomere k pozadovanej cene.. 180cm/92kg,tvrdost asi stredna, dakujem
0 0
PeTe62 PeTe62

Tak uz par noci spim na V..s 20. Kupodivu aj ta maksia strana mi pripada dost tvrda, takze tu trochu tvrdsiu stranu som zatial neskusal. Zatial v pohode, boky nemam otlacene a chrbat, ci krize ma rano nebolia. Vstava sa mi fajn. Ak neskor pridem na nejake prekvapive zistenie, urcite sa ozvem.
0 0
axxi axxi

axxi je offline (nepripojený) axxi

to donpeppove -prosim o radu vidim ze sa ozaj vyznas a mas skusenosti...poprosim o radu pri kupe matraca pre 75 kg vyska 170 cm preferovany stredne tvrdy matrac,mozno aj malinko maksi ale nie makky. zivotnost cca.3-4 roky potom to budem menit.naklady na matrac a rost do 300 eur.max.350.Prip.ak by bola cela postel s rostom a matracom bolo by idealne. Znaciek vela a velky vyber ale potrebujem nieco overene.Ak mozes a nechces zverejnovat znacky prosim daj mi to do mailu muriak@centrum,sk, neviem si ozaj vybrat vela som toho precital.Prip.dat 2-3 alternativy.Ake su nazory na tento set od veg..u.
Dakujem vsetkym za radu uz ho vyberam tyzden a vobec neviem.
0 0
axxi axxi

este doplnim ze matrac potrebujem 140*200 cm.idealne by bolo pre mna ak by bol cely set rost matrac+postel.dik za odpovede.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

axxi Pozri príspevok
este doplnim ze matrac potrebujem 140*200 cm.idealne by bolo pre mna ak by bol cely set rost matrac+postel.dik za odpovede.
už 5 rokov spávam na matraci od f.Segum + polohovateľný rošt/ hlava-nohy/ som spokojná. matrac je s kokosovým vláknom. zatiaľ žiadne vyležaniny
0 0
fatraman fatraman

fatraman je offline (nepripojený) fatraman

Dobrý deň!
Chcel by som radu od pána Don Peponeho alebo iného odborníka na matrace (resp. od ľudí, ktorí majú skúsenosti s kvalitnými matracmi) pri výbere matraca od firmy "LEAVING LAS VEGAS". Hľadáme kvalitný tvrdý a pohodlný matrac, preto sa rozhodujeme medzi matracom č. 8 (striedanie latexových a kokosových vrstiev, bez pružín-taštičiek), ktorý by sme položili na pružný, 26 lamelový rošt a matracom č. 29 - najtvrdším taštičkovým matracom. Obidva matrace sme si pár minút (čo samozrejme nestačí) vyskúšali v predajni a obidva sa nám zdali vynikajúce. Okamžitý pocitový dojem sme mali lepší na beztaštičkovom matraci č. 8, položenom na pružnom lamelovom rošte. Matrac č. 29 bol tiež výborný a mal by vďaka taštičkám vydržať dlhšie, ale pri skúšaní sme sa nemohli zbaviť "trampolínového" pocitu pružín v jadre. Preto by sme radšej uprednostnili bezpružinový letexovo-kokosový matrac č. 8. Obávame sa akurát, či nebude pri každodennom používaní skutočne príliš tvrdý, aj napriek okamžitému pocitu pohodlia pri skúšaní v predajni. Predavač nám napr. z vlastnej skúsenosti chválil matrac č. 20 (o ktorom sme pôvodne uvažovali a ktorý je o čosi mäkkší ako č. 29) s tým, že po čase sa mu začal zdať mäkký a v budúcnosti by si už vraj kúpil tvrdší). Je nám samozrejme jasné, že pocit pohodlia na tom-ktorom matraci je subjektívna vec a dôležité je, že ako sa Ja sám cítim... My osobne preferujeme tvrdšie matrace a nemáme dobrú skúsenosť s "pohodlnými" mäkkými matracmi. Počuli sme aj názor, že tvrdšie a tvrdé matrace používajú profesionálni športovci. Keďže sa často venujeme športu, prihliadame aj na tento faktor. Aký máte na to názor, čo by ste nám poradili a prečo? Matrac č. 8 alebo č. 29? Ďakujeme!
0 0
PeTe62 PeTe62

PeTe62 Pozri príspevok
Tak uz par noci spim na V..s 20. Kupodivu aj ta maksia strana mi pripada dost tvrda, takze tu trochu tvrdsiu stranu som zatial neskusal. Zatial v pohode, boky nemam otlacene a chrbat, ci krize ma rano nebolia. Vstava sa mi fajn. Ak neskor pridem na nejake prekvapive zistenie, urcite sa ozvem.
Po tyzdni pouzivania V...s 20 (z makksej strany) musim konstatovat, ze matrac podstatne zmakkol. Na lezanie a zaspavanie je to super. Zrejme povolil (vytahal sa) napnuty potah matraca, ale rano si zacinam citit krize. Skusim ho otocit na tu tvrdsiu stranu.
0 0
ErikaDP ErikaDP

PeTe62 Pozri príspevok
Po tyzdni pouzivania V...s 20 (z makksej strany) musim konstatovat, ze matrac podstatne zmakkol. Na lezanie a zaspavanie je to super. Zrejme povolil (vytahal sa) napnuty potah matraca, ale rano si zacinam citit krize. Skusim ho otocit na tu tvrdsiu stranu.
Pridám svoje poznatky , spíme na V...s 13, latex cca mesiac. Otočený je z mäkšej strany, ale stále je rovnako "pevný" - tvrdý by nebolo správne slovo, lebo nemáme pocit spania na doske, t.j. matrac "vypodloží" kríže, ale zrejme mierne pustí, dovolí zaboriť sa ťažším častiam tela. Ťažko sa mi to popisuje, ale ten pocit je že matrac je súčasne tvrdý aj nie je tvrdý.
Jedine "negativum" ktore je zatiaľ viditeľné je že v časti matraca, kde pri vstavaní s postele telo najviac tlačí - t.j. uplne na kraji matraca je tento akoby stlačený dole, ale nejde stlačenie samotnej hrubky matraca, len je v tejto časti je viac zaborený do rámu postele, viac dosadnutý na lamely.
Naposledy upravil ErikaDP : 03.06.10 at 06:53
0 0
ErikaDP ErikaDP

fatraman Pozri príspevok
Dobrý deň!
Chcel by som radu od pána Don Peponeho alebo iného odborníka na matrace (resp. od ľudí, ktorí majú skúsenosti s kvalitnými matracmi) pri výbere matraca od firmy "LEAVING LAS VEGAS". Hľadáme kvalitný tvrdý a pohodlný matrac, preto sa rozhodujeme medzi matracom č. 8 (striedanie latexových a kokosových vrstiev, bez pružín-taštičiek), ktorý by sme položili na pružný, 26 lamelový rošt a matracom č. 29 - najtvrdším taštičkovým matracom. Obidva matrace sme si pár minút (čo samozrejme nestačí) vyskúšali v predajni a obidva sa nám zdali vynikajúce. Okamžitý pocitový dojem sme mali lepší na beztaštičkovom matraci č. 8, položenom na pružnom lamelovom rošte. Matrac č. 29 bol tiež výborný a mal by vďaka taštičkám vydržať dlhšie, ale pri skúšaní sme sa nemohli zbaviť "trampolínového" pocitu pružín v jadre. Preto by sme radšej uprednostnili bezpružinový letexovo-kokosový matrac č. 8. Obávame sa akurát, či nebude pri každodennom používaní skutočne príliš tvrdý, aj napriek okamžitému pocitu pohodlia pri skúšaní v predajni. Predavač nám napr. z vlastnej skúsenosti chválil matrac č. 20 (o ktorom sme pôvodne uvažovali a ktorý je o čosi mäkkší ako č. 29) s tým, že po čase sa mu začal zdať mäkký a v budúcnosti by si už vraj kúpil tvrdší). Je nám samozrejme jasné, že pocit pohodlia na tom-ktorom matraci je subjektívna vec a dôležité je, že ako sa Ja sám cítim... My osobne preferujeme tvrdšie matrace a nemáme dobrú skúsenosť s "pohodlnými" mäkkými matracmi. Počuli sme aj názor, že tvrdšie a tvrdé matrace používajú profesionálni športovci. Keďže sa často venujeme športu, prihliadame aj na tento faktor. Aký máte na to názor, čo by ste nám poradili a prečo? Matrac č. 8 alebo č. 29? Ďakujeme!
Pred časom sme sa tiež rozhodovali medzi taštičkovým a latexovým. Aj keď ortopedické vlastnosti napovedali v prospech taštičkového, tiež sme sa obávali "trampolinoveho" efektu. Vyskušali sme spanie na pružinových matracoch ( t.j. neviem posudiť, či taštičkový menej hojdá ) a bolo rozhodnuté. Hojdavý efekt pôsobil rušivo. Dokonca aj keď sa pohýbala osoba spiaca na vedľajšom samostatnom matraci tak sa to prenieslo na druhý matrac a bolo to rušivé. Ale samozrejme každý uprednostní niečo iné, napr. moja priateľka nedá dopustiť na pružinový matrac práve kôli "trampolinovemu" efektu, lebo jej uľahčuje otáčanie sa v posteli a vstavanie z postele. T.j. čo jednemu vyhovuje, to druhemu vadí. A preto sme sa my rozhodli pre latex V...s 13 a po mesici používania sme zatiaľ veľmi spokojní ( tiež uprednostňujeme tvrdšie , spravnejšie povedané asi pevnejšie matrace)
0 0
axxi axxi

vidim ze vacsina ma skusenosti s v...s, mate skusonsti aj so segumom?
0 0
lujza.j lujza.j

axxi Pozri príspevok
vidim ze vacsina ma skusenosti s v...s, mate skusonsti aj so segumom?
moje skúsenosti som tu už písala, príspevok je asi na predchádzajúcej strane
0 0
axxi axxi

ano mas pravdu nejako som ho prehliadol...uz mam fakt chaos v tych matracoch a cim viac info tym menej som rozdhodnuty co vlastne kupim...vidimt to tak ze pojde do predajni polezim ohmatam a potom sa uvidi...
0 0
lujza.j lujza.j

axxi Pozri príspevok
ano mas pravdu nejako som ho prehliadol...uz mam fakt chaos v tych matracoch a cim viac info tym menej som rozdhodnuty co vlastne kupim...vidimt to tak ze pojde do predajni polezim ohmatam a potom sa uvidi...
my sme mali pred 5 rokmi jasno, v rodine už matrac od f. Segum bol tak nebolo o čom lekár odporučil s kokosovým vláknom /môj chlap má vyskočenú platničku/ určite nie pružinový tak sme išli do predajne pochytali sme si poležali a bolo. keby som mala opäť kupovať nemenila by som to, že dobrý si uvedomím vždy v lete na dovolenke keď 2týždne spíme na inom a hneď po prvej noci sme s boľavým chrbtom a krížami
0 0
axxi axxi

dnes idem teda do predajni som fakt zvedavy ako to vsetko dopadne...
0 0
axxi axxi

bol som dnes pozriet a vyskusat matrace v...s v atr..m v ba.slecna bola mila ochotna zodpovedala moje otazky nechala ma vyskusat matrace pootacala na ine tvrdosti,skoda ze tam nemali ten set co maju na stranke.tak to vypada ze asi vyhraju tieto matrace bol som aj v mobelixu a to boli fakt zaujimave matrace no este tak den si to necham ulezat v hlave a ide sa kupit
0 0
lujza.j lujza.j

axxi Pozri príspevok
bol som dnes pozriet a vyskusat matrace v...s v atr..m v ba.slecna bola mila ochotna zodpovedala moje otazky nechala ma vyskusat matrace pootacala na ine tvrdosti,skoda ze tam nemali ten set co maju na stranke.tak to vypada ze asi vyhraju tieto matrace bol som aj v mobelixu a to boli fakt zaujimave matrace no este tak den si to necham ulezat v hlave a ide sa kupit
určite by som nakupovala v predajni, ktorá sa špecializuje predajom matracov, roštov
0 0
axxi axxi

nemate niekto nahodou ten set od ve...su?
0 0
mumka mumka

mumka je offline (nepripojený) mumka

Prosím donpeppona o porovnání. Váhám nad latexovou matrací Ve..s 13 a nad latexovými matracemi od firmy Amarost (latex od Latexco) - mají vysokou hustotu materiálu a vysoký podíl (až Naturlatex) přírodního latexu. Matrace bude pro dvouleté dítě, výška 95 cm, váha 14kg. Chci co nejpřírodnější matraci (nechci futon) proto latex. Taky mě zajímá čím jsou lepeny vrstvy latex-kokos-latex u Ve..s. Nikde jsem to nenašla.Moc děkuji za odpověď.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať