Zavrieť

Porady

ortopedické matrace

Mám problémy s chrbticou a lekár mi odporučil kúpiť si tvrdý ortopedický matrac. Máte nejaké skúsenosti s týmito matracmi. Vedel by mi niekto odporučiť nejaký konkrétny druh, ktorý má vyskúšaný a je s ním spokojný?
Usporiadat
axxi axxi

axxi je offline (nepripojený) axxi

uz druhy den spim na novom matraci objednal som nakoniec set od v..su, urobili mi aj iny rozmer, ktory nemali pani bola ochotna doprava rychla a zdarma.zatial som spokojny.uvidime ako to bude dalej zatial si len zvykam na novy kvalita vypada ze je fakt dobra.uz aj kamaratka si objednala u nich tiez ten set.
0 0
vcela12 vcela12

vcela12 je offline (nepripojený) vcela12

chcem kupit nove matrace do postele. Ake mam kupit? Ide mi o kvalitu. Poradte, prosim.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
...v téme zdravie je táto téma s názormi - nájdeš si tam čo potrebuješ
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

A ja len tolko ze skusat skusat a skusat...my sme nedavno hladali a nasli...sice sme az mesiac cakali na dodanie ale stalo to zato....je dobre sa trosku riadit aj vahou cloveka na zatazenie matracu...Inak ked mi prvy predavac povedal lahnite si a vyskusajte bola som taka vseliaka, bolo mi neprijemne vylihovat niekde na predajni, ale nakoniec sa oplatilo...takze sa netreba toho bat
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
... nepomôže skúšať po predajniach, nám zapožičali na víkend a aj tak som skoro týždeň nevedela na to matraci spať- potom sa to zvrtlo k lepšiemu,... ale už som uvažovala o vyhodení nových
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

vcela12 Pozri príspevok
chcem kupit nove matrace do postele. Ake mam kupit? Ide mi o kvalitu. Poradte, prosim.
už som to tu písala, ale tak opäť 5 rokov spíme na matracoch od f. Segum nie pružinové, ale s kokosovým vláknom - rada neurológa + rošty polohovateľné pri nohách aj hlave, lamely osadené v púzdrach. spí sa super
0 0
LUBASTEVE LUBASTEVE

LUBASTEVE je offline (nepripojený) LUBASTEVE

Dobry den, zvazujeme kupit matrace od V....u c 20 alebo 25. Ja mam 60kg, manzel 90.Chceme poziadat tych, ktori si uz tieto typy zakupili a uzivaju ich viac ako tyzden nech nam napisu ako su spokojni. Zaujimalo by nas ci na tej makksej strane u matraca c 20 sa spi rovnako kvalitne aj po dlhsej dobe uzivania ako na tvrdsej a naopak. Dakujeme velmi pekne vsetkych ktori nam odpoviete.
0 0
timkoj timkoj

timkoj je offline (nepripojený) timkoj

Dobrý deň, "donpeppone", je možné poradiť sa s Tebou o konkrétnej kúpe i mimo tejto galérie? Ak áno, prosím Ťa o zaslanie kontaktu . Ďakujem.
0 0
timkoj timkoj

timkoj je offline (nepripojený) timkoj

Dobrý deň, "donpeppone",

ďakujem za Tvoju okamžitú reakciu.
0 0
timkoj timkoj

timkoj je offline (nepripojený) timkoj

"donpeppone",

ešte poznámka - ozvem sa Ti v piatok alebo v pondelok.

Ďakujem.

JT
0 0
jan.s jan.s

jan.s je offline (nepripojený) jan.s

V tejto teme sa myslim spominalo, ze hydrolatex je menej kvalitny ako latex. Zaujima ma preto, preco napr. vyrobca Materasso ponuka zaruku 5 rokov na prelezanie jadra na matrace z hydrolatexu (SULTAN hydrolatex T4, SULTAN hydrolatex plus T3 aj T4), ked na matrace z latexu ponuka zaruku iba 3 roky? Dokonca latexove su drahsie ako hydrolatexove. Ktory by ste si kupili? Latexovy alebo hydrolatexovy? A preco?

Dakujem za odpovede.
0 0
maapo maapo

maapo je offline (nepripojený) maapo

Dobry den donpeppone,

doteraz sme mali s priatelkou matrace s taštičkovymi pruzinami z "Pysku", ktore sme po rocnom pouzivani vyreklamovali kvoli deformacii ramu matracu
odporucili nam si doplatit za penovy s pamatovou penou, ale po precitani tejto temy som upustil od tejto varianty ako aj od moznosti dalsieho nakupu v "Pysku" a pojdem asi poprosit o vratenie penazi

z prispevkov vidim za najlepsie varianty latexový matrac pripadne taštičkový matrac

prosim teda o radu, ci je vobec mozne kupit kvalitny matrac (rozmer 85x195cm) na pevny rost v hodnote do 5tis. Sk, pripadne co v tejto sume doporucujete kedze nase fin. moznosti su obmedzene..
v nasej cenovej relacii som nasiel Ortopedický taštičkový matrac - model Vitoria od znacky "M...ino" (designed by italy
co si o tom myslite?

dakujem za odpoved


v pripade moznosti poprosim o komunikaciu mejlom
Naposledy upravil maapo : 20.09.10 at 10:34
0 0
pito11 pito11

pito11 je offline (nepripojený) pito11

Ahojte,

posielam zaujímavý príspevok na Youtube. Volá sa to, že:
"Memory Foam vs Latex Mattress Beds : Compare strengths and weaknesses, advantages and disadvantages"...
0 0
KeX7 KeX7

KeX7 je offline (nepripojený) KeX7

Dobrý deň!
Potreboval by som radu pri výbere matraca. Prečítal som si dosť veľa článkov a názorov z tohto fóra pretože sa potrebujem rozhodnúť o kúpe nového matraca z dôvodu sťahovania sa do vlastného (konečne). Už 15 rokov hrávam volejbal a mám teda hodne citlivý a rozhádzaný chrbát, spanie posledné 2 roky na molitane mi tiež nepridalo. Chcel by som si preto vybrať matrac na ktorom sa mi bude dobre dlhodobo spať. Pri hľadaní na internete som narazil na nie veľmi lacné matrace Tempur, ktore sú zhotovené z nejakého špecálneho materiálu. Neviem či mám investovať toľko peňazí do niečoho čo až tak nepoznám, alebo mám voliť radšej kúpu niečoho o polovicu lacnejšieho ako sú napr. matrace Vegas 20? Rád by som sa teda dozvedel Váš názor na špeciálny materiál Tempur. Ďakujem.
Naposledy upravil KeX7 : 20.10.10 at 08:45
0 0
lupa lupa

lupa je offline (nepripojený) lupa

Ďakujem za orientáciu. Teraz, keď pôjdem do obchodu, budem vedieť aspoň klásť otázky. V ďalších príspevkoch už spomínajú kokosovú vrstvu. Je vhodná aj pre deti?
0 0
qido qido

qido je offline (nepripojený) qido

Prosil by som o radu pri kupe matraca.
Chcem si kupiť matrac LATEX 5 EXCLUSIVE latexový matrac
zo Zdravotne-matrace.sk.
Moja výška 181cm, váha 92kg
Prosím o vyjadrenie sa k tomuto matracu
Vopred ďakujem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

qido Pozri príspevok
Prosil by som o radu pri kupe matraca.
Chcem si kupiť matrac LATEX 5 EXCLUSIVE latexový matrac
zo Zdravotne-matrace.sk.
Moja výška 181cm, váha 92kg
Prosím o vyjadrenie sa k tomuto matracu
Vopred ďakujem
Neviem, čo konkrétne k nemu potrebuješ, ale je to klasický latexový matrac. AK chceš porovnať s molitanovými, tak je síce drahší, ale latex je vraj lepší materiál. Na druhej strane som ale nedávno čítal, že matrace len z jedného materiálu sa časom po rokoch zvyknú "uležať", v mieste, kde je najviac namáhaný, sa utlačí. V tom článku doporučovali "sendvičové" matrace, kde vrchná vrstva je latexová.

Ale myslím, že kúpou nič nepokazíš, je to stredne tvrdý matrac, na tvoju váhu je postačujúci, ale je z kategórie tých drahších (asi v strednej cenovej úrovni) matracov.

Aký máš pod neho rošt? Pevný, alebo pružný?
0 0
qido qido

qido je offline (nepripojený) qido

Ďakujem za vyjadrene sa mam lamelový rošt.
Myslel som či ho niekto má a aké sním má skúsenosti.
A taktiež s internetovým obchodom zdrav.........sk
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ale lamelový rošt je aj pružný aj pevný.
0 0
pito11 pito11

pito11 je offline (nepripojený) pito11

Pri latexových (resp. všeobecne pri penových matracoch) je veľmi dôležitá hustota materiálu. Čim je hustota nižšia, tým je materiál mäkší, rýchlejšie sa opotrebuje a pri vysokej záťaži sa rýchlo vyleží. Myslím, že aj preto to spomenul Chobot, že matrac sa rýchlo vyleží. V Európe sa väčšinou využívá latex s hustotou buď 50kg/m3 alebo 65kg/m3. Rozdiel či kvalite, či v životnosti, či v pohodlí ležania je výrazný. Ak sa nevieš rozhodúť, je dobré si matrac ísť vyskúšať, aby si nebol doma prekvapený. Latexové matrace sú všeobecne drahšie matrace takže 200€ za tento matrac nie je veľmi veľa peňazí. Pri rozmeroch, ktoré si uviedol si osobne myslím, že tento matrac bude pre teba mäkký, ale záleží samozrejme aj na tom, čo preferuješ, či skôr mäkší alebo tvrdší.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať