Zavrieť

Porady

ortopedické matrace

Mám problémy s chrbticou a lekár mi odporučil kúpiť si tvrdý ortopedický matrac. Máte nejaké skúsenosti s týmito matracmi. Vedel by mi niekto odporučiť nejaký konkrétny druh, ktorý má vyskúšaný a je s ním spokojný?
Usporiadat
charonme charonme

charonme je offline (nepripojený) charonme

charonme Pozri príspevok
okrem ikei som zatial nevidel ziadneho predajcu ktory umozni matrac naozaj vyskusat
sory za resurrect, ale akurat planujem skusat nove matrace a teraz uz skusanie umoznuje okrem ykeje aj dormeo a na niektore drahsie matrace (seria "gold") aj jysk.
0 0
staf staf

staf je offline (nepripojený) staf

mne ressurect neprekaza, prave naopak. vyberam matrac a samozrejme som to tu cital, lenze tie prispevky su uz dost stare. neviem ci uz vyberane matrace nie su kvalitnejsie ako tie co sa tu hodnotili. konkretne som mal v plane kupit s65 z jysku, len po tych par zlych skusenostiach co su tu spomenute, neviem neviem ci radsej nebudem hladat inde. ked sa chcem drzat priblizne v cenovej relacii 200e za kus, tak inym posudzovanym kandidatom je meteor punktoflex od segumu (ten vsak aby som na rozdiel od toho dreamzone isiel kupovat 70km daleko). vie mi tu niekto zodnotit tu s65ku? na prvy pohlad ma odradza mozno len kokos iba na jednej strane. okrem toho v porovnani s konkurenciou velky rozdiel nevidim. neviem posudit ci je vyrobena z nekvalitnych materialov, ktorym sa treba vyhnut. PS do tretice mozno este matratex bioflex HR?
0 0
pito11 pito11

pito11 je offline (nepripojený) pito11

Matrace a výroba matracov je dosť špecifická problematika. Materiály nie je možné na 100% porovnať, keďže väčšina výrobcov nezverejňuje citlivé informácie. Z vybraných matracov je z tohto pohľadu určite najlepšie hodnotený model od výrobcu S.gum. Výrobca má presné informácie, čo minimalizuje riziko výberu. Matrac od spoločnosti Jy.k vyzerá na obrázku síce podobne, avšak nie je možné určiť akú hustotu má napríklad poťah, či je kokosová doska impregnovaná latexom v celom objeme, alebo len čiastočne, atď. To sú položky, ktoré výrazne vplývaju na kvalitu. Keďže sa v oblasti výroby matracov pohybujem už vyše 10 rokov môžem potvrdiť, že najviac sa dá ušetriť práve na poťahu a na vrstvách nad pružinovým jadrom. Správne si podotkol, že ak nie je na taštičkovom jadre latexová doska, tak kokosová doska určite nesmie chýbať. Výrobca M.tratex má veľmi podobný matrac ako S.gum, ale tiež nie je možné povedať o materiáloch nič konkrétne. Skús ešte pozrieť na výrobcu V.gas. Osobne by som volil medzi značkou S.gum a V.gas, ktorí o svojich matracoch zverejňujú maximum informácií. Matrac určite kupuješ na dlhé obdobie, preto výber netreba podceniť
0 0
marta222 marta222

marta222 je offline (nepripojený) marta222

Dobrý deň, mám otázku pre donpeppone-ho alebo pito11 alebo niekoho, kto sa vyzná v problematike matracov: Máme záujem kúpiť s manželom matrace firmy M....x - série Queen.... . Na týchto matracoch sa dá vybrať top o hrúbke 6 cm z niekoľkých variantov (napr. LATEX, MEF PENA, MDI PANTERA, BYGREEN HARD, BYGREEN SOFT, ERGOLATTEX, HR PENA, MALVA&). Po prelúskaní celej tejto diskusie sme rozhodnutí samozrejme pre Latex. V katalógu tejto firmy je uvedené, že na variabilný top sa používa Latex o hustote 75 kg/m3 (čo je myslím celkom slušné, či?) a perforáciou latexu sa zabezpečuje lepšie rozloženie váhy tela - systém PHYSIO 7 zón tvrdosti (čo je teda, ak som správne pochopila, celkom zbytočné) a takisto zlepšuje prevzdušnenie matraca... Chcela by som vedieť, aký máte názor na tieto matrace, či sa to oplatí za tú cenu kúpiť, nakoľko teraz sa dá kúpiť v akcii do 30.11. so zľavou 10 %. Za odpoveď vopred ďakujem ...
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Tiež riešime tento týždeň matrace. Zatiaľ sme počuli len o Jysku a Materasso. Čo vy na to? Idem prelúskať túto tému.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Už viem, čím menej toho o matracoch prečítam, tým budem šťastnejší a kúpim si rovno taký, aký bude v obchode
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...už si kúpil matrace? ...a aké, ...tiež chceme meniť, ale som z toho na nervy
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Kúpili sme tieto za 180,- €
http://www.matrace-materasso.sk/sk/p...er-bio-ex.html
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

My sme mávali problémy s chrbticou a kúpili sme v akcii Dormeo orthopedic a sú super, už dlhšie ma chrbtica nebolí.
0 0
marta222 marta222

marta222 je offline (nepripojený) marta222

No, keďže mi nikto znalý problematiky neodpovedal (asi tu už nechodia )... tak my sme kúpili tieto matrace: http://www.matrace.itr.sk/nabytok/ma...ndis-matratex/ - vrchný top sme zvolili LATEX... Mali by nám ich dodať cca do 2 týždňov, tak uvidím ako sa nám bude na nich spať, prídem sa sem pochváliť alebo posťažovať ...
0 0
Jaan129 Jaan129

Jaan129 je offline (nepripojený) Jaan129

Dostal som odporučenie od lekára kúpiť si nový matrac a poradil aby som hľadal ortopedický matrac, že tie sú tvrdšie a to potrebujem. Pozdáva sa mi ponuka http://www.zdravotne-matrace.sk - máte niekto skúsenosť? Je tam v ponuke viacero tvrdších s kokosom...
0 0
janamirka2 janamirka2

janamirka2 je offline (nepripojený) janamirka2

Ahojte, čítala som tu príspevky o matracoch, ale ja by som chcela iba vrchný matrac, alebo molitán. A neviem sa rozhodnuť.
Myslela som, že kupim iba molitán, ale nevyznám sa. Môžte mi niekto povedat, aký je molitán N 25?
0 0
enja enja

enja je offline (nepripojený) enja

mám odkúšaný tvrdší matrac Sultán hydrolatex plus T3 od materassa...dá sa vyrobiť aj ešte tvrdší od neho na vyššiu váhu a je označený ako T4
0 0
mlaco mlaco

mlaco je offline (nepripojený) mlaco

Ahojte,

co je zo zdravotneho hladiska lepsie riesenie pre detsky matrac?

a) kupit obycajny penovy

b) pouzit ako zaklad 5cm kokosovu dosku z 30-rocneho detskeho matracu a na vrch matracovy chranic, resp. tenky molitanovy. Ten stary matrac je este po mne, mali sme ho skladovany zabaleny v igelite na povale (v zime mraz v lete hic). Z oboch stan bola 2cm monitanova vrstva, tu som teraz ztrhol. Kokosova doska vyzera ok, latexova (?) impregnacia je len povrchova.


Je ta kokosova doska vhodna do smetiaka, alebo naopak je to stale vhodny (vzdusny a pevny) podklad?


dakujem za radu...
0 0
gardenia gardenia

gardenia je offline (nepripojený) gardenia

znamenie Býk, mám rada pokoj, neznášam ľudí, ktorí nevedia, čo so sebou ...viac
My máme matrace zn. Sultán, T4 od f. Materasso- môžem vrelo doporučiť.
0 0
LenuskaB LenuskaB

LenuskaB je offline (nepripojený) LenuskaB

UPOZORNENIE :


LenuskaB, pises uz 6.prispevok a vsade ta ista, nepovolena reklama !!!
Preto su ,aj budu tvoje prispevky vymazane.

Neustavne porusujes pravidla Porady,koledujes si o vylucenie.


Naposledy upravil arizona : 20.02.13 at 10:54
0 0
LenuskaB LenuskaB

LenuskaB je offline (nepripojený) LenuskaB

Ok polepším sa - som s tými matracami naozaj spokojná.
0 0
tyrkysová tyrkysová

tyrkysová je offline (nepripojený) tyrkysová

ahojte,
mala by som otázku po prečítaní všetkého matracoch a prehliadnutí možností je jasné, že potrebujem pružinový matrac (taštičky) kedže mám pevnu dosku..
peny som v tejto kombinácii vypustila ako možnosť už len preto že sa pri mojej hmostnosti 120kg domnievam, že ich zležím veľmi skoro a to by mi bolo ľuto investície..
po lovení možností kde kade, mi vyšiel matrac v...s 10a, kde ma zaujala možnosť urobiť ho vo verzii vysokého, takže je navýšenie o 6cm .
a to z dôvodu, že by hrubšie monolity latexu mali dlhšie vydržať , usudzujem??
bolo by mi ľuto ho za 6r vyhodiť ak pružiny budu v pohode, alebo sa mýlim a navýšenie materialu je hluposť?


Ďakujem za názor, posteh, radu

0 0
LenuskaB LenuskaB

LenuskaB je offline (nepripojený) LenuskaB

Určite by som Ti poradila mrknúť na firmu se....m. Taštičkový matrac majú v kombinácii kokos/latex t.z. že je variabilný a môžeš si ho otáčať (t.z. že s jednej sttrany je mäkší a s druhej strany tvrdší).
Mrkni a uvidíš - je to Slovenský výrobca
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať