Zavrieť

Porady

ortopedické matrace

Mám problémy s chrbticou a lekár mi odporučil kúpiť si tvrdý ortopedický matrac. Máte nejaké skúsenosti s týmito matracmi. Vedel by mi niekto odporučiť nejaký konkrétny druh, ktorý má vyskúšaný a je s ním spokojný?
Usporiadat
vierca7 vierca7

vierca7 je offline (nepripojený) vierca7

ďakujem ešte raz. bola som pozrieť tie od a...cu, naživo vyzerajú naozaj veľmi podobne tým od m...sa, na ktoré je teraz lepšia cena. tak pôjdem vyskúšať ešte tie a myslím, že je vlastne rozhodnuté :-) ešte Ti chcem povedať, že mi Tvoje príspevky veľmi pomohli, dostali ma trošku do obrazu. vďaka a pekný deň.
0 0
DADA4 DADA4

DADA4 je offline (nepripojený) DADA4

chcela by som reagovať na odpoveď donpeppone, nakoľko nesúhlasím s názorom o pamäťovéej pene, že je to len purpena s výššiou hustotou. Momentálne som vymenila latexový matrac za matrac z pamäťovej peny a spí sa mi 100 násobne lepšie.
0 0
donpeppone donpeppone

donpeppone je offline (nepripojený) donpeppone

Milá DADA4, to že je pamäťová pena v podstate zmes polyuretánovej peny o vysokej hustote nie je môj názor, ale je to FAKT !!! Skúste surfovať po svetových stránkach zaoberajúcich sa produkciou rôznych pien a zistíte to isté. Nepíšete, aký ste mali predtým latexový matrac. Akej hustoty bol latex v danom matraci, aký je výrobca, aká bola jeho tvrdosť atď. O Vašom novom matraci tiež nič nevieme, či sa jedná o matrac z "pamäťovej peny" , kde pamäťová pena tvorí iba 2-3 cm vrstvu na matraci a zvyšok je polyuretán alebo či sa jedná o matrac, ktorý je celý z monolitného bloku pamäťovej peny. Podeľte sa s nami o tieto informácie. Som presvedčený o tom, že aj iných členov tejto diskusie budú tieto informácie zaujímať.
0 0
kajasla kajasla

kajasla je offline (nepripojený) kajasla

Tak tato diskusia ma natolko navnadila, az ma presvedcila a kupila som novy madrac. Boli sme s manzelom pozriet niekolko madracov a najviac nas presvedcil Vegas 20 . Mame ho 6 tyzdnov a mozme si len pochvalovat. Manzel bol zo zaciatku z mojho rozhodnutia nie moc nadseny ( cena za madrac sa mu zdala vysoka a na starom madraci sa mu nespavalo zle), teraz je nadseny viacej ako ja. Investicia bola vyzsia , ale sme spokojní.
0 0
vierca7 vierca7

vierca7 je offline (nepripojený) vierca7

tak uz mozeme referovat... na sultane latex extra lux T4 sa spi naozaj dobre. ma sice zatial tu eukalyptovu vonu, ale je to v pohode. ked nam matrace doviezli, trosku ma prekvapilo, ze su dost tazke, sama to nezdvihnem, este tak otocim na roste. ale hlavne, ze sa na nich dobre spi ;-)
0 0
vierca7 vierca7

vierca7 je offline (nepripojený) vierca7

DADA4 Pozri príspevok
chcela by som reagovať na odpoveď donpeppone, nakoľko nesúhlasím s názorom o pamäťovéej pene, že je to len purpena s výššiou hustotou. Momentálne som vymenila latexový matrac za matrac z pamäťovej peny a spí sa mi 100 násobne lepšie.
dada4, z coho si myslis, ze vlastne je ta viskoelasticka pena?? podla mna je to proste vyrobena umela pena /rovnako ako ine/. Ale v podstate je to jedno, hlavne, ze si spokojna s kvalitou spanku na novom matraci, nie?
0 0
atemi atemi

atemi je offline (nepripojený) atemi

Dobry den,
poradite mi prosim? Kupili sme nasmu pol rocnemu syncekovi postielku (polska vyroba) a dostali sme matrac gratis. Zda sa mi ale strasne tvrdy. Nema ziadnu molitanovu alebo penovu vrstvu, je to len cisty kokos. Je to ok? Nemoze to skodit ortopedickemu vyvoju dietata?
0 0
jacquin jacquin

jacquin je offline (nepripojený) jacquin

AHOJTE.

CHCEM SI KUPIT KVALITNY MATRAC NA POLOHOVATELNY ROST.
UZ HO INTENZIVNE HLADAM ASI MESIAC A STALE NIC.
CISTO PENOVY MI NEVYHOVUJE VOBEC.CHCELA BY SOM TASTICKOVY.
JE ICH DOST VELA NA VYBER A NAJMA FIRIEM.NO NAPRIEK TOMU SA STALE NEVIEM DOPRACOVAT K ZAVERECNEMU TYPU.PROSIM VAS AK MATE NEJAKE SKUSENOSTI ALEBO NEJAKY KONKRETNY TYP S KT.STE SPOKOJNI BUDEM VELMI RADA AK MI POMOZETE.
0 0
vierca7 vierca7

vierca7 je offline (nepripojený) vierca7

jacquin Pozri príspevok
AHOJTE.

CHCEM SI KUPIT KVALITNY MATRAC NA POLOHOVATELNY ROST.
UZ HO INTENZIVNE HLADAM ASI MESIAC A STALE NIC.
CISTO PENOVY MI NEVYHOVUJE VOBEC.CHCELA BY SOM TASTICKOVY.
JE ICH DOST VELA NA VYBER A NAJMA FIRIEM.NO NAPRIEK TOMU SA STALE NEVIEM DOPRACOVAT K ZAVERECNEMU TYPU.PROSIM VAS AK MATE NEJAKE SKUSENOSTI ALEBO NEJAKY KONKRETNY TYP S KT.STE SPOKOJNI BUDEM VELMI RADA AK MI POMOZETE.
tastickovy matrac sa neda polohovat, myslim...
0 0
vierca7 vierca7

vierca7 je offline (nepripojený) vierca7

donpeppone, latexovy matrac s kokosom moze ist aj na latovy rost? ci musi ist bezpodmienecne na lamelovy?
0 0
vierca7 vierca7

vierca7 je offline (nepripojený) vierca7

jacquin Pozri príspevok
AHOJTE.

CHCEM SI KUPIT KVALITNY MATRAC NA POLOHOVATELNY ROST.
UZ HO INTENZIVNE HLADAM ASI MESIAC A STALE NIC.
CISTO PENOVY MI NEVYHOVUJE VOBEC.CHCELA BY SOM TASTICKOVY.
JE ICH DOST VELA NA VYBER A NAJMA FIRIEM.NO NAPRIEK TOMU SA STALE NEVIEM DOPRACOVAT K ZAVERECNEMU TYPU.PROSIM VAS AK MATE NEJAKE SKUSENOSTI ALEBO NEJAKY KONKRETNY TYP S KT.STE SPOKOJNI BUDEM VELMI RADA AK MI POMOZETE.
ten matrac, co spominas, ciste kokosove vlakno, to nie je matrac :-( asi nezvysilo na penu... vymenit!
0 0
donpeppone donpeppone

donpeppone je offline (nepripojený) donpeppone

Penový matrac s kokosom všeobecne je lepšie uložiť na rošt s predpätými lamelami, ale ani klasický laťkový rošt nie je zlou voľbou. Rozdiel je v tom, že pri ležaní na penovom matraci, ktorý je uložený na laťkovom rošte , človek nemá skoro žiaden pocit pruženia, a teda aj matrac samotný je viac namáhaný (stláčaný) lebo ho laťky nepustia nižšie v mieste, kde je najväčší tlak . Pocit spánku na takomto rošte je tvrdší. Pri lamelách je tá výhoda, že tie pružia, a teda sa prispôsobujú aj tlaku matraca resp. tlaku tela na matrac a následne na rošt. Pocit spánku na takomto rošte je mäkkší.

RE: atemi

takto zhotovené matrace pre dieťa nie sú ničím výnimočným. Pre deti všeobecne je vhodný tvrdší až tvrdý podklad, keďže ich chrbtica je v neustálom vývoji. Bolo by dobré zisťiť, či ten kokosový blok je impregnovaný latexom alebo či sa jedná iba o "zlisovaný kokos" (ten sa veľmi rýchlo vyleží a to nie je vhodné pre dieťatko). Veľkou výhodou takéhoto zloženia matraca je aj to, že nie je útočiskom pre roztoče.
1 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Kúpili sme Dormeo orthopedic, mali akciu, no museli sme vymeniť aj rošt. Keďže žena má problémy s kŕčovými žilami tak sme šli kúpiť polohovateľné. No a potrebovali sme na váhu nad 90kg, ten s viac lamelami. V Trenčíne v ASKO mi v počítači našla aj lacnejšie než mali na sklade, že sú dobré, no že ich už od toho výrobcu prestali brať, sama to predavačka nechápala, asi preto že boli o polovicu lacnejšie, no že ich majú ešte 6 kusov v Nitre. Ešteže mám auto kombík, tak som zabehol do Nitry a predavačka ani nevedela že ich ešte ešte 6 kusov majú. A sú úplne super, za cenu čo mi u nás ponúkli jeden som mal 2.
Len ma hnevá že mi z tej firmy čo dodáva matrace Dormeo stále vyvolávajú a niečo ponúkajú.
0 0
manageere manageere

manageere je offline (nepripojený) manageere

otazka na donpeppone

zariadujem novy byt a kedze penazi nie je moc navyse, a po precitani tejto diskusie, sa chcem spytat, ci je mozne kupit relativne dobry matrac aj v cene okolo 100 Eur. Po precitani diskusie mi vyslo, ze najlacnejsie riesenie je asi Premier Bio- Ex od Ma...sso.. No i tak sa chcem spytat na Vas nazor alebo lepsie o radu. Matrac by mal mat tvrdost strednu. Dakujem za odpoved
0 0
donpeppone donpeppone

donpeppone je offline (nepripojený) donpeppone

Samozrejme, že sa dá kúpiť aj v tejto cenovej kategórii matrac, ktorý Vám môže vyhovovať. Na druhej strane od neho netreba čakať žiadne zázraky. Mám tým na mysli rýchlejšie opotrebovanie materiálov, z ktorých je matrac zhotovený, opotrebenie poťahu a pod. . To ale neznamená, že sa takýto matrac po týždni užívania rozpadne alebo niečo podobné. Matrace vo vyšších cenových kategóriách sú predsa len trvácnejšie. Je na samotnom zákazníkovi, či uprednostní skôr drahší matrac (cca 300 euro) a má min. 10 rokov pokoj, alebo kúpi každé dva až tri roky matrac za 100 euro.
0 0
jurajj jurajj

jurajj je offline (nepripojený) jurajj

Aký je teda ten správny matrac?
No musí zaistiť, aby Vaša chrbtica bola v noci ako za dňa - t.j. rovná z predu a 2-ojité S zboku! Teda Vás musí ideálne okopírovať! To dokážu len 2 materiály na svete - VODA a VZDUCH !
Vodná posteľ je dobrá ale drahá, ťažkáá +vedľajšie náklady na dokurovanie vody v noci!
Skúste vzduchom plnené matrace! Na trhu je jeden, ktorý má cca 2,5 mil priečne uložených kanálikov plnených iba vzduchom - teda Vás ideálne okopíruje. To nedokáže žiadny latex, pružina či pena či molitan!
Držím sa hesla: Nemám toľko peňazí aby som si mohol dovoliť kupovať lacné veci. Na ten matrac je záruka 12 rokov a životnosť 25 rokov! Ja som s ním max. spokojný - uhne kde treba a podoprie kde ste ohnutý - ráno vstávam ako mladík!

Skúška pohárom:
Sadni na ten Tvoj matrac a polož tesne vedľa seba pohár s vodou - ak Ťa oleje, tak Ti treba! - šetríš na svojom zdraví! Ten môj drží pohár rovno! Je to dôkaz ako ideálne kopíruje krivky tela. Nepotrebuje žiadne dodatočné opružovanie lamelami abo čím - tie sú len dôkazom nedokonalosti matzracov ak to potrebujú.

Nebudem im robiť tu reklamu - podrobnosti e-mailom, pošli svoj na email: jurajsnv*azet.sk
Naposledy upravil jurajj : 08.12.09 at 14:32
0 0
svacko85 svacko85

svacko85 je offline (nepripojený) svacko85

ahojte,

prave stojim pred kupou matracov, pricom sa musim rozhodnut do dvoch dni (na jeden z matracov 15.12. konci akcia). viete mi poradit, pre ktory s nasledujucich matracov sa rozhodnut (budu pouzite na pevnom rame postele 195x85cm, takze do uvahy pripadaju len matrace pruzinove a tastickove):
1. Segum Superlat 15a- za cenu 6828Sk/228EUR. Ide o pruzinovy matrac, zivy test v predajni dopadol vyborne. neviem vsak,kolko stoji doprava
2. Vegas Model 10a - za cenu 7890Sk/262E - ide o tastickovy matrac + zadarmo doprava

Co som si tak preluskal tuto diskusiu, matrace Vegas su tu velmi chvalene, takisto tastickova technologia ma zrejme navrch od pruzinoveho matracu. Matrac Segum som si vsak realne otestoval a testovanie dopadlo vyborne, kdezto matrac Vegas nemam kde v BA okukat. Viete mi poradit, pre ktory z nich sa rozhodnut? Je firma Segum kvalitnejsia ako firma Vegas,alebo je to individualne? Povodne sme chceli do matracov investovat max 200E/ks, takze ta cena za ten Vegas sa mi vidi mierne vysoka.
Diiky vopred za akukolvek pomoc,
S.
Naposledy upravil svacko85 : 13.12.09 at 20:51
0 0
monok monok

monok je offline (nepripojený) monok

Svacko, model Vegas 10a by mal byt vystaveny v BA ONE STEP na Svatoplukovej ulici - zistis to na stranke firmy VEGAS, sekcia predajne, tam maju napisane, v ktorej predajni maju ake matrace vystavene.
Pokial ide o Segum versus Vegas, tiez som povodne chcela investovat do matracov tak max. 200 eur, ale nakoniec som si to rozmyslela a prave som objednala 10a Mne sa Segum zda o dost drahsi oproti vegas a nedaju sa porovnavat pruziny s tastickami, to si kup pruziny u vegasu, tam su o dost lacnejsie.
0 0
jurajj jurajj

jurajj je offline (nepripojený) jurajj

Nekonečná dilema a neistota: Ako kúpiť kvalitný matrac? Jedine tak, že si ho aj s odborným výkladom vyskúšate osobne ! Skúste vitalita.wbl.sk Prídu až k Vám domov!
0 0
donpeppone donpeppone

donpeppone je offline (nepripojený) donpeppone

Neviem teraz či mám plakať alebo sa smiať, ale tie dva príspevky od jurajj-a sú naozaj na pobavenie. Snažím sa byť k takýmto príspevkom vyjadrujúcim postoje, názory či návody atď. neutrálny, no toto je už aj na mňa priveľa. Sám som zvedavý, dokedy bude tzv. "poctivých" podnikateľov baviť klamať ľudí a zavádzať ich blábolmi typu
2 500 000 kanálikov a pod.. A ešte viac som zvedavý, dokedy si my Slováci necháme brnkať po nose od týchto "kšeftárov".

PS: úprimne sa ospravedlňujem všetkým za môj príspevok mimo tému
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať