Zavrieť

Porady

MRP a koeficient

obyčajný človiečik
Firma je platiteľom DPH, od apríla vykonáva aj činnosť oslobodenú od DPH - výherné lotérie. Nakoľko som ešte nikdy nerobila s koeficientom veľmi pekne Vás prosím o pomoc s výpočtom koeficientu v MRP tak povediac po "lopate".
Usporiadat
anaka anaka

anaka je offline (nepripojený) anaka

Zdravím, prosím ľudkov čo pracujú v mrp win a vedia ako správne zadať parametre do programu aby mi dobre počítalo koeficient DPH v daňovom priznaní. Nejako mi to nechce vypočítať.
Ďakujem vopred.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
radik20 radik20

radik20 je offline (nepripojený) radik20

koeficient DPH program ako taky nepocita aspon ja tak viem, ten si vypocitam podla zakona a potom ho dosadim vo vypocte DPH do okienka koeficientu. Koeficientom prepocitava typy dph, ktore maju uvedene v nazve "ciastocny narok na odpocet"
0 0
anaka anaka

anaka je offline (nepripojený) anaka

radik20 Pozri príspevok
koeficient DPH program ako taky nepocita aspon ja tak viem, ten si vypocitam podla zakona a potom ho dosadim vo vypocte DPH do okienka koeficientu. Koeficientom prepocitava typy dph, ktore maju uvedene v nazve "ciastocny narok na odpocet"
Takto som v podstate postupovala, len konkrétne vo faktúre ktorú chcem čiastočne odpočítať musím manuálne zadať v čiastkach iba tú časť DPH podľa koeficientu, ktorú si môžem odpočítať? Myslela som že mi to nahodí samé keď zadám v type DPH čiastočný nárok na odpočet. Príde mi to nejako zbytočne pracné.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Teraz som to vyskúšala. Funguje to tak, že na čiastočný nárok na odpočet použiješ typ 42. DPH ti v doklade ostáva neponížené. Aj v zozname dokladov.
Odpočet DPH sa ti prepočíta(a zobrazí) až po zadaní koeficientu v peňažný denník/výstupy/výpočet DPH
Napr.
DF = 1000 + 190(dph)
koef. = 0,92
v DP odpočet = 175(190x0,92)
0 0
anaka anaka

anaka je offline (nepripojený) anaka

Marína Pozri príspevok
Teraz som to vyskúšala. Funguje to tak, že na čiastočný nárok na odpočet použiješ typ 42. DPH ti v doklade ostáva neponížené. Aj v zozname dokladov.
Odpočet DPH sa ti prepočíta(a zobrazí) až po zadaní koeficientu v peňažný denník/výstupy/výpočet DPH
Napr.
DF = 1000 + 190(dph)
koef. = 0,92
v DP odpočet = 175(190x0,92)
Oneskorene ale predsa veľké ďakujem Maríne za radu. Vyskúšala som a je to tak.
0 0
renataton renataton

renataton je offline (nepripojený) renataton

Dobrý večer, prosím vás, kto mi vie poradiť - v programe MRP mi nechce aktualizovať výkaz DPH. Viem, že mám mať iné údaje vo výkaze, ale tam sa
mi to voľajako nechce premietnuť, ďakujem za každú radu som z toho zúfalá
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Daj si urobiť cez výstupy výpočet DPH, následne sa Ti objaví tabuľka s varovaním, že už za dané obdobie existuje daňové priznanie a opýta sa Ťa či má vytlačiť alebo ukázať pôvodné, alebo má vypočítať nové. To je všetko.
0 0
renataton renataton

renataton je offline (nepripojený) renataton

No veď práve vždy potvrdím áno, že ho chcem prepísať a mám tam stále tie isé sumy, som z toho už jeleň
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ak si niečo doúčtovala pozri si či máš dobré dátumy na odpočet....
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ak ani to nepomôže, tak v denníku cez funkcie - Priznanie DPH sa postav na obdobie, ktoré potrebuješ znova prerátať a zaklikni tlačítko mínus. Takto vlastne zrušíš pôvodné, a potom keď si dáš vyrátať DPH určite bude nanovo rátať.
0 0
renataton renataton

renataton je offline (nepripojený) renataton

skúšam to aj cez funkcie, zmažem to, výkaz ostáva nezmenený vôbec tomu nerozumiem
0 0
renataton renataton

renataton je offline (nepripojený) renataton

už mi to ide - veľmi pekne vám ďakujem trápila som sa s tým už dva dni.
Prajem vám pekný večer
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
renataton Pozri príspevok
už mi to ide - veľmi pekne vám ďakujem trápila som sa s tým už dva dni.
Prajem vám pekný večer
A kde bola chyba?
0 0
Vlasta Vlasta

Vlasta je offline (nepripojený) Vlasta

Dobrý deň, robím koeficient prvý rok. Takže mám vypočítaný nejaký koeficient, ale ku koncu roka si ho prerátam, aký má byť skutočný. Ručne som si dorátala ten rozdiel aj v korunách, typ DPH má byť 65, ale ako to zaúčtovať, 343 oproti čomu?
0 0
Erika-ežka Erika-ežka

Erika-ežka je offline (nepripojený) Erika-ežka

A ako je to v JÚ?
Napr. keď som mala koeficient z r. 2007 - 1 celá a na konci roka 2008 som zistila, že môj roč. koeficient je 0,97.
V 4.Q vysporiadam DPH na vstupe týkajúcu sa oslobodených príjmov DPH (doklady, ktoré majú kód DPH 42) a potom cez ID si vytlačím všetky doklady s kódom 42 od 1.1.-30.9. a cez kód DPH 65 cez nepeňažné operácie preúčtujem rozdiel medzi uplatnenou DPH v priebehu roka a koef. DPH. Túto neuplatnenú DPH si naúčtujem do VOZD ???
Je to tak správne? Prosím o radu, robím to prvý krát . Vďaka.
0 0
Erika-ežka Erika-ežka

Erika-ežka je offline (nepripojený) Erika-ežka

Erika-ežka Pozri príspevok
A ako je to v JÚ?
Napr. keď som mala koeficient z r. 2007 - 1 celá a na konci roka 2008 som zistila, že môj roč. koeficient je 0,97.
V 4.Q vysporiadam DPH na vstupe týkajúcu sa oslobodených príjmov DPH (doklady, ktoré majú kód DPH 42) a potom cez ID si vytlačím všetky doklady s kódom 42 od 1.1.-30.9. a cez kód DPH 65 cez nepeňažné operácie preúčtujem rozdiel medzi uplatnenou DPH v priebehu roka a koef. DPH. Túto neuplatnenú DPH si naúčtujem do VOZD ???
Je to tak správne? Prosím o radu, robím to prvý krát . Vďaka.
Alebo rozmýšľam o druhej možnosti, asi správnejšej :
V 4.Q použiť ešte koeficient z r. 2007 , t.j. = 1 celá a potom si vytlačiť všetky doklady s kódom 42 - za celý rok a cez ID a kód DPH 65 preúčtovať rozdiel. Tým pádom sa ten rozdiel odzrkadlí na riadkoch 19 a 21 daň.priznania.
Prosím, kto má z tým skúsenosti, ktorý spôsob je správnejší?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Súhlasím s druhým výberom. Nemôžeš ročný koef. počítať z I-III.Q. Najprv vypočítaš IV.Q s koef. z r.2007 a až tak môžeš vypočítať ročný za r.2008. Ak tvoja daňová povinnosť v súčte za jednotlivé Q bola vyššia ako po vypočte ročného, ID s mínusom, ak opačne, s plusom.
0 0
Erika-ežka Erika-ežka

Erika-ežka je offline (nepripojený) Erika-ežka

Marína Pozri príspevok
Súhlasím s druhým výberom. Nemôžeš ročný koef. počítať z I-III.Q. Najprv vypočítaš IV.Q s koef. z r.2007 a až tak môžeš vypočítať ročný za r.2008. Ak tvoja daňová povinnosť v súčte za jednotlivé Q bola vyššia ako po vypočte ročného, ID s mínusom, ak opačne, s plusom.
Díky, presne tak som to aj urobila. Najprv som si to asi zle vysvetľovala, ale našťastie som na to prišla.
0 0
Erika-ežka Erika-ežka

Erika-ežka je offline (nepripojený) Erika-ežka

Marína Pozri príspevok
Súhlasím s druhým výberom. Nemôžeš ročný koef. počítať z I-III.Q. Najprv vypočítaš IV.Q s koef. z r.2007 a až tak môžeš vypočítať ročný za r.2008. Ak tvoja daňová povinnosť v súčte za jednotlivé Q bola vyššia ako po vypočte ročného, ID s mínusom, ak opačne, s plusom.
Díky, presne tak som to aj urobila. Najprv som si to asi zle vysvetľovala, ale našťastie som na to prišla.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať