Zavrieť

Porady

povolenie na zrezanie stromu??????

na zahradke mam staršiu brezu asi 30 ročnu a je no bola velmi vysoká tak som jej odrezal vrcholec a konare a teraz sa mi začali vyhražať susedia že ma udaju lebo nemam povolenie na zrazanie tak stareho stromu
existuje také povolenie a kde sa podáva
chcem ju uplne zlikvidovať lebo tam planujem stavať a bude zavadzať a drží len samé chrobáky a choroby, potrebujem sa jej zbaviť !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Choď na Obecný resp. Mestský úrad a pýtaj si tlačivo žiadosti na výrub stromu. Úrad uskutoční obhliadku a pokiaľ Ti dá súhlas, strom môžeš vypíliť v čase vegetačného kľudu t.j. od 1.10.- do 30.4. kalendárneho roka. K žiadosti budeš musieť doložiť LV, tiež budeš musieť asi zaplatiť aj poplatok.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Neviem, prečo sa susedia sťažujú...aj naši susedia majú starú brezu, my jej máme plné okapy a plný trávnik. Keby ju spílili, asi by som im doniesla fľašu...
    No, ale už vážne.
    Dá sa požiadať na obecnom úrade, ale musíš mať vážny dôvod. Ale ľudia to často obchádzajú a polievajú strom napr. kyselinou, alebo nejakým silným postrekom ,aby ten "schátralý"strom viditeľne ohrozoval okolie.
    Ale keď Ti zavadzia pri stavbe domu, nemal by byť problém.

    beba13 je offline (nepripojený) beba13

    beba13
    Moji rodičia tiež túto jar zrezali asi 30 ročnú brezu. Museli si na obecnom úrade podať žiadosť o vypílenie, zaplatili za to asi 200sk a ešte im napísali, že musia vysadiť stromky, alebo kry v tej hodnote spíleného stromu. A brezu bolo treba spilovať do 31 marca.

    Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

    Ofélia
    Jedno sa mi nepáči : Príklad:
    Nejaký dobrodruh /ochranca, zadarmo prinesie rôzne stromky, orech, jedľa, borovica, lipa atď. Nikoho sa neopýta zasadí to kde to chce, aj v blízkosti domu suseda či chodníka a vám keď to začne vadiť, začne to dvíhať základy domu, alebo chodník, musíte obchádzať chodník, skláňať hlavu tak ešte si musíte vybaviť povolenie, zaplatiť poplatok, odstrániť ho len v povolený čas a ešte aj vysadiť stromky (kúpiť ich)?!
    Ja mám rada stromy, prírodu, ale tam kde to nevadí z dôvodu bezpečnosti: bezpečnosti osôb, majetku a šírenia požiaru.
    Myslím že by mal byť zákon kto chce vysadiť stromky na verejné miesto aby aj on mal povolenie!

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Každá obec by mala mať určené miesto na náhradnú výsadbu, pokiaľ ju niekomu nariadi za vyrúbanú zeleň. Ale ak nemá, tak sa nariaďuje poplatok vo výške spoločenskej hodnoty stromu. Z toho sa vysádza obecná zeleň. Lenže tí vychytralí, ako si spomínala v predchádzajúcom príspevku, nerešpektujú určité zásady výsadby stromov, resp. kríkov. Podľa mňa by bolo treba takéhoto dobrodruha oznámiť na Obecný úrad, kde by mu mali patrične vysvetliť, kde môže vysádzať stromky a kde nie a pokiaľ ten strom nepresadí na potrebné miesto, poslala by som mu pozdrav vo forme finančnej čiastky. Obce a mestá majú v tomto smere široké právomoci, iba starostovia majú plné gate, keď majú niekomu dať pokutu, lebo by ich nevolili.

    povolenie na zrezanie stromu??????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.