Zavrieť

Porady

Prihlasenie MV na danovy urad

Dobry den,
chcel by som Vas poprosit o vlozenie doc ohlasovacej povinosti na DU alebo aspon udaje mi napisat prosim co to ma obsahovat nakolko mi na danovom urade povedali ked som sa bol odniest danove priznanie za MV ze mam iba ohlasovaciu povinost. Predtym mojmu uctovnikovi povedali ze je treba danove priznanie.

Vopred dakujem za pomoc.
Usporiadat
TOKY TOKY

TOKY je offline (nepripojený) TOKY

tu sú tlačivá na prihlásenie aj odhlásenie MV na DU


http://www.porada.sk/downloads.php?do=cat&id=5
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
boza1 boza1

boza1 je teraz online boza1

uctovnicka
Dobry den,
ja sa chcem spytat, ci danove urady pokutuju, ked oznamenie o danovej pivinnosti k dani z MV zaslem na DU oneskorene.

Tiez by ma zaujimalo, ci SZCO, ktora sa v priebehu roka rozhodne, ci bude uctovat o sukromnom automobile v podnikani musi odoslat oznamenie?

dakujem a zelam pekny den
0 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
SZČO musí odoslať oznámenie a zároveň od toho dňa môže si uplatňovať daňové výdavky na auto . Zamestnanci , ktorí používajú vlastné auto nemusia to prihlásiť na DÚ len na začiatku roku 2009 urobiť priznanie. A na to či pokutujú áno len lepšie je používať auto v podnikaní od toho dňa kedy si sa prihlásila. / 15 dní na prihlásenie / čiže môžeš do zadu odpočítať 15 dní a je to bez pokuty.
0 0
boza1 boza1

boza1 je teraz online boza1

uctovnicka
Dakujem pekne.
Na oznamenie som pozabudla ale neako to vytiešim.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Monika C. Pozri príspevok
SZČO musí odoslať oznámenie a zároveň od toho dňa môže si uplatňovať daňové výdavky na auto . Zamestnanci , ktorí používajú vlastné auto nemusia to prihlásiť na DÚ len na začiatku roku 2009 urobiť priznanie. A na to či pokutujú áno len lepšie je používať auto v podnikaní od toho dňa kedy si sa prihlásila. / 15 dní na prihlásenie / čiže môžeš do zadu odpočítať 15 dní a je to bez pokuty.
1. Lehota na príhlásenie MV na DÚ nie je 15 ale 30 dni.
2. Účtovanie o nákladoch, výdavkoch spojených s používaním MV nie je podmienené zaplatením, resp. prihlásením MV na DÚ. (pozri §19 zákona o danie z príjmov, na uznanie nie je tam uvedená podmienka)
0 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Díki Smith mne na daňovom povedali že už je len 15 dní asi zlá informácia ale je pravda že som to nepreverila, čo sa týka výdavkoch mám otázku : napr: SZČO nemá nahlásené auto a môžu si uplatňovať výdavky napr. na PHM samozrejme okrem cestákov alebo to zle chápem to sa mi nezdá prepáč. Ale chcem vedieť tvoj názor.Ja tak viem že musí mať zaplatenú daň z MV / teraz až roku 2009/ a musí byť prihlásené na DÚ aj ked auto nie je zaradené do firmy ale používa sa na firemné účely.
Naposledy upravil Monika C. : 23.05.08 at 07:00
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Monika C. Pozri príspevok
Díki Smith mne na daňovom povedali že už je len 15 dní asi zlá informácia ale je pravda že som to nepreverila, čo sa týka výdavkoch mám otázku : napr: SZČO nemá nahlásené auto a môžu si uplatňovať výdavky napr. na PHM samozrejme okrem cestákov alebo to zle chápem.
30 dňová lehota je podľa nového zákona. Uplatniť si môže, ale samozrejme, že koleduje o pokutu keď nezaplatí daň, resp. neprihlási auto. Ide o to, že zákon o dani z príjmov nepodmieňuje uplatnenie výdavkov na auto zaplatením dane z motorových vozidiel.

Ak szčo dostane pokutu, tak to bude za porušenie zákona o miestnych poplatkoch, ktorý hovorí o dani z MV, a nie za porušenie zákona o dani z príjmov.
0 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Dakujem Smith pochopila som dík.
0 0
palčo palčo

palčo je offline (nepripojený) palčo

Ak sa ja, ako SZČO rozhodnem, že budem používať moje os.auto na podnikanie, som povinný oznámiť daň.úradu, že ho používam a daň.úrad bude očakávať, že do 31.jan.2009 zaplatím daň. A tu vzniká otázka: ak pri predbežnom účtovaní koncom roka zistím, že sa mi neoplatí uplatňovať skut.náklady, ale paušálne-som povinný zaplatiť daň z MV?
0 0
palčo palčo

palčo je offline (nepripojený) palčo

palčo Pozri príspevok
Ak sa ja, ako SZČO rozhodnem, že budem používať moje os.auto na podnikanie, som povinný oznámiť daň.úradu, že ho používam a daň.úrad bude očakávať, že do 31.jan.2009 zaplatím daň. A tu vzniká otázka: ak pri predbežnom účtovaní koncom roka zistím, že sa mi neoplatí uplatňovať skut.náklady, ale paušálne-som povinný zaplatiť daň z MV?
Ako to je?
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Zánik daňovej povinnosti je dátum prehlásenia auta pri predaji? No to som prešvihla o 11 dní. A potom daň z MV sa bude za rok 2008 platiť iba za polrok? Takže musím ešte prihlásiť aj nové, aby som aj to neprešvihla.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
palčo Pozri príspevok
Ak sa ja, ako SZČO rozhodnem, že budem používať moje os.auto na podnikanie, som povinný oznámiť daň.úradu, že ho používam a daň.úrad bude očakávať, že do 31.jan.2009 zaplatím daň. A tu vzniká otázka: ak pri predbežnom účtovaní koncom roka zistím, že sa mi neoplatí uplatňovať skut.náklady, ale paušálne-som povinný zaplatiť daň z MV?
Platenie dane z MV nie je závislé od toho, že akú metódu výpočtu dane is zvolíš (teda účtovníctvo, alebo paušálne výdavky), ale od toho, že auto používaš na podnikateľské účely. To znamená, aj keď si uplatníš paušálne výdavky daň z MV zaplatiť musíš, nakoľko si používal auto na podnikateľské účely.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Pru Pozri príspevok
Zánik daňovej povinnosti je dátum prehlásenia auta pri predaji? No to som prešvihla o 11 dní. A potom daň z MV sa bude za rok 2008 platiť iba za polrok? Takže musím ešte prihlásiť aj nové, aby som aj to neprešvihla.
Na oznámenie zániku daňovej povinnosti máš 30 dni, tak isto ako na prihlásenie.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

No ale auto bolo predané a odhlásené 10.6. to som prešvihla. Nové bolo kúpené v piatok, tak aspon to.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Pru Pozri príspevok
No ale auto bolo predané a odhlásené 10.6. to som prešvihla. Nové bolo kúpené v piatok, tak aspon to.
Ešte ste v lehote. Daňová povinnosť Vám zanikla 30.6.2008 - §90 a oznamovacia povinnosť Vám začína plynúť zánikom daňovej povinnosti.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

a nedá sa to staré auto odhlásiť na DÚ napr. k 15.07.08? Mne sa už podarilo na základe "odporúčania" pracovníčky DÚ takto zaplatiť zbytočne 2000,- pokutu.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

iriska Pozri príspevok
a nedá sa to staré auto odhlásiť na DÚ napr. k 15.07.08? Mne sa už podarilo na základe "odporúčania" pracovníčky DÚ takto zaplatiť zbytočne 2000,- pokutu.
Pozrite si §90 - zánik daňovej povinnosti a lehota je 30 dňová.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

prečo 30.6.? keď bolo predané a odhlásené 10.6.?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Pru Pozri príspevok
prečo 30.6.? keď bolo predané a odhlásené 10.6.?
Lebo daňová povinnosť zaniká posledným dňom mesiaca, kedy auto bolo vyradené z používania.

Teda daň sa platí za celé mesiace.

Pozri § 89 ods.2
(2) Daňová povinnosť zaniká posledným dňom mesiaca,
v ktorom sa vozidlo prestalo používať na podnikanie.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Denda Pozri príspevok
Pozrite si §90 - zánik daňovej povinnosti a lehota je 30 dňová.
Poopravím § 89 /2 zánik daňovej povinnosti , §90 oznamovacia povinnosť + lehota

Pru Pozri príspevok
prečo 30.6.? keď bolo predané a odhlásené 10.6.?
Odpoveď hore.
0 0
Načítať ďalšie





Pridať pochvalu