Zavrieť

Porady

bolesť kolena a jeho ARTROSKOPIA

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Dobrý deň, bol z vás niekto na ASK kolena?ak ano ake to bolo?a prečo vámt o robili?Diky
Usporiadat
pistik8 pistik8

pistik8 je offline (nepripojený) pistik8

Jablcko mi vyskakovalo zo svojej ,,normalnej" pozicie. Artroskopiou mi potrebovali zistit ci mam poskodene vazy, alebo odtrhnuty meniskus. Nakoniec som mal poskodene vazy v tych miestach kam jablcko nemalo chodit. Vnutorne to zasili, vybrali mi kusok menisku, a od vtedy sa nemam co stazovat, opat sportujem normalne. Na krajoch kolena som mal dve male jazvy , ktore uz po troch rokoch vobec nie je vidno. V nemocnici som bol dva dni aj s cestou.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Ja som bol na ASK pred dvoma mesiacmi - zo športovania natrhnutý meniskus. Bol som až tri dni, keďže v ten prvý ma nestihli operovať. Po zhruba týždni už môžeš chodiť bez barlí, po dvoch týždňoch ani nie je poznať, že si bola na operácii.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
ja idem na ASK pre zhrubnuté väzy a mam to systematicky na oboch kolenach,nepomahaju mi žiadne analgetika,naplaste,injekcie...nič čiže sa aj teším ale zároveň sa bojím.potrebovali ste aj nejaké ortopedické pomôcky ako su ortezy a podobne?bolelo to moc potom?a kde vás operovali?
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

pasuliatko Pozri príspevok
ja idem na ASK pre zhrubnuté väzy a mam to systematicky na oboch kolenach,nepomahaju mi žiadne analgetika,naplaste,injekcie...nič čiže sa aj teším ale zároveň sa bojím.potrebovali ste aj nejaké ortopedické pomôcky ako su ortezy a podobne?bolelo to moc potom?a kde vás operovali?
Nemusíš mať strach. Mňa to čaká o pár týždňov a to už mám jednu operáciu - klasickú - kolena za sebou. Na pol hodiny Ťa uspia a druhý deň ideš domov. A na vlastných nohách. Nie je to také bolestivé ako normálna operácia. Synovec bol pred tromi rokmi a ani nepotreboval barle a hneď v prvý deň ako prišiel z nemocnice, už behal zo psom.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Bola som na ASK minuly rok pred vianocami mala som natrhnuty meniskus. 1. den po operacii mi vybrali dren a hned po vybrati drenu som vstala a zacala chodit. Hned na druhy den som isla domov, barly som nepotrebovala. Dnes nemam ziadne problemy beham, skacem a pod.
0 0
zuzka34 zuzka34

zuzka34 je offline (nepripojený) zuzka34

môj manžel mal ísť tiež n ASK, no iný doktor mu poradil, že načo rezať a anestézia, keď je aj možnoisť si to dať pozrieť Magnetickou rezonanciou( cca 0,5h. v kľude ležal počas vyšetrenia).Bol na nej ,zistili mu pretrhnuté krížne väzy a meniskus.A potom bol na normalnej operácii.Teraz ešte trocha kríva,no čo deň je to lepšie.Ušetril si jeden zákrok a pobyt v nemocnici.
0 0
tanti tanti

tanti je offline (nepripojený) tanti

Ja som mala tiež artroskopiu kolena a môžem povedať, že je to naozaj
v pohode. Mne naprávali zle narastené jabĺčko (zjednodušene povedané) Hneď po operácii som mala ísť domov, ale keďže ma operovali neskôr ako bolo plánované nechali si ma tam aj cez noc. Môžem povedať že som nemala skoro žiadne bolesti. Ráno som dostala barle a išla domov. Mala som ich používať mesiac ale keď mi po druhej pooperačnej kontrole povedal doktor, že potom ešte budem chodiť na rehabilitačné cvičenia a že pomaly by som už mala začať cvičiť. Spýtala som sa aké sú to cviky a vlastne keď som prišla na kontrolu dva týždne po operácii koleno som už pekne ohýbala a mohla som dať dole barle lebo naozaj ma to na nich nebavilo a keď som si predstavila, že ešte chodiť niekde každé ráno na rehabilitácie radšej som koleno cvičila do bolesti, ale dalo sa to zniesť a doktor bol sám prekvapený, že som sa tak skoro z toho dostala. Ale mám aj podozrenie, že to s tou dĺžkou liečby preháňal lebo naozaj mi to išlo bez väčších problémov. Dnes mám tri roky po operácii a tie dve centimetrové jazvy musím na kolene dlho hľadať. Prajem veľa šťastia a rýchle zotavenie po operácii.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

zuzka34 Pozri príspevok
môj manžel mal ísť tiež n ASK, no iný doktor mu poradil, že načo rezať a anestézia, keď je aj možnoisť si to dať pozrieť Magnetickou rezonanciou( cca 0,5h. v kľude ležal počas vyšetrenia).Bol na nej ,zistili mu pretrhnuté krížne väzy a meniskus.A potom bol na normalnej operácii.Teraz ešte trocha kríva,no čo deň je to lepšie.Ušetril si jeden zákrok a pobyt v nemocnici.
Zuzka, ale to je normálne, pred ASK som tiež absolvovala MR, ASK nie je len vyšetrovacia metóda ale je to aj najmodernejšia operačná technika, je po nej ten najmenší rez, rýchle hojenie a rehabilitácia, dá sa realizovať v rámci jednodňovej chirurgie, čiže má oproti normálnej operácii ďaleko viac výhod.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
No dakujem ale i thak mam nejake pochybnosti okolo toho ale aj troška strach, snád to dopadne dobre
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

pasuliatko Pozri príspevok
No dakujem ale i thak mam nejake pochybnosti okolo toho ale aj troška strach, snád to dopadne dobre
Chápem, že máš obavy. Bojíme sa každej bolesti, ešte aj trhania zubov. Ale artroskopia je oproti klasickej operácii skutočne menej náročná a menej bolestivá. Viem, že mňa to čaká, magn.rezonanciu som absolvovala v piatok a podľa výsledku lekárka rozhodne, čo so mnou. Ak to bude len tá artroskopia, tak si poviem chvalabohu. A čoho sa týkajú tie pochybnosti? Je to strach z operácie, alebo obavy, že Ti nedajú koleno do poriadku?
0 0
aduliak aduliak

aduliak je offline (nepripojený) aduliak

Ahojte, ja som ASK kolena absolvovala asi pred 7 rokmi, bolo to úplne v pohode, 3 dni v nemocnici, našli mi tam pretrhnuté krížne väzivo a odštiepený vnútorný meniskus a zároveň mi to vnútri všetko vyčistili a čo sa dalo, zašili. po dvoch týždňoch som začala chodiť na rehabilitáciu do mesiaca som behala ako rybičkaa to sa mi vážne uľavilo, po úraze som nemohla ani vystrieť nohu!
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Eulalia Pozri príspevok
Chápem, že máš obavy. Bojíme sa každej bolesti, ešte aj trhania zubov. Ale artroskopia je oproti klasickej operácii skutočne menej náročná a menej bolestivá. Viem, že mňa to čaká, magn.rezonanciu som absolvovala v piatok a podľa výsledku lekárka rozhodne, čo so mnou. Ak to bude len tá artroskopia, tak si poviem chvalabohu. A čoho sa týkajú tie pochybnosti? Je to strach z operácie, alebo obavy, že Ti nedajú koleno do poriadku?

ja osobne si myslím,že mi to nepomôže ale možno sa mýlim a krivdím im.vieš kedže som už vymenila v poradí je tento 6ty ortopéd a každý mi povedal inú diagnózu thak už fakt neviem čomu veriť. a tie diagnózy sa od seba maximálne líšia. čiže asi preto
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
ja osobne mam niekedy velke bolesti,a niekedy mi to maximálne prekáža v pohybe. nezaberajú mi na to analgetika,mastičky,spreje,náplaste,injelcie... už fakt nemam ponatia čo si na to dať, jedine čo mi ako thak pomáha je neoprénová ortéza čo mi stiahne to koleno a nezaťažuje mi to ten kolaterálny väz... a to na tej nohe čo mi idu robiť ASK. a na druhej mi nezabera totalne nič...
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

pasuliatko Pozri príspevok
ja osobne si myslím,že mi to nepomôže ale možno sa mýlim a krivdím im.vieš kedže som už vymenila v poradí je tento 6ty ortopéd a každý mi povedal inú diagnózu thak už fakt neviem čomu veriť. a tie diagnózy sa od seba maximálne líšia. čiže asi preto
Ak bolo toľko rôznych diagnóz, tak potom buď rada, že konečne jeden lekár rozhodol o tej artroskopii. Pri jednej malej operácii sa dá totiž veľa problémov odstrániť. Keď uvidia pri operácii čo je vlastne v kolene, hneď to môžu opraviť. A možno pár mesiacov po tejto artroskopii si budeš dobrovoľne žiadať spraviť aj druhé koleno.
Nemusíš mať strach, nie je to taká bolesť, ktorá by sa nedala vydržať a zatiaľ všetci, ktorých poznám, čo im robili artroskopiu, sú spokojní, ich stav kolena sa výrazne zlepšil. Držím palce a hlavu hore, neboj, dobre to dopadne.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Eulalia Pozri príspevok
Ak bolo toľko rôznych diagnóz, tak potom buď rada, že konečne jeden lekár rozhodol o tej artroskopii. Pri jednej malej operácii sa dá totiž veľa problémov odstrániť. Keď uvidia pri operácii čo je vlastne v kolene, hneď to môžu opraviť. A možno pár mesiacov po tejto artroskopii si budeš dobrovoľne žiadať spraviť aj druhé koleno.
Nemusíš mať strach, nie je to taká bolesť, ktorá by sa nedala vydržať a zatiaľ všetci, ktorých poznám, čo im robili artroskopiu, sú spokojní, ich stav kolena sa výrazne zlepšil. Držím palce a hlavu hore, neboj, dobre to dopadne.

dakujem snad dobre,potom dam vedieť
0 0
karka karka

karka je offline (nepripojený) karka

ahoj. nemusis sa nicoho bat. mne to ribili v BA na jednodnovej. rano som dosla a na obed uz domov. je to v pohode a myslim ze tam lekar by nemal ani co pokazit. horsie to bolo po plastike kolena. mi robili krizny vaz. ale mala som fajn doktora. sikovny a aj podladny. drz sa.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
karka Pozri príspevok
ahoj. nemusis sa nicoho bat. mne to ribili v BA na jednodnovej. rano som dosla a na obed uz domov. je to v pohode a myslim ze tam lekar by nemal ani co pokazit. horsie to bolo po plastike kolena. mi robili krizny vaz. ale mala som fajn doktora. sikovny a aj podladny. drz sa.

v akej nemocnici?a jak sa volal doktor?možno poznam
0 0
ROMBOR ROMBOR

ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac
ahoj

ja som asi pol roka po ASK ... diagnoza po magnetickej rezonancii bola - poskodeny menisku + naruseny krizny vaz, .. s kolenom (vlastne s oboma) som chodil do jedneho nemenovaneho komplexneho centra, ked sa vsak za pol roka vymenili 3 ortopedi a kazdy z nich mi prdepisal Condrosulf + rehabilitaciu, nastval som sa a nasiel som si na nete prvu sukromnu kliniku a tam som siel, spravili mi MR s vysledkom, co som napisal a o par dni som siel na ASK - prvu operaciu v mojom zivote ... rano som dosiel, na obed ma zoperovali pod uplnou narkozou a o stvtej som siel domov - pohoda, krival som, bolesti vsak neboli, odstranili mi poskodeny meniskus a vycistili vnutro ... ten natrhnuty vaz mi nerobili, da sa s tym fungovat s bandazou, ak vsak pridu problemy, tak si necham urobit casom plastiku - ono to zavisi do akej miery vykonnostnehj urovne potrebujes fungovat ... ja hravam futbal a tak potrebujem kolena mat OK ... takze tolko moje prave koleno (znicene po uraze) ... uz ked som bol vo sfungu, dal som si pred par dnami urobit aj MR laveho kolena, kedze tam mam dlhodoby problem - uz X rokov, a jeeejda - poskodeny meniskus, znicena chrupavka a mala cysta ... kedze ma vsak neboli (len pri velkej zatazi), tak zatial to nechame tak a uvidime ... skor ci neskor vsak ASK este absolvujem, kedze pri futbale to skor ci neskor pride .. uz sa toho vsak nebudem vobec bat, ako ked som siel prvy krat pod noze ..
r
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
ROMBOR Pozri príspevok
ahoj

ja som asi pol roka po ASK ... diagnoza po magnetickej rezonancii bola - poskodeny menisku + naruseny krizny vaz, .. s kolenom (vlastne s oboma) som chodil do jedneho nemenovaneho komplexneho centra, ked sa vsak za pol roka vymenili 3 ortopedi a kazdy z nich mi prdepisal Condrosulf + rehabilitaciu, nastval som sa a nasiel som si na nete prvu sukromnu kliniku a tam som siel, spravili mi MR s vysledkom, co som napisal a o par dni som siel na ASK - prvu operaciu v mojom zivote ... rano som dosiel, na obed ma zoperovali pod uplnou narkozou a o stvtej som siel domov - pohoda, krival som, bolesti vsak neboli, odstranili mi poskodeny meniskus a vycistili vnutro ... ten natrhnuty vaz mi nerobili, da sa s tym fungovat s bandazou, ak vsak pridu problemy, tak si necham urobit casom plastiku - ono to zavisi do akej miery vykonnostnehj urovne potrebujes fungovat ... ja hravam futbal a tak potrebujem kolena mat OK ... takze tolko moje prave koleno (znicene po uraze) ... uz ked som bol vo sfungu, dal som si pred par dnami urobit aj MR laveho kolena, kedze tam mam dlhodoby problem - uz X rokov, a jeeejda - poskodeny meniskus, znicena chrupavka a mala cysta ... kedze ma vsak neboli (len pri velkej zatazi), tak zatial to nechame tak a uvidime ... skor ci neskor vsak ASK este absolvujem, kedze pri futbale to skor ci neskor pride .. uz sa toho vsak nebudem vobec bat, ako ked som siel prvy krat pod noze ..
r

no ja som na tom podobne len ja som vymenila 6 ortopedov a 6 rôznych dg. dostavala som injekcie,rehabilitacie,condrosulf atd a nič z toho mi nepomahalo ale tento posledny ortoped je fakt jednotka a konečne viem na čom som,mne budu robiť niečo ako plastiku kolaterálneho väzu v kolene, snad to už pomôže a časom si dam urobiť možno aj druhe koleno
0 0
karka karka

karka je offline (nepripojený) karka

pasuliatko Pozri príspevok
v akej nemocnici?a jak sa volal doktor?možno poznam
chirurgicke centrum na kozej. mudr lazar
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať