Zavrieť

Porady

bolesť kolena a jeho ARTROSKOPIA

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Dobrý deň, bol z vás niekto na ASK kolena?ak ano ake to bolo?a prečo vámt o robili?Diky
Usporiadat
zuzulikv zuzulikv

zuzulikv je offline (nepripojený) zuzulikv

DanielaSĽ Pozri príspevok
To je zaujímavé, čo nemocnica to iné metódy. V Košiciach ešte potom pichajú injekcie proti trombóze... dievčatá a ako dlho s tým budem PN a kto mi ju vypíše...nemocnica?
PN-ka asi zavisi od operacneho vykonu a pooperacneho stavu. Ja som bola ako akutny prijem pre blok kolena s opuchom... Zajtra kontrola a uvidi sa. Vytiagnutie drenu ma nebolelo... Mne ho vytiahli druhy den po OP a hned sa ulavilo ked ho vytiahli. Vykon robili v spinalke, ked boli bolesti pichli injekciu. Pred OP dali injekciu proti tromboze a nieco spanie. O 10 ne sale a o druhej som bola na izbe..
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
DanielaSĽ Pozri príspevok
To je zaujímavé, čo nemocnica to iné metódy. V Košiciach ešte potom pichajú injekcie proti trombóze... dievčatá a ako dlho s tým budem PN a kto mi ju vypíše...nemocnica?
Keď Ťa prijmú do nemocnice, upozorni sestričku, príp. lekára, ktorý Ťa bude prijímať, že potrebuješ PN. Tam Ti ju vystavia, len potrebujú vedieť meno obvodného lekára.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

pasuliatko Pozri príspevok
mne to vytahoval doktor a pomaly, budu ti meniť kolenný či bedrový kĺb?a prečo?ja som bola na izbe s jednou tetou čo jej menili berový kĺb. mne ten dren vadil preto lebo som ho mala zatočený okolo jabĺčka a každý pohyb mi prekážal lebo mi ten dren tlačil na jabĺčko a mala som tham 10cm hadice
Veď aj ja som mala ten drén rovnako vedený, ale dalo sa s tým normálne chodiť. A žiadne barle, pekne sme na večeru museli všetci s artroskopiou do jedálne, žiadne také, že večera do postele Sestrička, ktorá mi ho vyťahovala, bola zrejme už absolventka nejakej vyššej zdravotnej školy. A myslím, že to práve preto menej bolelo, že to rýchlo vytiahla. Fakt som ani nestihla vykríknuť, aj keď to nebolo príjemné. Meniť mi budú práve tento kolenný kĺb, lebo mám už veľmi silnú artrózu a totálne vymiznuté chrupavky. Tú artroskopiu mi robili práve preto, aby videli, čo sa tam dá ešte zachrániť. Pomohlo to aspoň v tom, že mi na ten čas, kým sa dostanem na radu na výmenu kĺbu, nebudú prekážať tie odstránené výrastky.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

DanielaSĽ Pozri príspevok
To je zaujímavé, čo nemocnica to iné metódy. V Košiciach ešte potom pichajú injekcie proti trombóze... dievčatá a ako dlho s tým budem PN a kto mi ju vypíše...nemocnica?
Danielka, prvý deň večer pred operáciou mi pichli do ramena injekciu proti trombóze, ráno zaviazali zdravú nohu - smiali sme sa, že to robia kvôli tomu, aby si pri operácii tie nohy nepomýlili - a o pol deviatej už som šlapala na sálu. A večer po operácii znova injekcia proti trombóze, doma som mala pokračovať anopyrínom. Drén mi vybrali druhý deň, teda asi 24 hod. po operácii a rovno som sa balila a išla domov. Prvé, čo som spravila, keď naši prišli do nemocnice pre mňa, bolo, že som si poslala po kávu z automatu a skôr, ako sme naštartovali auto som ju aj vypila a hneď si dala aj cigaretku. A bola som v pohode. Mňa sa nikto na PN-ku ani nepýtal a ani ja som ju nepýtala, pretože som vedela, že je to krátkodobá záležitosť. Vo štvrtok ma operovali a hneď nasledujúci pondelok som bola v robote.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Eulalia Pozri príspevok
Veď aj ja som mala ten drén rovnako vedený, ale dalo sa s tým normálne chodiť. A žiadne barle, pekne sme na večeru museli všetci s artroskopiou do jedálne, žiadne také, že večera do postele Sestrička, ktorá mi ho vyťahovala, bola zrejme už absolventka nejakej vyššej zdravotnej školy. A myslím, že to práve preto menej bolelo, že to rýchlo vytiahla. Fakt som ani nestihla vykríknuť, aj keď to nebolo príjemné. Meniť mi budú práve tento kolenný kĺb, lebo mám už veľmi silnú artrózu a totálne vymiznuté chrupavky. Tú artroskopiu mi robili práve preto, aby videli, čo sa tam dá ešte zachrániť. Pomohlo to aspoň v tom, že mi na ten čas, kým sa dostanem na radu na výmenu kĺbu, nebudú prekážať tie odstránené výrastky.
uf držím ti palce potom daj vedieť čo a jak, bude to neprijemne to viem.a kedy ti to budu robiť?a kde?
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
ja po prebudení som doslova zožrala lentilky a banán... nikdy v živote mi lentilky thak nechutili
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

pasuliatko Pozri príspevok
uf držím ti palce potom daj vedieť čo a jak, bude to neprijemne to viem.a kedy ti to budu robiť?a kde?
Ak sa nič nezmení, tak ma budú operovať zase v Blave v Petržalke. A kedy - to vie asi len ten hore. Na výmenu kĺbu sa čaká v priemere tak 2 roky. Záleží aj na tom, dokedy budem schopná chodiť. Zatiaľ to ide.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Čítam tieto príspevky a nedá mi nezapojiť sa. Ja mám po výmene bedrového kĺbu /už druhého v poradí :-) /. Operácia bola 7.11. a od 17.11. som doma. Bola som operovaná v Martine, tak ako vlani, pri prvej výmene. Ja som čakala cca 6 mesiacov na prvú a 12 mesiacov na druhú. Robia tam aj kolená. Injekcie na riedenie krvi sa pichajú večer pred operáciou, ráno obviažu zdravú nohu. Po operácii dren plus vývod z mechúra. Ale to tak max 2 dni. Hneď druhý deň príde rehabilitačná a pokúsi sa aspoň postaviť ma, potom už cvičíme, aj schody skúšame. Každý deň sa pichajú injekcie proti trombóze, ja ich mám celkovo 30. Aj protiembolické pančušky nám na deň dávali, v noci nie. Dalo sa to prežiť, len tie noci, keď musím spať len na chrbáte, nie sú nič moc a trošku to celé tŕpne. Ak môžem porovnať s vlaňajškom, je to menej bolestivé, čo som milo prekvapená. Zrejme nie je každá operácia rovnaká, aj keď ide o jednu osobu. Držím všetkým pršteky, nech vás to nebolí a ak chce niekto niečo vedieť, rada poradím. :-)
0 0
mariab mariab

mariab je offline (nepripojený) mariab

dobrý večer,

ja som sem doslova "zablúdila" , keď sa už pár večerov snažím na internete čo to podozvedať o artroskopii. Hodilo ma to na stranu porady a som prekvapená, koľkí ste to už zažili. mňa to čaká presne o týždeň v štvrtok. snáď to zvládnem.

Mária
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
mariab Pozri príspevok
dobrý večer,

ja som sem doslova "zablúdila" , keď sa už pár večerov snažím na internete čo to podozvedať o artroskopii. Hodilo ma to na stranu porady a som prekvapená, koľkí ste to už zažili. mňa to čaká presne o týždeň v štvrtok. snáď to zvládnem.

Mária
držím palce. a kde to budu robiť?
0 0
mariab mariab

mariab je offline (nepripojený) mariab

ďakujem. bude to v RV
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
mariab Pozri príspevok
dobrý večer,

ja som sem doslova "zablúdila" , keď sa už pár večerov snažím na internete čo to podozvedať o artroskopii. Hodilo ma to na stranu porady a som prekvapená, koľkí ste to už zažili. mňa to čaká presne o týždeň v štvrtok. snáď to zvládnem.

Mária
Držím palce...ja odchádzam do nemocnice v nedeľu a budú mi to robiť v pondelok. Takže keď pôjdeš ty, tak ja už budem pravdepodobne doma.
0 0
mariab mariab

mariab je offline (nepripojený) mariab

aj ja ti držím palce Daniela, budem myslieť na teba.

Mária
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
ano aj ja sa pripájam k držaniu palcov
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
poradte mi, už to boli dva týždne čo som bola na ASk, koleno už odpuchalo a v pohode a teraz od soboty ti zas opuchlo a nechce to zmiznúť a aj ma to boli. čo to môže byť?ak to neprejde idem v stredu lekarovi čo ma operoval.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

pasuliatko Pozri príspevok
poradte mi, už to boli dva týždne čo som bola na ASk, koleno už odpuchalo a v pohode a teraz od soboty ti zas opuchlo a nechce to zmiznúť a aj ma to boli. čo to môže byť?ak to neprejde idem v stredu lekarovi čo ma operoval.
Pasuliatko, ja som mala koleno opuchnuté asi mesiac a nosila som gumennú nákolenicu. Je to pohodlnejšie ako obväz. Po operácii sa ešte asi tvorí v kolene voda. Ak Ťa to veľmi bolí, choď radšej lekárovi, možno bude treba tú vodu vybrať.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
dnes som sa rozprávala s jednym ortopedom a povedal,že najlepšie je ked si pojdem vypýtať ortézu lebo tá mi to koleno odlahčuje a nebude thake opuchnute.thak v stredu idem na to
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Eulalia Pozri príspevok
Pasuliatko, ja som mala koleno opuchnuté asi mesiac a nosila som gumennú nákolenicu. Je to pohodlnejšie ako obväz. Po operácii sa ešte asi tvorí v kolene voda. Ak Ťa to veľmi bolí, choď radšej lekárovi, možno bude treba tú vodu vybrať.
nebolí to thak hrozne ale nie je to prijemne.ja som nosila 2 roky ortezu len teraz ju používať nemôžem lebo je na suchy zips a ten zips prechádza presne v mieste kde mam tie operačne ranky.a tie su tiež nejakej červenej farby thak uvidime
0 0
gabikagg gabikagg

gabikagg je offline (nepripojený) gabikagg

Ja som bola na ASK pred 4 tyzdnami.
O 10ej som prisla a o 12 isla po svojich domov.
Celu operaciu mam doma na kazete.
Koleno sa pomaly dostava do normalu,aj ked je obcas napuchnute, ale voda sa mi nevytvarala
Na druhy den po operacii som uz musela "tocit" na stacionarnom bicykli.Najprev to slo tazko / aj ked bez zataze), ale na dalsi den uz celkom fajn.
Teraz chodim raz tyzdenne na Hylagan - dufam, ze pomoze.
Kedze som bola operovana na sukromnej klinike,stalo ma to cca 17000 ale necakala som na termin ( od 1. navstevy po operaciu 6 dni).
Drrzim palce vsetkym "postihnutym"
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Tak ľudkovia som od stredy doma...koleno opuchnuté ako hrom...bez barlí sa nepohnem, nedokážem ani sedieť na stoličke, v ten moment ako na ňu sadnem, tak koleno začína opúchať. Inak mne v deň ako ma púšťali, tak mi z neho ešte vytiahli vodu...no je to dobre nepríjemná vec...pichnúť do toho operovaného. Robili mi to v spináli..všetko som pozorovala..aj mi vysvetľovali, čo práve robia. Mám to o trochu horšie ako klasická ATS , lebo zozadu mi ešte vybrali cystu, takže som rezaná aj vzadu. Inak v PP dreň do kolena nepoužívajú a veľa vecí nerobia tak ,ako sa tu popisovalo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať