Zavrieť

Porady

Alianz-poistne plnenie pri autonehode

Ivva Ivva

Ivva je offline (nepripojený) Ivva

Zdravim Vas poradaci, prosim o radu.Dnes poobede sa nam stala dopravna nehoda, ja som nebola na vine. Dotycny, co nehodu sposobil ma zakonnu poistku v Alianz a moja otazka znie: akym sposobom poistovna preplaca skodu ci na ohliadke vycislia skodu peniaze nam vyplatia a my si to dame opravit kde chceme alebo to musime dat do servisu ktory posle poistovni fakturu a ta ju uhradi. Este upresnim, ze mame feliciu 97 rocnik, znicena prava predna strana,naraznik,rozbite celne sklo.Popripade ako dosiahnut aby sme auto mali opravene a nemuseli uz nic doplacat.Dakujem za kazdu cennu radu ci odpoved.
Naposledy upravil Dav : 09.08.11 at 20:39
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
hanelie Pozri príspevok
zitka ja reagujem z pozície servisu ,/ brat je majiteľ/ ako sa to robí u nás: privezie sa búračka a zákazník si už príde len pre hotové auto
obhliadka sa nahlasuje likvidátorovi, poprípade sa urobí doobhliadka, auto sa opraví a úhrada fa sa urobí spôsobom ako písal preboha: ak je havarijná poistka ide priamo do poisťovne, ak PZP fa uhradí zákazník, ktorý si ju potom uplatní v poisťovni vinníka
Ďakujem Ti veľmi pekne hanelie
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

hanelie Pozri príspevok
zitka ja reagujem z pozície servisu ,/ brat je majiteľ/ ako sa to robí u nás: privezie sa búračka a zákazník si už príde len pre hotové auto
obhliadka sa nahlasuje likvidátorovi, poprípade sa urobí doobhliadka, auto sa opraví a úhrada fa sa urobí spôsobom ako písal preboha: ak je havarijná poistka ide priamo do poisťovne, ak PZP fa uhradí zákazník, ktorý si ju potom uplatní v poisťovni vinníka
Je to síce pravda, ale Kooperatíva nerada dáva krycie listy...( to je ta uhrada priamo z poistovne)
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Je to síce pravda, ale Kooperatíva nerada dáva krycie listy...( to je ta uhrada priamo z poistovne)
Poisťovne by mali postupovať rovnakým spôsobom , ak dá krycí list jedna poisťovňa , prečo neposkytne tento KL aj Koop . Majú to niekde zákonom stanovené ?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Zita5 Pozri príspevok
Poisťovne by mali postupovať rovnakým spôsobom , ak dá krycí list jedna poisťovňa , prečo neposkytne tento KL aj Koop . Majú to niekde zákonom stanovené ?
Nie,právny nárok nieje na krycí list... A prečo? ako písal aj preboha,že sú dosť lakomý... koop., funguje na princípe, že ponúkajú lacné poistky ale potom následne robia problémy pri likvidácii-Nieje poisťovňa ako poisťovňa...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Nie,právny nárok nieje na krycí list a prečo? ako písal aj preboha,že sú dosť lakomý... koop., funguje na princípe, že ponúkajú lacné poistky ale potom následne robia problémy pri likvidácii-Nieje poisťovňa ako poisťovňa...
Ja som z Alianzu v minulých rokoch odišla .Ono je ťažko posúdiť , ktorá poisťovňa je lepšia .Pokiaľ nie sú nejaké škody . Takže teraz uvidím , či zanevriem na KOOP alebo nie .
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Zita5 Pozri príspevok
Ja som z Alianzu v minulých rokoch odišla .Ono je ťažko posúdiť , ktorá poisťovňa je lepšia .Pokiaľ nie sú nejaké škody . Takže teraz uvidím , či zanevriem na KOOP alebo nie .
Zitka, ale dám hlavu na to, že určite si neodišla kvoli tomu, že niečo nebolo v Allianzi, OK- na to dám hlavu
Mne keď už niekto odíde, tak mi odíde len kvoli cene, ale po prvej udalosti je u mňa naspať-
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Zitka, ale dám hlavu na to, že určite si neodišla kvoli tomu, že niečo nebolo v Allianzi, OK- na to dám hlavu
Mne keď už niekto odíde, tak mi odíde len kvoli cene, ale po prvej udalosti je u mňa naspať-
Kvôli cene poistného nie , ale ukradli nám nové 3 mesačné lízingové auto a to vysporiadanie nebolo najlepšie . Bola som škodná 150 000 Sk , pri tom som si platila aj DAS a nič pre mňa nespravili , tak som zrušila aj DAS aj ALIANZ .
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
o kooperatíve sa popísalo mnoho sťažností, najmä v súvislosti s neuhradením celej pohľadávky - pozor na to, treba všetko skontrolovať podľa zápisu o poškodených dieloch - táto situácia sa vyskytuje najmä po doobhliadkach - neuznajú všetky poškodené časti MV
krycí list si treba dôkladne preštudovať / tam je rozpísané čo uhradí poisťovňa a čo zákazník / servis túto situáciu nerieši - to už je spor medzi klientom a poisťovňou
Naposledy upravil hanelie : 10.05.09 at 10:32
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Zita5 Pozri príspevok
Kvôli cene poistného nie , ale ukradli nám nové 3 mesačné lízingové auto a to vysporiadanie nebolo najlepšie . Bola som škodná 150 000 Sk , pri tom som si platila aj DAS a nič pre mňa nespravili , tak som zrušila aj DAS aj ALIANZ .
To ti verím, najma pokial ide o leasing-najskor si svoje pohladávky uplatní leasingovka( vrátane úrokov , poplatkov,všetkého) a až potom ide na rad klient-preto nikdy nieje dobre mať auto poistené cez leasingové splátky ale jednotlivo.A napr. leasingovka si uplatnila aj splátky ked si už auto nemala ale čakalo sa na vyjadrenie polície, že je pachateľ neznámy a pri aute s cenou cca. 1000.000sk je strhnutie 15% celkom v norme...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

hanelie Pozri príspevok
o kooperatíve sa popísalo mnoho sťažností, najmä v súvislosti s neuhradením celej pohľadávky - pozor na to, treba všetko skontrolovať podľa zápisu o poškodených dieloch - táto situácia sa vyskytuje najmä po doobhliadkach - neuznajú všetky poškodené časti MV
krycí list si treba dôkladne preštudovať / tam je rozpísané čo uhradí poisťovňa a čo zákazník / servis túto situáciu nerieši - to už je spor medzi klientom a poisťovňou
škoda, že sa v tejto sekcii nedajú udeliť bodíky- už by si ho tam mala...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Zita5 Pozri príspevok
Kvôli cene poistného nie , ale ukradli nám nové 3 mesačné lízingové auto a to vysporiadanie nebolo najlepšie . Bola som škodná 150 000 Sk , pri tom som si platila aj DAS a nič pre mňa nespravili , tak som zrušila aj DAS aj ALIANZ .
Zitka a ešte nezabudaj na jednu doležitú vec- keď kúpiš nové auto, vyjdeš s ním za bránu salonu, tak už to auto má o 10% nižšiu hodnotu ako si platila vo vnútri...Už to auto nikdy nepredaš za tú cenu ako si ho kúpila a stačí prejsť 2km...
Ale inak už existuje aj produkt kde sa dá auto poistit na novú cenu aj v prípade že ho ukradnú napr. po 3 rokoch, tak dostaneš to čo si zaňho zaplatila!!!- ale zasa to neplatí pri leasingu, lebo tam ťa zkásne leasingovka...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

chcel by som sa opýtať starších, skúsenejších poraďakov- keď je v profile napísané CCCC- to akože čo je, aké mesto???Thanks
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

CCCC - cool clen cool clubu - copyright - kolektív a ešte http://www.porada.sk/t97469-cccc-por...-kaviaren.html
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

JarkaL Pozri príspevok
CCCC - cool clen cool clubu - copyright - kolektív a ešte http://www.porada.sk/t97469-cccc-por...-kaviaren.html
Aha, dík Jarka za vysvetlenie, doteraz som nevedel čo je to-už viem
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Zitka a ešte nezabudaj na jednu doležitú vec- keď kúpiš nové auto, vyjdeš s ním za bránu salonu, tak už to auto má o 10% nižšiu hodnotu ako si platila vo vnútri...Už to auto nikdy nepredaš za tú cenu ako si ho kúpila a stačí prejsť 2km...
Ale inak už existuje aj produkt kde sa dá auto poistit na novú cenu aj v prípade že ho ukradnú napr. po 3 rokoch, tak dostaneš to čo si zaňho zaplatila!!!- ale zasa to neplatí pri leasingu, lebo tam ťa zkásne leasingovka...
To už viem ,nezabúdam . poučila ma naša krádež .Ja som napríklad včetne akontácie a splátok /až po vyjadrenie policajtov čiže ešte som platila 2 splátky od krádeže ,pokiaľ sa polícia vyjadrila / uhradila za predmetné auto cca 270 000 Sk .
Vinník samozrejme neznámy .Lízingovka mi uhradila z plnenia poisťovne
108 000 Sk v tej dobe .Bol to rok 2000.Auto sa v 6/2000 zakúpilo a 2.10.2000 ho ukradli .Odvtedy presne ako si písal , MV nepoisťujem cez lízingovú spoločnosť .Nikdy viac .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Práve som sa vrátila z obhliadky vozidla . Kalkulácia opravy 1329,36/40048,30Sk .

S tým, že sa počíta s doobhliadkou a cena môže skončiť raz toľko ako je kalkulácia .Čiže na 80 000 Sk.
Blatník a nárazník sa zatiaľ napísal, že treba opraviť , ale sám technik povedal, že ak sa to zdemontuje, tak počítajú s doobhliadkou.Dokonca aj bude asi potrebná geometria .
Zároveň som bola aj v servise , kde to pozerali , na základe toho že to bol silný náraz ,sa vyjadrili , že tam môžu byť poškodené aj iné veci a tiež sú názoru , že blatník sa bude meniť .
Zadné dvere sú určené na výmenu .

Zatiaľ toľko .

Ďakujem Vám ešte raz všetkým za pomoc .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
vieš zitka,poistovne nepočítajú s tou možnosťou akú máš ty- že auto máš na firmu ale už nie v účtovníctve,lebo vačšinou sa hneď aj robí prepis...

Ale podla mňa ak uvedieš v hlásení, že niesi platca dph, tak neoklameš lebo auto nemáš v účtovníctve a teda de facto niesi platca dph, i keď podla tp si platca dph.
Stanko , tak v tlačivách som uviedla, že som platca DPH .Poisťovňa mi previedla plnenie do servisu a DPH + spoluúčasť som musela uhradiť v servise.

Už v poisťovni som im vysvetľovala môj prípad , že teda auto mám vyradené + riadne odhlásené z DU ,používam ho na súkromné účely a žiadam o vyplatenie aj čiastky DPH .......jednoducho poisťovňa mala na to svoju odpoveď ..nedá sa vyplatiť , ste platca DPH , dáte si ho do odpočtu ......a stále mleli svoje dookola a dookola . Nestačili im moje ústne argumenty .

Tak som si povedala , čo sa tu ja budem s Vami naťahovať , napíšem reklamáciu plnenia aj so znením príslušných paragrafov Zákona o dani a Zákona o DPH a budeme si dopisovať .Tak som aj hneď na druhý deň po prevzatí auta spravila a odniesla list osobne do Kooperatívy Nitra .

Na moje prekvapenie , bez naťahovania som uspela . Dnes mi prišla na účet výška DPH cca 270 Euro . Takže som spokojná .

Touto cestou Vám ďakujem všetkým za pomoc .
Naposledy upravil Zita5 : 22.06.09 at 11:28
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Zita5 Pozri príspevok
Stanko , tak v tlačivách som uviedla, že som platca DPH .Poisťovňa mi previedla plnenie do servisu a DPH + spoluúčasť som musela uhradiť v servise.

Už v poisťovni som im vysvetľovala môj prípad , že teda auto mám vyradené + riadne odhlásené z DU ,používam ho na súkromné účely a žiadam o vyplatenie aj čiastky DPH .......jednoducho poisťovňa mala na to svoju odpoveď ..nedá sa vyplatiť , ste platca DPH , dáte si ho do odpočtu ......a stále mleli svoje dookola a dookola . Nestačili im moje ústne argumenty .

Tak som si povedala , čo sa tu ja budem s Vami naťahovať , napíšem reklamáciu plnenia aj so znením príslušných paragrafov Zákona o dani a Zákona o DPH a budeme si dopisovať .Tak som aj hneď na druhý deň po prevzatí auta spravila a odniesla list osobne do Kooperatívy Nitra .

Na moje prekvapenie , bez naťahovania som uspela . Dnes mi prišla na účet výška DPH cca 270 Euro . Takže som spokojná .

Touto cestou Vám ďakujem všetkým za pomoc .
Teším sa...,pa pa
0 0
rudolfik rudolfik

rudolfik je offline (nepripojený) rudolfik

robin78 Pozri príspevok
Rad by som sa spytal na jednu vec. Kolega mal autonehodu a vinnikom nehody bol druhy vodic. Oprava auta bola kryta z havarijnej poistky. Spoluucast si chcel uplatnit zo zakonnej poistky vinnika, ale poistovna sa ohradila, ze na aute boli vymenene stare diely za nove a preto, ze nema narok na uhradu spoluucasti zo zakonnej poistovne vinnika. Je to pravda, resp. da sa s tym nieco robit? Dakujem.
toto aj mna zaujalo cosa da robit? mam to chciet od toho vinika?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
rudolfik Pozri príspevok
toto aj mna zaujalo cosa da robit? mam to chciet od toho vinika?
Ja som si spoluúčasť uplatnila v poisťovni vinníka , dnes mi telefonovali o číslo účtu , nakoľko to nemôžu poslať šekom , že idú posielať peniaze .Asi sa netreba dať odbiť .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať