Zavrieť

Porady

práca v Rakúsku a dane

Prosím o radu. Manžel pracuje niekoľko rokov v Rakúsku,ale u nás nepodával daňové priznanie. V Rakúsku je zamestnaný legálne,platí tam všetky odvody. hrozí mu u nás nejaký postih. Ďakujem
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Treba zistiť kde je daňovým rezidentom, a postupovať podľa zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia. Ale ak trvalé bydlisko má na Slovensku, tak rezidentom je asi na SR. Takže daňové priznanie podávať mal. Ak sa nemýlim (ak áno opravte ma) pri príjmoch v Rakúsku sa používa metóda vyňatia príjmov.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Odporúčam dodatočne dorobiť aj za cenu sankcií. A na základe čoho nepodával priznanie? Veď sa jedná o metódu vyňatia príjmov....
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Čítaj tu http://www.porada.sk/t73607-rezident...-kriterii.html
1 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

hamaka Pozri príspevok
Prosím o radu. Manžel pracuje niekoľko rokov v Rakúsku,ale u nás nepodával daňové priznanie. V Rakúsku je zamestnaný legálne,platí tam všetky odvody. hrozí mu u nás nejaký postih. Ďakujem
Manžel, ak nemal daňovú rezidenciu, tak mu hrozí pokuta za každý rok myslím že to je 2000 SKK, mal by požiadať príslušný Finanzamt o daňovú rezidenciu aj spätne (keďže pracuje už viac rokov v Rakúsku ako uvádzaš), keď bude mať daňovú rezidenciu nemusí u nás podávať daňové priznanie.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

ludmilla Pozri príspevok
Manžel, ak nemal daňovú rezidenciu, tak mu hrozí pokuta za každý rok myslím že to je 2000 SKK, mal by požiadať príslušný Finanzamt o daňovú rezidenciu aj spätne (keďže pracuje už viac rokov v Rakúsku ako uvádzaš), keď bude mať daňovú rezidenciu nemusí u nás podávať daňové priznanie.
To by bolo najvyhovujúcejšie riešenie.
0 0
hamaka hamaka

hamaka je offline (nepripojený) hamaka

Ďakujem za info, ešte ma informujte od ktorého roku sa musí podávať daňové priznanie?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ak bol rezidentom SR, mal podávať DP v SR od doby poberania príjmu. Ako bolo spomenuté vyššie, nech skúsi požiadať príslušný Finanzamt o dodatočné potvrdenie.
Naposledy upravil Marína : 09.06.08 at 18:39
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

... neuviedla si, ci si manzel podaval danove priznanie v Rakusku, ak nie je to mozne podat 5 rokov dozadu.
0 0
Lenuška Lenuška

Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

prosím Vás , nemôžem sa dopátrať k tlačivu Bescheinigung EU/EWR / Certificate and Declaration EU/EEA......na daňovom mi pani povedala, že je to na internete - trojstranové tlačivo a tretia strana je v slovenčine. Bohužiaľ som našla len tlačivá v nemčine - všetky 3 strany. ........
Nemáte to tlačivo k dipozícii????? alebo link....
Ďakujem. L.
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

Lenuška Pozri príspevok
prosím Vás , nemôžem sa dopátrať k tlačivu Bescheinigung EU/EWR / Certificate and Declaration EU/EEA......na daňovom mi pani povedala, že je to na internete - trojstranové tlačivo a tretia strana je v slovenčine. Bohužiaľ som našla len tlačivá v nemčine - všetky 3 strany. ........
Nemáte to tlačivo k dipozícii????? alebo link....
Ďakujem. L.
Myslíš toto:
1 0
Lenuška Lenuška

Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

strašne moc ďakujem, ale nie je to ono.....toto je pre Nemecko a ja potrebujem pre rakúsko.......

Bescheinigung EU/EWR / Certificate and Declaration EU/EEA
je to inakšie......
0 0
Lenuška Lenuška

Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

http://formulare.bmf.gv.at/service/f...fd/9999/E9.pdf


tu je to tlačivo v nemčine.... L.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
akús pozrieť tu: https://www.bmf.gv.at/Service/Anwend.../show_mast.asp
1 0
Lenuška Lenuška

Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

u nás na Daňovom úrade toto tlačivo potvrdzujú , a pani mi povedala, že ho potrebuje aj v slovenčine a to zostáva u nás. V nemeckom texte ide na finančný úrad v Rakúsku.
A ona si ho vraj tlačí na internete.....ale fakt ho nemôžem v slovenčine nájsť.
V tých formulároch ....na : https://www.bmf.gv.at/Service/Anwend.../show_mast.asp som hľadala, či tam nie je možnost výberu jazyk...no márne.
Ale zajtra idem na DU tak si ho pújdem vypýtať. A nech mi pani ukáže stránku, kde to tlačí.
ĎAKUJEM Vám. L.
0 0
1novacik1 1novacik1

1novacik1 je offline (nepripojený) 1novacik1

Pozdravujem všetkých robim neterke danove priznanie ale robim to prvy krat poprosim niekoho o odkontrolovanie- robi ako opatrovatelka v rakusku kde za nu platia aj odvody-podava si danove priznanie B
odiel VI prijem 5219,60 vydaj 2087,84 tu je40% pausal+ poistne 1065=3152,84
nasledne zaskrtnute vydavky percentom a vpísana vyska zaplateneho poistneho 1065€
potom nasleduju riadky 38 - 5219,60
39 -3152,84
40 -2066,76
44 -2066,76
59 -2066,76
62, 64,66,67,68 suma rovnaka 2066,76
69 -2066,76
70 -4025,70
76 -4025,70
79 -2066,76
80 -0
nasledne vyplnene oddiel XIII
POZRIE SA MI NA TO NIEKTO CI TO JE DOBRE DAKUJEM
0 0
luisi luisi

luisi je offline (nepripojený) luisi

Lenuška Pozri príspevok
u nás na Daňovom úrade toto tlačivo potvrdzujú , a pani mi povedala, že ho potrebuje aj v slovenčine a to zostáva u nás. V nemeckom texte ide na finančný úrad v Rakúsku.
A ona si ho vraj tlačí na internete.....ale fakt ho nemôžem v slovenčine nájsť.
V tých formulároch ....na som hľadala, či tam nie je možnost výberu jazyk...no márne.
Ale zajtra idem na DU tak si ho pújdem vypýtať. A nech mi pani ukáže stránku, kde to tlačí.
ĎAKUJEM Vám. L.
chcela by som sa opýtať, či ste sa dopátrali k tomu tlačivu...mám ten istý problém, dokonca mi pani povedala, že oni také vobec nepotvrdzujú a musím si doniesť kolky na normálne potvrdenie...

dakujem za info
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

A s týmto tlačivom čo treba? To sa pridáva k daňovému na slovensku alebo oni to potvrdzujú? Mám tiež jedno daňové, kde bol len príjem z Rakuska
0 0
Jahodka Jahodka

Jahodka je offline (nepripojený) Jahodka

Ahoj Lenuška,
díky za to tlačivo E9, super :-)))


Mám podobný problém, danové priznanie na SK som nepodávala, kedže už viac rokov pracujem v AT, podávala som len v Rakúsku.

A to tlačivo treba poslat poštou alebo lepšie osobne na daňák v Rakúsku podla miesta mojho bydliska AT?
Treba tam aj niečo priložit nejaký list s komentárom alebo nejaké iné doklady?

Aké máte kto skúsenosti s touto procedúrou?

Dakujem moc za rady.
0 0
Stevo_Alex19 Stevo_Alex19

Stevo_Alex19 je offline (nepripojený) Stevo_Alex19

Zdravím

Dnes som to robil ten preklad, tu je to v PDF aj Rakúske aj Slovenské

E9 Rakúske ( 3 strany ) - http://www58.zippyshare.com/v/20357751/file.html
E9 po Slovensky ( 2 strany ) - http://www28.zippyshare.com/v/59293100/file.html
3 0
mirkaelias mirkaelias

mirkaelias je offline (nepripojený) mirkaelias

vy ste aky rychli ze dakujem a ja to hladam mesiac :-D
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať