Zavrieť

Porady

nové zamestnanie

Ahojte poraďáci! Robím účtovníčku asi 8 rokov (služby, veľkosklad). Mala by som nastúpiť k novému zamestnávateľovi, kde budem účtovať výrobu - dovoz materiálu z EU, SR, výroba, výrobky, predaj výrobkov do EU. Môžete mi prosím poradiť na čo všetko si mám dať pozor, čo budem potrebovať,poprípade ako účtovať, kolobeh dokladov, príjem - materiál, majetok (stroje)...Zatiaľ ma napadlo toľko. Berte ma prosím ako začiatočníka v tejto sfére a budem vďačná za každú radu.Ďakujem a pekný deň!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Postupy účtovania budeš musieť ovládať detailne. Zadala si širokú problematiku. Ozvi sa, ked budeš mať konkrétny problém.
    Zatial na začiatok vystačíš s tým, čo vo firme nájdeš. Konfrontuj predchádzajúce účtovanie s Postupmi, ak nebudeš vedieť prečo sa niečo účtovalo tak alebo onak, ozvi sa.
    Inak na otázku, na čo si budeš musieť dať pozor je odpoved.....na VŠETKO !!!!!

    Ala08 je offline (nepripojený) Ala08

    Ala08
    Tiež som robila v podobnej firme. Účtovanie je rovnaké ako u všekých ostatných firiem, len som si musela dávať väčší pozor na účtovanie na účtoch 112, 123 a 613. Pri zlej predkontácii sa mi stalo, že zostatky na týchto účtoch mi nesedeli a potom som mala dosť roboty s nájdením chyby. Dá sa to však zvládnuť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.