Zavrieť

Porady

Spotrebná dan z liehu a hlasenie o liehu

Dobry den,

chcela by som Vas poprosti v strucnosti:
ak idem predavat alkohol tyka sa ma aj spotrebna dan z liehu alebo len staci podavat tlacivo hlasenia. Je medzitym nejaka suvislost?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    adinka55 Pozri príspevok
    Dobry den,

    chcela by som Vas poprosti v strucnosti:
    ak idem predavat alkohol tyka sa ma aj spotrebna dan z liehu alebo len staci podavat tlacivo hlasenia. Je medzitym nejaka suvislost?

    Dakujem
    Odporúčam podrobne preštudovať zákon č. 105/2004 Z. z. o spotrebnej dani z liehu v znení neskorších predpisov, najmä ustanovenie § 44, ktoré sme na Porade detailne už dávno prebrali.

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    aj ja aby som potrebovala poradiť, čo treba naštudovať, známy sa ma pýtal, či mu budem robiť účto, ale bude mať pohostinstvo, že tam treba sledovať spotrebu liehu, nemám s tým vôbec skúsenosť, tak prosím o radu, po naštudovaní zákona, kde som len začala som sa dočítala, že sa posiela oznámenie o spotr.liehu na colný úrad, neviem, či podklady mi musí dať podnikateľ, alebo ako postupovať, dík moc.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pru Pozri príspevok
    aj ja aby som potrebovala poradiť, čo treba naštudovať, známy sa ma pýtal, či mu budem robiť účto, ale bude mať pohostinstvo, že tam treba sledovať spotrebu liehu, nemám s tým vôbec skúsenosť, tak prosím o radu, po naštudovaní zákona, kde som len začala som sa dočítala, že sa posiela oznámenie o spotr.liehu na colný úrad, neviem, či podklady mi musí dať podnikateľ, alebo ako postupovať, dík moc.
    http://www.porada.sk/t102173-zruseni...%E1senie+liehu

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    už sa neposiela oznamenie o spotrebe liehu. Treba aby si podnikatel viedol denný záznam o spotrebe na prevádzke.

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    ďAkujem, to ma potešilo, že oznámenie zaniká, akurát som mala otvorenú stránku colného úradu a začala čítať. Takže na prevádzke si budú viesť presnú evidenciu, a voči liehu potom majú ako povinnosť, čo ešte treba nejaké DP ? Vôbec nemám s tým skúsenosť. A ako často? dík

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Pru Pozri príspevok
    ďAkujem, to ma potešilo, že oznámenie zaniká, akurát som mala otvorenú stránku colného úradu a začala čítať. Takže na prevádzke si budú viesť presnú evidenciu, a voči liehu potom majú ako povinnosť, čo ešte treba nejaké DP ? Vôbec nemám s tým skúsenosť. A ako často? dík
    Tu si treba pozrieť aktuálne znenie § 44, žiadne daňové priznanie sa nepodáva, kedže sa predáva už zdanený lieh.

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    čítam o tom už vyše dve hodiny, takže mi vyplýva, že ak bude prevádzkovať pohostinstvo, treba viesť len podrobnú evidenciu príjmu a výdaja liehu-je nato nejaká predpísaná kniha? Z tabaku, vína a piva, som sa dočítala, že tiež nič sa neoznamuje, takže v podstate mu viesť JU a presnú evidenciu liehu? môžete mi to odobriť alebo ma usmerniť? Mali by sa zaregisrovať na CU, ohľadom predaja alkoholu? díky moc.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Pru Pozri príspevok
    čítam o tom už vyše dve hodiny, takže mi vyplýva, že ak bude prevádzkovať pohostinstvo, treba viesť len podrobnú evidenciu príjmu a výdaja liehu-je nato nejaká predpísaná kniha? Z tabaku, vína a piva, som sa dočítala, že tiež nič sa neoznamuje, takže v podstate mu viesť JU a presnú evidenciu liehu? môžete mi to odobriť alebo ma usmerniť? Mali by sa zaregisrovať na CU, ohľadom predaja alkoholu? díky moc.
    V príspevku 313 je tabuľka v exeli

    http://www.porada.sk/t38281-p32-hlas...aji-liehu.html

    ešte doplním, zaregistrovať sa musíš
    http://www.colnasprava.sk/wps/portal...s.7_0_A/7_0_PC
    Naposledy upravil mzdarka renca : 13.04.09 at 10:19

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    dan Pozri príspevok
    Treba aby si podnikatel viedol denný záznam o spotrebe na prevádzke.
    Prečo denný??

    Podľa mňa stačí mesačne.

    (12) Držiteľ povolenia na predaj je povinný za každú prevádzkareň viesť evidenciu podľa účtovných dokladov, v ktorej uvedie obchodný názov spotrebiteľského balenia, objem spotrebiteľského balenia v litroch, objemovú koncentráciu liehu a
    a) počet prijatých spotrebiteľských balení v kusoch a množstvo liehu v l a., identifikačné údaje dodávateľa spotrebiteľského balenia a jeho číslo povolenia na predaj alebo registračné číslo, v členení na príjem z maloobchodu alebo veľkoobchodu,

    b) počet vydaných spotrebiteľských balení v kusoch a množstvo liehu v l a., a to v členení podľa identifikačných údajov a čísla povolenia na predaj alebo registračného čísla, ak je známy odberateľ spotrebiteľského balenia, a počet spotrebiteľských balení v kusoch a množstvo liehu v l a. vydaných ostatným odberateľom spotrebiteľského balenia,

    c) stav zásob spotrebiteľských balení v kusoch a množstvo liehu v l a. k poslednému dňu kalendárneho mesiaca; ak zistí rozdiel medzi počtom prijatých spotrebiteľských balení a počtom vydaných spotrebiteľských balení, uvedie dôvod tohto rozdielu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.