Zavrieť

Porady

Aloe

Pestujeme doma aloe a samozrejme používame na rany a škrabance. Na vnútorné užívanie nemám odvahu ...vie niekto z vlastnej skúsenosti niečo o vnútornom užívaní tohoto kaktusu?...pestovať to vieme, ale potrebujem nejaké recepty a tak som to zaradila sem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Dobrý deň, ja poznám len 100% výrobky z aloe vera na pitie, resp. potieranie. Ale na prednáške som počula, že pri spracovaní sa nemá používať šupka, skôr sa listy lisujú, aby sa šťava dostala von. V šupke je niečo neviem čo, čo by sa malo dostať do tela v malom množstve. A tiež pozor je veľa druhov aloe vera. Prajem všetko dobré, veď aloe vera je veľmi zdravé.
    kp

    velvet je offline (nepripojený) velvet

    velvet
    Práve som našla jeden recept...a dokonca tu na Porade
    citujem :

    Aloe (3 rocne vyhonky) cca 30 dkg pomixovat, pridat 30 dkg medu, 2 dcl liehu a 7 dcl vina BIKAVER. Nechat stat 10 dni, potom scedit a uzivat 1 polievkovu lyzicu 3 x denne.
    Malo by to pomahat pri chorobach pecene. Ale mozno to pomaha aj na nervy, o mede je vseobecne zname, ze jeho uzivanie ukludnuje.

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Problem je len ten, ze aloe vera ma niekolko desiatok druhov a urcite nie su rovnake.

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    recept z Ukrajinského žurnálu "Babuška"
    Pri tuberkulóze pľúc, ekzémy, ochrnutie, psychické a gynekologický choroby, roztrúsenej skleróze

    1 kg aloe, starého 2-3 roky, zomelieme na mäsovom mlynčeku (pred rezaním nepolievať 5 dní) a dať do sklenenej nádoby. Pridať 2,5 kg medu, 2,5 litra domáceho vína. Dobre premiešať drevenou lyžičkou. Zakryť pevne pokrievkou a dať na tmavé chladné miesto na 5 dní. Prvých 5 dní užívať po 1 čajovej lyžičke 3 razy za deň 1 hodinu pred jedlom. Potom po 1 polievkovej lyžičke hodinu pred jedlom 3 razy denne. Doba liečenia od 2-3 týždňov do 1,5 mesiaca. Pri nevyhnutnosti po 2-3 mesiacoch je liečbu možné zopakovať.
    Naposledy upravil viktorviktor : 13.06.08 at 10:47 Dôvod: doplnenie

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Máte niekto skúsenosti so šťavou z ALOE VERA, od jednej nemeckej firmy, nechcem jej robiť reklamu, ale má v názve "L", "R" a "zdravie".
    Užíva sa 3x denne po 3cl.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.