Zavrieť

Porady

poškrabané znamienko

Dnes som si poškrabala materské znamienko, trošku mi z toho išla krv. Ide o väščiu "šošovicu", môže to byť nebezpečné? Máte s tým niekto skúsenosti?
Lukasfuz Fuzik Potrebujem promov.1.dnes som si ho trochu rozkrabal a zacalo krvacat.prelepil som naplastou.2.zajtra idem k lekarovi tak sa Uvidi.3.ale som strasni bajko tak mi poviete ty ktory podstupili vybranie aky je postup?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka631 je offline (nepripojený) betka631

    Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac betka631
    Môjmu synovi sa to stalo tiež a keďže mu z toho tiekla krv, zašli sme na chirurgiu a dali ho preventívne odstrániť. Našťastie histológia bola negatívna a môžem povedať, že až potom som bola naozaj kľudná. Ja by som určite zašla za lekárom.
    luckapastvova
    Ahoj!

    Ja mám na tele neuveriteľné množstvo znamienok a tiež sa mi už stalo, že som si poškrabala znamienko. Krv mi nešla, ale veľmi ma bolelo, a tak som šla ku kožnej lekárke. Tá mi dala mastičku a také leukoplastíky. Mala som si to natierať týždeň a po týždni mi to malo odpadnúť. Ak by to neodpadlo, tak by mi to odstránili chirurgicky. Znamienko mi našťastie odpadlo a všetko je v poriadku.
    Ja by som určite zašla k lekárovi. Budeš mať aspoň istotu.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Aj ja som tak mala na krku a retiazkou som si to zatrhla. začalo to krvácať a tak som zašla na kožné. Tá mi dala lístoček na chirurgiu a tam mi to hneď vybrali. Lokálne umrtvili a po 14 dňoch vybrali 2-3 stehy. Neplatila som nič. Hneď mi povedali aj výsledok z histológie a je všetko OK. Nečakaj

    lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

    lindusaaa
    Urcite si to daj pre istotu skontrolovat a necakaj. Pripadny zakrok nie je nic strasne, ako tu uz pisali aj predo mnou.

    cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

    cowboyka
    mne sa to stalo už pár krát - teraz naposledy sa mi odškrablo celé znamienko - netieklo veľa krvi, dala som si nato framykoinovú mastičku antibiotikovú bolo hotovo.

    Ale mala som aj taký prípad, že som išla ku plastickému chirurgovi len tak na kontrolu a na chrbte, kde si nevidím mi moja polovička hovorila, že sa mu to nejako nepáči, že sa to zväčšuje. Tak som mu to znamienko ukázala a hneď ma bral na operaný sál a muselo okamžite von - vyšiel mi histologicky diagnostikovaný dysplastický névus - t.j, že sa mi to znamienko začalo meniť, takže som bola v suchu, ostala mi veľká jazva, ale žijem.

    Takže každému odporúčam, netreba čakať, treba navštíviť najlepšie plastického chirurga - nie kožiara, obvodného lekára, chirurga(to by som povedala, iba pre výmenný lístok) - pretože oni to veľmi nerozpoznajú - od toho je plastický chirurg, ktorý to zváži - chodia aj na melanómovú komisiu, takže vedia dobre odhadnúť, či sa jedná o znubný resp. nezhubný nádor, či to je nutné vyoperovať alebo nie.

    poškrabané znamienko

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.