Zavrieť

Porady

stravné počas 2 dní

Dnes mi dal zamestnanec takýto cesťák. Bol na pracovnej ceste od 07.00 hod do 14.00 hod. V ten istý deň nastúpil na druhú pracovnú cestu o 19.00 hod. a skončil ju na druhý deň v noci o 03.00. Patrí mu stravné za 12 hod.? Druhý deň nič? Alebo sa časy nesčítajú a prvá cesta je 7 hod. a druhá 5 hod., čiže za druhú nedostane vôbec nič? Alebo sa druhá cesta sčíta a pracovná cesta od 19.00 hod do 03.00 bude 8 hod. Podľa mňa nie. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jitma je offline (nepripojený) jitma

    jitma
    Ja by som posudzovala každú osve. Čiže 7 hod a 8 hod. Jedine, že by to bolo len prerušenie tej prvej SC, ale to by mohol mať vypísané na jednom SC.

    ekofin je offline (nepripojený) ekofin

    zena,matka 3 detí,úctovník ekofin
    Prerušenie to nebolo. Môžem tú druhú služobku od 19.00 do 03.00 nasledujúceho posudzovať ako cestu v jeden deň? Nemá sa to brať do 24.00 hod je 5 hodín, čiže žiadne stravné a od 00.00 do 03.00 3 hodiny, čiže tiež bez stravného?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    ekofin Pozri príspevok
    Prerušenie to nebolo. Môžem tú druhú služobku od 19.00 do 03.00 nasledujúceho posudzovať ako cestu v jeden deň? Nemá sa to brať do 24.00 hod je 5 hodín, čiže žiadne stravné a od 00.00 do 03.00 3 hodiny, čiže tiež bez stravného?
    Hoci to bola služobka počas 2 dní, v tomto prípade môžeš spočítať tie hodiny. Je to v súlade s § 5 ods. 4:

    (4) Ak zamestnanec, ktorému častá zmena pracoviska vyplýva z osobitnej povahy povolania, vykoná počas

    a) kalendárneho dňa viac pracovných ciest, z ktorých každá trvá menej ako 5 hodín, pričom celkový súčet trvania týchto pracovných ciest je 5 hodín a viac, patrí zamestnancovi stravné za celkový čas trvania týchto pracovných ciest,
    b) dvoch kalendárnych dní pracovnú cestu, ktorá trvá v každom kalendárnom dni menej ako 5 hodín a ktorá celkovo trvá najmenej 5 hodín, patrí zamestnancovi stravné v sume ustanovenej pre časové pásmo 5 až 12 hodín.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    ekofin Pozri príspevok
    Dnes mi dal zamestnanec takýto cesťák. Bol na pracovnej ceste od 07.00 hod do 14.00 hod. V ten istý deň nastúpil na druhú pracovnú cestu o 19.00 hod. a skončil ju na druhý deň v noci o 03.00. Patrí mu stravné za 12 hod.? Druhý deň nič? Alebo sa časy nesčítajú a prvá cesta je 7 hod. a druhá 5 hod., čiže za druhú nedostane vôbec nič? Alebo sa druhá cesta sčíta a pracovná cesta od 19.00 hod do 03.00 bude 8 hod. Podľa mňa nie. Ďakujem.
    Jedna pracovná cesta trvá 7 hodín, tomu odpovedá stravné vo výške 98 Sk, druhá trvá 8 hodín, tomu odpovedá stravné 98 Sk (Nezáleží na tom, že je na prelome dvoch dní. Teda spolu patrí zamestnancovi 2* 98 = 196 Sk (Ak sa jedná o PC po 1.6.2008, alebo 2* 89 = 178 Sk, ak sa jedná o PC vykonanú pred 1.6.2008). Na cestovnom príkaze je potrebné rozpísať pracovné cesty s presnými časovými údajmi.

    stravné počas 2 dní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.