Zavrieť

Porady

Usporiadat
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

misomiso, ja jazdím každý deň prerábaným úsekom dialnice BA - TN a späť, a to mi ver, že nepatrím, medzi tých čo by na 80 šli 120 a moja skúsenosť, že drvivá väčšina tú 80 dodržiava. A laserové radary už sú kdekoľvek, takže osud a dopravných policajtov veru nepokúšam.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

bepo Pozri príspevok
Nielen zakázané ale pri meraní hneď aj vedia že auto má rušičku lebo im znemožní meranie takže ak nie sú tupý tak odstavia auto a prehľadajú ho.
No podla toho, co pisu predajcovia tych zariadeni, je to na vypinac. Ked ta mearju, rusicka im to znemozni, a tebe zapiska alarm. Ihned spomalis a sucasne ju vypnes. Na druhy raz ta uz zmeraju. Vraj je to bezne, ze se nepodari odmerat na prvy raz, napr. ked policat prene netrafi laserom do auta.

Tie rusicky su vyrobene ako parkovacie senzory v naraznikoch. Museli by teda dat dole narazniky. Mna zaujima, zi tu nie je niekto, kto to uz aj v praxi vyskusal.
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

alla66 Pozri príspevok
klop-klop... ani jednu pokutu, rýchlosť dodržujem, jedna mi hrozila za svetlo, podarilo sa mi ukecať...
Vážení, od pondelka si dávajte pozor. Má byť rozsiahla dopravácka razia na cestách.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
prečo práve mňa cituješ??? že som žena??
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alla66 Pozri príspevok
prečo práve mňa cituješ??? že som žena??
mareko-veľa si si dovolil , ja sa neodvážim ....

Ano , pýtam sa , prečo ? ? ?

VeĎ ženy by mali mať vyhradené dva pruhy .
JEDEN pre blondýnky.
DRUHÝ pre ostatné .....................

Ale to nie je z mojej hlavy , to vydumal jeden bývalý poslanec , myslím , že CUPER je jeho meno .
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
mareko Pozri príspevok
Vážení, od pondelka si dávajte pozor. Má byť rozsiahla dopravácka razia na cestách.
Nech je aj každy den. Lebo co akože platí v obci maximálna rýchlosť 50-ka, tak ma dojem, že som jediny, čo to dodržiava. Čo sme to za spoločnosť?
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
ženy sú disciplinovanejšie a ohľaduplnejšie vodičky ako muži.
Juraj: nepíš mimo témy
0 0
elpka elpka

elpka je offline (nepripojený) elpka

žena vo svete mužov
Ja som milo prekvapená u nás v Žiline sa tie rýchlosti celkom dodržujú a pokiaľ všetci idú 50, tak aj plynulosť dopravy je v pohode, každý sa stíha priradiť.
Ale mám jedno info pre Žilinčanov, kde sa skrývajú s radarom-smer výpadovka na Rajec kúsok za Váhostavom je most od Geka-kruháč na Kamennú a sa skrývajú na schodíkoch pre chodcov pod mostom.
A buchačko to si fakt prehnal, alebo nám závidíš blond?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

duves Pozri príspevok
Nech je aj každy den. Lebo co akože platí v obci maximálna rýchlosť 50-ka, tak ma dojem, že som jediny, čo to dodržiava. Čo sme to za spoločnosť?
Nikde na svete nedodrziavaju ludia nezmyselne zakony. Teraz som sa vratil z Nemecka. Dodrziavaju rychlost tam, kde je to opodstatnene, ak je nahodou pred nejakym stavebnym usekom znizena rychlost prilis (neodovodnene) skoro, tiez tam jazdia na napr. na 60-tke aj viac ako 100, rovnako aj v mestach.

Rozdiel je iba v tom, ze v Nemecku je takych miet, kde je neopodstatnene nizka obmedzena rychlost ako safranu, zatial co u nas je to pomaly na vacsine usekov ciest.

Skoda, ze sa nikto nezamyslel nad tym, preco maju v Nemecku polovicu mrtvych ako u nas a pritom jazdia po dialniciach cez 200, mimo obce jazdia 100 a maju povoleny alkohol do 0,5 promile.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

mareko Pozri príspevok
Vážení, od pondelka si dávajte pozor. Má byť rozsiahla dopravácka razia na cestách.
..u nás bola aj v nedeľu...dcére dali pokutu 30 eur za svetlo najprv,že bude to 64 eur...prevrátila oči, veď to mám benzín na celý týždeň...tak spustili na 30 ..inak keby bola povedala, že si skontrolovala doma svetlá a všetko bolo ok, myslím, že by jej to odpustili....žiarovka sa mohla aj po ceste vypáliť..no čo už
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
misomiso Pozri príspevok
Nikde na svete nedodrziavaju ludia nezmyselne zakony. Teraz som sa vratil z Nemecka. Dodrziavaju rychlost tam, kde je to opodstatnene, ak je nahodou pred nejakym stavebnym usekom znizena rychlost prilis (neodovodnene) skoro, tiez tam jazdia na napr. na 60-tke aj viac ako 100, rovnako aj v mestach.

Rozdiel je iba v tom, ze v Nemecku je takych miet, kde je neopodstatnene nizka obmedzena rychlost ako safranu, zatial co u nas je to pomaly na vacsine usekov ciest.

Skoda, ze sa nikto nezamyslel nad tym, preco maju v Nemecku polovicu mrtvych ako u nas a pritom jazdia po dialniciach cez 200, mimo obce jazdia 100 a maju povoleny alkohol do 0,5 promile.
No obávam sa, že by som u policajta s tym vobec nezabodoval a za drzosť by mi poprezeral aj povinnu vybavu.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
adi11 Pozri príspevok
..u nás bola aj v nedeľu...dcére dali pokutu 30 eur za svetlo najprv,že bude to 64 eur...prevrátila oči, veď to mám benzín na celý týždeň...tak spustili na 30 ..inak keby bola povedala, že si skontrolovala doma svetlá a všetko bolo ok, myslím, že by jej to odpustili....žiarovka sa mohla aj po ceste vypáliť..no čo už
Vždy sa môže stať, že sa žiarovka môže vypáliť 10 minut po naštartovaní.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

mareko Pozri príspevok
Vážení, od pondelka si dávajte pozor. Má byť rozsiahla dopravácka razia na cestách.
Toto som si včera prečítala. Tak , že dám pozor...
Práve som prišla domov, cestou som dodržiavala všetky rýchlosti,nakúkala za rohy, kde zvyknú vyskakovať policajti.
Pri vypínaní auta som zistila, že som jazdila bez zapnutých svetiel

Občas na to zabúdam,hlavne keď je prudké slnko (ťažko sa to kontroluje)
Fakt by ma naštvalo, keby som musela "zacvakať"
0 0
elpka elpka

elpka je offline (nepripojený) elpka

žena vo svete mužov
Ahoj Arizonka, ak si taký sklerotik ako ja, tak si daj namontovať automatické zapnutie svetiel. Svetlá ti zapnú od 5-7sekúnd od naštartovania autíčka. Cena spínača je cca10 eur a práca mechanika tiež približne. Tak pá a veľa kilometrov bez pokút
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

elpka Pozri príspevok
Ahoj Arizonka, ak si taký sklerotik ako ja, tak si daj namontovať automatické zapnutie svetiel. Svetlá ti zapnú od 5-7sekúnd od naštartovania autíčka. Cena spínača je cca10 eur a práca mechanika tiež približne. Tak pá a veľa kilometrov bez pokút
Dík za tip. Určite to budem musieť poriešiť.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

duves Pozri príspevok
Vždy sa môže stať, že sa žiarovka môže vypáliť 10 minut po naštartovaní.
Lenže toto dcéra asi nevedela, jazdí ale 3 roky, takže policajt vedel ako na ňu. Tak majú právo pokutovať zato, alebo nie ? veď tú žiarovku mala v aute, on jej ju mohol na mieste vymeniť, keby bol k čomu vybrali pokuty a o pár minút ich tam nebolo
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

adi11 Pozri príspevok
Lenže toto dcéra asi nevedela, jazdí ale 3 roky, takže policajt vedel ako na ňu. Tak majú právo pokutovať zato, alebo nie ? veď tú žiarovku mala v aute, on jej ju mohol na mieste vymeniť, keby bol k čomu vybrali pokuty a o pár minút ich tam nebolo

už som zažila všeličo...ale aby policajt menil vodičovi žiarovku namiesto vyberania pokuty!? to ešte nie! Mojenka, veď sme na Slovenskúúúú
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

arizona Pozri príspevok

už som zažila všeličo...ale aby policajt menil vodičovi žiarovku namiesto vyberania pokuty!? to ešte nie! Mojenka, veď sme na Slovenskúúúú
..tak ako neskúsenej vodičke jej mohol poradiť ako na to...a nie hneď dávať pokutu ale to by som ja veľa chcela od našich slovenských policajtov
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
adi11 Pozri príspevok
..tak ako neskúsenej vodičke jej mohol poradiť ako na to...a nie hneď dávať pokutu ale to by som ja veľa chcela od našich slovenských policajtov
Ak niekto jazdí tri roky už by mal byť tak skúsený, že dokáže vymeniť žiarovku. V tomto skutočne nie je namieste nadávať na slovenských policajtov. Myslím, že aj v iných krajinách by to ako výhovorka nezabralo. Skôr by soom povedal,že by sa mohlo stať, že by jej nedovolili pokračovať v jazde. Ak totiž nie je vodič schopný na mieste odstrániť závadu, môže policajt zakázať ďalšiu jazdu a dokonca aj odobrať tabuľky s číslami. Nedá sa nič robiť buď s to naučiť, alebo očítať s tým, že si bude musieť zaplatiť aj výjazd technickej pomoci.
Zvlášť teraz pri celodennom svietení sa denne stretáme s autami ktoré nesvietia aj mesiac. Pochopím prekročenie rýchlosti, ale lajdácky prístup by som netoleroval. Ak je to jeden , dva dni, nč sa nedeje, ale mesiac? Na to skutočne nie je dôvod.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Ked sa pripravoval novy represivny cestny zakon, tak som predpovedal, ze jeho pozitivny ucinok vydrzi 9 - 12 mesiacov. Vychadzal som zo skusenosti v CR, kde ich novy represivny zakon dokazal znizit nehodovost pocas 9 mesiacov, potom sa nehodovost naopak zvysila.

Ako vidno, moje predpovede boli dokonca este prilis optimisticke. Nam to vyrdzalo iba dva mesiace:

http://aktualne.centrum.sk/domov/dop...tml?id=1181196

Apríl však už nie je taký ružový. Úmrtnosť na cestách dokonca stúpla. Kým vlani zahynulo štvrtý mesiac 30 ľudí, tento rok to bolo až 38 osôb.
Zhoršuje sa aj miera ťažko zranených



No skoda, ze si kompetentni nedali tolko prace, aby sa zamysleli nad skutocnymi pricinami nehod u nas. Vodici, ktori jazdia denne cez cele slovensko tieto priciny vidia uz davno, no policia, ministersto a parlament to nie a nie pochopit...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať