Zavrieť

Porady

Usporiadat
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

Rozalka Pozri príspevok
Akože bez šance? Konečne dostanú šancu aj tí, ktorí by inak zahynuli z dôvodu rýchlej jazdy niekoho neporiadneho ...
Snáď to dopomôže k normálnemu jazdeniu na cestách ....
neviem, prečo by nemali zamerať rýchlu jazdu z 5 km?
Prečo takto hovorím:
Nedávno som sa stretla s 8 ročným dievčatkom, ktorému museli amputovať nohu kvôli bezohľadnej jazde cestného piráta ...
Dnešné radary sú s prepáčením šroty, musí absolovať špec. školenia, ako sa máš postaviť, kedy merá a kedy nie, odrazy,...
Myslím, že potrebuje až 70 m, aby ťa odmeral, časté chyby,...

Si ma zle pochopila, laserové dokážu odmerať aj na 5 km z pola (neviem, ale aký majú nastavený rozsah), proste nemajú problémy skoro s ničím, na odmeranie im stačí do 20 m,....

Antiradari už sú, predsa v armáde sa používajú laserové systéme proti zameraniu, resp,. upozornenie, že si zameraný.

duves Pozri príspevok
Môžeš dať prosím ťa do súvislosti tvoje vyjadrenie, že nemáš problem dodržať rýchlost 60-90-130 s chvastaním sa v inom príspevku o tom ako si šiel 320 kmh:
ďalší expert čo nevie čítať, prečítaj si vlákno a poriadne.
žiadne chvástanie, ale iba reakcia na príspevok predomňou, čo človek vidí ked ide rýchlo, čo sa deje, čo cíti,...

šiel som tak raz, ale jasné ty a misomiso hned spravia záver, že tak jazdím stále.

A to, že nemám problém dodržiavať rýchlosti, tiež vola reakcia na niečo iné, lebo jeden písal, že s tým má problémy.

Najprv si príspevky prečítaj viac krát a všetky a potom sa nebudeš takto blbo pýtať

misomiso:
Zákonaj trochu zabral, kamarát predáva športovú káru zo 480 koňmi a kupuje luxusnú limizínu.
Proste pre neho nejaké 1-2 tis nebol problém, ale teraz až 20 tis, tak to by bolo aj na neho moc.

Ale ako som sa vyjadril už predtým zákon má nedostatky, pirátom sa nejako nedotkne a tí čo jazdili normálne doteraz ich to netrápi


Tu sú nejaké antiradary už aj pre laser:
http://www.antiradar.sk/index.php?pa...id=2&podmenu=2

Ako to funguje:
http://auto.server.sk/diskusia---ser...-x-id-je-14348

Nejaké parametre:
http://www.riminabda.sk/radar/index.php
Naposledy upravil Composite : 17.12.08 at 10:29
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Každý si to raz obyčajne skúsi, čo dokáže to auto a šofér s ním. Je dobré, keď to dopadne dobre a potom už to neopakuje, ako Composite.
Ja som pred 31 rokmi tiež čosi skúšal a prevrátil nové auto, ale dostatočne som sa poučil a odvtedy ani škrabanec. Niektorí sú však asi nepoučiteľní, nerozbitní, na tých je zákon a prevencia krátky, čo s nimi? V očiach červený žiar a idú...ale prečo sa to stáva denne, často a na cestách je už len stres. Vždy som rád šoféroval ale začínam mať toho dosť.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

petmar súhlas, ked som bol malý chlapec a šli sme do prahy, tak to bola paráda, to cestovanie som si užíval, bavili sme sa všetko,...

Teraz ked som šiel do prahy, len stres, trúbenie, naháňanie, nervozita, ...
a najhoršie je, že dosť často sa začínam stretávať s neznalosťou predpisov a hlavne toho kto má prednosť v križovatke, proste už aj tam človek musí dávať bacha na druhých.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Vsimli ste si ze novy cestny zakon je vyslovene typicky ľavicový?

Vysiela zretelny marketingovy odkaz - ak budes poslusny, mozes by aj neschopny a nemusis sa obavat.


Na jednej strane su tu vysoke pokuty za porusenie predpisov. Na druhej strane ti najneschopnejsi, ktori naozaj realne denne sposobuju nehody su uplne mimo postihu. Staci, aby skoda bola do 120.000 a nikto nebol zraneny a vsetko je v poriadku. Poistovna skodu zaplati a hura znova na cestu. Policia sa vyhovara, ze nema kapacity na riesenie drobnych nehod. No dobre, ale bol by problem do zakona zakomponovat upravu, ze poistovna pri kazdom plneni z PZP musi nahlasit vinnika policii a ta by mu vymerala hoci napr. 20.000 pokutu? Nebol by to ziaden problem. Teda technicky by to nebol problem, ideologicky ano.

Nie je ziadnym tajomstvom ze lavicove strany sa vsade vo svete opieraju o volica, ktory je lenivy, neschony, alebo si jednoducho neveri. Taki ludia sa nechaju radi zastresit v akomsi "socialnom" kosiari, teda chcu mat pocit, ze detstvo pre nich nikdy neskonci a nikdy sa nebudu musiet o seba zacat starat a prebrat za seba zodpovednost. Typicky lavicovy volic.

Na druhej strane pravicove strany spoliehaju an opacny typ volica - takeho, ktory si veri, ktory veri, ze sa o seba dokaze postarat, casto sa vie postarat aj o inych, iba k tomu potrebuje vhodne podmienky (podnikatelske prostredie). Pre takychto ludi nie je problem uvedomovat si denne zodpovednost za svoje ciny a niest nasledky svojho konania - ved to robia denne v podnikani.

Teda zakon, ktory ma riesit dopravu na cestach ma silne ideologicke zafarbenie. Hovori jasne: Mame zaujuem o POSLUSNYCH ludi, ake ak ste NESCHOPNY, nevadi, iba to nahlaste poistovni, ti schopni to zacvakaju za vas.

Ja osobne som presvedceny, ze takyto marketingovy odkaz (ktory je celkom zrejmy, ziaden marketer si ho nemoze nevsimnut) je pre sucastnu vladu pravym dovodom, preco sa zakon vobec prijmal, a nie nejaka starost o bezpecnost na cestch, myslim ze zakon ani nema taketo ambicie (nieco robit s bezpecnostou).
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Najprv si treba vyskusat, co robi aka rychlost bez motoroveho vozidla (lyžiar na svahu, na biku), co sa može stať pri 60-70 km rychlosti dolu kopcom a potom si treba sadnut za volant. Tak to je potom o tom pochopeni a nie letieť ako blazon, machrovat, vytrubovat, hadzať "myšičky" iným šoférom (prebiehať z pruhu do pruhu) a smiat sa ako debko.
Česť vsetkym šoferom, ktori jazdia ako ludia.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
misomiso Pozri príspevok
Vsimli ste si ze novy cestny zakon je vyslovene typicky ľavicový?

Vysiela zretelny marketingovy odkaz - ak budes poslusny, mozes by aj neschopny a nemusis sa obavat.

Na jednej strane su tu vysoke pokuty za porusenie predpisov. Na druhej strane ti najneschopnejsi, ktori naozaj realne denne sposobuju nehody su uplne mimo postihu. Staci, aby skoda bola do 120.000 a nikto nebol zraneny a vsetko je v poriadku. Poistovna skodu zaplati a hura znova na cestu. Policia sa vyhovara, ze nema kapacity na riesenie drobnych nehod. No dobre, ale bol by problem do zakona zakomponovat upravu, ze poistovna pri kazdom plneni z PZP musi nahlasit vinnika policii a ta by mu vymerala hoci napr. 20.000 pokutu? Nebol by to ziaden problem. Teda technicky by to nebol problem, ideologicky ano.
To bude asi lobby poistovni. Lebo si pomysli, že kolko takych havarii do toho limitu 120 tisic Sk bude a pritom sa ludia nebudu vediet dohodnut a pritom obe strany budu vahat zavolat dopravakov na zdokumentovanie. Tak sa každy necha presvedčiť, aby si urobil ešte havarijnu poistku a zaplati miesto 4 tisic za PZP aj 12 tisic za havarijnu.
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
V nejakej televiznej debate sa pytali nasho pana ministra vnutra, ci je podla neho spravne, ze aj v tomto zakone je prilis vela skupin, ktore nemusia dodrzovat ziadne predpisy. Pan minister to zdovodnil genialne. Napriklad vodici uradu zabezpecujuceho prepravu ustavnych cinitelov vraj v minulosti preukazatelne nesposobovali dopravne nehody, preto je pochopitelne, ze na nich sa ani tento zakon nenvztahuje. To je dobra sprava. Hlasim sa teda aj ja vodicak mam uz viac ako 30 rokov a aj celu dobu jazdim. Nesposobil som este ziadnu dopravnu nehodu, teda nemusi mi ani vadit ake hovadiny to schvalili. Ani mna sa to netyka?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

dad111 Pozri príspevok
Pan minister to zdovodnil genialne. Napriklad vodici uradu zabezpecujuceho prepravu ustavnych cinitelov vraj v minulosti preukazatelne nesposobovali dopravne nehody, preto je pochopitelne, ze na nich sa ani tento zakon nenvztahuje.
Spominani vodici nesposobili ziadne nehody, a ani nesposobia. Nie je to ani technicky mozne. Vzhladom k ich postaveniu je totiz kazda nehoda uzavreta tak, ze vinny je ten druhy.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

problém dva je ten, že poisťovne robia problémy, ak nie je policajný zápis.
bežná situácia, pekne sa dohodnete kto je vinník, podpíšete papiere pred svedkami,.... fajn a potom napíšete do poisťovne, že nie ste si vedomí nehody, že ste boli v šoku,... a poisťovna vám nedá peniaze, časté problémy s ktorými sa stretávam,...

ďalšia vec je, že posťovňa by mala vinníkov hlásiť, aby aj na škody do 120 tis bez úrazu boli zaradené do 2 nehody a dosť

A posledná a myslím najdôležitejšia, je povinný register pre všetky poisťovne, kto búral, spôsobil škodu, tak jemu sa bude úmerne dvíhať poistka o určitú hodnotu a tú hodnotu dostane u každej poisťovne.
čiže nebúral si platíš 5 tis, burál si u všetkých zaplatíš min. 10 tis
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Composite Pozri príspevok
problém dva je ten, že poisťovne robia problémy, ak nie je policajný zápis.
bežná situácia, pekne sa dohodnete kto je vinník, podpíšete papiere pred svedkami,.... fajn a potom napíšete do poisťovne, že nie ste si vedomí nehody, že ste boli v šoku,... a poisťovna vám nedá peniaze, časté problémy s ktorými sa stretávam,...
No podla mna su za tym poistovne! Ide o velke peniaze.
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Ak chcete z akychkolvek dovodov policajtov privolat, co je pochopitelne, ved dnes sa neda verit nikomu, mate jednoduchu moznost. Podla zakona ich mate zavolat, len ak skoda je vyssia ako dana suma a tiez ak doslo k zraneniu osob. Ak prehlasite, ze ste utrpeli zranenie su tam povinni prist, nikto Vam nedokaze, ze sa Vam nic nestalo. Je to sice sproste, zatahovat do toho aj zdravotnikov, ale kazdy hladi sam na seba.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

duves:
tak tak

dad111:
jo to hovoria často, lepšie je sa o niečo tresknúť, alebo povedať, že je mi ťažko na hrudy z pásov, alebo ma bolí hlava z nárazu do airbagov

Ale aj tak je to sviňstvo poisťovní.

Na parkovisku do mňa treskol kamarát a hned sme to šli vybaviť a poisťovňu som naháňal 2 mesiace.
Pritom servis čo to opravoval to bežne vybavuje sám, ale proste oni si mysleli, že sme sa dohodli, tak na skoro novom aute si nechám rozmlátiť platník a senzory, škoda do 20 tis.
Po sťažnosti poslanej riaditeľovi, to bolo vybavené do 3 hodín.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Možno by bolo dobre vymysliet PZP tak, že ak bude skoda do 120 tisic a bez zranenia, tak budu mat vyjazd zastupcovia z poistovne. Ani nie z poistovne, ale nech to zastrešuje ich asociacia ( http://www.slaspo.sk/ ), ktora by platila vyjazdove skupiny v jednotlivých mestach a krajoch a formalne by zdokumentovali havariu, kde nie su zranení a škoda je nízka.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

jo, ale poistka by aj dvojnásobne zdražela
Alebo by si si výjazd zaplatil
Pekne mienené, ale zložité
pracovník, auto, administrácia,....
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Composite Pozri príspevok
jo, ale poistka by aj dvojnásobne zdražela
Alebo by si si výjazd zaplatil
Pekne mienené, ale zložité
pracovník, auto, administrácia,....
Poistky by mohli naopak vyrazne klesnut, pretoze poistovne by mali sancu eliminovat poistne podvody (ktorych sa robi stale neurekom).
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

možno časom, ale zo začiatku určite nie. Dôvody som napísal.

Ale do servisov chodia poisťáci, aspoň čo prišli ku mne, všetko vybavoval servis, trochu sa tomu chlapec nerozumel, ale nakoniec to všetko preplatili.

A podvody by sa robili ďalej, pracovník poisťovne je tiež iba človek a uplatný by sa našiel
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
misomiso Pozri príspevok
Poistky by mohli naopak vyrazne klesnut, pretoze poistovne by mali sancu eliminovat poistne podvody (ktorych sa robi stale neurekom).
Ano, takto by mohli zlacniet poistky a vyjazdy by mohli byt na financnej participacii účastníkov tzv. malej nehody (bez asistencie policie a zachrannej služby). Napr. za 500,-Sk (16,60 EUR). Ak niekto behom roka ma 10 malych nehod, tak to jednoducho zaplati.
Je to o tych poistnych podvodoch. V podstate to zaplatime vsetci z celeho poistneho balika.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

vieš podvod sa robí "riadenou" búračkou a ani posiťovák často prd zistí , a ten čo robí podvod je často automechanik, tak vie čo ako kde, a opraví si to lacnejšie.

500 sk výjazd , to máš tak 1-3 hod vonku, 1-2 hod papierovačiek, tak do 1 hodky administratíva, náklady na auto,... to sa do 500 nevopcháš , zo začiatku určite nie, nové miesto, priestor, nákup aut, školenie,...

poisťovák by musel byť bývalí kvalitný mechanik, musel by mať z sebou školenia, a hlavne musel by byť dobre platení

Pri zistení podvodu, by vinník plati obe škody, aj pracovníka

Samozrejme v prvom rade treba na to oporu v zákone

Ale som za, aj za zdravotné špehovanie,...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Composite Pozri príspevok
500 sk výjazd , to máš tak 1-3 hod vonku, 1-2 hod papierovačiek, tak do 1 hodky administratíva, náklady na auto,... to sa do 500 nevopcháš , zo začiatku určite nie, nové miesto, priestor, nákup aut, školenie,...
.
Obe strany nehody by platili. No ak je 500,-Sk malo, tak viac, napr.1000 Sk za každu stranu a od určitého počtu nehod (napr.2 za rok) strata bonusu co priznala poistovna.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

prečo by som mal platiť ja, ked niekto treskol do mňa

Treba začať pomaly hlavne to chce spoločný register, kto spravil nehodu nikde nedostane bonus a poistka by sa mu priamo úmerne zvýšila a tým pádom by ostatným čo nemajú nehody znížila.

Môj foter za 30 rokov mal jedneho tukasa za pár šupov (pred 15 rokmi) a má cca. 4500 sk poistku, ja po roku poistenia som dostal poistku tiež za cca. 4500 sk.

Kamarát čo rozflákal auto, ked vyletel zo zákruty má tiež za cca. 4500 sk (lebo v pôvodnej mu navýšili poistku na skoro 9 tis, tak šiel preč a inde dostal aj vernostný bonus, bonus bez nehôd,.... proste bonusy na ktoré nemal ešte nárok).

Tak čo je to za systém, mal aj v hoci ktorej inej dostať min. 9 tis a žiadne iné bonusy. Aj to by malo byť v registroch
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať