Zavrieť

Porady

Usporiadat
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Composite Pozri príspevok
prečo by som mal platiť ja, ked niekto treskol do mňa
Hm...no-..... su magorkovia, už to spomanam inde, čo jazdia ako cvoci, behaju z pruhu do pruhu, prudko brzdia, aby sa vzapeti rozbehli. Ak donho narazis, samozrejme podla toho čo uvádzas, budes vinný ty?
Garantujem, že ak niekto v takom prípade vznesie vinu na teba, tak budes peniť.

Treba začať pomaly hlavne to chce spoločný register, kto spravil nehodu nikde nedostane bonus a poistka by sa mu priamo úmerne zvýšila a tým pádom by ostatným čo nemajú nehody znížila.


Composite Pozri príspevok
Môj foter za 30 rokov mal jedneho tukasa za pár šupov (pred 15 rokmi) a má cca. 4500 sk poistku, ja po roku poistenia som dostal poistku tiež za cca. 4500 sk.



Kamarát čo rozflákal auto, ked vyletel zo zákruty má tiež za cca. 4500 sk (lebo v pôvodnej mu navýšili poistku na skoro 9 tis, tak šiel preč a inde dostal aj vernostný bonus, bonus bez nehôd,.... proste bonusy na ktoré nemal ešte nárok).



Tak čo je to za systém, mal aj v hoci ktorej inej dostať min. 9 tis a žiadne iné bonusy. Aj to by malo byť v registroch
S tym suhlasim, s tym centralnym registrom nehod!
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

duves:
Ak sa tam ľudia nebudú báť, tak budú svedčiť, že šiel ako debil.
Ale v podstate tam je min. škoda,...

Tak to by chcelo konečne nasadiť čierne skrinky ako sa to plánuje , hned by sa všetko vedelo, poisťovák by si stiahol data, pofotil a šiel domov
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Ach jaj, dalsi co mal miesto pravej nohy tehlu na pedáli!
http://www.topky.sk/cl/10/374402/FOT...lo-na-polovicu-

Toho mladeho jeho choroba neospravedlnuje, že šiel 150-ou!

Mam taky nazor, že by mali čerství držitelia prejst ešte nejakymi psychotestami, že či nebude lepšie aby šoférovali hadraplán miesto auta.

0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

to som kukal, je to smutné, som zvedavý koľko išiel, ako hondu roztrhnúť na polovicu to je umenie!
Keby to nebol syn známej osobnosti hovorili by sa inak, asi takto:
"bol to obyčajný blázon, hazadér, tak mu treba"
ale je to synáčik niekoho mediálne známeho a už sa z toho robí dráma!

Prečo sa dráma nerobí zo žitného? išiel vypovedať po 166 dňoch to už si bude len on, alebo niekto iní niečo pamätať!

Takým to by som zakázal aj chodiť na bicykli. V živote by nedostal vodičák do ruky.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Prave tato najnovsia nehoda (ml. pana Hryca) je dalsim dokazom, ze nejaka 50 v obci je nezmysel a bolo by naivne si od toho slubovat znizenie nehodovosti. Ti mladi naburali do toho stlpa v obci a urcite nesli 60, ale ani 80, to by neroztrhli auto na dva kusy.

Ti, co jazdia dnes po meste 140 budu jazdit inak ked bude platit 50? Ved to je nezmysel. Slusni vodici zasa vedia prisposobit rychlost okolnostiam a nepotrebuju k tomu dodkonca ani pohlad na tachometer, staci im vyhlad cez okno. Pre tych su akekolvek limity zbytocne, jazdia tak, aby nesposobili nehodu.

Rovnake plati aj u alkoholu. Je dokazane, ze do 0,3 promile alkohol nema ziaden negativny vplyv za volantom. Lenze nasi zakonodarcovia si to zjednodusili a dali nulovu hranicu. Ako keby to pomohlo. Denne v televizii pozerame na to, ako policajti vytahuju nejakeho tackajuceho sa s 2,5 alebo 3 promile z auta potom co niekomu zdemoloval plot. Takychto opilcov nejaky zakon netrapi. Vsetky taketo prehnane prisne obmedzenie iba buzeruju slusnych vodicov, zvysuju nervozitu na cestach (hlavne zbytocne rychlostne obmedzenia) a ststistikam o mrtvych na cestach v konecnom dosledku vobec nepomahaju.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

misomiso:
Zabudol si, nám dali 0 promile, sebe aj 3 promile
Neviem či prešiel nový návrh, že ak spôsobí nehodu, tak musí fukať a bude stíhaní, ale nedočítal som sa, či bude aj potrestaný?
Takže dozvieme sa koľko nafúkal, ale nič sa mu nestane

V podstate, aj keby to prešlo, ak nespôsobia nehodu, môžu jazdiť ožratí!!!

Proste, ak chceme byť tam kde Švajčiarsko, tak treba robiť referendá a musia byť záväzné! +ďalšie veci samozrejme
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
misomiso Pozri príspevok
....., ze nejaka 50 v obci je nezmysel .......Ti, co jazdia dnes po meste 140 budu jazdit inak ked bude platit 50? .... Slusni vodici zasa vedia prisposobit rychlost okolnostiam a nepotrebuju k tomu dodkonca ani pohlad na tachometer, staci im vyhlad cez okno.
Jedine súhlas
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

včerajšia jazda ma utvrdila v tom, že žiadny zákon nepomôže, treba zmeniť celý systém a pravidlá, niečo ako je to v rakúsku, neúplatní policajti (určite o 75% menej úplatní ako u nás), žiadny bojkovia (či je bezkrký, alebo s krkom dostane pokutu rovnako).
Pevné radary, tam kde treba, čo hned posielajú faktúry aj domácim aj zahraničným
Zabavenie vodičáku a auta (v zákone je, že policajt môže zobrať vodičák zahraničnému, ale nemusí, no radšej mu dá pokutu 2 tis a 10 tis berie do vačku).

šiel som včera po dialnici asi 120 km/hod, bol som na moste, ľavý pruh bol zamrznutý a pravý suchý.
Kecáme a kecáme a zrazu "vzum" BMW 7 (rok v. 1999) šiel maximálkou čo je asi 250 km/hod kolesami prešiel po mojom pruhu v moste v zákrute a skoro mi udrapil zrkadieľko, vztlak vzduchu ma trochu posunul, no mať menšie auto a prázdne, tak som v ******

Fajn, prídem do mesta prázdne mesto, ide 60 km/hod "vzum" aspoň 120 km/hod starý BMW 3 combi (rok v. 1995) preletel cez dvojitú plnú, zebru tesne vedľa mňa a ešte ma vytrúpil, tak som ho oblikol (chlapec, keby zastavil, tak by sa mal po prdelke, myslel si aký mafiánko, len kamošom by to bolo jedno).

Takže zákony a obmedzenia sú na prd, lebo tí čo ich doteraz porušovali, ich budú naďalej porušovať a tí čo chodia predpisovo a niekedy tomu trochu pridajú (5-15 km/hod nad limit) si to hned odnesú.

PS: u nás na sídlisku je 20 km/hod, je tu veľa ihrísky a nikto okrem autoškoly 20 km/hod nejde (ja chodím 30 km/hod a už na mňa vytrubujú).
Chodí sa tu tak 60 a taxikári na večer chodia aj 120.
Idete medzi autami z každej strany a ked decku vyletí lopta na cestu ono sa nepozerá (alebo zabudne) a ste bez šance, potom prechod je za rozvodňou, a nikto ani nepribrzdí.
Merali tu iba raz, občania sa sťažujú a chcú merania (odpoved: "potrebujeme vyberať riadne pokuty od zahraničných a nie drobné od domácich" (to je neoficiálna))
Naposledy upravil Composite : 27.12.08 at 15:22
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Composite Pozri príspevok
včerajšia jazda ma utvrdila v tom, že žiadny zákon nepomôže, treba zmeniť celý systém a pravidlá, niečo ako je to v rakúsku,
No nemam nic proti tomu, aby sa u nas policajti spravali ako v Rakusku. Ti sa totiz prednostne neazmeriavaj na meranie rychlosti ale kontroluju dodrziavanie predpisov vseobecne. Pred chvilou som tam videl policajta ako foti auto a nasledne vypisuje papiere. Niekto (zeby nejaky muz?) si chcel usetrit robotu pri parkovani a ostal stat jednym zadnym kolesom na vedlajsom parkovacom mieste za ciarou. Keby toto spravil kazdy, tak parkovisko ma polovicnu kapacitu. U nas som nezazil, ze by tieto Auparkove fifleny niekto vychovaval.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Composite Pozri príspevok
to som kukal, je to smutné, som zvedavý koľko išiel, ako hondu roztrhnúť na polovicu to je umenie!
Keby to nebol syn známej osobnosti hovorili by sa inak, asi takto:
"bol to obyčajný blázon, hazadér, tak mu treba"
ale je to synáčik niekoho mediálne známeho a už sa z toho robí dráma!

Prečo sa dráma nerobí zo žitného? išiel vypovedať po 166 dňoch to už si bude len on, alebo niekto iní niečo pamätať!

Takým to by som zakázal aj chodiť na bicykli. V živote by nedostal vodičák do ruky.
To máš jedno , nakoľko :

" Bláznov a hrdinov sú plné cintoríny ! "

Zvyšok argumentácie nemá zmysel ďalej aplikovať , nakoľko je to o tom hrachu na stene Škoda ničiť klávesnicu
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

misomiso:
Tak u nás sa za to škrábu autá, lebo nie je kde parkovať, parkuje sa v jedno jazdnom pruhu, na tráve, chodníkoch, proste všade, pokuty sa už nedávajú, lebo momente má primátor stovky sťažností a nikto to nemieni platiť, lebo nie je kde parkovať, postupne sa stavajú nové vysokokapacitné parkoviská,...

Ale, niektorí nevedia parkovať, alebo sú leniví poriadne zaparkovať, ak to robia pravidelne, tak majú vyškrábané (nauč sa parkovať k*k*t) alebo má kapotu poliatu brzdnou kvapalinou. Trochu brutál, ale sa niektorým ani nečudujem

Lebo parkovať dva bloky ďalej nie všetkých baví
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
misomiso Pozri príspevok
No nemam nic proti tomu, aby sa u nas policajti spravali ako v Rakusku. Ti sa totiz prednostne neazmeriavaj na meranie rychlosti ale kontroluju dodrziavanie predpisov vseobecne. Pred chvilou som tam videl policajta ako foti auto a nasledne vypisuje papiere. Niekto (zeby nejaky muz?) si chcel usetrit robotu pri parkovani a ostal stat jednym zadnym kolesom na vedlajsom parkovacom mieste za ciarou. Keby toto spravil kazdy, tak parkovisko ma polovicnu kapacitu. U nas som nezazil, ze by tieto Auparkove fifleny niekto vychovaval.
Myslím si, že väčšina ľudí by ocenila, keby sa u nás správali policajti podobne ako v Rakúsku. Keď už pre nič iné, tak preto, aby sa znížila úmrtnosť na cestách, je 2x väčšia, než v kultúrnych krajinách /Nemecko /
http://www.etrend.sk/ekonomika/slove...om/151667.html
kde je pritom oveľa viac áut.
Ale to asi súvisí s celkovou kultúrou všetkého od bežných ľudí cez policajtou a úradníkov až po najvyšší súd. Zmierme sa s tým, že žijeme v oriente a tak skoro to tu nebude vyzerať ako v kultúrnej krajine, a to nielen na cestách.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

aviator Pozri príspevok
Myslím si, že väčšina ľudí by ocenila, keby sa u nás správali policajti podobne ako v Rakúsku. Keď už pre nič iné, tak preto, aby sa znížila úmrtnosť na cestách, je 2x väčšia, než v kultúrnych krajinách /Nemecko /
http://www.etrend.sk/ekonomika/slove...om/151667.html
kde je pritom oveľa viac áut.
Ale to asi súvisí s celkovou kultúrou všetkého od bežných ľudí cez policajtou a úradníkov až po najvyšší súd. Zmierme sa s tým, že žijeme v oriente a tak skoro to tu nebude vyzerať ako v kultúrnej krajine, a to nielen na cestách.
Ja by som si velmi zelal mat tu na cestach Nemecke moresy - vratane neobmedzenej rychlosti na dialniciach.

Novy cestny zakon je nebezpecny a v mnohom je krokom spat. Som strasne rad, ze aj niekto iny uz nahlas hovori to, co ja tu tvrdim stale. Dovolim si tu zavesit citat z hore spominaneho linku z Trendu:

Podľa novej normy je ňou povinnosť počínať si na cestách tak, aby ten, kto má prednosť, nemusel zmeniť smer alebo rýchlosť jazdy. Oproti súčasnému zneniu vypadlo slovíčko „náhle“.
V praxi to znamená dobrú správu pre cestných pirátov. Ak sa bude nejaký pretekár rútiť cez dedinu stovkou a niekto ho zaradením sa z vedľajšej cesty prinúti ubrať plyn, poruší zákon.
Ak dôjde k zrážke, väčšie poťahovačky nebude mať vodič, ktorý ohrozoval životy ľudí. Vinu ponesie odbočujúci šofér, ktorý nerátal s tým, že niekto bude v dedine dvojnásobne prekračovať povolenú rýchlosť.
Podľa G. Kasanického je nová definícia v rozpore s medzinárodným dohovorom o cestnej premávke. Ak ju parlament prijme, Slovensko bude mať v EÚ ďalšiu raritu.
Súdny znalec poukazuje na to, že niektoré rozhodnutia Najvyššieho súdu SR už v súčasnosti stoja skôr na strane ignorantov rýchlostných obmedzení. Najvyšší súd napríklad určil za vinníka nehody vodiča, ktorý pri odbočovaní doľava nepredvídal protiidúceho motocyklistu.
Ten sa obcou rútil pod vplyvom alkoholu stotridsiatkou. Súd nevzal do úvahy to, že ak by motocyklista išiel predpísanou rýchlosťou, k tragickej zrážke by nedošlo. Podľa neho mal vodič auta pri odbočovaní počítať s extrémnym prekročením rýchlosti iných vozidiel. Veď povolenú rýchlosť môžu legálne prekračovať napríklad autá s majákmi.
V inom prípade sa súd vyjadril ešte jasnejšie, v zmysle už vydaných judikátov: „Na dopravnej nehode vždy v rozhodujúcej miere nesie zodpovednosť ten vodič, ktorý porušil povinnosť dať prednosť v jazde.“ Od účinnosti nového zákona bude zaraďovanie sa na hlavnú cestu ešte viac smrdieť väzením.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ja som iba zvedavá, či si ten nový zákon prečítajú aj niektorí motorkári - teda konkrétne u nás v ulici. Mladý vyletí na pretekárskej motorke a jeho rýchlosť - keď zoberiem len dolnú hranicu možno stovka. Až mi mráz prechádza po chrbte keď si pomyslím, že vedľa všade majú malé deti a čo keby to dieťa náhle vybehlo zo dvora. Strašné pomyslieť, čo by z neho zostalo. A neviem ako by to posudzoval súd.
0 0
janomila janomila

janomila je offline (nepripojený) janomila

Ja už pomaly nemám slov na to, čo vidím na cestách. Composite použil slovo
"vzum". To sa mi veľmi často stáva, že ten zvuk počujem. Ja patrím k tým "pomalejším" vodičom. Na bežnej hlavnej ceste mi stačí 90-ka, na diaľnici 120-ka. A to "vzum" počujem stále. Neviem kam sa toľkí ponáhľajú, snáď jedine do hrobu. Pokiaľ sa tam chcú tak veľmi dostať (myslím ten hrob), mohli by nám ostatným urobiť láskavosť a ísť tam sami. Nebrať aj tých, ktorí im tú cestu nechtiac skrížia.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Inak všímam si dosť často v správach, že vinník nehody zabije niekoho v druhom aute, chodca, cyklistu ... a sám prežije bez škrabanca. A na druhej strane ale keď zabije min. 3 ľudí, tak sa zabije aj sám (v tom prípade by mu hrozil pekný trest, ale smťou sa mu vyhne a všetko je o.k. a pozostalí tých nevinných, choďte si plakať na lampáreň).
p.s. je síce smutné, keď šofér zabije dieťa, ktoré mu vybehne z brány, ihriska ... na ulicu rovno pod kolesá, ale ak sa dobre pamätám (bývame vedľa hlavnej cesty) tak ja som NIKDY nevyšla na cestu, že by som sa nepozrela, ani keď som mala 5 rokov, ani 8 ani 15..., proste nikdy. Možno som paranoidná, ale vždy sa pozriem aspoň 5x.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ja s tym suhlasim.na cestach je tolko nehod,ze sa neodvazim spravit si vodicak-lebo naco by mi v tom chaose bol-necim sa na to aby som dakoho zabila a lebo dakto mna len koli stresu na cestach.....
navysenim pokut sa chce podporit dodrziavanie rychlosti a inych cestnych pravidiel to je podla mna uplne spravne-konecne sa s tym cosi robi.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

osky:
že to je v predpisoch, neznamená, že sa niečo zmení.
Neviem či prešľa kúpa 500 nových laserových radarov, ale myslím, že ano, tak sa majú "piráti" (nie mafiáni, bezkrký,...) po prdeli, lebo podmienky merania sú lepšie a auto nebude viditeľné,...

Moja priateľka si tiež spravila až teraz vodičák, ale po pár skúsenostiach s bezohľadnými kreténmi, to chcela zabaliť.
Proste je zbytočné sa stresovať a byť tvrdohlavý debil, radšej uhnem,...
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Composite Pozri príspevok
osky:
že to je v predpisoch, neznamená, že sa niečo zmení.
Neviem či prešľa kúpa 500 nových laserových radarov, ale myslím, že ano, tak sa majú "piráti" (nie mafiáni, bezkrký,...) po prdeli, lebo podmienky merania sú lepšie a auto nebude viditeľné,...

Moja priateľka si tiež spravila až teraz vodičák, ale po pár skúsenostiach s bezohľadnými kreténmi, to chcela zabaliť.
Proste je zbytočné sa stresovať a byť tvrdohlavý debil, radšej uhnem,...

ja som to neupresnila-myslela som na tie pokuty-mozno ked su take vysoke,vodici si daju lepsi pozor na pravidla.ale to MOZNO,je fakt velky otaznik.
ja zijem v Rakusku a tu je to naozaj ovela pokojnejsie.napriek tomu sa na to nedam.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

http://auto.sme.sk/c/4260407/prvy-le...skupinovo.html

Toto by mohlo trocha pomoct proti buzeraciam zo strany toho noveho zakona.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať