Zavrieť

Porady

Usporiadat
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

osky:
vysoké pokuty nezabránia ničomu , asi sa opakujem, ten čo nemá veľa peňazí, alebo nemieni platiť pokuty, resp, je to morálny človek čo neporušuje zákony a predpisy, tak ten aj tak nebude porušovať zákon.
Piráti ho budú porušovať stále, len ich to bude viac stáť.

Písal som tu o fínskom modele, tam sa výška pokuty určuje podľa príjmu, čiže ak máš mesačne 1000 euro, tak dostaneš pokutu napr. 200 euro, ale niekto iný za ten istý priestupok dostane 1000 euro, lebo jeho mesačný príjem je 8 tis euro. A samozrejme, kto má bavoráka za miliony a príjem 8 tis sk, tak isto nebdue chudák, ale obabrávač.

A majú tam aj limity, čiže niektoré predpisy môže porušiť 1 krát, niektoré 2 a viac krát, a potom sa to rieši vysokými pokutami a zobratím vodičáku auta,...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Take nieco by bolo v nasich podmienkach iba akymsi vysmechom spravodlivosti. Tie hole lebky v terennych BMW a najdrachsich Audinach su oficialne bud invalidni dochodcovia, alebo nezamestnani, alebo poberaju vo vlastnej firme, ktora je v strate minimalnu mzdu.

Tito by teda platili mensie pokuty, ako napr. ucitelia alebo uctvnici.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

To bz som teda radšej navrhovala pokuty nie podla príjmu, ale podla hodnoty auta
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Dáša_ Pozri príspevok
To bz som teda radšej navrhovala pokuty nie podla príjmu, ale podla hodnoty auta
Alebo podla prijmu konkretneho policajta. Aj tak ide minimalne polovica pokut do ich vacku.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Na niečo podobne som zodpovedal

http://www.porada.sk/913420-post31.html
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

buchač Pozri príspevok
Na niečo podobne som zodpovedal

http://www.porada.sk/913420-post31.html
Ty si niekedy dostal od policajtov aj blocky?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misomiso Pozri príspevok
Ty si niekedy dostal od policajtov aj blocky?
Do konca roku 2004 NIE - dovtedy ma riešil veliteľ , to bolo o niečom inom .
Veľa ľudí si myslelo , že vojaci na tom boli fasa , neplatili pokuty , viď hore .
Ale na druhej strane , keď prišiel zápis od DI , okamžite ma riešil právnik
/ u nášho / útvaru a tým pádom okamžite som prišiel o 300 ,- len za to riešenie !
Nehovoriac o najbližších odmenách ! A tie sa pohybovali v oveľa vyšších hodnotách ako bola pokuta ! A samozrejme , že táto udalosť sa objavila v osobnom spise !
Aj mne sa stalo , že ma chytili , pýtali XX love , tak som radšej zacvakal . Ale išlo o malé priestupky

Od januára 2005 jazdím už podľa predpisov , hlavne odvtedy , keď som na umelo vytvorenej 40-ke išiel 55-kou . Bez mihnutia brvy mi vypísal šek / 2.000 / , nakoľko som išiel zo záhrady a nemal som dostatok sumy .
Druhý krát som zle zaparkoval , len na 5 minút , hneď pýtal cash . Ukecal som to na 500-ku a išiel domov jak
A odpoveď na otázku je - ANO , dal mi bločky
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

misomiso Pozri príspevok
Take nieco by bolo v nasich podmienkach iba akymsi vysmechom spravodlivosti. Tie hole lebky v terennych BMW a najdrachsich Audinach su oficialne bud invalidni dochodcovia, alebo nezamestnani, alebo poberaju vo vlastnej firme, ktora je v strate minimalnu mzdu.

Tito by teda platili mensie pokuty, ako napr. ucitelia alebo uctvnici.

Ani nie ako hovorím, by boli riešené inak, lebo ten bavorák musíš za niečo kúpiť, tak aktože systém sa dá nastaviť, alebo zmeniť aj pre tých.

Tam nerozlišujú, či si bezkrký, alebo bezvlasov :-D, a tam sa aj taký boja policajtov, radových policajtov, tam nie su šašovia ako u nás (nemyslím všetkých). tak tam bude dodatok, máš nového bavorák, tak zaplať pokutu z príjmu +% z hodnoty auta, nedáš berieme auto, máš 30 dní na zaplatenia, inak ho predáme a to čo ostane aj po odpočítaní polatkov, tak ti vrátime.

Ono poriadny boj proti pirátom, ... ide všade, len v CZ a SK nejako nie. Tu sa robia polovičné dočasné a krátkodobé riešenia. Tu sa nič nespraví poriadne a na plno s dlhodobím výhľadom efektívnosti

K tomu vačku, aj to sa dá zabezpečiť, všetko by sa riešilo elektronicky, inšpekcie by viac makali,... samozrejme je to v ľudoch (na oboch stranách) a v plate policajtov.
Rakušáka si nikto nedvolí podmazať, prečo slováka hned podmazávajú?
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

misomiso Pozri príspevok
Ty si niekedy dostal od policajtov aj blocky?
vždy som si pýtal bločky!

Napr. som si počkal čo povie, a podľa toho som sa s ním bavil, ak tam bol náznak, alebo niečo také, že z bločkom na mieste za 1000, v blokovom konaní za 2000, alebo bez bločku za 500?

Vypýtal som si za 500, ale s bločkom, lebo pokuta musí byť rovnaká, či je na mieste, alebo neskôr a musí dať bloček. On vie, že porušuje zákony a inšpekcií sa to nebude páčiť a ja viem, že on to vie a k následnej buzerácií nedôjde.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

*Nový CZ v skratke :
Naposledy upravil arizona : 03.10.10 at 08:01
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Vodič vchádzajúci do kruhového objazdu má prednosť v jazde, ak dopravnou značkou nie je ustanovené inak.
T
oto pravidlo sa už nachádza v platnej vyhláške, zmena je v tom, že sa objavilo aj v zákone. to potom na kruhákoch by mala byť vyznačná aj hlavná cesta, aby som ja vedel, že ten čo prichádza mi má dať prednosť. Inak, nikto to nedodržuj. Každý si myslí, že vozidlo na kruhovom objazde má prednosť.Zákon však nerieši spôsob signalizácie – má vodič zapnúť smerovku pred vstupom do objazdu, pri výjazde alebo v obidvoch prípadoch?
Čo si o tomto bode vyhlášky myslíte. Podľa mňa je to blbosť.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

arizona Pozri príspevok
*Nový CZ v skratke :

napr: motorové vozidlo sa smie používať len na cestách (sú tam výnimky)
To by som sa musel najprv niekde docitat, ako je definovana v zakone "cesta".

Nemate niekto link na kompletne znenie zakona?
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

kabatik Pozri príspevok
Vodič vchádzajúci do kruhového objazdu má prednosť v jazde, ak dopravnou značkou nie je ustanovené inak.
T
oto pravidlo sa už nachádza v platnej vyhláške, zmena je v tom, že sa objavilo aj v zákone. to potom na kruhákoch by mala byť vyznačná aj hlavná cesta, aby som ja vedel, že ten čo prichádza mi má dať prednosť. Inak, nikto to nedodržuj. Každý si myslí, že vozidlo na kruhovom objazde má prednosť.Zákon však nerieši spôsob signalizácie – má vodič zapnúť smerovku pred vstupom do objazdu, pri výjazde alebo v obidvoch prípadoch?
Čo si o tomto bode vyhlášky myslíte. Podľa mňa je to blbosť.

kruháče sú často označené, lebo vodiči mali často problémy s pravidlom pravej ruky!
To isté je na neoznačených parkoviskách, debili si čo činú po rovinke, ale neuvedomujú si, že musia dávať prednosť autá, ktoré vychádzajú z parkovného miesta, lebo úroveň cesty je rovnaká a má ich po pravej ruke a musí im dať prednosť.
A potom sa rozčuľujú, ked do niekoho tresknú, volajú policajtov a vyhrážajú sa a nakoniec zistia, že sú oni na vine.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misomiso Pozri príspevok
To by som sa musel najprv niekde docitat, ako je definovana v zakone "cesta".

Nemate niekto link na kompletne znenie zakona?

Nech sa Ti páči

http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=1051

Ale nedaj sa oklamať tým , že je to č. 135 / 1961 , proste to otvor , je tam novelizácia s uvedenými rokmi !!!

alebo , ten sa mi vidí lepšie spracovanou stránkou

http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/cestny-zakon/

Juraj
Naposledy upravil buchač : 15.01.09 at 20:21
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Zákon o cestnej premávke
Tu je aj vykonávací predpis k zákonu: http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...iastkaID=25917
Naposledy upravil erzet : 16.01.09 at 12:50
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
buchač Pozri príspevok
Nech sa Ti páči
http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=1051
Ale nedaj sa oklamať tým , že je to č. 135 / 1961 , proste to otvor , je tam novelizácia s uvedenými rokmi !!!
alebo , ten sa mi vidí lepšie spracovanou stránkou
http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/cestny-zakon/

Juraj
Tento zákon nebol novelizovaný, ale schválený úplne nový.

http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...82&Rocnik=2009
Naposledy upravil Rozalka : 31.12.09 at 15:20
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Pekne sme si tu podebatovali o pripravovanom zákone .
Nový zákon aj vykonávacia vyhláška už boli zverejnené aj v Zbierke zákonov, tak som toho názoru, že tu by sme to mali skončiť už aj vzhľadom na to, že je to neodborná téma a pokračovať tu :

http://www.porada.sk/t99183-zakon-o-...-2009-z-z.html

Teraz už máme možnosť reagovať na konkrétne zákonom schválené zmeny - čo poviete ?
0 0
janomila janomila

janomila je offline (nepripojený) janomila

Dnes som dostala takýto e-mail. Na zamyslenie.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
tiež táto novinka
zákaz používania reflexnej vesty zelenej farby / aby nedochádzalo k mýleniu s príslušníkom polície /
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Pan Kalinak sa velkodušne vyjadroval, že policajne kontroly na meranie rychlosti budu na usekoch, kde sa to jednoznačne musí dodržiavať. Vcera hajzlici už boli na úseku v BA od Gaštanoveho hajika smerom do rače. Je tam dvojprudovka a najbližšie semafory su až na Peknej ceste. Takže merali tam, kde nachytaju najviac vodičov. Pri 60-ke sa tam jazdievalo 80-ou ( ja nie ). Tak ja len tolko som chcel.

A plus toto: http://spravy.pravda.sk/auto-ministra-kalinaka-islo-po-meste-115km-h-v-prvy-den-platnosti-50ky-1f6-/sk_domace.asp?c=A090201_201006_sk_domace_p23

Dobre sa o vode káže, ked je pivnica plná vína!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať