Zavrieť

Porady

dobierka

mato mato

mato je offline (nepripojený) mato

ahojte,
vie mi niekto poradit, ako sa z uctovneho hladiska riesi predaj tovaru na dobierku? od vystavenia dokladu (faktury, resp. nieco ine?), cez prijmanie penazi a vsetko okolo toho... ako sa taketo predaje uctuju?
dakujem
mato
Usporiadat
Mija33 Mija33

Mija33 je offline (nepripojený) Mija33

vrátila sa mi neprevzatá dobierka ako ju zaúčtujem v jÚ? Urobím storno Fa alebo dobropis?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ja som robila storno faktúry.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ja robím dobropisy a potom ich párujem. Aby mi ostala aj pôvodná faktúra a nebol problém s uplatnením poštovného a ani poplatku, ktorý pošta vyrúbi pri vrátenej dobierke
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Mne ostane aj pôvodná faktúra..ale je vynulovaná storno faktúrou.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

DanielaSĽ Pozri príspevok
Mne ostane aj pôvodná faktúra..ale je vynulovaná storno faktúrou.
a tá storno faktúra nei je vlastne dobropis?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Dobropis je toto , či?

Dobropis

finančná čiastka, ktorú pripisuje dodávateľ odberateľovi napríklad v prípade oprávnenej reklamácie alebo pri fakturácií vyššej ceny ako bola pôvodne dohodnutá.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

DanielaSĽ Pozri príspevok
Dobropis je toto , či?

Dobropis

finančná čiastka, ktorú pripisuje dodávateľ odberateľovi napríklad v prípade oprávnenej reklamácie alebo pri fakturácií vyššej ceny ako bola pôvodne dohodnutá.

povodná faktúra je na 120€ z toho je 20€ DPH.

Ako podľa teba vyzerá storno faktúra?

Je niekde definované, čo je dobropis, čo je storno faktúry? Aké sú náležitosti?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Dáši prečítaj si tu :

http://www.kros.sk/?s-cv-submitted=1...ltext=dobropis

Podľa mňa ...dobropis a ťarchopis... menili sumu faktúry. Ale ak sa vráti tovar poslaný na dobierku...tak nie je čo fakturovať. Dávam storno faktúry.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

DanielaSĽ Pozri príspevok
Dáši prečítaj si tu :

http://www.kros.sk/?s-cv-submitted=1...ltext=dobropis

Podľa mňa ...dobropis a ťarchopis... menili sumu faktúry. Ale ak sa vráti tovar poslaný na dobierku...tak nie je čo fakturovať. Dávam storno faktúry.
stále nerozumiem,čo myslíš pod pojmom storno faktúry - ty ju vynuluješ? Alebo dáš druhú faktúru mínusom?

lebo tam potom vznikajú také veci, že dobierku pošleš 31. v mesiaci a vráti sa ti neprevzaná až po 25. v nasledujúcom mesiaci napríklad. Čo potom s DPH?

§ 25
Oprava základu dane


(1) Základ dane pri dodaní tovaru alebo služby a pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu sa opraví

a) pri úplnom alebo čiastočnom zrušení dodávky tovaru alebo služby a pri úplnom alebo čiastočnom vrátení dodávky tovaru,

0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Urobím novú faktúru..robím v Alfe. Zadám si, že to je stornovanie faktúry a dám to mínusom. Neviem v čom Dáška robíš, ale Alfa ponúkne v pohľadávkach vybrať si, či sa jedná o faktúru, storno, dobropis..alebo iné.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik



Vaše peniaze si odteraz môžete vybrať na ktorejkoľvek pošte
Peniaze z poštových poukazov na výplatu si už nemusíte vyberať len na svojej pošte. Od 1. 3. 2012 vám ich vyplatíme na ktorejkoľvek pošte na Slovensku.

zdroj: http://www.posta.sk/ .... cast Aktualne
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať