Zavrieť

Porady

Dovolenka Trogir Chorvatsko

Zdravím Vás poraďaci, rada by som toho roku dovolenkovala v Chorvatsku mesto Trogir, hotel Medena. Z Košíc odlieta každú nedeľu lietadlo do Splitu. Prosím Vás kto má z Vás skúsenosti s taxikmi v Chorvatsku, koľko stoja - je to asi 7 km z letiska. Kto z Vás vie niečo bližšie aj o horeuvedenom hoteli. Poraďte. Všetkých zdraví Katuľka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Prechádzajúc sa po Trogire nezabudnite, že ste v Santa Fé ...

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Katuľka Pozri príspevok
    Zdravím Vás poraďaci, rada by som toho roku dovolenkovala v Chorvatsku mesto Trogir, hotel Medena. Z Košíc odlieta každú nedeľu lietadlo do Splitu. Prosím Vás kto má z Vás skúsenosti s taxikmi v Chorvatsku, koľko stoja - je to asi 7 km z letiska. Kto z Vás vie niečo bližšie aj o horeuvedenom hoteli. Poraďte. Všetkých zdraví Katuľka
    Nemám skúsenosti s uvedeným hotelom, ale mesto Trogir je nádherné.
    Strávila som tam síce len 2 dni, keď som išla za priateľkou na ostrov Mali Drvenik, tak ma ušiel trajekt a musela som zostať v Trogire. Ale nebanujem.
    Určite sa vám tam bude páčiť.

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    Katuľka Pozri príspevok
    Zdravím Vás poraďaci, rada by som toho roku dovolenkovala v Chorvatsku mesto Trogir, hotel Medena. Z Košíc odlieta každú nedeľu lietadlo do Splitu. Prosím Vás kto má z Vás skúsenosti s taxikmi v Chorvatsku, koľko stoja - je to asi 7 km z letiska. Kto z Vás vie niečo bližšie aj o horeuvedenom hoteli. Poraďte. Všetkých zdraví Katuľka
    Trogir ako mesto je veľmi pekné. Ale nemám skúsenosti s hotelmi. Očakávam, že po dovolenke sem dáš nejaké info o tom.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Trogir je nádherné mesto, treba si ho rozhodne pozrieť. Hotel Medena je obrovský komplex a keď sa to po večeri "vyrojí" do centra, nedá sa tade pohybovať a to nehovorím o obsadených miestach.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    Rozalka Pozri príspevok
    Trogir je nádherné mesto, treba si ho rozhodne pozrieť. Hotel Medena je obrovský komplex a keď sa to po večeri "vyrojí" do centra, nedá sa tade pohybovať a to nehovorím o obsadených miestach.
    A hlavne tie zápchy na ostrov Čiovo...... na ten sa dá totiž dostať iba jedinou cestou - mostom, ktorý prechádza cez Trogir..... na Čiove sme boli pred 2 rokmi ubytovaní, bolo to úplne o ničom, ešte aj pláž bola "nadivoko", vydržali sme tam 4 dni, potom sme si radšej našli ubytovanie niekde úplne inde a hneď pri pláži (nie na Čiove) a zvyšných 10 dní sme vegetili tam..... Ale Trogir ako historické mesto a kultúrna pamiatka zapísaná v zozname UNESCO je fakt nádherné, treba si ho však pozrieť cez deň alebo mimo turistickej sezóny. Ceny sú samozrejme prispôsobené počtu turistov, ktorým štrngá vo vreckách viac eur, ako nám zo Slovenska (osobne sme stretávali v meste veľa nemecky a francúzsky hovoriacich ľudí a jeden večer kotvila priamo v Trogire velikánska jachta - z nejakej arabskej zeme), takže aj na toto sa treba pripraviť, večera v reštaurácii stojí viac ako inde v Chorvátsku, ak samozrejme budeš mať to šťastie a nájdeš voľné miesto na sedenie pre celú rodinu......

    Katuľka je offline (nepripojený) Katuľka

    Katuľka
    Zdravím Vás všetkých a ďakujem za Vaše rady a postrehy. Najväčší problém mi robí doprava z letiska Split do hotela Medena. Jedná nemenovaná chorvatská cestovka chce za transfér dosť veľký peniaz - 28 km tam a späť, (podržte sa)
    4000,- Sk. Dúfam, že nejaký taxik bude lacnejší. Hotel transfér nezabezpečuje.
    Zdraví Katuľka

    elaurie je offline (nepripojený) elaurie

    elaurie
    S taxíkmi poradiť neviem, ale v hotely Medena som bola pred 5 rokmi cez slovenskú CK. Ubytovanie aj strava boli jednoduchšie, ale zodpovedajúce kategórii hotela (ja som bola spokojná). Pláž pri hotely bola fajn, ale bol na nej nedostatok tieňa, vlastný slnečník by sa nám vtedy určite zišiel (pri pláži totiž nebol žiadny borovicový lesík ani možnosť prenajať slnečník...) Pri hotely bola zástavka autobusu, takže doprava do Trogiru nebol problém...

    H.B. je offline (nepripojený) H.B.

    H.B.
    Ahoj Katuľka. Tiež sa chystám s rodinkou o týždeň do Chorvátska mesto Trogir a hotel Medena. Rada by som vedela, či si tam už bola, alebo sa ešte len chystáš. Tiež by som rada nejaké bližšie info ohľadom hotela a podobne.

    Katuľka je offline (nepripojený) Katuľka

    Katuľka
    Ja na dovolenku do Trogiru idem až 10.8.2008. Takže ešte tiež zberám informácie. Minulý týždeň tam bol kolega, už by mal byť doma, ale pokračuje v dovolenke po Slovensku, keď mi potom dá nejaké informácie, ozvem sa.

    H.B. je offline (nepripojený) H.B.

    H.B.
    No mi ideme už teraz 11.7.2008. Ale aj tak ti ďakujem. Poprípade keby sa ti vrátil kolega ešte do konca týždňa tak ti budem vďačná za nejake to info.

    zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

    zltalienka
    Ahojte, kto bol v Trogire tento rok a uz sa stihol vratit, prosim dajte info ako bolo. Vďaka.

    zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

    zltalienka
    ... nikto sa ešte nevrátil? Odchádzam teraz v piatok. Aktuálne info by sa mi veľmi zišli. Vďaka.

    Katuľka je offline (nepripojený) Katuľka

    Katuľka
    Zdravím Zltalienka,
    Ja idem až 10.8.2008 - do hotela Medena. Bol tam kolega, vraj bol spokojný. Strava dobrá, voda bola teplá. Samotné mesto Trogir pekné a kto má rád históriu vraj si príde na svoje.
    Teraz je tam ešte môj šef, mal mi poslať SMS ale zatiaľ sa neozval. On je v Trogire - Čiove. Keby sa do piatku ozval, ozvem sa aj ja
    Peknú dovolenku želá Katuľka

    zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

    zltalienka
    Vďaka, Katuľka za Tvoj príspevok. Aj Tebe prajem peknu dovolenku.
    My ideme na Čiovo - nejaký malý penzión. Vrátime 10.8. podvečer, na moje referencie pre Teba už bude asi neskoro :-(

    elaurie je offline (nepripojený) elaurie

    elaurie
    Katuľka Pozri príspevok
    Zdravím Vás všetkých a ďakujem za Vaše rady a postrehy. Najväčší problém mi robí doprava z letiska Split do hotela Medena. Jedná nemenovaná chorvatská cestovka chce za transfér dosť veľký peniaz - 28 km tam a späť, (podržte sa)
    4000,- Sk. Dúfam, že nejaký taxik bude lacnejší. Hotel transfér nezabezpečuje.
    Zdraví Katuľka
    Katuľka, ako ste minulý rok riešili tu dopravu z letiska do hotela?

    Katuľka je offline (nepripojený) Katuľka

    Katuľka
    Zdravím Elaurie, ja som minulý rok riešila dopravu zo Splitu do Trogiru cez slovenskú cestovnú kanceláriu CK More. Našla som na internete ich stránku. Dopredu som zaplatila, tuším to bolo vtedy ešte cca 1000 Sk - 2 osoby. (Chorvati taxi chceli skoro 4000,- Sk) . Skutočne nás čakal šofer tejto cestovky na letisku a pohodlne sme sa dostali do hotela Medena. Potom sme časove dohodli aj odchod z hotela na letisko.
    Na letisku síce čakajú aj autobusy, neviem ktorým smerom, ale toto je pohodlnejšie.
    Peknú dovolenku želá Katuľka

    sedro je offline (nepripojený) sedro

    sedro
    Ahojte
    bol som v Trogire a býval v apartmánoch Medena. Apartmány boli pekné, veľké, čisté no strava bola dosť slabá ... hlavne ranajky. Trogir je pekné mesto s pekným prístavom. More bolo pre mňa dosť studené ... v porovnaní napríklad s Gréckom. Kamenistá pláž tiež nebola pre mna to pravé ... ale niekomu môže vyhovovať.
    Ahojte,

    tiez rozmyslam nad stravenim dovolenky v blizkosti Trigoru, rozmyslam nad nejakym apartmanom na ostrove Ciovo, aby som to nemal daleko ani do Trigoru ani na nejake "skryte" zatoky.

    Naozaj je to taky problem s dopravou medzi ostrovom a Trigorom? A naozaj su tie plaze na Ciove take hrozne?

    Mal by som teda hladat radsej nekay apartman v blizkosti Trigoru na pevnine?

    Prosim o nejake skusenosti ludi ktori boli na tom ostrove, ake to bolo?

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    pori tu: CK Lomnica-tour
    pláže sú normálne, kamenisté ako skoro v celom Chorvátsku, ja chodím obutá, ale obdivujem tie najmenšie detičky, bosé a žiaden problém
    Naposledy upravil kukučka : 26.07.09 at 22:18

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.