Zavrieť

Porady

karfiol

poradite nejaky netradicny sposob na karfiol?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

    optimistka Leila2006
    Našej rodinke najviac chutí v pare do chrumkava uvarený karfiol pokvakaný olivovým olejom, komu je to veľmi "chudobné", môže dochutiť nejakým dressingom.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    robím z neho karfiolové placky.
    Ovarím karfiol, rozsekám na drobno, pridám vajíčka, koreniny, strúhanku podľa hustoty a smažím.

    riga je offline (nepripojený) riga

    riga
    pozri tu .
    Hneď v úvodnom príspevku od porfin je príloha Zeleninove.doc a tam nájdeš veľa karfiolových receptov

    kitky je offline (nepripojený) kitky

    COGITO ERGO BOOM kitky
    Ja robim karfiolovo syrove rezne.Podavam s tatarskou omackou alebo tzatziky z probiotickeho jogurtu.

    Krafiol predvarim do polomakka. Roztlacim ale nie na kasu, musia zostat kusky.
    Ked vychladne pridam asi 10 dkg tvrdeho nastruhaneho syra, 3 vajcia,hrubu muku podla potreby,cesnak,posekane bylinky /bazalka, petrzlen, koriander/,
    moze byt aj susena zmes.
    Troska majoranu, rasce, vegeta musi byt a troska mleteho cierneho korenia.

    Zmiesam dokopy, formujem placky a vysmazam na oleji.Predtym mozete obalit v hrubozrnnej struhanke.

    K tomu varene alebo opecene zemiaky.
    Je to mnamka.

    ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

    ZlaticaB
    Karfiol sa dá robiť na mnoho spôsobov ale ja si nemôžem pomôcť nám doma najlepšie chutí vypražaný karfiol, nové zemiačky a uhorkový šalát. Mňam... (aj riadne nezdravé)

    HankaH je offline (nepripojený) HankaH

    HankaH
    ZlaticaB Pozri príspevok
    Karfiol sa dá robiť na mnoho spôsobov ale ja si nemôžem pomôcť nám doma najlepšie chutí vypražaný karfiol, nové zemiačky a uhorkový šalát. Mňam... (aj riadne nezdravé)
    Tak s týmto absolútne súhlasím... ale mne chutí aj karfiol zapekaný so špagetami:
    Uvarím si špagety aj karfiol, do vymastenej zapekacej misy dávam vrstvu špagiet, vrstvu karfiolu - to polejem smotanou (ja miešam jednu kyslú s jednou šľahačkovu, ale môže byť aj na varenie) a posypem strúhaným syrom.Takto opakujem vrstvy tak, aby poslednou vrstvou boli špagety. Navrch nakrájam trochu masla a dám prikryté upiecť.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Robím zapekaný karfiol s kuracím mäsom, so šampionmy a celé zalejem s prípravkom magi dobré nápady - zakaždým pridám niečo iné do nálevu - papriku kápiu alebo horčicu, cesnak, kôpor alebo striedam syry - a to plesňový, alebo údený. Na nálev kvôli energetickej hodnote nedávam šlahačku ale kyslú snotanu alebo jogurt, acidko a jedno surové vajíčko do toho rozšlahám.
    Všetko najprv orestujem na olivovom oleji - cibuľu, mäso, šampiony, karfiol, potom to dám do zapekacej misky zalejem s už spomínaným nálevom a pečiem podľa potreby cca 45 minút. K tomu si dáme už len zeleninový alebo uhorkový šalát, resp. kyslo nakládanú zeleninu.

    Niečo na spôsob - co dúm dá.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Robievam karfiol zapekaný so Syrovou omáčkou z Vitany, treba k nej pridať smotanu na šľahanie. Uvarený karfiol prelejem omáčkou, zapečiem. Ako príloha zemiaky, hranolky, alebo chlieb. Niekedy pridám ku karfiolu aj v šupke uvarené, očistené a nakrájané zemiaky, zalejem Syrovou omáčkou, zapečiem.Ako príloha - akýkoľvek šalát.

    damati je offline (nepripojený) damati

    som kto som damati
    inculik Pozri príspevok
    poradite nejaky netradicny sposob na karfiol?
    Ja robievam karfiol so šunkou, zalejem mliekom s rozšľahaným vajcom a zapečiem, podávam so zemiakmi.

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Surový, umytý, rozobratý karfiol (nevarím karfiol, moja rodina má radšej keď nie je veľmi mäkký) vložím do maslom vymazanej a strúhankou vysypanej jenskej misy, husto posypem hrubo nastrúhaným eidamom-čim viac, tým lepšie, zalejem kyslou smotanou, posolenou, s rozšľahaným vajíčkom, upečiem, zjem. Jednoduché, rýchle, výborné, najlepšie s varenými novými zemiačikmi.

    Soňurka je offline (nepripojený) Soňurka

    začiatočník v účtovníctve, amatér, nadšenec PORADY ...viac Soňurka
    Recept jednoduchý, rýchly, zdravý a pritom výborný

    Karfiol rozoberieme na ružičky, povaríme v osolenej vode, horúci vyberieme na tanier, pridáme na vrch kúsok čerstvého masla, posypeme postrúhaným syrom, ktorý sa nám krásne roztopí . Na kraj taniera pridáme kopček (alebo dva ) pochúťkovej kyslej smotany.
    Dobrú chuť!

    Soňurka je offline (nepripojený) Soňurka

    začiatočník v účtovníctve, amatér, nadšenec PORADY ...viac Soňurka
    A ešte jeden, ktorý sa nám osvedčil:
    Karfiol na ružičky a zemiaky nakrájané na kolieska, alebo iné obľúbené väčšie kúsky, krátko povaríme v osolenej vode. Mladučkú cuketu nakrájame na hrubšie kolieska aj so šupkou, tiež na hrubšie kolieska mrkvu. Všetky suroviny spolu v miske premiešame, ochutíme soľou, rascou, kari (štipku) č. korením, pridáme ešte celé strúčiky cesnaku, prípadne na väčšie kúsky cibuľu,na úzke, tenké plátky slaninku, 1 lyžicu oleja. Po premiešaní dáme na plech a upečieme v rúre.
    Pre zmenu druhýkrát môžeme po upečení už na tanieri posypať strúhaným syrom tak, aby sa nám tento roztopil.
    Je to vynikajúce!!!!

    Prajem dobrú chuť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.