Zavrieť

Porady

Súvaha, výkaz ziskov a strát

Ahojte,
prosím Vás, už mám pocit že som blbec.
Vypĺňam súvahu a výkaz ziskov a strát. Vyšiel mi výsledok hospodárenia pred zdaním 21 tis., daň 4 tis. Do súvahy uvediem túto sumu 4 do r. 110 a výsledok hospodárenia za účt. obdobie r. 85 bude 17. Je to tak správne? Alebo sa mýlim?
A takisto vo výkaze ziskov a strát uvediem r. 46 a 47 sumu 4 a výsledok z bežnej aj za celé obdobie bude 17. Je to tak správne???
Ďakujem moc.
Lucia
Usporiadat
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Nepozerala som riadky,( nemám pred sebou tlačivo), ale výkazy Súvaha a Výkaz ziskov a strát sa vyplňajú až po zaúčtovaní dane, takže číslo 17 je správne.

PS. b.... nie si, múdry človek sa radšej spýta.
0 0
saglucka saglucka

saglucka je offline (nepripojený) saglucka

Dakujem za promtnu odpoved
Pekny zbytok dna
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Kontokorentný úver sa v súvahe vyčísluje v bankových účtoch alebo ako krátkodobý úver?
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

michelle84 Pozri príspevok
Kontokorentný úver sa v súvahe vyčísluje v bankových účtoch alebo ako krátkodobý úver?
Ak je zostatok k 31.12. kreditný ostáva na účte 221-..........Aktíva
Ak je zostatok k 31.12. debetný, preúčtuje sa na účet 231- Pasíva
0 0
Marbal Marbal

Marbal je offline (nepripojený) Marbal

Kontokorentný úver uvádzam do riadku 114 súvahy platnej pre rok 2008
Účtujem tak mesačne
0 0
latka latka

latka je offline (nepripojený) latka

azla Pozri príspevok
Ak je zostatok k 31.12. kreditný ostáva na účte 221-..........Aktíva
Ak je zostatok k 31.12. debetný, preúčtuje sa na účet 231- Pasíva
musím to preučtovať , alebo stačí zadať že je to pasívny účet na r. 114, ak bude v r. 2009 aktívny tak čo ?? dakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
latka Pozri príspevok
musím to preučtovať , alebo stačí zadať že je to pasívny účet na r. 114, ak bude v r. 2009 aktívny tak čo ?? dakujem
nič sa nepreúčtuje, zostáva účet 221. Len sa uvedie v pasívach.

Aj AU 221 sa dá definovať pre účely zostavenia Súvahy ako účet pasívny.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Ak som mala kontokorent , tak som ho preúčtovala, ale nebolo to nutné ....

§ 47 Postupov účtovania
(3) Na účte 221 - Bankové účty sa účtuje stav a pohyb peňažných prostriedkov účtovnej jednotky v bankách. Bankové účty majú spravidla aktívny zostatok. Na účte 221 – Bankové účty sa účtuje aj vtedy, ak má po dohode s bankou príslušný účet v banke pasívny zostatok, napríklad kontokorentný účet. V súvahe sa pasívny zostatok vykazuje ako poskytnutý krátkodobý bankový úver.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
azla Pozri príspevok
Ak som mala kontokorent , tak som ho preúčtovala, ale nebolo to nutné ....

§ 47 Postupov účtovania
(3) Na účte 221 - Bankové účty sa účtuje stav a pohyb peňažných prostriedkov účtovnej jednotky v bankách. Bankové účty majú spravidla aktívny zostatok. Na účte 221 – Bankové účty sa účtuje aj vtedy, ak má po dohode s bankou príslušný účet v banke pasívny zostatok, napríklad kontokorentný účet. V súvahe sa pasívny zostatok vykazuje ako poskytnutý krátkodobý bankový úver.
Takže účet 231 alebo 221 mínusom?
0 0
latka latka

latka je offline (nepripojený) latka

KEJKA Pozri príspevok
nič sa nepreúčtuje, zostáva účet 221. Len sa uvedie v pasívach.

Aj AU 221 sa dá definovať pre účely zostavenia Súvahy ako účet pasívny.
dakujem ja to mam tak len ma zmiatli úvahy predchádzajúcich členov. dakujem
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Lenka1979 Pozri príspevok
Takže účet 231 alebo 221 mínusom?
Zostatok zostane na účte 221 pasívny a v súvahe sa vykáže na r. 114 ako poskytnutý krátkodobý bankový úver.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
azla Pozri príspevok
Zostatok zostane na účte 221 pasívny a v súvahe sa vykáže na r. 114 ako poskytnutý krátkodobý bankový úver.
Takže v súvahe vykážem na r. 058 mínusom zostatok na bu, aj na r.114? Či len na r.114 a 058 budem mať nulu?
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Lenka1979 Pozri príspevok
Takže v súvahe vykážem na r. 058 mínusom zostatok na bu, aj na r.114? Či len na r.114 a 058 budem mať nulu?
Ak v hlavnej knihe vykáže účet 221 pasívny zostatok (s mínusom), tak v súvahe ho uvedieme na r. 114.
Zostatok účtu, vstupuje iba do jedného riadku.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
azla Pozri príspevok
Ak v hlavnej knihe vykáže účet 221 pasívny zostatok (s mínusom), tak v súvahe ho uvedieme na r. 114.
Zostatok účtu, vstupuje iba do jedného riadku.
áno,v hlavnej knihe mám na účte pasívny zostatok, takže r.058-kde sa uvádzajú bankové účty bude nula a r.114 -pasívny zostatok? tak?
0 0
Kika69 Kika69

Kika69 je offline (nepripojený) Kika69

Môžte, mi prosím pomôcť, chcem sa uistiť, ak vypĺňam súvahu a výkaz ziskov a strát firme, ktorá bola založená v 3/2008 tak uvediem na výkazy obdobie 3/2008 - 12/2008?
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Áno.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Lenka1979 Pozri príspevok
áno,v hlavnej knihe mám na účte pasívny zostatok, takže r.058-kde sa uvádzajú bankové účty bude nula a r.114 -pasívny zostatok? tak?
Vďaka Anka.
0 0
Kika69 Kika69

Kika69 je offline (nepripojený) Kika69

azla Pozri príspevok
Áno.
Ďakujem.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Dobrý deň, prosím Vás nemôžem tu nájsť nikde, aké tlačivá sa používajú tento rok na súvahu a výkaz ziskov a strát. Z roku 2006? Alebo sa menili? Nemám ani kopie minuloročných a niesom si istá, či mám správne z min. roku. Ďakujem.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Iwett Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím Vás nemôžem tu nájsť nikde, aké tlačivá sa používajú tento rok na súvahu a výkaz ziskov a strát. Z roku 2006? Alebo sa menili? Nemám ani kopie minuloročných a niesom si istá, či mám správne z min. roku. Ďakujem.
Prosím, nevie mi nikto poradiť, lebo stránka drsr nieje práve k dispozícii. Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať