Zavrieť

Porady

Aranžujeme, vylepšujeme, prerábame- inšpirácie.

Aranžujeme, vylepšujeme, prerábame - inšpirácie
V tejto téme by sme sa mohli podeliť s našimi nápadmi ako si vylepšiť, prerobiť, alebo skrášliť niečo v byte, v oblečení, alebo proste čo vás napadne. Môžte priložiť aj fotky pre inšpiráciu.
Príklad:
Máte malý byt a keď príde čas Vianoc, tak stromček nemáte kam postaviť?
My sme to vyriešili takto:
1,5 - 2 m guľatinu zo stromu prepílite napoly, vyvrtáte v 3-4 radoch diery na kmeni /podobne ako má v prírode ihlič.stromček rozmiestnené konáre/, na každom poschodí 3-4 diery. Konáre sa budu dávať odspodu, tam sú najhrubšie, takže aj diery budú dole väčšie ako hore. Navrchu urobíme dieru na špic. Konáriky na koncoch zastrúhame, nakoniec silónom, alebo tenkým drôtom spevníme, aby sa neohýnali počas schnutia. Hrúbka guľatiny záleží od vkusu a miesta na stene, kam si stromček chcete umiestniť. Je dobré kmeň namoriť a nalakovať matným lakom. Pripevníme na stenu a počas roka si ho môžme vyzdobiť umelými ťahavými kvetmi, alebo konárikmi z vŕby.
Je to vhodné v malých bytoch a aj kde sú malé deti.
Naposledy upravil kukurička : 21.01.09 at 21:21
Usporiadat
niella niella

niella je offline (nepripojený) niella

misoft Pozri príspevok
Pokiaľ chceš nalepiť samolepiacu tapetu napr. na dvierka, tak postupuj takto:
1) vyčistiť podklad, vysušiť podklad;
2) odrezať z fólie rozmer, ktorý je väčší než podklad (pri dvierkach sa to hodí na zahnutie);
3) z fólie odlepiť podkladový papier len v dĺžke cca 5cm a prichytiť na začiatok lepenej plochy (po zarovnaní);
4) hladiť od stredu k okrajom - zároveň sa tým vytláčajú vzduchové bubliny - ja na to používam "chňapky" - vyhladia a nepoškriabu;
5) pri lepení rovnomerne odstraňovať podkladový papier v primeranej dĺžke (5-10cm) a zároveň zahladzovať od zalepenej fólie k podkladovému papieru - toto opakovať až do konca lepenej plochy;
6) pokiaľ chcete zakryť ak hrany a boky, jednoducho od stredu hrany ku koncom zahýbať prečnievajúcu časť fólie a zahladiť;
7) na rohoch potom pomocou nožníc, alebo zalamovacieho noža urobiť zárezy tak, aby sa jednotlivé konce prekrývali (niečo podobné ako na papierových krabiciach);
8) pomocou noža potom odrezať prečnievajúcu časť fólie - stačí nôž položiť na hranu v 45° uhle a ťahať po hrane (čepeľ noža nesmie byť kolmo, ale šikmo, aby rezalo a nie "trhalo").

Nikdy neodlepovať z fólie pred lepením CELÝ podkladový papier - vznikne možnosť prilepenia fólie na nežiadúci predmet, alebo nalepenie špiny na lepidlo. Zároveň sa lepšie s tým pracuje.
Príloha 105816
Veľmi pekne ďakujem, Misoft, mám ale ešte jeden problém, že zásuvky a dvierka sa niekde dosť trú o seba, takže zahýnanie okrajov vonkoncom neprichádza do úvahy. A tak som zvedavá, či sa tapeta neškrie, aj keď bude na okrajoch orezaná... Bude asi potrebné tie zásuvky podložiť nejakými podložkami, aby sa o pár mm nadvihli...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

niella Pozri príspevok
Dáša, ale nie je nebezpečie, že keď je plocha navlhčená, že sa potom tá tapeta neprilepí? Veď ako sa tá vlhkosť potom odtiaľ dostane ? Lebo Misoft píše, že podklad má byť očistený a vysušený... My chceme takto zrenovovať univerzálovú stenu...
no ve´d môžeš vyskúšať na kúsku. Nie je nebezpečie, len nazabudni, že to musí byť voda so saponátom. My máme tie dvere takto olepené už 10 rokov a sú v pohode.
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

...adventný veniec 2011
6 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Dáša_
Nie je nebezpečie, len nazabudni, že to musí byť voda so saponátom.
Je to tiež jedna z možností - navlhčenie podkladu saponátovým roztokom umožňuje prípadné korekcie (ak náhodou "nesedí" vzor), na druhej strane však je potom potrebný väčší prítlak pri zarovnávaní a vyhladzovaní - musí sa totiž spod fólie ten roztok odstrániť - vytlačiť preč.
Pri mojom postupe (netvrdím, že je ten najlepší, ale a) mne vyhovuje, b) nemám potom problém s odstraňovaním vlhkosti a oblepená plocha je okamžite použiteľná.) sa nemusí až tak tlačiť, tým že sa odlepí len malá časť podkladového (krycieho) papiera je možné hneď na začiatku "nastaviť" presne tapetu a začiatok nalepiť. Ten už potom drží smer .
0 0
eluša eluša

eluša je offline (nepripojený) eluša

pracujúca žena po 50-tke, matka dvoch detí,vdova ...viac
Ahojte, šikulky i šikulkovia, krásna téma... Sama rada robím rôzne drobné úpravy v byte, mám v chodbe v rohu tú Kukuričkinu guľatinku, no nie polovicu, ale 1/4 s vyvŕtanými dierkami a všetky ročné obdobia improvizujem, akou internou výzdobou privítame hosťa... Mám servítkovou technikou ozdobené kvetníky, mám rôzne košíky pletené z papiera, s vnučkami sme robili náramky priateľstva a teraz sa venujem maľovaniu veľkonočných vajíčok. Maľujem ich akrylovou farbou a priznám sa, že sa l e n pomaly zlepšujem. Motívy hľadám cez Inet, alebo si ich vymýšľam. Nemám žiaľ foťák, aby som vám poslala obrázky a z mobilu nemám prenosový káblik, ale ...! Ježiško mi už nesie fotoaparát/internetový obchod/ a keď s ním dorazí, potom vám obrázky priložím. Všetkých, ktorí majú radosť zo svojich výtvorov si nesmierne vážim a fandím im...
3 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

...eluša, som rada, že ťa môj stromček inšpiroval, veď aj ja už vymýšľam, čím ho vyzdobím, keď dáme preč vetvičky. Už sa teším na tvoje výtvory. Tiež rada prerábam a aj teraz pred Vianocami som robila také srdiečka z brezových konárikov. Veď pohľadám fotky. Priložte sem nejaké fotky vašich dielok, nech sa aj my dozvieme o vašich šikovných ručičkách.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Tentokrát sa z mojej práce vytešovali kamošky.
Ja už mám dosť, tak som ich posúvala ďalej
463.jpg  
462.jpg  
461.jpg  
536.jpg  
1/1
6 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

...krásne, ale asi aj dosť pracné. Guličky už mám kúpené dávno /pre prípad, že ma kopne múza/, no ešte som to neskúšala a ani neviem, či by to vyzeralo takto pekne ako tvoje. Si šikulka.
AlaNR Pozri príspevok
Tentokrát sa z mojej práce vytešovali kamošky.
Ja už mám dosť, tak som ich posúvala ďalej
1 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
kukurička Pozri príspevok
...krásne, ale asi aj dosť pracné. Guličky už mám kúpené dávno /pre prípad, že ma kopne múza/, no ešte som to neskúšala a ani neviem, či by to vyzeralo takto pekne ako tvoje. Si šikulka.
Díky kukurička!
Ono to nie je také strašne zložité. Práveže len striháš a napichuješ.
Teraz mám nakúpené mašličky na vajíčka, každú chvíľku sa do toho hodlám pustiť, potom teda zavesím ďalšie výtvory
1 0
aninocka aninocka

aninocka je offline (nepripojený) aninocka

Už máme v záhrade pri jazierku.

0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

úžasná stránka...kuknite
http://interiermagazin.com/
5 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ahojte....chcem si kúpiť farby na maľovanie na sklo....babroškoje sa takto doma niekto...ak áno aké farby odporúčate...dakujem
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať