Zavrieť

Porady

Aranžujeme, vylepšujeme, prerábame- inšpirácie.

Aranžujeme, vylepšujeme, prerábame - inšpirácie
V tejto téme by sme sa mohli podeliť s našimi nápadmi ako si vylepšiť, prerobiť, alebo skrášliť niečo v byte, v oblečení, alebo proste čo vás napadne. Môžte priložiť aj fotky pre inšpiráciu.
Príklad:
Máte malý byt a keď príde čas Vianoc, tak stromček nemáte kam postaviť?
My sme to vyriešili takto:
1,5 - 2 m guľatinu zo stromu prepílite napoly, vyvrtáte v 3-4 radoch diery na kmeni /podobne ako má v prírode ihlič.stromček rozmiestnené konáre/, na každom poschodí 3-4 diery. Konáre sa budu dávať odspodu, tam sú najhrubšie, takže aj diery budú dole väčšie ako hore. Navrchu urobíme dieru na špic. Konáriky na koncoch zastrúhame, nakoniec silónom, alebo tenkým drôtom spevníme, aby sa neohýnali počas schnutia. Hrúbka guľatiny záleží od vkusu a miesta na stene, kam si stromček chcete umiestniť. Je dobré kmeň namoriť a nalakovať matným lakom. Pripevníme na stenu a počas roka si ho môžme vyzdobiť umelými ťahavými kvetmi, alebo konárikmi z vŕby.
Je to vhodné v malých bytoch a aj kde sú malé deti.
Naposledy upravil kukurička : 21.01.09 at 21:21
Usporiadat
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

Fabiana Pozri príspevok
Dúfam, že podľa nich niečo vymajstruješ a potom to sem prilepíš
Hádam sa mi niečo podarí aj vytvoriť, no mám nejako málo času, ale aspoň pofotím, čo sa sem ešte hodí a čo už máme doma vytvorené. Niečo bude z našej dielne, niečo nie...
0 0
Peterika Peterika

Peterika je offline (nepripojený) Peterika

Krásny darček pre deti

Môj syn /8ročný/ dostal krásny darček - tak sa s Vami oň podelím - možno niekoho inšpirujem. Povedali by ste kniha - no ani môj syn nie je akosi na čítanie kníh tak ešte playko a PC. A moja sestra dostala super nápad ako ho donútiť čítať knihu. Objednať sa dá v edícii Modrý slon.
Knižka je písaná v hlavnej osobe vašej ratolesti /jeho meno i kde tu aj priezvisko/, samozrejme je v knižke spomenutý kamarát vašej ratolesti aj odkiaľ pochádza - z akého mesta ,
a druh ktorý ho zaujme to už záleží Vašom výbere - my máme doma dinosaurov.
Kamaráti mu knižku závidia, že je písaná o ňom a už ju čítalo asi 5 spolužiakov.
Kontakt je :Vydavateľstvo Modrý slon
a dá sa objednat aj cez net.


http://www.modryslon.sk/index.php?ww...vigation_id=-1
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

Peterika Pozri príspevok
Krásny darček pre deti

Môj syn /8ročný/ dostal krásny darček - tak sa s Vami oň podelím - možno niekoho inšpirujem. Povedali by ste kniha - no ani môj syn nie je akosi na čítanie kníh tak ešte playko a PC. A moja sestra dostala super nápad ako ho donútiť čítať knihu. Objednať sa dá v edícii Modrý slon.
Knižka je písaná v hlavnej osobe vašej ratolesti /jeho meno i kde tu aj priezvisko/, samozrejme je v knižke spomenutý kamarát vašej ratolesti aj odkiaľ pochádza - z akého mesta ,
a druh ktorý ho zaujme to už záleží Vašom výbere - my máme doma dinosaurov.
Kamaráti mu knižku závidia, že je písaná o ňom a už ju čítalo asi 5 spolužiakov.
Kontakt je :Vydavateľstvo Modrý slon
a dá sa objednat aj cez net.


http://www.modryslon.sk/index.php?ww...vigation_id=-1
Dobrý nápad, počkám až synovec trochu podrastie, aby to lepšie pochopil.
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

Háčkované vecičky sú veľmi pekné. Mám rada háčkované dečky, robila ich moja babka, no veľa sa mi z nich nezachovalo a je s tým robota, keď sa operú, tak sa musia pekne povyťahovať. Od kamarátky som dostala takú okrasu na okno a veľmi som sa jej potešila.
Naposledy upravil kukurička : 21.01.09 at 20:15
100_1454.JPG  
100_1459.JPG  
1/1
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

mamminta Pozri príspevok
existuje veľa krásnych ceduliek s označením na dvere
ja som to riešila takto.......
Maminta a to si nakreslila rovno na dvere? Ja som tiež dlho rozmýšľala akú tabuľku dať na dvere, už som mala aj nakreslené náčrtky a nakoniec som raz kúpila na nejakom jarmoku hotové a celkom sú vydarené.
100_1469.jpg  
100_1453.JPG  
1/1
0 0
Fabiana Fabiana

Fabiana je offline (nepripojený) Fabiana

Poskladajte si uteráky:

0 0
Fabiana Fabiana

Fabiana je offline (nepripojený) Fabiana

Krabičky na darčeky:

Naposledy upravil Fabiana : 11.07.08 at 00:30
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička


...pre šikovné ruky a pre trpezlivých
0 0
mamminta mamminta

mamminta je offline (nepripojený) mamminta

kukurička Pozri príspevok
Maminta a to si nakreslila rovno na dvere? Ja som tiež dlho rozmýšľala akú tabuľku dať na dvere, už som mala aj nakreslené náčrtky a nakoniec som raz kúpila na nejakom jarmoku hotové a celkom sú vydarené.
centrofixou na dvere zunuju ma, premalujem
0 0
1janicka1 1janicka1

1janicka1 je offline (nepripojený) 1janicka1

[QUOTE=nidoh;764692]Podobne som vynovil celú linku samolepiacou tapetou.Pri precíznej práci ako originál.[/Q


prilep fotku
0 0
Peterika Peterika

Peterika je offline (nepripojený) Peterika

akvárium trošku ináč - pekná inšpirácia
Naposledy upravil Peterika : 20.07.09 at 14:05
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

ahoj Peterika, dávno si tu nebola. j
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

[quote=1janicka1;795054]
nidoh Pozri príspevok
Podobne som vynovil celú linku samolepiacou tapetou.Pri precíznej práci ako originál.[/Q


prilep fotku
Mohla by si priložiť aj fotku, aby sme to videli naživo? Ďakujeme...
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

...našla som ešte nejaké fotky postavičiek z drôtu, ktoré vytvoril syn...
000_0056.jpg  
000_0057.jpg  
000_0058.jpg  
000_0059.jpg  
1/1
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

nidoh Pozri príspevok
Podobne som vynovil celú linku samolepiacou tapetou.Pri precíznej práci ako originál.
kukurička Pozri príspevok
Mohla by si priložiť aj fotku, aby sme to videli naživo? Ďakujeme...
Podobne ako nidoh, aj my sme si vynovili linku samolepiacou tapetou.
V novom šate vyzerá takto:
AFB_DSC00067.jpg  
0 0
diabol4 diabol4

diabol4 je offline (nepripojený) diabol4

Rodičia chceli vyhodiť prasknutý keramický sud na kapustu. Ja som si ho zobrala na záhradu, pomaľovala rôznymi farbami a nasadila som do neho ťahavé kvety a rôznofarebné letničky. Je krásnou dekoráciou.
0 0
diabol4 diabol4

diabol4 je offline (nepripojený) diabol4

Môj svokor zase nevyhadzoval poškodený, roztrhaný dáždnik. Látku dal dolu, nechal kostru, na spodok rúčky pripevnil nejakú tyč, zapichol do zeme. Potom z koncov tyčiek dáždnika naťahal šnúrky, pripevnil ich drôtenými hákmi o zem a mal oporu pre hrášok.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Fabiana Pozri príspevok
Poskladajte si uteráky:
A ja že uvidím návod.
0 0
Fabiana Fabiana

Fabiana je offline (nepripojený) Fabiana

Gabi03 Pozri príspevok
A ja že uvidím návod.
Nejaká šikulka na to určite príde. Dôležitý je nápad
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

Fabiana Pozri príspevok
A tak som už v lete začala konať. Nasadila som viac levandule, a keď vyrástla a rozkvitla, postupne som ju obstrihávala. Zo starých kvietkovaných šiat po najstaršej dcére som narobila vankúšiky, asi o rozmeroch 10x10 cm a naplnila ich vysušenou levanduľou. A tak každá babka a prababka - máme ich štyri, dostane pod stromček voňavý darček.

Ďalej som levanduľu naložila do olivového oleja a mám teraz krásne voňavý masážny olej, ktorý nalejem do malej fľaštičky a ozdobím stužkou a vysušenou levanduľkou. Kto ho dostane pod stromček, ešte presne neviem, ale asi moja sestra.

Zdroj: http://www.mamatata.sk/index.cfm?Mod...ubSectionID=72
Ja levanduľu využívam takto:
100_2002.JPG  
100_2005.JPG  
100_2008.jpg  
100_2009.JPG  
1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať