Zavrieť

Porady

Syrové placky

Pekný deň Poraďáci.
už som tu nielen v tejto rubrike našla veľa nápadov a inšpirácií a preto som sa rozhodla pridať jeden recept na syrové placky. Tri celé vajcia rozmiešame s jednou pochúťkovou smotanou a deviatimi lyžicami hladkej múky. Osolíme, pridáme vegetu, tri strúčky lisovaného cesneku a nakoniec 10 dkg nahrubo nastrúhaného syra a 10 dkg nakrájanej šunky. Všetko spolu pekne zmiešame a môžeme robiť na rozohriatom oleji v telflónke placky veľkosti doliek.
Skúšala som aj obmenu, t.j. miesto šunky som pokrájala uvarený karfiol a pridala lyžicu strúhanky. Recept bol označený ako "brutálne dobré placky" a oni aj také fakt sú.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

    ZlaticaB
    Zapáčil sa mi ten receptík a hneď som si ho aj opísala. Vyskúšam dnes na večeru. Čo sa k tomu ešte hodí, mliečko, cmár alebo niečo iné...

    betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

    betyna8
    ZlaticaB Pozri príspevok
    Zapáčil sa mi ten receptík a hneď som si ho aj opísala. Vyskúšam dnes na večeru. Čo sa k tomu ešte hodí, mliečko, cmár alebo niečo iné...
    Brutalne dobre placky sa tu tusim uz preberali,ale v tej hromade sa to da lahko prehliadnut.
    Ja som nimi pred nedavnom nakazila cele okolie a vsetci sa veru zalizuju.My k tomu pijeme ,tak ako k zemiakovym plackam, Acidko.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.