Zavrieť

Porady

Vypoved v skusobnej dobe - pomozte

Mozete mi prosim poradit?
Mam zamestnanca od 17.11.07 pracovala do 31.12.07 a "zrazu" akoze ochorela... Myslel som ze ked je zamestnanec na PN tak ho nie je mozne prepustit a PN sa do skusobnej doby nezapocitava. PN skoncila 1.4.08 a a som jej poslal vypoved ale zistil so ze na Pracovnej zmluve nemala uvedenu skusobnu dobu.. a vypoved dostala odomna v skusobnej dobe.. Je tato vypoved teraz neplatna? Viete mi poradit?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Ružova voda Pozri príspevok
lebo mam taku uctovnicku ktorej platim 3500mesacne a dostala ma teraz do strasnych problemov, povedala mi ze ju nemozeme prepustit ked je PN a ze je v SD.. problem je ze sa s nou neda dohodnut na nicom s tou zamestnankinou? Prevadzka bola v MT ale sidlo a dalsia prevadzka je vo Zvolene.. Mozem ju ale prepustit kvoli hrubemu poruseniu ? Mam proti nej nejake dokazy
A na to hrubé porušovanie pracovnej disciplíny už bola niekedy aj písomne upozornená? Alebo to chceš použiť iba teraz keď by sa Ti to hodilo?
0 0
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

prepáč Brčko išli sme naraz
0 0
Ružova voda Ružova voda

Ružova voda je offline (nepripojený) Ružova voda

takze super - a nemozem jej ponuknut miesto na prevadze vo Zvolene?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Ružova voda Pozri príspevok
takze super - a nemozem jej ponuknut miesto na prevadze vo Zvolene?
To môžeš.
0 0
Ružova voda Ružova voda

Ružova voda je offline (nepripojený) Ružova voda

VERONIKA6 Pozri príspevok
To môžeš.
akym sposobom - mozete mi to napisat...
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

Ružova voda Pozri príspevok
takze super - a nemozem jej ponuknut miesto na prevadze vo Zvolene?
to môžeš, no on(a) nemusí súhlasiť
0 0
Ružova voda Ružova voda

Ružova voda je offline (nepripojený) Ružova voda

takze ak nebude suhlasit - co urcite nebude, tak potom co mam urobit?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Ružova voda Pozri príspevok
takze ak nebude suhlasit - co urcite nebude, tak potom co mam urobit?
tak ako písali brčko, elenka - par. 63, odst. l, písm. a ZP
0 0
Ružova voda Ružova voda

Ružova voda je offline (nepripojený) Ružova voda

dakujem - prosim vas kde este najdem ten zakon - chcem si ho precitat -dakujem vam vsetkym za ochotu. Tento pribeh bude pre mna nocnou morou po cely zivot... :-(
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Všetky zákony najdeš na www.justice.gov.sk v časti JASPI.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Ružova voda Pozri príspevok
dakujem - prosim vas kde este najdem ten zakon - chcem si ho precitat -dakujem vam vsetkym za ochotu. Tento pribeh bude pre mna nocnou morou po cely zivot... :-(
Prečítaj si Zákonník práce par. 63
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

Ružova voda Pozri príspevok
dakujem - prosim vas kde este najdem ten zakon - chcem si ho precitat -dakujem vam vsetkym za ochotu. Tento pribeh bude pre mna nocnou morou po cely zivot... :-(
pozri Zákonník práce
-
§ 45 skúšobná doba (to do budúcna+ § 72)
59 spôsoby skončenia prac.pomeru
60 dohoda o skonč.PP
61 výpoved všeobecne
62 výpovedná doba
63 výpoved daná zamestnávatelom - dôvody (ods.1) a podmienky (ods.2-5)
64 zákaz výpovede
príp. 65
72 skončenie PP v skúšobnej dobe
76 odstupné
príp. 77-79 nároky z neplatne skončeného prac.pomeru
Naposledy upravil brčko : 19.06.08 at 08:22
0 0
Ružova voda Ružova voda

Ružova voda je offline (nepripojený) Ružova voda

Teraz som s toho celeho jelen. Napisem to este raz.

Prevadzka sa urobila 18.11.07. Zamestnakyna nastupila do prave v ten den a robila do 31.12. 07 kedy akoze ochorela. V Pracovnej zmluve nebola uvedena skusobna doba 3mesiace. Zamestnakyna bola na PN so 1.6. 08 potom mi poslala ukoncenie PN. Prevadzku sme zrusili 11.4. 2008. Zamestnakyni som poslal 15.6. 08 oznamenie o ukonceni pracovneho pomeru v skusobnej dobe.
Toto je cele - ako s toho von?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ružova voda Pozri príspevok
Teraz som s toho celeho jelen. Napisem to este raz.

Prevadzka sa urobila 18.11.07. Zamestnakyna nastupila do prave v ten den a robila do 31.12. 07 kedy akoze ochorela. V Pracovnej zmluve nebola uvedena skusobna doba 3mesiace. Zamestnakyna bola na PN so 1.6. 08 potom mi poslala ukoncenie PN. Prevadzku sme zrusili 11.4. 2008. Zamestnakyni som poslal 15.6. 08 oznamenie o ukonceni pracovneho pomeru v skusobnej dobe.
Toto je cele - ako s toho von?
Ak v PZ nebola skúšobná doba dohodnutá, nemohli ste s ňou ani PP ukončiť v skúš. dobe.
0 0
Ružova voda Ružova voda

Ružova voda je offline (nepripojený) Ružova voda

Tweety Pozri príspevok
Ak v PZ nebola skúšobná doba dohodnutá, nemohli ste s ňou ani PP ukončiť v skúš. dobe.

to som uz pochopil - ja to chcem nejako ukoncit aby to bolo dobre, tak mi to prosim napiste polopatisticky..
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ružova voda Pozri príspevok
to som uz pochopil - ja to chcem nejako ukoncit aby to bolo dobre, tak mi to prosim napiste polopatisticky..
Kedže ste medzitým prevádzku zrušili a skončenie PP dohodou neprichádza do úvahy, je možné skončiť PP podľa § 63 odst. 1 písm a,- z tzv. organiz. dôvodov. Táto výpoveď je s VD, buď 2, alebo 3 mes., u nej prichádza do úvahy 2mesačná. Pri tomto spôsobe skončenia PP vzniká nárok na odstupné.
0 0
Ružova voda Ružova voda

Ružova voda je offline (nepripojený) Ružova voda

Tweety Pozri príspevok
Kedže ste medzitým prevádzku zrušili a skončenie PP dohodou neprichádza do úvahy, je možné skončiť PP podľa § 63 odst. 1 písm a,- z tzv. organiz. dôvodov. Táto výpoveď je s VD, buď 2, alebo 3 mes., u nej prichádza do úvahy 2mesačná. Pri tomto spôsobe skončenia PP vzniká nárok na odstupné.
V poriadku ale spominala ste mi ze tam je aj dvoj mesacne odstupne.. ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ružova voda Pozri príspevok
V poriadku ale spominala ste mi ze tam je aj dvoj mesacne odstupne.. ?
Áno, je to zákonný nárok vyplývajúci z §76 ZP.
0 0
Ružova voda Ružova voda

Ružova voda je offline (nepripojený) Ružova voda

Tweety Pozri príspevok
Kedže ste medzitým prevádzku zrušili a skončenie PP dohodou neprichádza do úvahy, je možné skončiť PP podľa § 63 odst. 1 písm a,- z tzv. organiz. dôvodov. Táto výpoveď je s VD, buď 2, alebo 3 mes., u nej prichádza do úvahy 2mesačná. Pri tomto spôsobe skončenia PP vzniká nárok na odstupné.
neexistuje ina moznost? A ako sa riesi to odstupne - prosim skuste mi to popisat aby som neurobil nejaku hlupost
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať