Zavrieť

Porady

Vypoved v skusobnej dobe - pomozte

Mozete mi prosim poradit?
Mam zamestnanca od 17.11.07 pracovala do 31.12.07 a "zrazu" akoze ochorela... Myslel som ze ked je zamestnanec na PN tak ho nie je mozne prepustit a PN sa do skusobnej doby nezapocitava. PN skoncila 1.4.08 a a som jej poslal vypoved ale zistil so ze na Pracovnej zmluve nemala uvedenu skusobnu dobu.. a vypoved dostala odomna v skusobnej dobe.. Je tato vypoved teraz neplatna? Viete mi poradit?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Vranová Pozri príspevok

Čítala som to všetko čo ste mu radili vážení kolegovia, ale asi nechce pomôcť! Tak mi to pripadá....
Asi máš pravdu.

smith Pozri príspevok
V niektorom príspevku som sa pýtal na hmotnú zodpovednosť. Mala, alebo nemala podpísanú?
Pýtam sa na hmotnú zodpovednosť už asi 3x. Ak by som dostal odpoveď dalo by sa ďalej radiť. Totiž ak mala hmotnú zodpovednosť, a dá sa dokázať spôsobená škoda, tak východiskový bod pri jednaní o zrušenie prac.pomeru by bol úplne iný.
0 0
Ružova voda Ružova voda

Ružova voda je offline (nepripojený) Ružova voda

smith Pozri príspevok
Asi máš pravdu.



Pýtam sa na hmotnú zodpovednosť už asi 3x. Ak by som dostal odpoveď dalo by sa ďalej radiť. Totiž ak mala hmotnú zodpovednosť, a dá sa dokázať spôsobená škoda, tak východiskový bod pri jednaní o zrušenie prac.pomeru by bol úplne iný.
prepacte , nebol som tu... tu skodu mi sposobila tym ze bola zamestnana - ukradla mi len za 1000sk ale ked som jej to stiahol z vyplaty tak hned zavolala na IP a musel som jej to vratit...je to zacarovany kruh..fakt je ten ze si neviem v tomto dat rady..mne ide o to aby som jej nic nevyplatil .. ja nemam peniaze na rozdavanie a za blbu chybu uctovnicky platit je super..
0 0
jaja99 jaja99

jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

Ak chceš pracovnú zmluvu choď za právnikom a nie za účtovníčkou.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ružova voda Pozri príspevok
prepacte , nebol som tu... tu skodu mi sposobila tym ze bola zamestnana - ukradla mi len za 1000sk ale ked som jej to stiahol z vyplaty tak hned zavolala na IP a musel som jej to vratit...je to zacarovany kruh..fakt je ten ze si neviem v tomto dat rady..mne ide o to aby som jej nic nevyplatil .. ja nemam peniaze na rozdavanie a za blbu chybu uctovnicky platit je super..
1. Ak nemala hmotnú zodpovednosť tak si jej neprávom siahol na plat.
2. Aj keby mala hmotnú zodpovednosť na zrážku zo mzdy musíš mať jej súhlas.
3. Účtovníčka nie je na to aby ti formulovala pracovnú zmluvu, ale na to aby zaúčtovala tvoje príjmy a výdavky. Totiž sformulovanie, uzavretie hociakej zmluvy je právny akt a nie účtovnícky.
4. Práve preto sa pohoršujem nad tvojím vyhlásením "blbá účtovníčka". S prepáčením neviem kto bol v tejto situácii blbý.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ružova voda Pozri príspevok
prepacte , nebol som tu... tu skodu mi sposobila tym ze bola zamestnana - ukradla mi len za 1000sk ale ked som jej to stiahol z vyplaty tak hned zavolala na IP a musel som jej to vratit...je to zacarovany kruh..fakt je ten ze si neviem v tomto dat rady..mne ide o to aby som jej nic nevyplatil .. ja nemam peniaze na rozdavanie a za blbu chybu uctovnicky platit je super..
Označenému nerozumiem. Mám to chápať ako:

1. Poškodila tvoje dobré meno?
2. Môže ona za to, že prevádzka sa musela zavrieť? Nemyslím si. Otvorenie prevádzky bolo tvoje suverénne rozhodnutie (aspoň si to myslím).
3. Ak prevádzka neprinášala zisky, ale stratu, tak si mal zavrieť čo najskôr, a nie čakať na to aby strata bola vyššia.
4. Vzniknutá strata sa nedá kvalifikovať ako škoda. Totiž strata je negatívný rozdiel medzi príjmami a výdavkami. Kým škoda je znehodnotenie veci.
.
.
.
.

A dalo by sa takto pokračovať. Len nemá to význam.
0 0
Ružova voda Ružova voda

Ružova voda je offline (nepripojený) Ružova voda

smith Pozri príspevok
Označenému nerozumiem. Mám to chápať ako:

1. Poškodila tvoje dobré meno?
2. Môže ona za to, že prevádzka sa musela zavrieť? Nemyslím si. Otvorenie prevádzky bolo tvoje suverénne rozhodnutie (aspoň si to myslím).
3. Ak prevádzka neprinášala zisky, ale stratu, tak si mal zavrieť čo najskôr, a nie čakať na to aby strata bola vyššia.
4. Vzniknutá strata sa nedá kvalifikovať ako škoda. Totiž strata je negatívný rozdiel medzi príjmami a výdavkami. Kým škoda je znehodnotenie veci.
.
.
.
.

A dalo by sa takto pokračovať. Len nemá to význam.

bola to predajna v MT a "mila predavacka" pre istotu ani nebola v predajni, ved naco - ked ten blby podnikatel ma aj tak zaplati ... narobila strasne zla a je trapne sa tu stazovat lebo za vsetko si mozem ja sam - ja som vytvoril predajnu, investoval peniaze a zamestnal predavacky... s nadejou ze nieco zarobim...ale skoda-strata sa vysplhala na 300 000sk... uz v zivote nebudem zamestnavat - ved vlastne od noveho mesiaca koncim a idem sa zamestnat aj ja.. a budem si sveta zit - ziadne starosti, len radosti..o par rokov si spomeniem na to aky som bol sprosty a zamestnaval ludi a ako si im vyplacal mzdy za to ze nerobili... takto to funguje na slovensku - v Amerike to nehrozi - tam su zamestnavatelia chraneny ale na slovensku su len ty najhorsi...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ružova voda Pozri príspevok
bola to predajna v MT a "mila predavacka" pre istotu ani nebola v predajni, ved naco - ked ten blby podnikatel ma aj tak zaplati ... narobila strasne zla a je trapne sa tu stazovat lebo za vsetko si mozem ja sam - ja som vytvoril predajnu, investoval peniaze a zamestnal predavacky... s nadejou ze nieco zarobim...ale skoda-strata sa vysplhala na 300 000sk... uz v zivote nebudem zamestnavat - ved vlastne od noveho mesiaca koncim a idem sa zamestnat aj ja.. a budem si sveta zit - ziadne starosti, len radosti..o par rokov si spomeniem na to aky som bol sprosty a zamestnaval ludi a ako si im vyplacal mzdy za to ze nerobili... takto to funguje na slovensku - v Amerike to nehrozi - tam su zamestnavatelia chraneny ale na slovensku su len ty najhorsi...
Nesúhlasím s tebou. Aj na Slovensku sú chránení zamestnávatelia. Na druhej strane prosím ťa neber tieto príspevky ako útok na teba. Nie. Pokúšame sa ti pomôcť.
Áno stala sa chyba, že bola nedostatočná kontrola zamestnancov, nesprávne alebo nedostatočné sformulované pracovnoprávne vzťahy.....

Preto sa snažíme nájsť najmenej nákladné riešenie.
0 0
Ružova voda Ružova voda

Ružova voda je offline (nepripojený) Ružova voda

smith Pozri príspevok
Nesúhlasím s tebou. Aj na Slovensku sú chránení zamestnávatelia. Na druhej strane prosím ťa neber tieto príspevky ako útok na teba. Nie. Pokúšame sa ti pomôcť.
Áno stala sa chyba, že bola nedostatočná kontrola zamestnancov, nesprávne alebo nedostatočné sformulované pracovnoprávne vzťahy.....

Preto sa snažíme nájsť najmenej nákladné riešenie.
dik, ale ludia su na slovensku hnusny a zakerny...na to sa nezmeni nic..ja viem ze mi chcete pomoct - uz som sa jej dovolal a povedala ze sa poradi so "svojou" advokatkou aby vymohla odomna co najviac...super-vsak? Pristupy zrejme aj na dohodu ale podmienky si bude urcovat ona a zrejme sa bude domahat niekolko desiatok tisic sk..zaco??? ze odrobila 150 hodin a za tie dostala zaplatene? Nehnevajte sa to je velky podvod a neskutocna diera v ZAKONE... preco nie su u nas knizky a do tych by zamestnavatelia zapisovali hodnotenia? Nic taketo by sa nestalo, lebo taku zenu by nikto nezamestnal... ja sa idem zamestnat preto ze si chcem zarobit a nie "odrbat" zamestnavatela...
0 0
Ružova voda Ružova voda

Ružova voda je offline (nepripojený) Ružova voda

smith Pozri príspevok
Nesúhlasím s tebou. Aj na Slovensku sú chránení zamestnávatelia. Na druhej strane prosím ťa neber tieto príspevky ako útok na teba. Nie. Pokúšame sa ti pomôcť.
Áno stala sa chyba, že bola nedostatočná kontrola zamestnancov, nesprávne alebo nedostatočné sformulované pracovnoprávne vzťahy.....

Preto sa snažíme nájsť najmenej nákladné riešenie.
prepacte ale musel som si ponadavat...
0 0
jaja99 jaja99

jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

Mal si maloobchod a zamestnanci Ťa okrádali? To akože predávali tovar mimo kasu? Možno si z toho nájdu ponaučenie ďalší podnikavci/podnikatelia.
Základom fungovania maloobchodu je fungujúci skladový software, pravidelné inventúry, spoločná hmotná zodpovednosť zamestnancov, oznam v predajni - svoje pozitívne a negatívne skúsenosti so zamestnancami tejto predajne zapíšte prosím do knihy prianí a sťažností, odmeňovanie podľa obratu a nie fixnou mzdou a nakoniec (alebo na začiatok) pracovná zmluva riešiaca všetky možné prípady, ktoré sa môžu vyskytnúť: napr. definovanie pojmu hrubé porušenie pracovnej disciplíny, spísanie nároku zamestnávateľa na 1X mesačný plat pri predčasnom ukončení pp, zadefinovanie skutočnosti, že zamestnávateľ vydáva pracovný poriadok .... toho je veľa.
0 0
Ružova voda Ružova voda

Ružova voda je offline (nepripojený) Ružova voda

jaja99 Pozri príspevok
Mal si maloobchod a zamestnanci Ťa okrádali? To akože predávali tovar mimo kasu? Možno si z toho nájdu ponaučenie ďalší podnikavci/podnikatelia.
Základom fungovania maloobchodu je fungujúci skladový software, pravidelné inventúry, spoločná hmotná zodpovednosť zamestnancov, oznam v predajni - svoje pozitívne a negatívne skúsenosti so zamestnancami tejto predajne zapíšte prosím do knihy prianí a sťažností, odmeňovanie podľa obratu a nie fixnou mzdou a nakoniec (alebo na začiatok) pracovná zmluva riešiaca všetky možné prípady, ktoré sa môžu vyskytnúť: napr. definovanie pojmu hrubé porušenie pracovnej disciplíny, spísanie nároku zamestnávateľa na 1X mesačný plat pri predčasnom ukončení pp, zadefinovanie skutočnosti, že zamestnávateľ vydáva pracovný poriadok .... toho je veľa.

hej ale takto to nefunguje.. mozno vo velkych kolosoch ale v malych predajniach nie... vsetci moji znami co mali obchody skrachovali tak ako ja na "ludoch" proste nie su ludia na pracu - teda su - akurat tak im dat lopatu do ruky alebo ich postavit za pas kde nemusia rozmyslat - lebo rozmyslanie "boli" sme smiesny narod a kazdy nas hodnoti ako chudakov - ved nakoniec aj sme, staci len pozriet okolo seba - vsade ta len okradaju..nic ine nevieme.. Musim ist za pravnikom nech mi to nejak napise, lebo ma svihne
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Ružova voda Pozri príspevok
hej ale takto to nefunguje.. mozno vo velkych kolosoch ale v malych predajniach nie... vsetci moji znami co mali obchody skrachovali tak ako ja na "ludoch" proste nie su ludia na pracu - teda su - akurat tak im dat lopatu do ruky alebo ich postavit za pas kde nemusia rozmyslat - lebo rozmyslanie "boli" sme smiesny narod a kazdy nas hodnoti ako chudakov - ved nakoniec aj sme, staci len pozriet okolo seba - vsade ta len okradaju..nic ine nevieme.. Musim ist za pravnikom nech mi to nejak napise, lebo ma svihne
Hádžeš všetkých do jedného vreca. Tiež robím s ľuďmi, mám veľa skúsenosti. Je pravdou, že dnes aj robotník pozná svoje práva. Súhlasím, netreba si nechať so sebou babrať. Ale priznaj si chybu, že si veľa pochybil, nedostatočnou pracovnou zmluvou, hmotnou zodpovednosťou a teraz nadávaš na celý národ aký je blbý. Personálna práca dnes veľa obnáša.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Myslím, že diskusia sa uberá nesprávnym smerom, nevenuje sa už nastolenej otázke.

Preto si dovolím tému uzavrieť. Pokiaľ bude niekto chcieť niečo podstatné k téme pridať, dajte mi vedieť, môžem potom dočasne tému otvoriť.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Otázka bol vyčerpávajúco zodpovedaná, tému preto ako moderátor uzatváram.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať