Zavrieť

Porady

Vypoved v skusobnej dobe - pomozte

Mozete mi prosim poradit?
Mam zamestnanca od 17.11.07 pracovala do 31.12.07 a "zrazu" akoze ochorela... Myslel som ze ked je zamestnanec na PN tak ho nie je mozne prepustit a PN sa do skusobnej doby nezapocitava. PN skoncila 1.4.08 a a som jej poslal vypoved ale zistil so ze na Pracovnej zmluve nemala uvedenu skusobnu dobu.. a vypoved dostala odomna v skusobnej dobe.. Je tato vypoved teraz neplatna? Viete mi poradit?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Ak v pracovnej zmluve nemá uvedenú skúšobnú dobu, tak nemôžeš končiť PP v SD.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ružova voda Pozri príspevok
Mozete mi prosim poradit?
Mam zamestnanca od 17.11.07 pracovala do 31.12.07 a "zrazu" akoze ochorela... Myslel som ze ked je zamestnanec na PN tak ho nie je mozne prepustit a PN sa do skusobnej doby nezapocitava. PN skoncila 1.4.08 a a som jej poslal vypoved ale zistil so ze na Pracovnej zmluve nemala uvedenu skusobnu dobu.. a vypoved dostala odomna v skusobnej dobe.. Je tato vypoved teraz neplatna? Viete mi poradit?
Zákonník práce nepozná pojem výpoveď v skúšobnej dobe. /§ 72 Skončenie prac.pomeru v skúšobnej dobe/ Aký § ZP si použil ?

-------
Veronika
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Ružova voda Pozri príspevok
Mozete mi prosim poradit?
Mam zamestnanca od 17.11.07 pracovala do 31.12.07 a "zrazu" akoze ochorela... Myslel som ze ked je zamestnanec na PN tak ho nie je mozne prepustit a PN sa do skusobnej doby nezapocitava. PN skoncila 1.4.08 a a som jej poslal vypoved ale zistil so ze na Pracovnej zmluve nemala uvedenu skusobnu dobu.. a vypoved dostala odomna v skusobnej dobe.. Je tato vypoved teraz neplatna? Viete mi poradit?
Presne tak, výpoveď v skúšobnej dobe je neplatná.
0 0
Ružova voda Ružova voda

Ružova voda je offline (nepripojený) Ružova voda

tak to neviem ale vo vypovedi nebol spomenuty paragraf len to ze skoncenie pracovneho pomeru s skusobnej dobe, moze to tak byt?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Ružova voda Pozri príspevok
tak to neviem ale vo vypovedi nebol spomenuty paragraf len to ze skoncenie pracovneho pomeru s skusobnej dobe, moze to tak byt?
Nemôže.
0 0
Ružova voda Ružova voda

Ružova voda je offline (nepripojený) Ružova voda

vo vypovedi som nepouzil paragraf ale len "skoncenie pracovneho pomeru v skusobnej dobe" je to "velky" problem?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Nemôže, veru nie. Ak by to dotyčná osoba napadla, nepochodíte.
0 0
Ružova voda Ružova voda

Ružova voda je offline (nepripojený) Ružova voda

super..co teraz s tym? ako ju mam prepustit? Prevadzka sa zrusila ked bola PN..
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Ak v zmluve nebola stanovená skúšobná doba tak nemôže ísť o skončenie PP v skúšobnej dobe. Môžeš to riešiť jedine výpoveďou.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Ružova voda Pozri príspevok
vo vypovedi som nepouzil paragraf ale len "skoncenie pracovneho pomeru v skusobnej dobe" je to "velky" problem?
Ak si použil v SD - v PZ SD uvedenú nemáš.
Ak ide o skončenie prac.pomeru v SD - nemôže tam byť výpoveď. To ZP nepozná. Buď ide o skončenie PP v SD, alebo o výpoveď.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ružova voda Pozri príspevok
super..co teraz s tym? ako ju mam prepustit? Prevadzka sa zrusila ked bola PN..
Skús s ňou dohodnúť skončenie prac. pomeru v zmysle § 60 - Dohoda o skončení pracovného pomeru.
Niečo mi tu však nesedí. PN skončila 1.4., prevádzka sa zrušila počas PN, prečo to riešiš teraz? Ak si chcel skončiť PN v skúšobnej dobe, tam nie je výpovedná lehota 2 mesiace.
0 0
Ružova voda Ružova voda

Ružova voda je offline (nepripojený) Ružova voda

ak som to pochopil dobre tak "skoncenie pracovneho pomeru v SD" je v mojom pripade neplatna.. ako ju mam teda prepustit ked je uz prevadzka zrusena?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Ružova voda Pozri príspevok
super..co teraz s tym? ako ju mam prepustit? Prevadzka sa zrusila ked bola PN..
A ozvala sa tá zamestnankyňa? Namieta voči skončeniu PP?

Pokiaľ nič nenamieta a súhlasí s tým, že skončila PP, tak to nechaj tak. Ukončite PP k dátumu, kedy si jej doručila oznámenie.

Pokiaľ namieta, že nesúhlasí so skončením, tak nájdeme inú možnosť.
0 0
Ružova voda Ružova voda

Ružova voda je offline (nepripojený) Ružova voda

lebo mam taku uctovnicku ktorej platim 3500mesacne a dostala ma teraz do strasnych problemov, povedala mi ze ju nemozeme prepustit ked je PN a ze je v SD.. problem je ze sa s nou neda dohodnut na nicom s tou zamestnankinou? Prevadzka bola v MT ale sidlo a dalsia prevadzka je vo Zvolene.. Mozem ju ale prepustit kvoli hrubemu poruseniu ? Mam proti nej nejake dokazy
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

Ružova voda Pozri príspevok
super..co teraz s tym? ako ju mam prepustit? Prevadzka sa zrusila ked bola PN..
Ak sa ruší prevádzka, tak si mohol dať výpoved podla § 63 ods. 1 písm. a - z dôvodu, že sa ruší prevádzka (teda časť firmy). Podla tohto písmena je možné dať výpoved aj počas PN-ky, lebo neplatí ochranná doba= zákaz výpovede (§ 64 ods. 2 písm.a ZP).
Teraz, ak by sa ozvala, že s ukončením PP nesúhlasí, bud navrhni ukončenie PP dohodu § 60 ZP z dôvodu zrušenia prevádzky alebo daj výpoved podla § 63 ods.1 písm. a (tu však bude plynúť dvojmesačná výpovedná doba).
V oboch prípadoch má nárok na dvojmesačné odstupné.
Ak by v dohode dôvod ukončenia nebol uvedený, nárok na odstupné zamestnankyni nevznikne.
0 0
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

Keď sa zrušila prevadzka kde menovaná robila, tak si mohol uplatniť § 63 ods. 1 písm. a) ZP :cit. Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov, ak : a) sa zrušuje alebo premiestňuje zamestnávateľ alebo jeho časť.
Výpoveď podľa tohto ustanovenia môže byť i v tom prípade keď je zamestnanec práceneschopný.
Treba pozrieť ďalšie náväznosti - výpovedná doba, odstupné.
0 0
Ružova voda Ružova voda

Ružova voda je offline (nepripojený) Ružova voda

Chobot Pozri príspevok
A ozvala sa tá zamestnankyňa? Namieta voči skončeniu PP?

Pokiaľ nič nenamieta a súhlasí s tým, že skončila PP, tak to nechaj tak. Ukončite PP k dátumu, kedy si jej doručila oznámenie.

Pokiaľ namieta, že nesúhlasí so skončením, tak nájdeme inú možnosť.
namieta proti tej vypovedi... jasne ze uz volala na IP a a zrejme to chce riesit aj sudne.. uz ma raz dala IP - ukradala mi nejaky tovar, co som jej stihaloh z vyplaty ale IP mi to kazal vratit, co som aj urobil
0 0
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

Prepáč Brčko, išli sme naraz....
0 0
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

Prepáč Brčko, išli sme naraz......
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Ružova voda Pozri príspevok
lebo mam taku uctovnicku ktorej platim 3500mesacne a dostala ma teraz do strasnych problemov, povedala mi ze ju nemozeme prepustit ked je PN a ze je v SD.. problem je ze sa s nou neda dohodnut na nicom s tou zamestnankinou? Prevadzka bola v MT ale sidlo a dalsia prevadzka je vo Zvolene.. Mozem ju ale prepustit kvoli hrubemu poruseniu ? Mam proti nej nejake dokazy
Aj tu by som bola opatrná. Museli by tomu predchádzať oznámenia o hrubom porušení PD.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať