Zavrieť

Porady

Nastavenie domacej WIFI cez router

Ahojte,

potreboval by som pomoct s nastavenim domacej WIFI cez router. Nedari sa mi nastavit svoj router (CANYON Wireless MIMO router, 1x WAN port + 4x 10/ 100 Mbps). Net spojenie mam od UPC cez modem.
Dakujem za akukolvek radu.
Usporiadat
Flymaster Flymaster

Flymaster je offline (nepripojený) Flymaster

V prvom rade sa musis na router pripojit kablom, cez wi-fi, to wi-fi nenastavis.. ale k veci... napis, co konkretne nevies, resp. kam si sa dostal... routre maju zvycajne privatnu IP: 192.168.1.1 (prip. 192.168.1.10, zalezi od vyrobcu). Toto zadas do prehliadaca a mal by si sa dostat do menu routra - moze to vyzadovat heslo, ale to je vacsinou v manuali. Potom musis najst zalozku wi-fi (WLAN) a tam je to vsetko (malo by byt). Tu si v prvom rade musis WLAN aktivovat, routre to nezvyknu mat "spustene" automaticky. Pridelis meno tvojej sieti (SSID) a zvolis si kanal, na ktorom budes ficat. Dalej si musis zabezpecit siet (ja konkretne pouzivam WEP) a zvolit heslo (minimalne 5 cislic. Ked to vsetko mas, dalse veci su zavisle skor od typu routru. Ja som nastavoval D-Link, ci Vigor a tam okrem vyssie spomenutych nastaveni treba zadat aj MAC cislo wireless karty daneho notebooku, prip. PC, ktory sa cez wi-fi pripoji. Tym zabranis tomu, ay sa ti pripojili na tvoj router ini uzivatelia, ktori by nahodou rozluskli heslo.

Podla mna je ale vsetko popisane v manuali.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Nevidel som ake modemy davaju UPC, ale mal by ist z neho kabel s koncovkou RJ45, ktory davas do svojho PC a teraz ho mas zrejme pychnuty do toho tvojho routera.
Skus s PC priamym sietovym kablom sa napojit do jedneho portu na routery a zadaj do browsera adresu ake uz boli spominane, ja na asuse mam 10.0.0.138, urcite adresu do administracie mas v navode, mas tam isto aj meno a heslo a potom postupuj podla Flymastera
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

Tak toto je chlapci moji komplikovanejsie. Ono by to chcelo, aby mal aj v tom pc nastavenu ip adresu z tej istej skupiny ip, ako ma defaultne v routri, inak sa k nemu nepripoji ani keby mal kabel zlaty. Ale toto tu uz bolo rozoberane milionkrat, takze odporucam hladat a hladat na porade.
http://www.porada.sk/search.php?searchid=5903845
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

robovi Pozri príspevok
Tak toto je chlapci moji komplikovanejsie. Ono by to chcelo, aby mal aj v tom pc nastavenu ip adresu z tej istej skupiny ip, ako ma defaultne v routri, inak sa k nemu nepripoji ani keby mal kabel zlaty. Ale toto tu uz bolo rozoberane milionkrat, takze odporucam hladat a hladat na porade.
http://www.porada.sk/search.php?searchid=5903845
Staci ak bude mat v nastaveniach pre siet nastavene, ziskat adresu IP automaticky, co vo win. je defaultne nastavene. A ja som presvadceny, ze v routery je tiez defaultne zapnuty DHCP, takze o IP sa nemusi starat, len zistit na akej IP ma router web interface a hotovo
0 0
rakva77 rakva77

rakva77 je offline (nepripojený) rakva77

Zdar pani, vdaka za odpovede,
problem mam asi prave v tom, aby som si nastavil tie potrebne IP adresy.Router som pripojil k pocitacu, nalogoval som sa na jeho set up stranku, nastavil som aj ESSID (Italy), a siet som neskor nasiel aj po odpojeni routra od laptopu, lenze internet mi nebezi na tom. Neviem sa vymotat z toho, kde som co nenastavil.
Nastavenie TCP/IP je na automaticke ziskavanie IP adries. Nejake printscreeny su v prilohe.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

UPC je v tom špeciálne že keď si všetko ponastavuješ tak to nejde,aby ti to bežalo musíš aj router aj modem vytiahnuť zo zásuvky, počkať tak 10 sec a potom najskôr zapojiť modem a potom router do siete.
0 0
rakva77 rakva77

rakva77 je offline (nepripojený) rakva77

Zdar bepo, pravdepodobne nemam vsak vsetko nastavene ako ma byt, pretoze aj po vypnuti zo siete a naslednom zapnuti mi internet cez wifi nebezi. V podstate som okrem ESSID nenastavoval nic , kedze neviem co je nutne
0 0
rakva77 rakva77

rakva77 je offline (nepripojený) rakva77

Ako laik by som potreboval popis, kde a co mam zapisat okrem nazvu SSID, ako v nastaveni TCP/IP tak aj v nastaveni routra. MAC adresu si najdem (tusim prik.riadok cmd-configip/all) ale to je asi tak vsetko
Na radu Flymaster-a ani netusim co znamena nastavit si kanal na ktorom budem frcat (myslim tym kde).
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

No ja neviem ake su pomery v upc, zrejme maju ulozenu v ARP tabulke tvoju MAC adrersu PC , tak by si mal routeru naklonovat tu istu, ale potom v PC musis zmenit. V menu WAN mas moznosti ako nastavit rozhranie pre WAN, neviem presne, ktore mas vybrat, ak mas staticku IP, tak vyber toto a zadas tam zrejme IP, gateway a meno heslo (ja napr. sa pripajam cez PPPoE). Povedz presne co ake udaje ti poskitli v upc na pripojenie (samozrejme ne konkretne hesla, ale co vsetko musis nastavit sam)
Potom sa mozes zacat hrat s wireles nastavenim
0 0
rakva77 rakva77

rakva77 je offline (nepripojený) rakva77

Od UPC som dostal ohladne MAC adresy odpoved: "Registrace MAC adresy koncového zařízení už není potřeba. Po výměně koncového zařízení (PC, router) je nutné pouze restartovat modem (vypnutím napájení po několik sekund)."
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

rakva77 Pozri príspevok
Od UPC som dostal ohladne MAC adresy odpoved: "Registrace MAC adresy koncového zařízení už není potřeba. Po výměně koncového zařízení (PC, router) je nutné pouze restartovat modem (vypnutím napájení po několik sekund)."
Takze asi v kocke. Ty mas od upc modem, ktory ma uz mac urcenu v sebe a s nim komunikuje upc. S tymto modemom komunikuje na opacnej strane vsetko co mas doma. Tzn, tvoj router, alebo rovno pc. Tvoj router by mal byt nastaveny asi takto:
1. na wan strane nastavenie: obtain ip adress automatically from dhcp - prijmi ip adresu automaticky
2. na wlan strane nastavenie: enable dhcp server, range from 19.168.1.101 - 19.168.1.254. adresa ip bude v tomto pripade 19.168.1.100. To aby sa ti nebila s ip poskytnutymi od upc. nastav si tam nejaky ssid, trebars meno vasho psa, aby si to nasiel.
3. tvoj pc si nastav tiez wifi pripojenie obtain ip adress automatically. ten prijme od wlan strany routra adresu ip v rozsahu od 19.168.1.101 do 19.168.1.254.

V skratke mas tam dve vnorene sietie. Siet modemu/UPC/, ktoru si vytvara a v nej je jednym ucastnikom tvoj router. Dalsia vnorena v nej je siet tvojho routra, ktorej jednym ucastnikom je tvoj pc, ci notebook, ci co to mas. Dalsimi ucastnikmi budu vsetky dalsie pc a wifi zariadenia, ktore sa budu schopne pripojit k tvojmu routru. Ten kanal na ktorom pobezis by si mal nastavit preto, aby ak niekto v tvojom okoli mal ten isty, tak sa budete kusok rusit. Ale v zasade to nie je potrebne. Aby sa k tebe nikto nepripojil tak si spusti v routri mac filter a povol len tvoje zariadenia. Samozrejme musis mu tam nahadzat cisla mac tvojich zariadeni do routra. Sifrovanie ala wep a wpa a podobne nie je potrebne/spomaluje to net, nie zasadne/, lebo to by sa ten kto sa k tebe chce pripojit musel dozvediet niekde tvoje rozsah ip dhcp routra na wlan strane a musel by mat korektnu mac, ktora by bola povolena na routri.

Vsetky brany a dns servery ti budu takto automaticky prechadzat od upc modemu az k tvojmu koncovemu zariadeniu, ci uz to bude pc, notebook, alebo co.

To bolo asi v skratke.

Ale opakujem, precitaj si diskusiu, na ktoru som ti dal odkaz vyssie, az potom budes uplne v obraze a budes chapat vsetky nuansy, ktore to obnasa.
Naposledy upravil robovi : 21.06.08 at 18:04 Dôvod: posledna veta
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

zakladna chyba
ZIADNE KRYPTOVANIE kym nemas zpojazdnene vsetko co treba...
cize vypni wep a akekolvek filtrovanie a skus to tak

ak to pojde vies kde je problem... a ja by som sa mozno aj stavil ze problem bude prave tam
0 0
rakva77 rakva77

rakva77 je offline (nepripojený) rakva77

robovi Pozri príspevok
Tak toto je chlapci moji komplikovanejsie. Ono by to chcelo, aby mal aj v tom pc nastavenu ip adresu z tej istej skupiny ip, ako ma defaultne v routri, inak sa k nemu nepripoji ani keby mal kabel zlaty. Ale toto tu uz bolo rozoberane milionkrat, takze odporucam hladat a hladat na porade.
Velmi rad by som si precital preposlanu diskusiu, ale po odkliknuti na odkaz sa zobrazi len Upozornenie : Prepáčte - vyhladávač nenašiel žiadne výsledky. Skúste zadať inú formuláciu.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

rakva77 Pozri príspevok
Velmi rad by som si precital preposlanu diskusiu, ale po odkliknuti na odkaz sa zobrazi len Upozornenie : Prepáčte - vyhladávač nenašiel žiadne výsledky. Skúste zadať inú formuláciu.
Myslel si na tento link:
?

Ak, ano, je tu jeden "problem". Linky tohoto typu na tomto fore su zive cca 30 minut po ich vygenerovani. Odkaz na diskusiu by mal vypadat trochu inak, ak ma autor odkazu zaujem, aby bol citatelny aj po niekolkych hodinach, dnoch, tyzdnoch, mesiacoch alebo rokoch.
Podrobnosti v rubrike http://www.porada.sk/f19-ako-na-to-t...s-poradou.html

P.S.
V tejto teme je diskusia o spravnom pridavani odkazov na vysledky vyhladavania a preto je vhodne pripadne dalsie otazky o nefunkcnosti linku riesit v rubrike, na ktoru som odkazal vyssie. Dakujem za porozumenie
Naposledy upravil endrju : 22.06.08 at 10:36
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

endrju Pozri príspevok
Myslel si na tento link:
?

Ak, ano, je tu jeden "problem". Linky tohoto typu na tomto fore su zive cca 30 minut po ich vygenerovani. Odkaz na diskusiu by mal vypadat trochu inak, ak ma autor odkazu zaujem, aby bol citatelny aj po niekolkych hodinach, dnoch, tyzdnoch, mesiacoch alebo rokoch.
Podrobnosti v rubrike http://www.porada.sk/f19-ako-na-to-t...s-poradou.html

P.S.
V tejto teme je diskusia o spravnom pridavani odkazov na vysledky vyhladavania a preto je vhodne pripadne dalsie otazky o nefunkcnosti linku riesit v rubrike, na ktoru som odkazal vyssie. Dakujem za porozumenie

Aha,tak to sa velmi ospravedlnujem, ale potom nech si zada do vyhladavaca slovo router a je toho hafooo.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Najskôr vyskúšaj spojiť priamo pc a modem či ti funguje spojenie, potom tam vsuň router. S MAC adresami nič robiť nemusíš, pozerám že si v Prahe tak tie nastavenia sa môžu trochu líšiť,tu na Slovensku UPC poskytuje statické IP adresy a v tom printscreene máš IP nejakú divnú,pochybujem že takú ti pridelili ale stačí ak si tam navolíš automatické prideľovanie IP adresy alebo tam daj čo ti pridelili a aj sa mi zdá čudné že tam máš Italy ako krajinu a zapni si aj NAT.
0 0
Flymaster Flymaster

Flymaster je offline (nepripojený) Flymaster

skus pridat screenshoty zo vsetkych zaloziek pod wireless (na routri). Lebo pokial ti ide net cez kabel, zadrhel bude len niekde vo wi-fi. A zaroven si pozri aj tvoj Notebook, konkretne aky typ wi-fi tam mas, ci je vobec zapojena, atd ved mi ti uz dajako poradime...
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

robovi Pozri príspevok
Aha,tak to sa velmi ospravedlnujem, ale potom nech si zada do vyhladavaca slovo router a je toho hafooo.
Napriklad, takto sa to da urobit v teme: [SEARCH]router[/SEARCH]
0 0
rakva77 rakva77

rakva77 je offline (nepripojený) rakva77

Pani takze moje zhrnutie:
-spojenie laptopu a modemu cez kabel funguje perfektne
-IP adresy z printscreenu boli predvolene (nemenil som nic)
-"Italy" som si zvolil ako nastavenie ESSID (ako nazov)
-bezdratovy rezim ad hoc wifi adapteru Intel(R) Wireless WiFi Link 4965AG :
-kanal ad hoc 802.11a je hodnota 36
-kanal ad hoc 802.11b/g je hodnota 11

Printscreens:
prt sc.1 - pre pripojeneie som zvolil prvu moznost CABLE MODEM (navod - Vas poskytovatel Vam priradi IP adresu automaticky)
prt sc.2 - polozky Host Name a MAC Address su volitelne, a ak ich vas poskytovatel nepozaduje, mozete tuto cast preskocit__UPC ICH NEPOZADUJE, ako mi oznamili

Nastavenie WiFi:
prt sc.3.0 - wifi je povolene
prt sc.3.1 - basic settings : channel number je nastavene automaticky na 11
prt sc.3.2 - advance settings som vobec nemenil
prt sc.3.3 - security settings taktiez bez zmeny
prt sc.3.4 - access control bez zmeny

Nastavenie NAT: printscreens 4.0 az 4.5
Nastavenie WAN mam ako Dynamic IP (prt sc 5.0 a 5.1)

Nakoniec som odpojil laptop od routra, vypol vsetko zo siete a po asi 10 sec som to pozapinal. Ako vidiet na predposlednych dvoch printscreens, siet s nazvom Italy sa nasla, ale ide iba o miestne pripojenie bez internetu. Aby som Vam mohol odpisat, musel som kabel pripojit spat k laptopu ( posledny prt screen).

Dufam, ze som dokazal popisat co ste potrebovali.
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

rakva77 Pozri príspevok
Pani takze moje zhrnutie:
-spojenie laptopu a modemu cez kabel funguje perfektne
-IP adresy z printscreenu boli predvolene (nemenil som nic)
-"Italy" som si zvolil ako nastavenie ESSID (ako nazov)
-bezdratovy rezim ad hoc wifi adapteru Intel(R) Wireless WiFi Link 4965AG :
-kanal ad hoc 802.11a je hodnota 36
-kanal ad hoc 802.11b/g je hodnota 11

Printscreens:
prt sc.1 - pre pripojeneie som zvolil prvu moznost CABLE MODEM (navod - Vas poskytovatel Vam priradi IP adresu automaticky)
prt sc.2 - polozky Host Name a MAC Address su volitelne, a ak ich vas poskytovatel nepozaduje, mozete tuto cast preskocit__UPC ICH NEPOZADUJE, ako mi oznamili

Nastavenie WiFi:
prt sc.3.0 - wifi je povolene
prt sc.3.1 - basic settings : channel number je nastavene automaticky na 11
prt sc.3.2 - advance settings som vobec nemenil
prt sc.3.3 - security settings taktiez bez zmeny
prt sc.3.4 - access control bez zmeny

Nastavenie NAT: printscreens 4.0 az 4.5
Nastavenie WAN mam ako Dynamic IP (prt sc 5.0 a 5.1)

Nakoniec som odpojil laptop od routra, vypol vsetko zo siete a po asi 10 sec som to pozapinal. Ako vidiet na predposlednych dvoch printscreens, siet s nazvom Italy sa nasla, ale ide iba o miestne pripojenie bez internetu. Aby som Vam mohol odpisat, musel som kabel pripojit spat k laptopu ( posledny prt screen).

Dufam, ze som dokazal popisat co ste potrebovali.
Nema tam byt nastavene ad hoc, ale router with NAT v horsom pripade bridge.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať