Zavrieť

Porady

Zasklievanie balkónov

Aké máte skúsenosti so zasklievaním balkónov? V poslednej dobe veľmi veľa vidieť zasklených balkónov alebo balkónov so žalúziami. Tiež by som si chcela dať žalúzie, no máme 30 - ročný balkón /momentálne sme na schôdzi bytovky odsúhlasili revíziu týchto balkónov/. Niektorí obyvatelia našej bytovky upozorňujú, že je to určitá váha a tie balkóny to nemusia vydržať.
Naposledy upravil VERONIKA6 : 23.06.08 at 08:36
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

VERONIKA6 Pozri príspevok
Aké máte skúsenosti so zasklievaním balkónov? V poslednej dobe veľmi veľa vidieť zasklených balkónov alebo balkónov so žalúziami. Tiež by som si chcela dať žalúzie, no máme 30 - ročný balkón /momentálne sme na schôdzi bytovky odsúhlasili revíziu týchto balkónov/. Niektorí obyvatelia našej bytovky upozorňujú, že je to určitá váha a tie balkóny to nemusia vydržať.
Každý balkón by mal vydržať nejakých 500 kg záťaž niektoré aj na každý m2. Niektoré aj viac, záleží od toho, ako je konštruovaný. Novšie domy to majú v projektovej dokumentácii, koľko je únosnosť balkónov a podlahových plôch, u starších domoch bude problém nájsť projektovú dokumentáciu.

Treba nejsť statika, ktorý by ti povedal ako môžeš tvoj balkón zaťažiť. Keby si aspoň foto priložila, dalo by sa orientačne povedať, ako je zaťažiteľný.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Tiež riesim zasklenie. Jedine svedsky, ci finsky system. Uz mam objednavku rozpracovanu.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Chobot Pozri príspevok
Každý balkón by mal vydržať nejakých 500 kg záťaž niektoré aj na každý m2. Niektoré aj viac, záleží od toho, ako je konštruovaný. Novšie domy to majú v projektovej dokumentácii, koľko je únosnosť balkónov a podlahových plôch, u starších domoch bude problém nájsť projektovú dokumentáciu.

Treba nejsť statika, ktorý by ti povedal ako môžeš tvoj balkón zaťažiť. Keby si aspoň foto priložila, dalo by sa orientačne povedať, ako je zaťažiteľný.
Ďakujem za radu, určite to s tým statikom bude najlepšie riešenie. Je to balkón, ktorý je zavesený na akýchsi železných hákoch. Nerada by som si dala urobiť balkón a potom príde nejaký odborník a povie, že to máme rozobrať.
0 0
Miroslavz Miroslavz

Miroslavz je offline (nepripojený) Miroslavz

V prvom rade treba tie balkóny vidieť a až tak sa može posudiť, či sa balkon bude alebo nebude montovať. Švedsky bezrámový systém je odľahčená konštrukcia a je to v súčastnej dobe najmodernejší systém.
Naposledy upravil Chobot : 27.10.08 at 08:28 Dôvod: reklama
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Miroslavz Pozri príspevok
V prvom rade treba tie balkóny vidieť a až tak sa može posudiť, či sa balkon bude alebo nebude montovať. Švedsky bezrámový systém je odľahčená konštrukcia a je to v súčastnej dobe najmodernejší systém.
Uz ho mame doma. Som spokojny.
Naposledy upravil Chobot : 27.10.08 at 08:29
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Miroslavz Pozri príspevok
poznám firmu na švécky system
Ja tiež, ale na švédsky systém, len cez SS, je to pre BA a blizke okolie. Robia zasklievacky cca 15 rokov.
moj balkonik:[
Naposledy upravil Chobot : 27.10.08 at 08:30
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Potrebovala by som poradit, mam zaujem dat zasklit balkom v mojom byte v panelaku, no neviem najst serioznu firmu v PO. Poradite mi? hoci aj cez SS, ked je to tu chapane ako reklama, aj s ich www.strankou prosim.
0 0
feron feron

feron je offline (nepripojený) feron

Pozor na papiere okolo zasklievania balkónov a loggií, vo Zvolene už začína stavebný úrad vyrubovať pokuty.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

feron Pozri príspevok
Pozor na papiere okolo zasklievania balkónov a loggií, vo Zvolene už začína stavebný úrad vyrubovať pokuty.
Počula som už aj ja o tom.
0 0
belanka belanka

belanka je offline (nepripojený) belanka

Ja mám hliníkové rámy a som spokojná.Len chválim.Jediná nevýhoda-bývalí majitelia spodnú časť úplne zamurovali a nenechali ani odtoky.Tak keď viac prší a je otvorené,lebo napr.nie sme doma,je malá potopa.
0 0
Miroslavz Miroslavz

Miroslavz je offline (nepripojený) Miroslavz

VERONIKA6 Pozri príspevok
Aké máte skúsenosti so zasklievaním balkónov? V poslednej dobe veľmi veľa vidieť zasklených balkónov alebo balkónov so žalúziami. Tiež by som si chcela dať žalúzie, no máme 30 - ročný balkón /momentálne sme na schôdzi bytovky odsúhlasili revíziu týchto balkónov/. Niektorí obyvatelia našej bytovky upozorňujú, že je to určitá váha a tie balkóny to nemusia vydržať.
Bezrámový systém Glass Al patri medzi najmodernejšie typy zasklenia balkonov a logii. Ak sú všetky tabule skiel „zatvorené“, Glass Al z pohľadovej plochy vyzerá ako súvislá sklenená plocha. Tabule sú osadené do obvodového hliníkového rámu, hrúbky 40x40 mm. Rám leží na madle zábradlia a je ukotvený o strop a steny loggie. Rám je vyhotovený v pôvodnej hliníkovej (striebornej) farbe.

Za doplatok je možnosť prevedenie v rôznych farbách, napr. biela. Tabule skiel sú hrúbky 6 mm a sú v štandartnej kvalite skla Float. Sklá sú osadené v dvoch radoch.
Predný rad má sklá pevné, v zadnom rade sú sklá posuvné a zasúvajú sa za predné.
Medzera medzi prednými a zadnými sklami je 1 mm, ktorá je vyplnená polykarbonátovou lištou tvaru „U “, ktorá je číra. A zároveň kompletne chráni balkón alebo loggiu pred prachom, dažďom a zimou.

Systém má lepšie tepelné aj zvukové vlastnosti. Šírka tabule sa volí podľa širky otvoru priemerne je to 70 cm ale je možné ho realizovať od 40cm až do šírky 1 m. počet tabúľ v systéme je voliteľný a závisí od požiadaviek užívateľa.
Odporúčame použiť párny počet tabúľ. Pre šírky loggii: *2,50; 2,85; 3,20; 3,50 štyri tabule, dve bočné sú pevné a dve stredné sa rozťahujú od seba a zasúvajú sa za bočné pevné. Pre šírky 3,50 aj 4,05 je možné použiť systém zo štyroch ale aj zo šiestich tabúľ. Dve bočné sú pevné, jedna dvojica sa rozťahuje od seba. Jedno ďalšie sklo je pevné a ďalšie sa pohybuje za to pevné. Pre šírku 6 m je môžné použiť 8 tabúľ. Pohyblivé sú dve tabule rozťahované od seba a to dvakrát, alebo 10 tabúľ, dve dvierka od seba a jedna ďalšia pohyblivá v strede. Pohyblivé sklá sú v ráme a kĺžu tak, že sú uložené v polykarbonátovom bežci a pritlačené plastovou lištou. Čím sa volí užšie sklo, tým sa sklá pohybujú ľahšie. Sklá sa zaisťujú voči nežiadanému posunutiu napr. z vonkajšej strany napr. na prízemí zarážkami. Pohyblivé sklá majú úchytné madlo. Zarážky a madlo sú v striebornom alebo v bielom prevedení. Systém je certifikovaný a vydrží všetky štandartné nápory vetra.

Prednosťou tochto systému je, že pri svojej jednoduchosti sa na ňom nemá čo pokaziť. Súčasne je estetický na úrovni fínskeho systému Optimi. Má veľmi krátku dodaciu lehotu a to do 14 dní.
Zároveň ponúkame aj doplnkové práce súvisiace so zasklením ako napr. striešky, parapety, kvetináče, rôzne typy žalúzií, zateplenie, vystierkovanie alebo vymaľovanie *balkóna, vydláždenie *podlahy, ale aj výmenu hrdzavého zábradlia za nové oceľovo– hliníkové, vyplnené drôteným sklom *alebo lexanom.
Na základe vášho telefonátu alebo *mailu Vám urobíme bezplatnú obhliadku a kalkuláciu vášho balkóna, loggie.
www.zasklievania.sk
0 0
Miroslavz Miroslavz

Miroslavz je offline (nepripojený) Miroslavz

Bezrámový systém Glass Al patri medzi najmodernejšie typy zasklenia balkonov a logii. Ak sú všetky tabule skiel „zatvorené“, Glass Al z pohľadovej plochy vyzerá ako súvislá sklenená plocha. Tabule sú osadené do obvodového hliníkového rámu, hrúbky 40x40 mm. Rám leží na madle zábradlia a je ukotvený o strop a steny loggie. Rám je vyhotovený v pôvodnej hliníkovej (striebornej) farbe.

Za doplatok je možnosť prevedenie v rôznych farbách, napr. biela. Tabule skiel sú hrúbky 6 mm a sú v štandartnej kvalite skla Float. Sklá sú osadené v dvoch radoch.
Predný rad má sklá pevné, v zadnom rade sú sklá posuvné a zasúvajú sa za predné.
Medzera medzi prednými a zadnými sklami je 1 mm, ktorá je vyplnená polykarbonátovou lištou tvaru „U “, ktorá je číra. A zároveň kompletne chráni balkón alebo loggiu pred prachom, dažďom a zimou.

Systém má lepšie tepelné aj zvukové vlastnosti. Šírka tabule sa volí podľa širky otvoru priemerne je to 70 cm ale je možné ho realizovať od 40cm až do šírky 1 m. počet tabúľ v systéme je voliteľný a závisí od požiadaviek užívateľa.
Odporúčame použiť párny počet tabúľ. Pre šírky loggii: 2,50; 2,85; 3,20; 3,50 štyri tabule, dve bočné sú pevné a dve stredné sa rozťahujú od seba a zasúvajú sa za bočné pevné. Pre šírky 3,50 aj 4,05 je možné použiť systém zo štyroch ale aj zo šiestich tabúľ. Dve bočné sú pevné, jedna dvojica sa rozťahuje od seba. Jedno ďalšie sklo je pevné a ďalšie sa pohybuje za to pevné. Pre šírku 6 m je môžné použiť 8 tabúľ. Pohyblivé sú dve tabule rozťahované od seba a to dvakrát, alebo 10 tabúľ, dve dvierka od seba a jedna ďalšia pohyblivá v strede. Pohyblivé sklá sú v ráme a kĺžu tak, že sú uložené v polykarbonátovom bežci a pritlačené plastovou lištou. Čím sa volí užšie sklo, tým sa sklá pohybujú ľahšie. Sklá sa zaisťujú voči nežiadanému posunutiu napr. z vonkajšej strany napr. na prízemí zarážkami. Pohyblivé sklá majú úchytné madlo. Zarážky a madlo sú v striebornom alebo v bielom prevedení. Systém je certifikovaný a vydrží všetky štandartné nápory vetra.

Prednosťou tochto systému je, že pri svojej jednoduchosti sa na ňom nemá čo pokaziť. Súčasne je estetický na úrovni fínskeho systému Optimi. Má veľmi krátku dodaciu lehotu a to do 14 dní.
Zároveň ponúkame aj doplnkové práce súvisiace so zasklením ako napr. striešky, parapety, kvetináče, rôzne typy žalúzií, zateplenie, vystierkovanie alebo vymaľovanie balkóna, vydláždenie podlahy, ale aj výmenu hrdzavého zábradlia za nové oceľovo– hliníkové, vyplnené drôteným sklom alebo lexanom.
Na základe vášho telefonátu alebo mailu Vám urobíme bezplatnú obhliadku a kalkuláciu vášho balkóna, loggie.

Tu sú údaje o zasklení balkóna a tých sa riadime. www.zasklievania.sk
0 0
popelka. popelka.

popelka. je offline (nepripojený) popelka.

Prosím chcela by som sa opýtať aké máte skúsenosti so zaskleným balkónom, pretože my máme veľmi špatné lebo nám plesnivejú steny. Je to možné aby sa na stene robila plieseň keď sa aj vetrá? Ďakujem za odpovede.
0 0
expert13 expert13

expert13 je offline (nepripojený) expert13

Zaoberal som sa zasklievaním na jednej stavbe ako prípravár. Švédsky bezrámový systém v podstate ani neexistuje, je to výrobok českej firmy a je starý asi 15 rokov. Pôvodne sa volal Vario teraz Aluvista. Má jednu obrovskú nevýhodu a to, že je položený na zábradlí. Na každú novostavbu sme použili systém OPTIMI. Tento systém má patent a skoro každý rok sa robí jeho nová verzia. Je zavesený na strope čo je zo statického hľadiska obrovská výhoda.
0 0
expert13 expert13

expert13 je offline (nepripojený) expert13

Zaoberal som sa zasklievaním na jednej stavbe ako prípravár. Švédsky bezrámový systém v podstate ani neexistuje, je to výrobok českej firmy a je starý asi 15 rokov. Pôvodne sa volal Vario teraz Aluvista. Má jednu obrovskú nevýhodu a to, že je položený na zábradlí. Na každú novostavbu sme použili systém OPTIMI. Tento systém má patent a skoro každý rok sa robí jeho nová verzia. Je zavesený na strope čo je zo statického hľadiska obrovská výhoda.
0 0
expert13 expert13

expert13 je offline (nepripojený) expert13

Miroslavz Pozri príspevok
V prvom rade treba tie balkóny vidieť a až tak sa može posudiť, či sa balkon bude alebo nebude montovať. Švedsky bezrámový systém je odľahčená konštrukcia a je to v súčastnej dobe najmodernejší systém.
Zaoberal som sa zasklievaním na jednej stavbe ako prípravár. Švédsky bezrámový systém v podstate ani neexistuje, je to výrobok českej firmy a je starý asi 15 rokov. Pôvodne sa volal Vario teraz Aluvista. Má jednu obrovskú nevýhodu a to, že je položený na zábradlí. Na každú novostavbu sme použili systém OPTIMI. Tento systém má patent a skoro každý rok sa robí jeho nová verzia. Je zavesený na strope čo je zo statického hľadiska obrovská výhoda.
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Nie som si celkom isty, ci je zasklievanie balkonov na bytovkach povolene. Myslim, ze existuje nejaka norma, alebo vyhlaska (veelmi stara) hovoriaca o vzhlade bytovych jednotiek. Podle nej nie je napr mozne ani to aby mal jeden byt okna inej farby ako su okna na vacsine bytovky (napr vsetci maju biele plastove okna zvonku, ja si dam s imitacou dreva). Stavebne urady za to mozu kludne pokutovat, pripadne nariadit uvednie do povodneho stavu. To ze tak nekonaju, je uz druha vec... Ale mozno ta stara vyhlaska uz neplati, neviem isto.
0 0
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

dalid Pozri príspevok
Nie som si celkom isty, ci je zasklievanie balkonov na bytovkach povolene. Myslim, ze existuje nejaka norma, alebo vyhlaska (veelmi stara) hovoriaca o vzhlade bytovych jednotiek. Podle nej nie je napr mozne ani to aby mal jeden byt okna inej farby ako su okna na vacsine bytovky (napr vsetci maju biele plastove okna zvonku, ja si dam s imitacou dreva). Stavebne urady za to mozu kludne pokutovat, pripadne nariadit uvednie do povodneho stavu. To ze tak nekonaju, je uz druha vec... Ale mozno ta stara vyhlaska uz neplati, neviem isto.
Pokiaľ viem, tak Mestský úrad dáva povolenie na takúto stavbu, predtým som si bola dať vyhotoviť projekt a následne mi to MÚ schválil, tak pochybujem, žeby boli pokuty za to, čo je oficiálne schválené .
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Miroslavz Pozri príspevok
V prvom rade treba tie balkóny vidieť a až tak sa može posudiť, či sa balkon bude alebo nebude montovať. Švedsky bezrámový systém je odľahčená konštrukcia a je to v súčastnej dobe najmodernejší systém.

Ale aj NAJDRAHŠÍ .
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

betrix Pozri príspevok
Pokiaľ viem, tak Mestský úrad dáva povolenie na takúto stavbu, predtým som si bola dať vyhotoviť projekt a následne mi to MÚ schválil, tak pochybujem, žeby boli pokuty za to, čo je oficiálne schválené .
Pokial da MÚ na to povolenie je to OK. Ale koľkýchz ľudí napadne pýtať si ten súhlas??? U nás v bytovke su "zateplene" 2 balkóny, vyzera to otrasne.. Akoby sa k panelaku nalepila biela plastova krabica... (OK, asi je to iny systém ako sa na Porade spomína). Keď som sa medzi rečou opýtal jedného suseda, či bol na MÚ a má povolenie na take zateplenie balkona, pozeral na mna, ako by som mu zjedoj raňajky, obed a večeru....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať