Zavrieť

Porady

IC pre DPH

Za april sme vystavili fakturu so starym DIČ, co pokladam za spravne. Tato nemenovana spolocnost uvedenu fakturu vratila s tym, ze tam musia mat uvedene uz nove IC pre DPH platne od 1.5.2004. Prosim o radu, kto ma pravdu!?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Pravdu máte Vy, ak ste skutočne faktúru vystavili s dátumom vystavenia aprílovým.
    Viď
    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...a/staredic.pdf
    Naposledy upravil Jozef Mihál : 17.05.04 at 12:11 Dôvod: Doplnenie, aký dátum na faktúre sa myslí

    Jozef je offline (nepripojený) Jozef

    Jozef
    Ahoj Susan.

    Pokial si vystavila fakturu v 5/2004, ale zdanitelene plnenie bolo este 4/2004, tak si mala vystavit fakturu s novymi IC DPH.
    Tak som to robil aj ja po dohovore s DU.
    Potom som dostal fakturu od dodavatela vystavenu v 5/2004 a zdanitelne plnenie bolo 4/2004 a bolo tam uvedene stare DIC.
    Nasledne som si zavolal danove riaditelstvo a tam ma informovala pani, ze nakolko toto nie je riesene v prechodnych ustaboveniach, budu akceptovat v tomto obdobi faktury aj so starym DIC aj s novym IC DPH.
    Povedala, ze by bolo idealne uvadzat na faktury aj stare DIC aj nove IC DPH.
    Asi takto to funguje na slovensku.
    Snad som ti pomohol.

    Susan je offline (nepripojený) Susan

    Susan
    Dakujem za skutocne rychlu odpoved. Som tu po prvy raz a neviem ako a kde sa mozem podakovat:-((

    Susan

    Jozef
    Ahoj Susan.


    Pokial si vystavila fakturu v 5/2004, ale zdanitelene plnenie bolo este 4/2004, tak si mala vystavit fakturu s novymi IC DPH.
    Tak som to robil aj ja po dohovore s DU.
    Potom som dostal fakturu od dodavatela vystavenu v 5/2004 a zdanitelne plnenie bolo 4/2004 a bolo tam uvedene stare DIC.
    Nasledne som si zavolal danove riaditelstvo a tam ma informovala pani, ze nakolko toto nie je riesene v prechodnych ustaboveniach, budu akceptovat v tomto obdobi faktury aj so starym DIC aj s novym IC DPH.
    Povedala, ze by bolo idealne uvadzat na faktury aj stare DIC aj nove IC DPH.
    Asi takto to funguje na slovensku.
    Snad som ti pomohol.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.