Zavrieť

Porady

žiadosť o prijatie do služobného pomeru príslušníka PZ

Zdravíčko..
Moja sestra sa chce stať policajtkou, ale vôbec nevie ako na to..
Tak som hľadal a hľadaľ na nete, aj som našiel veľa vecí..jediné čo som nenašiel, že ako napísať žiadosť o prijatie do služobného pomeru..
Prosím poradte, ako má znieť ten žiadosť..
a ževraj to potom musí poslať na okresné riaditeľstvo PZ..
ďakujeme veľmi pekne..
Usporiadat
karlosMT karlosMT

karlosMT je offline (nepripojený) karlosMT

kaco11,, Más dobre názory a úvahy,,poklona ako pomáhaš druhým...
0 0
karlosMT karlosMT

karlosMT je offline (nepripojený) karlosMT

Keby som mal niake dotazy ,,a otázky tak sa dúfam môžem ozvať ohľadom PZ ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kleky Pozri príspevok
Dobry den.Som tu novy a preto sa vopred ospravedlnujem.Poterboval by som len jednu vec:Som bývalí prof.vojak a od 1.8.2009 nezamestnany.Od maja tohto roku som som si podal ziadost o prijatie do PZ (Policia)po absolvovani vsetkych testov a previerok mi bolo povedane ze "ako byvaly profesionalny vojak nesmiem byt prijaty k PZ" ze vraj vysiel novy zakon a ten sa uz na moju ziadost vztahuje!Tak ak niekto vie poradit ci taky zakon existuje a moze mi ho ukazat budem mu velmi vdacny!!! este raz dakujem a ospravedlnujem sa za zle zalozenu temu."PS to existuje fakt tak diskriminujuci zakon ze radsej prijmu "mäsiar alebo casnika"(bez urazky)ako vyskoleneho cloveka z praxou???!!!
Kleky Pozri príspevok
Nic z toho som nikdy neporusil a prepustili ma z dovodu reorganizacie nie preto ze by som nieco nesplnal!Dakujem za info velmi mi to pomohlo a uvazujem ze sa obratim znova na to iste oddelenie nech mi vydaju pisomne stanovisko aj vyjadrenie ohladom tohto "vymysleneho" zakona.Som zvedavy co spravia.Ja som to uz pisal aj do Tv joj -ako to nespackat tak cakam este od najvissieho odpoved.Tak este raz dakujem.
Kleky Pozri príspevok
Vysledky testov zo SJ a TV su na nete tak ze som ich vydel a nemohol by som ist k psychotestom pokial by som v predchdzajucich testoch nevyhovel!A ziadost si mozem podat znova ale uz ma prechadza chut pokial viem ze za sebou nemam ziadnu "tlacenku" asi tak!
add 1. - bývalý profesionálny vojak ...hm , tak potom prečo si odišiel ???...aj reorganizácia má svoje kritériá ...
add 2. - tú slovenčinu by som až tak veľmi na svetlo božie nevyťahoval ...v Tvojom prípade sa nie je veru čím veľmi chváliť ...keby som sa zahral na slovenčinára /červené more by bolo /, už by si nebol prijatý , pohorel by si
add 3. - zákon je jedno . Zvyčajne je to len to gro , základ ...z tohoto sa odvíja ešte veľmi veľa skutočností , informácií a ostatných náležitostí ...a o tých sa verejnosť len tak ľahko nedozvie ...dôvodov je neúrekom
http://www.minv.sk/?interne-predpisy-2&subor=18949
Naposledy upravil buchač : 20.06.10 at 15:44
0 0
MartaSk MartaSk

MartaSk je offline (nepripojený) MartaSk

buchač Pozri príspevok
add 1. - bývalý profesionálny vojak ...hm , tak potom prečo si odišiel ???...aj reorganizácia má svoje kritériá ...
add 2. - tú slovenčinu by som až tak veľmi na svetlo božie nevyťahoval ...v Tvojom prípade sa nie je veru čím veľmi chváliť ...keby som sa zahral na slovenčinára /červené more by bolo /, už by si nebol prijatý , pohorel by si
add 3. - zákon je jedno . Zvyčajne je to len to gro , základ ...z tohoto sa odvíja ešte veľmi veľa skutočností , informácií a ostatných náležitostí ...a o tých sa verejnosť len tak ľahko nedozvie ...dôvodov je neúrekom
http://www.minv.sk/?interne-predpisy-2&subor=18949
Brucháč, Ty si nejaký veľmo múdry, keď ho prepustili z reorganizačných dôvodov,tak sa asi rušilo jeho miesto.A k tej slovenčine, je iné keď píšeš len tak,alebo si na testoch, tak sa nehraj na učiteľa a k tretej Tvojej odpovedi
si napísal čistú pravdu, ktritérií je veľa , napr.korupcia. Môj syn si píše s Okresným PZ vo VT už druhý rok a ani len na pohovor ho nepozvú, len odpovedia, že im to tabuľky nedovoľujú,nedostatok miesta a iné hovadiny.Chcú ísť do predčasný dôchodkov, nech sa páči. Nastúpia aj taký, ktorí budú robiť aj bez tých veľkých výhod aj do 60-tky
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
MartaSk Pozri príspevok
Brucháč,
?????....už som schudol ...
Ty si nejaký veľmo múdry
Primerane ....
, keď ho prepustili z reorganizačných dôvodov,tak sa asi rušilo jeho miesto
Tam , kde som ja pôsobil , tak tam nás zrušili jak triedu....všetkých...čiže viem , o čo ide ...
.A k tej slovenčine, je iné keď píšeš len tak,alebo si na testoch, tak sa nehraj na učiteľa
Nehrajem , to mi už tak samo prichodí ....ja som sa už s pravopisom v malíčku narodil ...vieš moja ???
Niekto aj do školy chodil a aj tak mu to nepomohlo ...!!!!

a k tretej Tvojej odpovedi
si napísal čistú pravdu, ktritérií je veľa , napr.korupcia. Môj syn si píše s Okresným PZ vo VT už druhý rok a ani len na pohovor ho nepozvú, len odpovedia, že im to tabuľky nedovoľujú,nedostatok miesta a iné hovadiny.Chcú ísť do predčasný dôchodkov, nech sa páči. Nastúpia aj taký, ktorí budú robiť aj bez tých veľkých výhod aj do 60-tky
Teraz vravíš , teraz ...
...stačí takto ...???
0 0
pby pby

pby je offline (nepripojený) pby

zdravim, chcel by som sa oytat ako by mala vyzarat ziadost o prijatie do PZ - klasicka ako sa posiela vsade alebo niejaka specialna? A k ziadosti treba dat zivotopis (AKY druh zivotopisu??) alebo mat. vysvedcenie alebo obidva ?
0 0
pby pby

pby je offline (nepripojený) pby

zdravim chcel by som sa oytat ohladom ziadosti- posiela sa kalsicka ako vsade alebo je nejaka specilana pre PZ ?
- a k ziadosti treab poslat aj zivotopis (ak ano tak aky?) a maturitne vysvedcenie ?
- dakujem
0 0
tosed tosed

tosed je offline (nepripojený) tosed

Stačí bežná žiadosť o prijatie do PZ, tak isto pošli životopis, maturita, plus ak máš nejaké špecializácie tak aj tie uveď. Ja by som to poslal na kraj, tam rozhodnú, kde ťa zadelia.
0 0
lena33311 lena33311

lena33311 je offline (nepripojený) lena33311

ja sa len chcem spýtat či stači žiadost alebo treba aj životopis?
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

nechce sa mi to prepisovat. posledný príspevok

http://www.porada.sk/t113397-p14-pri...-prijatia.html
0 0
jobu13 jobu13

jobu13 je offline (nepripojený) jobu13

Zdravím

Vedel by my niekto poradiť čo mam napísať do tej žiadosti do zamestnania na PZ ??? pls...neviem ako to mam presne napísať.

Alebo my napíšte na jobu13 @ azet.sk (bez medzier) .... ako ma žiadosť vyzerať, ak by bol niekto taký ochotný.

Ďakujem
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

hlavicka tvoje meno

adresa príjemcu

miesto dátum

Vec: žiadosť o prijatie do služobného pomeru

žiadam o prijatie do služobného pomeru v zmysle § 14 zákona 73/1998 o štátnej službe príslušníkov Policajného zboru, Slovenskej informačnej služby, Zboru väzenskej a justičnej stráže Slovenskej republiky a Železničnej polície.

resp. skrátená verzia

žiadam o prijatie do služobného pomeru príslušníka policajného zboru.

príloha : životopis.

s pozdravom

jožko mrkvicka

To je všetko. Oni len potrebujú mať niekde takýto panflet a potom sa začne kolotoč príjmacieho konania.
0 0
katarinax22 katarinax22

katarinax22 je offline (nepripojený) katarinax22

Ahojte, na druhy tyzden ma pozvali na informativny pohovor, uz teraz mam z toho nervy ) bol niekto?? ako to prebieha, co sa tam budu pytat??? dik
0 0
1kubik13 1kubik13

1kubik13 je offline (nepripojený) 1kubik13

Dobrý večer, rád by som sa opýtal či je veľký problém keď mám priestupok o rušení nočného kľudu ako predpoklad k zamietnutiu stať sa príslušníkov PZ. študujem na VŠ a keď že budem mať titul, tak by som bol platovo vyššie ohodnotený? ďakujem.
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

pri prijímaní do PZ musíš mať čistý register trestov. Študuješ na VŠ tak z mojej strany je predpoklad, že budeš ovládať rozdiel medzi priestupkom a TČ, ktoré sú evidované v registry trestov.

Nie nie je to dôvod na zamietnutie. S titulom či bez budeš ohodnotený podľa platovej triedy. A platová trieda je udelená podľa funkcie na ktorú budeš prijatý. T.j. keď budeš vonku na ulici rozumej policajt obvodného oddelenia a tvoji kolegovia majú 1. platovku tak ju budeš mať aj ty, pretože na uvedenej funkcii vyššia trieda byť nemôže. S VŠ môžeš sa uchádzať o pozíciu, na ktoré je vyžadované vysokoškolské vzdelanie a to sa delí na prvý stupeň bc a druhý stupeň ing, mgr a pod., ktorá je s vyššou platovou triedou.
0 0
ejustek ejustek

ejustek je offline (nepripojený) ejustek

Ahojte som tu nova a potrebovala by som pomoct s vypnovanim tlaciva k prihlaseniu do PZ neviem co mam napisat do kolonky nazov služobneho uradu. mam tam napisat kde sa lhasim a adresu alebo ako lebo v dalsich papieroch je ze cislo konania aj to si vypnuju oni alebo to mam ja .
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

nazov sluzobneho uradu je miesto kde sa hlasis. Kam to odovzdavas, KR PZ alebo OR PZ, ODI, KDI alebo kam chces ist. a cislo konania vypisuju oni
0 0
pavol36 pavol36

pavol36 je offline (nepripojený) pavol36

Ad ejustek

Vykašli sa na vypisovanie tlačív. Stačí ti napísať si žiadosť vlastnými slovami a adresovať ju na príslušné okresné alebo krajské riaditeľstvo. A služobný úrad = krajské riaditeľstvo. Rozhodne nie okresné riaditeľstvo a organizačné zložky krajského riaditeľstva.
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

pavol oni teraz davaju po novom tlacivo pokial ta idu uz pozvat na informacny pohovor. Uz som sa s tym stretla u viacerých. Volakedy bola len normalna ziadost a zivotopis. Teraz davaju nejake srandovne tlacivo.
0 0
pavol36 pavol36

pavol36 je offline (nepripojený) pavol36

Pre kaco:

Na informačný pohovr Vás zavolajú až na základe Vašej žiadosti o prijatie do služobného pomeru. Tá žiadosť (ak ju dávate na okres) sa dostane k okresnému riaditeľovi, ten si ju načíta a ak dá pokyn Vás rozpracovať, personalisti Vás nakontaktujú a zavolajú na informatívny pohovor.
A samozrejme, aby sa ušetril čas, ešte predtým Vám dajú viacero tlačív, aby ste ich už priamo na tento pohovor doniesli vypísané.
Ak obstojíte na informatívnom pohovore - nasleduje ďalšie kolo - previerky z telesnej zdatnosti, slovenského jazyka, lekárske vyšetrenia a spravidla nakoniec psychologické vyšetrenie.
Medzitým doložíte výpis (alebo odpis - už neviem presne) z registra trestov, urobí sa na Vás previerka v mieste bydliska, lustrácie v interných policajných evidenciach a tak.
Ak ste všetko s úspechom absolvoval a všetky podklady sú v kope, ste hotový na prijatie. Nemusia Vás však prijať, ak je v tej dobe nejaký stopstav, alebo nie sú voľné voľné tabuľky zodpovedajúce vašej kvalifikácii a predispozíciam.
Vyšetrenie Vám platia myslím pol roka, psychotesty sa mi marí dokonca až rok. Register trestov nesmie byť startší ako 3 mesiace. Takže ste nejakú dobu v zásobe hotových rozpracovaných policajtov.
Ak sa dovtedy neuvoľní miesto, smola, vyšetrenia a testy treba opakaovať, okrem psychotestov - tie sa môžu opakovať po roku, ale už sú len doplňujúce, pretože robiť psychotesty každý rok nemá zmysel.

Dúfam, že som trochu pomohol.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať