Zavrieť

Porady

nedostatok železa v organizme

Ako sa dá doplniť železo do organizmu ,ale tak,aby v ńom aj ostávalo?
Behom pár rokov sa mi železo znížilo na 3,4 hemoglobín je tiež hlboko pod hranicou. Chodila som aj na hematológiu, ale z liekov mi bolo zle a po menzese
bolo všetko železo fuč.Teraz neberiem lieky.Menzes je v pohode.Bola som aj na vyšetrení .Aké následky môže mať nedostatok železa, okrem toho ,že som stále unavená a spala by som.Myslím si, že aj kyslík nie je dopravovaný po tele,tak ako by mal byť.
Usporiadat
lukija lukija

lukija je offline (nepripojený) lukija

evulik1 Pozri príspevok
mlieko obmedzuje vstrebávanie železa?
ano, ak pri prijimani železa piješ mlieko meni sa forma jeho kationu na menej učinnu.
0 0
evulik1 evulik1

evulik1 je offline (nepripojený) evulik1

No dobre, ale moja otázka znie : Prečo to železo nechce ostať v organizme teraz mám železo 2 a hemoglobím tiež hlboko pod min.hranicou. Neviem či som sa vyjadrila dobre, ale dá sa stým niečo robiť, alebo sa už treba s tým zmieriť?
0 0
zuzana.š. zuzana.š.

zuzana.š. je offline (nepripojený) zuzana.š.

Skús spolu so železom brať aj vitamín C. Vraj sa železo vstrebe účinnejšie. V Poľsku v lekárňach predávajú Železo + C dokopy v tablete.
1 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Mala som aj ja tento problém, užívala som dlhodobo Sorbifer Durules, čiastočne pomohlo, pila som veľmi veľa džúsu z čiernych ríbezlí. Ale vždy to bolo na hrane. Vekom sa to však upravilo (zrejme menopauzou), teraz mám dokonca nadbytok.
0 0
evulik1 evulik1

evulik1 je offline (nepripojený) evulik1

Dobrý deň teraz som čítala v SME zo 6. marca informáciu, na ktorú ma neupozornil žiaden lekár a to, že v obličkách sa tvorí hormón, ktorý stimuluje tvorbu červených krviniek.Ak sa naruší tvorba červených krviniek v krvi je menej hemoglobínu.
-
Nedostatok hemoglobínu v krvi sa vyskytuje u polovice ľudí s chronickým ochorením obličiek.
-
voľný citát Mudr.Dlhopolček z prílohy SME
-
Aj je zaujímavé, že mám problémy s príliš častým močením, aj 2x za hodinu .

Trpím síce aj stresovou inkontinenciov, ale to je dôsledkom pôrodov a gynekológ mi ešte neodporučil tkz.páskovú operáciu.
-
Nikto ma neposlal k UROLÓGOVI.
0 0
naan naan

naan je offline (nepripojený) naan

Skúšala si piť aloe vera s brúsnicami? Mne to pomohlo.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mne sa železo upravilo -na doporučenie internistky - "užívaním" čokolády s vysokým obsahom kakaa. /nie nejaké extrémne množstvá, jedla som 2 "pásiky" FIGARO čokolády denne/.Od liekov mi tiež bolo zle.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
mňa učil veľmi múdry a skúsený hematolog, túto témy ochorenia krvi "miloval" - veď robil roky hematologa.
Nás učil, že hypochrómna anemia- teda nedost. Fe je buď chybou stravy ( viac hov. mäsa..) alebo poruchou resorbcie´- v strave dostatok- musí byť prítomné HCl a vit.C ,aby sa v tenk. čreve mohlo Fe rezorb.; alebo por. inkorporácie do krvi( napr. chýba pyridoxín B6) (v plazme veľa- v krvi málo) zväčša vrodená; alebo náhla strata
Takže najprv by bolo dobré zistiť o ktorý typ ide.
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Áno, treba brať s tabletkou železa aj vitamín C, ktorý podporuje vstrebávanie Fe...Ak sa výsledky nezlepšia, treba hľadať príčinu...ako tu už bola spomenutá celiakia...to je možná príčina...rovnako urologické vyšetrenie,pretože môže to byť aj príznakom zlyhávania obličiek...bola o tom aj minulý týždeň relácia Medicína na STV2...bola o zlyhávaní obličiek a spomínala sa tam aj anémia..
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Ja som pri nedostatku železa brala Aktiferrin spolu s Acidum Folicum. Dodám,že som sa z toho dostala, teraz to musím brať len 3 dni v mesiaci.
0 0
evulik1 evulik1

evulik1 je offline (nepripojený) evulik1

naan Pozri príspevok
Skúšala si piť aloe vera s brúsnicami? Mne to pomohlo.
Neskúšala, je to je to nejaký konkrétny výrobok, alebo musím zohnať nápoj s Aloe a trebárs brusnicový kompón
0 0
fiesta fiesta

fiesta je offline (nepripojený) fiesta

Ahojte, zaujala ma táto téma, pretože ja aj moja dcéra mávame výsledky krvy vždy na hranici chudokrvnosti, ale nikdy nám nijaké lieky nedávali.
Dodtal sa mi do rúk taký rekl. leták - novinka na trhu - CAPTAFER (od firmy NORDIC). Citujem: "zvyšuje vstrebávanie železa z potravy prirodzenou cestou, vhodný pri liečbe málokrvnosti z nedostatku železa, obsahuje vitamín C,E,meď,zinok,kys.listovú, neobsahuje železo, bez nežiadúcich účinkov". Ďalej je tam písané, že ako sa anémia prejavuje: bledosť kože a slizníc, slabosť, únava, búšenie srdca, zníženie obranyschopnosti-zvýšenie infekcií, vypadávanie vlasov, lámavosť nechtov, nespavosť, zvýšenie teploty, zimomravosť, porucha sústredenia.
Väčšinu príznakov mám aj ja ale krv podľa výsledkov je v poriadku . Máte niekto skúsenosti s týmto liekom?
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Evulik,moja rodina má veľmi dobré skúsenosti s prírodným preparátom Ferromax, teraz sa volá Ferrotabs. Obsahuje železo rastlinného pôvodu, zinok, meď a vitamín C, ktorý podporuje vstrebávanie železa. Je to preparát fínskej výroby.Užívala ho nevesta, keď bola tehotná a berú ho vnučka a vnúčik.Veľmi pomáha a nezaťažuje organizmus.Finclub vytvoril stránku na :www.finclub.sk, pozrite si ju, sú tam všetky vitamíny, ktoré sa k nám dovážajú.Pokiaľ chcete vedieť niečo bližšie, opýtajte sa, ochotne Vám poradím.
0 0
evulik1 evulik1

evulik1 je offline (nepripojený) evulik1

dobrý deń , klikla som si na finclub aj zadala ferrotabs , ale nedopátrala som sa k ničomu ...
skúsim to inak
0 0
evulik1 evulik1

evulik1 je offline (nepripojený) evulik1

Dobrý deň.Tak som tu zase.
Práve dostávam, železo priamo do žily .Dostanem asi 4 injekcie. Uvidíme , ako to zaberie.Momentálne som dosť unavená.
0 0
evulik1 evulik1

evulik1 je offline (nepripojený) evulik1

už to bude 7 injekcia a... uvidíme
0 0
Nokerla Nokerla

Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

3,4 hemoglobin je teda sakra malo......ja berem na zelezo sorbifer durules.....dobre ho znasam, bral som aj aktiferin ale ten som uz prestal a beriem ten sorbifer......Hematologička mi vravela ze je teraz nejaka novinka na trhu Captafer (uz totu niekto predtym spominal), len stoji cca 400sk. Ze to nie je chemia a ze pomaha vstrebavat zelezo prirodzenou cestou.....ale ja ho brat nebudem, staci mi sorbifer.
0 0
Nokerla Nokerla

Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

zelezo injekcne Ti urcite pomoze aj ked nie hned.........tiez som ho braval a doktorka vravela ze sa to prejavi za par dni........,ale podstatne je ze hemoglobin mi to dvihlo
0 0
viervie viervie

viervie je offline (nepripojený) viervie

príčinou anémie môze byť aj celiakia tzv. alerbia na lepok. To bol aj môj prípad. Mala by si požiadal obvodnú lekárku aby ti zobra krv a poslala na rozbor, ak sa tam nájdu protilátky musíš podstúpiť vyšetrenie žalúdka a hlavne tenkého čreva sondou. Viac informácii o tejto chorobe, ktorá sa môže objaviť v akomkoľvek veku je na stránkach celiakia.sk Ja som tiež bola anemická, zistené počas tehotenstva, potom liečená na hematológii - ppodávanie liekov ale až po začatí bezlepkovej diety sa železo upravilo. Prajem veľa šťastia.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
evulik1 Pozri príspevok
už to bude 7 injekcia a... uvidíme
Ja som mala anemiu III. stupňa, dostávala som injekcie aj lieky, až sa internista nahneval a rozhodol sa pátrať prečo sa mi anemia stále opakuje. A dopátral sa, po operácii som už 16 rokov v pohode ako ruža červená. A skúšala som veru všeličo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať