Zavrieť

Porady

Ako urobit betonové potery čo najrovnejšie?

Ahojte.
Chcem si robit betonove potery do novostavby svojpomocne. Nie som uplny laik, ale poradte ako dosiahnut co najrovnejsi poter a dodrzat aj pozadovane vysky poteru? Mam si robit betonove "pätky", alebo len stahovat velkou vodovahou? Alebo nejaky iny lepsi postup?

Dakujem.

Na prizemi mi to vychadza hrubka cca 7cm a v podkrovi 5cm.
(Ak mate prehlad kolko asi beru murari len za vyrovnanie poteru za m2, tak napiste).
Usporiadat
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

alltracboy
skusal som namiesat beton 0-4 na betonovy poter, ale v miesacke mi to robilo take gulicky pieskocementove.. daju sa roztlacit, ale nieje to dobra praca. Kde je chyba? malo vody? strk - cement davam v pomere cca 1/3, vodu som pridaval tak aby vznikla mierne vlhka zmes ktora sa da ubit, ale nieje to take lahke.
postup opačný, najprv cementové mlieko a doňho postupne pridávať štrk
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

pavol54
alltracboy
skusal som namiesat beton 0-4 na betonovy poter, ale v miesacke mi to robilo take gulicky pieskocementove.. daju sa roztlacit, ale nieje to dobra praca. Kde je chyba? malo vody? strk - cement davam v pomere cca 1/3, vodu som pridaval tak aby vznikla mierne vlhka zmes ktora sa da ubit, ale nieje to take lahke.
postup opačný, najprv cementové mlieko a doňho postupne pridávať štrk
len ako to trafit.. vzdy som to tak robil, ale teraz som cital akurat pri tomto treba najprv premiesat suche a potom davat vodu aby to bolo akurat, lebo nesmie byt moc tekuty. Mne to vychadza podla vypoctov na 12,5l vody, 25kg cementu a 12 lopat strku (6kg priemer) prvu varku som daval iba suche a snazil to doplnit po rozmiesani vodou tak aby to bolo akurat..ale teraz chcem skusit dat najprv 10l vody, 3 lopaty a cely cement a potom doplnit zvysny strk a pripadne vodu podla stavu. No miesacka nieje ten stroj ktory by tie hrudky rozmrvil na drobno... poterari to robili snad iba z vlhkeho betonu..ale bol pekne rozdrobeny.. mne to robi tie blbe hrudy
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

buchač
alltracboy
skusal som namiesat beton 0-4 na betonovy poter, ale v miesacke mi to robilo take gulicky pieskocementove.. daju sa roztlacit, ale nieje to dobra praca. Kde je chyba? malo vody? strk - cement davam v pomere cca 1/3, vodu som pridaval tak aby vznikla mierne vlhka zmes ktora sa da ubit, ale nieje to take lahke.
Na poter sa dava najjemnejsi strk, ba az piesok.
Pomer by aj usiel, ale vody trochu viac....ved uz samotny vyraz "poter" je o tom, ze zmes sa ma lahko rozotierat a nie ubijat.
Ja davam pomer 22-24 lopat matrosu na 25 kg cementu...voda podla oka....podla starych majstrov.
no poter.. ide skor o 6cm betonu priamo na ipu do garaze. frakcia 0-4.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Obycajny vlhky beton sa dava inde.
Ved daj mensiu frakciu.
Aleb pouvazuj o vreckovom baleni zo stavebnin, kde dolejes podla navodu vodu.
Lenze to je uz iny cenovy level.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

alltracboy
pavol54
alltracboy
skusal som namiesat beton 0-4 na betonovy poter, ale v miesacke mi to robilo take gulicky pieskocementove.. daju sa roztlacit, ale nieje to dobra praca. Kde je chyba? malo vody? strk - cement davam v pomere cca 1/3, vodu som pridaval tak aby vznikla mierne vlhka zmes ktora sa da ubit, ale nieje to take lahke.
postup opačný, najprv cementové mlieko a doňho postupne pridávať štrk
len ako to trafit.. vzdy som to tak robil, ale teraz som cital akurat pri tomto treba najprv premiesat suche a potom davat vodu aby to bolo akurat, lebo nesmie byt moc tekuty. Mne to vychadza podla vypoctov na 12,5l vody, 25kg cementu a 12 lopat strku (6kg priemer) prvu varku som daval iba suche a snazil to doplnit po rozmiesani vodou tak aby to bolo akurat..ale teraz chcem skusit dat najprv 10l vody, 3 lopaty a cely cement a potom doplnit zvysny strk a pripadne vodu podla stavu. No miesacka nieje ten stroj ktory by tie hrudky rozmrvil na drobno... poterari to robili snad iba z vlhkeho betonu..ale bol pekne rozdrobeny.. mne to robi tie blbe hrudy
Kašli na výpočty daj cement, vodu postupne a lopatu štrku nech sa to riadne rozmieša, potom nahadzuj štrk a keď bude treba tak postupne prilievaj vodu (tak ako keď kuchárky chystajú zásmažku - nerozmiešajú v vode je hrčkavá) Ak by si zohnal plastifikátor tak dáš menej vody
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

tak som to vybetonoval, robil som to na dva pasy, tak podlaha nieje uplne jednoliata. jeden murar mi povedal, ze sa to da zagletovat flexibilnym lepidlom a natriet farbou na beton. nivelacky pisu ze su od 2 do 20mm, ja tam mam nerovnost 0-3mm
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať