Zavrieť

Porady

Co musi obsahovat peciatka?

Ahojte poradaci, viete mi niekto poradit, ci nejaky zakon urcuje co ma obsahovat peciatka s.r.o.? Ci tam musi byt aj DIC alebo staci len ICO a nazov atd.. Sme s.r.o. ktora poskytuje sluzby a nevydava pokladnicne bloky. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Podľa legislatívy EU neexsituje žiadne nariadenie ktoré prikazuje firmám používať pečiatky - nič teda ani neurčuje čo má alebo nemá na pečiatke byť.

    Výnimkou sú napríklad štátne orgány, notári, exekútori a súdni znalci ktorým zákon stanovuje povinnosť používať pečiatku ako aj obsah ktorý pečiatka má mať.

    Napísal som mini článok o výrobe pečiatok v ktorom nájdete stanovisko poradenského centra Európskej Únie a všetky zdroje s ktorých som čerpal informácie.

    PS: vyrábam pečiatky takže musím vedieť čo stanovuje zákon pretože ak by sme to nedoržiavali tak by sme na trhu už dávno neboli
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka reaguješ na 6 rokov starý príspevok. reklamu si zadaj do inzercie.porušuješ etiketu Porady
    Marek Andreánsky Diky za info.
    Viem ze prispevok je stary, informacie su ale relevantne aj po 6 rokoch, kedze sa mohla zmenit legislativa.

    Do prispevku som tiez pridal nove info kedze som sa pytal Europskeho poradenskeho centra ci je peciatka nutna (zaujimala ma odpoved ci sa nieco nezmenilo).

    Odpoved na moj mail som nechcel postovat sem, dal som si ho na svoj web ako mini článok o výrobe pečiatok (http://www.peciatky.sk/content/23-co...hovat-peciatka)

    Pokial viem tak porada.sk poskytuje zdarma moznost firmam odpovedat na prispevky , ak je prispevok relevantny a ziska dost hlasov tak sa zobrazi meno firmy - http://www.porada.sk/firmyradia.php?do=info

    Napis ako ma prispevok vyzerat aby neporusoval etiku porady + bol stale uzitocny a upravim to.

    Dakujem a zelam krasny den
    Excise Duty Netreba sa vypytovať na všetky strany, stačí si prečítať článok 13, ods. 1, písm. a) Ústavy Slovenskej republiky! A keďže neexistuje nijaký zákon, ktorý by ukladal povinnosť používať pečiatku, jej vyžadovanie niektorými úradníkmi je porušovaním citovaného ustanovenia Ústavy!
    Marek Andreánsky Diky za extra informaciu, schvalne som sa pozrel do ustavy co to pismeno hovori

    Tu je odkaz na ustavu z roku 2012 pre tych co to zaujima http://www.nrsr.sk/web/Static/sk-SK/...stava_2012.pdf
    avalik no ked linkujes, tak by bolo dobre dat link na aktualne znenie ... Ustava v tvojom linku je dnes v zneni k 1. 5. 2006 - od vtedy bola Ústava 3x novelizovaná ... aktuálne znenie je napr. tu http://www.zakonypreludi.sk/zz/1992-460
    Marek Andreánsky Diky za upozornenie, upravil som odkaz na najnovsiu novelu.
      zbaliť

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Nieje nikde určené, čo má byť na pečiatke. Ale ja by som radila, dať si tam aj IČO aj DIČ, ak je platca DPH tak aj IČ DPH.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    a okrem iného, viac krát sa tu rozoberalo či je vôbec potrebná pečiatka, nedaj si ju urobiť a máš pokoj

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    žiaľ, nebudeš mať pokoj, pretože minimálne na DU (česť výnimkám) krvopotne vyžadujú pečiatku (najmä u PO)

    Nadena je offline (nepripojený) Nadena

    Nadena
    Ivva Pozri príspevok
    Ahojte poradaci, viete mi niekto poradit, ci nejaky zakon urcuje co ma obsahovat peciatka s.r.o.? Ci tam musi byt aj DIC alebo staci len ICO a nazov atd.. Sme s.r.o. ktora poskytuje sluzby a nevydava pokladnicne bloky. Dakujem
    Pozri
    Ak nemáte RP, tak isto vystavujete fa a vypisujete pokladničné doklady.
    Faktúra musí obsahovať náležitosti podľa zákona. Pokladničný doklad má kolónky IČO, DIČ, i IČ DPH. Nemusíš vypisovať, ak si dáš tieto náležitosti na pečiatku. AK chceš vypisovať PD, daj si na pečiatku napr. len názov firmy.
    Ak fungujete len cez BV, nie hotovosť, stačí na pečiatke len názov.

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    Pečiatky vymysleli lenivci, ktorým sa na doklady nechcelo vypisovať názov, sídlo, IČO, DIČ, IČ DPH a tak si na to urobili pečiatku. Inak pečiatka nemá zásadnejší význam a už vôbec nie je nevyhnutná pre podnikanie v zmysle nejakého zákona. Zákon iba hovorí, že podnikateľ koná tak, že k svojmu vlastnoručnému podpisu pripojí obchodný názov firmy - ak ho tam vytlačí na pečiatke alebo napíše rukou, je v princípe jedno.

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    chlap Pozri príspevok
    Pečiatky vymysleli lenivci, ktorým sa na doklady nechcelo vypisovať názov, sídlo, IČO, DIČ, IČ DPH a tak si na to urobili pečiatku. Inak pečiatka nemá zásadnejší význam a už vôbec nie je nevyhnutná pre podnikanie v zmysle nejakého zákona. Zákon iba hovorí, že podnikateľ koná tak, že k svojmu vlastnoručnému podpisu pripojí obchodný názov firmy - ak ho tam vytlačí na pečiatke alebo napíše rukou, je v princípe jedno.
    Súhlasím s príspevkom, ale nechápem prečo SP, ZP a DU doslova "buzerujú" s pečiatkou, ak tam náhodou nie je.

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    m.hladka Pozri príspevok
    Súhlasím s príspevkom, ale nechápem prečo SP, ZP a DU doslova "buzerujú" s pečiatkou, ak tam náhodou nie je.
    ...možno dámy "blicovali" na školení......

    Co musi obsahovat peciatka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.